254
Magyarországhoz kapcsolódó filmek
  • ba32107
    #11
    Amerikai rapszódia. a cselekményt nem részletezem, keressetek rá, érdemes! Scarlett Johansson.

    amúgy +fav
  • szucsy89
    #10
    az Én a kém című filmet ha jól emlékszem Budapesten forgatták
  • gyuri12
    #9
    Mármint a Gagyi lovagot.
  • gyuri12
    #8
    Azt Magyarországon forgatták.
  • tigeroo
    #7
    Már megint bérgyilkos a szomszédom:
    A bandavezért Lazlonak hivják:D
  • tigeroo
    #6
    Jöttem, láttam, beköltöztem c. filmben (steve martin + goldie hawn)
    a nő egy magyar étteremben dolgozik:)

    Gagyi lovag (Martin Lawrence) : az egyik jelenetben, amikor a vár belsejét mutatják ott van egy magyar zászló a falon (igaz 270°-al elforgatva)
  • stargatelost
    #5
    Severance - Csapatleépítés.

    Amcsi horror Magyarországon, és magyarok a gyilkosok :D és még magyar beszéd is elhangzik benne. Poénos amikor a buszvezető ordibál magyarul az amerikai meg nem ért semmit :D
  • passatgt
    #4
    „George Mikes, a neves brit-magyar humorista az ötvenes évek elején egy este izgatottan jött haza, és
    meglepő hírt közölt a feleségével:
    – Képzeld, Leo Amery (Churchill államminisztere és a birodalmi eszme büszke képviselője) anyja
    magyar volt! Ez áll a nekrológban! – mire Mikes felesége felnézett a könyvből, amelyet éppen olvasott,
    és szárazon visszakérdezett:
    – Na és?
    – Hogyhogy na és? – Mikest láthatólag zavarba hozta, hogy szenzációs közlése nem ére el a várt hatást.
    – Hát mért ne lenne magyar? – kérdezte tovább a felesége. – Mindenki magyar.” Paul Lendvai
    (Lendvai, 1999)

    :)
  • Zerénd
    #3
    Amerikánus filmekre gondolok most elsősorban!
    Szinte 90% acsi filmeknek van Magyar kapcsolata. Ha nem is itt forgatták, vagy szerepel benne Hazánk, de ha megnézed a stáblistát, tuti találsz bennük Magyar származásút. :D
    Én akkor kezdem ezt figyelni, mikor a közkedvelt Nehéz napok egy Föld nevű bolygón című sorozatban, egy bolt pultján megláttam a Magyar címert.
  • passatgt
    #2
    wire 2. évadban magyar lányokat csempésznek amerikába táncolni:)

    még budapest is szóba kerül
  • Jrex
    #1
    Már régóta gondolkozok ezen téma megnyitásán,mert az előző topicaim kudarcba fulladtak,de aztán meggyőztem magam,h szükséges egy ilyen is:)
    A cím olyan filmeket takar amelyek nem magyar filmek mégis valamien úton kapcsolhatók hozzá.pl:Magyarországon forgatták,magyar a rendezője,vagy néhány szereplő,netalántán Magyarországon játszódik,vagy magyar tárgyak vannak benne.
    Én most felsorolok párat: Dinotópia c. sorozat(2 része is Budapesten játszódik),Én a kém,Kyle-a rejtélyes idegen c. sorozat(benne van 1 könyv Tengerkutatás címmel és pár magyar mondat is stb