2319
banner.jpg\"
  • solo
    #1879
    Nemtudom mi a különbség a 26-én kiadott tesztekben szereplő, és a most megjelent vasak közt, de ez alig melegszik:D
  • rumkola
    #1878
    hát itt egyáltalán nem gáz a melegedés, és ahogy olvasom a hangja sem...
  • grebber
    #1877
    Valakinek már van GTX 480-as!
    Lapozgatván vannak tesztek is!
  • grebber
    #1876
    A Computexen futhat be a GeForce GTX 460
  • grebber
    #1875
    Magyarul is!
    Júniusban érkezik a GeForce GTX 460?
  • grebber
    #1874
    [Rumour] Nvidia preparing Geforce GTX 460
  • rumkola
    #1873
    KLIKK
  • rumkola
    #1872
    ez a 3d vision, amiről mi beszélünk az a 3d vision DISCOVER
  • kifli
    #1871
    akkor lehet keverek valamit, annyira nem értek hozzá :D
    én úgy tudom ugyanaz az eljárás került be atiba mint ami nvidiánál is van :)
  • armageddon666
    #1870
    az nem polárszűrős, hanem váltogatja a képet, és mindig lezárja az egyik szemet, így mindig a megfelelő képkockát látod. azért kell a 120Hzes monitor (és 120FPS), hogy 1-1 szem 60 képet lásson másodpercenként, és ne nagyon terhelje meg, illetve folyamatos szép képet láss.

    a polárszűrős az IMAX, ahol a két szemnek való képet egyszerre vetítik a speciális vászonra, speciális fénnyel, és a két különböző polarizált fényt a speckó szemüveg megszűri, így adott szemmel csak a megfelelő képet látod. nem villog, nincs fejfájás ^^
  • kifli
    #1869
    azért az sem mindegy hogy milyen 3d, van amihez kurvadrága szemcsi kell+ min 120hz monitor, (egyszer volt egy gyerek aki csak ezért vett gtx295-öt, csak aztán nem volt jó, mert min 60fps-kell, a legtöbb játéknál pedig nem volt meg a 3d miatt)
    a 3d discoverhez elég a papírszemcsi (ez már évek óta van mindkét oldalon)


    a rendes 3d-hez viszont már nem elég csak a papírszemcsi

    LINK

    ez a 3d vision nem olyan régi nv oldalon sem, és ez került most bele ati driverbe is

    A progi is azt tudja külömben amit az nv-s discover cucc, csak több dolog is van benne
  • rumkola
    #1868
    KLIKK
    semmiféle 120hz-es moncsi nem kell, csak egy papírszemcsi
  • rumkola
    #1867
    nv-nél évek óta van ez
  • kifli
    #1866
    ja utánnanéztem, atinál is van ugyanaz a 3d-s támogatás már mint ami nvidiánál, de ahoz is specko szemüveg, meg 120-as monitor kell, 2 vagy 3 hónapja került driverbe
  • kifli
    #1865
    nem hasonlítom össze, csak ez egy olcsóbb változat, és nem kell annyit beleölni :)
    De van a polárszűrős megoldás is a progibasn. De ahoz kell a 120hz-s monitor nem?
  • Solt
    #1864
    3870 és a 8800GT egy kategória, és a tudásuk is kb egy... a 3850 pedig kb ugyanilyen párja a 9600GT-nek...

    A széria futtatása pedig indokolt volt... az ATI a 38xx szériával indult meg felfelé... az NV meg a 8800GT után indult meg lefelé...
  • Solt
    #1863
    "Arról nem is beszélve, hogy mindez egy olyan driver beállítás miatt, ami azért nem engedélyezhető a HD4-es szériában, mert "nem elég erős neki a HW" ... (Akkor miért is engedélyezhető ugyanez mondjuk egy 5750-esen? Vagy a régi 6800GT-s nvidia-mon?)"

    Tudtommal más az élsimítási eljárás... az 5xxx széria alatt az ati nem támogat SSAA-t...

    Ár/érték/fogyasztás arányban jelenleg jobb az ATI, nem kicsit... ez van...

    Azt pedig ne feledjük, hogy dx9 alatt, ahol a nálad is jelentkező gondok voltak, azok 1 kivétellel ( fsx, de pl ott nálam nincs gond ) mind orosz fejlesztők művei... ők meg nem szívesen foglalkoztak optimalizációval... ráadásul ezek a játékok anno NV-s uralom idejében készültek... nyilván egy lustább fejlesztő brigádnál másodlagos kérdés volt, az ATI-s optimalizáció egy szinten túl...
  • armageddon666
    #1862
    másrészt azért ne hasonlítsuk már össze a 2 technológiát :D nagyon mást élményt nyújt egy szar anaglyphes, meg a "villogós"... mondjuk az igazi a polárszűrős lenne...
  • armageddon666
    #1861
    nVidia 3d is tudja ezt... csak ez a része nincs reklámozva :) legalábbis mintha láttam már volna driverben meg képeken...
  • kifli
    #1860
    3d van ati-nál is, sőt olyan 3d is amit egy 300ft-s kék-piros szemcsivel tudsz nézni, és mégcsak 120hz-s monitor sem kell hozzá :) (a progi lehet jó nv-hez is nemtudom)
  • DummyBoy
    #1859
    Én sosem voltam ilyen HW fan, baromságnak tartom ... Mindig azt a HW-t vettem meg ami ár/teljesítmény arányban jobb volt ... Volt már rendszerem majdnem mindenféle kombinációban ...

    Ezért is vettem legutóbb Ati kártyát, ár/érték arányban akkor jobb volt ... Pár hónapra rá cseréltem is nVidia-ra ...

    Röviden és tömören: a 4870-es Ati ami nekem volt egy qrva jó kártya, gyors, olcsó, hűs, stb ... DE! A szimulátoraimnál találkoztam egy olyan problémával, amit csak a HD5xxx-es széria tud lekezelni, vagy bármelyik nVidia ...

    Most cseréltem nvidia-ra, meg is szűnt a gondom ...

    Ha most egy teljesen normál gémer lennék, akkor semmi gondom sem lett volna ... Viszont ez a csere felhozott egy érdekes dolgot ...

    Miszerint mire is cserélhetek egy 4870-es kártyát? Árában ott van az 5770, ami lassabb ... vagy 10k-val drágábban a 5830-as, ami párban van, vagy minimálisan gyorsabb... vagy sokkal többért ott van az 5850-es ...

    Vagy árában cserélek egy GTX260-asra, ami árban és teljesítményben egyezik, cserébe + physx + 3d (túlzás, de van :) ) és egy lényegesen komolyabb driveres finomhangolhatóság (És még nem említettem az nhancer-t ...)


    Arról nem is beszélve, hogy mindez egy olyan driver beállítás miatt, ami azért nem engedélyezhető a HD4-es szériában, mert "nem elég erős neki a HW" ... (Akkor miért is engedélyezhető ugyanez mondjuk egy 5750-esen? Vagy a régi 6800GT-s nvidia-mon?)

    Szóval az "árpolitika" az Ati-nál is beindult ...

    Szóval FPS-chart-ok, fogyasztás - hűtés ide vagy oda: Az Atinak van még mit tanulnia ... 2010 a Catalyst éve állítólag ...
  • reax
    #1858
    GTX480 HD5870

    GPU(s) Clock: 700MHz 850MHz
    Shader Clock: 1.401MHz 850MHz
    Memory Clock: 3,696MHZ 4,800MHz
    Memory: 384bit, 1536MB GDDR5 256bit, 1024MB GDDR5
    Memory Bandwidth: 177.4GB/s 153.6GB/s
    DX/SM: 11/5.0 11/5.0
    Peak GFlops: 2017 2720
    Shaders: 480FP32 scalar ALUs 1600FP32 scalar ALUs
    MADD dual issue MADD dual issue

    Ugye nagyjából ilyen specifikációk vannak és mivel ez a HD5870 még egy GPU-s nem mint az 5970 ezért nem igen sorolható utóbbi ide. Fogyasztások annyi amennyi, aki ilyen kártyát vesz annak feltehetően nem egy 400W-os FSP tápja van. Az ATI 100eFt környékéne mozog, GeForce 140eFt környékén mozog ami valszeg fog egy picit lejjebb menni. Na most a tudásban sztem nVidia a nyerő a hűtést meg a gyártók megoldják, ahogy az pl a Palitnál is látszik.
  • reax
    #1857
    Szerintem a GTX470 és GTX480-ban csak a hűtést ba**ták el.
  • reax
    #1856
    Mi az, hogy hypeolt?
  • reax
    #1855
    Hát nem tudom, ha msot kártyát kéne vennem olyan 20ezer körül és csak a teljesítmény számít semmi más ficsőr akkor én egy XFX vagy Gigabyte 9600GT-t vennék esetleg overclock-oltat. Pl ipon-n 18ezerért az XFX 9600GT sztem még most is jó vétel. És ilyen GT240 meg 5670-eket bealáz és közel a GTS250 szintjén van még mindig és nagyon sok ati kártyát is megszorongat
  • rumkola
    #1854
    Mert? Megverte az agyonhypeolt 3850-et, és majdnem a 8800 szintjét hozta. Szerintem nagyon is jó lépés volt akkoriban, a mai napig állja a helyét a 38xx-el szemben...
  • kifli
    #1853
    9600 már nem tartozott a jó ár/érték kategoriába (a 9000-es sorozattól kurták el)
  • reax
    #1852
    Igen, valóban. Ott van az Optimus, ION stb. De 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem sokára az nVidia egy olyan felső-középkategória körüli típust fog kiadni, hogy besza***sz. Remélem valamelyes tovább viszik a lent említett sorozatot.
  • grebber
    #1851
    Ati kb minden erővel szinte mondhatni a pc-re összpontosít.ellenben az nvidia már magasról leszarja és nincs itt semmiféle válság.Más irányba akarnak menni amiben sokkal több pénz van mint a pc-ben!

    Mostani szériából sokkal többet ki lehetett volna hozni,de nem tudták megoldani.Majd a következő jobb lesz de addig ati sem fog tétlenkedni az biztos.
  • reax
    #1850
    Olvasgatom az ATI topikot rengeteg fan van ott és nagyon sztárolják a márkát.
    Nekem mindig is nVidia kártyáim voltak és attól, hogy most nem megy nekik olyan jól, attól még nem szarok. Hamarabb gyártottak kártyákat mint az ATI most megpihennek egy kicsit. Én speciel soha nem felejtem el a *600-as sorozatot (6600, 7600, 8600, 9600) egytől-egyik vittek mindent a maguk kategóriájában ami szerintem fontosabb mint a csúcskategória mert ilyen árszegmensben több az érdeklődő akik hajlandóak kompromisszumot tenni (azaz nem fullon játszanak, de élvezik). De sztem ez a "lecsüggedés" náluk sztem valamelyest a válság miatt is lehet, de hamarosan észhez térnek és viszlát ATI! SZERINTEM
  • armageddon666
    #1849
    akkor jó hogy nem foglalkoztam többet a cikkel :D
  • grebber
    #1848
    Kicsit régi már de ott a cikk végén április 1!
  • armageddon666
    #1847
    csak belenéztem, de mi van?

    fele a CUDA magok száma, de 4 proci lesz benne, és középkategória? :D
  • solo
    #1846
    Öhm.: DDD
  • Inquisitor
    #1845
    Egész tűrhető árak, pláne annak fényében mennyit van pofájuk manapság kérni egy Radeon HD5870/1GB kártyáért.
  • reax
    #1844
    valaki tud egy nvidia mail cimet ahova lehetne írni?
  • Abu85
    #1843
    A felsőkategóriába.
  • solo
    #1842
    Így viszont teljesen jó.
    160 az 5970.
  • rumkola
    #1841
    Mert a középkategóriába került vagy mi?
  • Abu85
    #1840
    Mindenki örült volna a Fermi oda kerül ahova való ... a csúcskategóriába. Még talán árverseny is lehetne, mert a haszon miatt lenne mozgástere az NV-nek.