254
Avagy a svájci Zepter féle Bioptron cuccok... kinek mi a tapasztalata?
  • Breki33
    #81
    aham én beszélek hülyeséget.....

    polárszűrős szemüveg-et egyenértékűsiteni egy tükörrendszerrel


    BRAVO

    Persze a kérdésemre megint nem válaszoltál .....
  • Breki33
    #82
    Egy kis előzmény

    A lámpát, az Evolit-ot Fenyő Márta, és fizikus társai találták fel, aztán tovább fejelesztették, majd a Márta kivásárolta a társakat, és eladták a szabadalmi jogot Svájcba, mert a Márta nem talált olyan céget, aki szerinte megfelelő külsőt adott volna a lámpának. Magyarországon a SAX Kft kezdte forgalmazni, és ők is vizsgáltatták be az ORKI által a lámpát. Évekig csak ők árulták, míg a ZEPTER fel nem vásárolta a gyárat. A lámpában van égő, több tükör, polárszűrő is. Nem egy bonyolult szerkezet.

    Honlapjuk
    www.saxmed.hu
  • R0zs0máK
    #83
    Én megkérdeztem orvos fateromat, sebész ismerőst...mindketten mondták, hogy fasság (faterom ráadásul jártas a fizikában is, velem ellentétben)

    Berkes doktor úrnak meg nyílván csusszant egy kellemesen vaskos boríték a zsebbe, azért ilyen lelkes rajongó...engem lefizetnének én is teli torokból hirdetném, hogy mennyire áldásos hatással van a gyógyulásra...
  • R0zs0máK
    #84
    De amúgy nemcsak segít ha fáj a torkod, hanem az órodat is tisztíccsa....
  • Breki33
    #85
    Továbbra is áll a kérdésem.

    Egy hetes összevart sebb szinte látható nyom nélkül izzólámpától gyógyult be?

    Kozmetikusok is le lettek fizetve?

    Amúgy ha tudnál ki az a Berkes doktor nem írnál ilyeneket
    elég sok híres labdarúgót, és ismert sportolót állított talpra súlyos sérülést követően.

    És én írok hülyeségeket :-)
  • Breki33
    #86
    De látom értelmetlen mint látható életedben nem próbáltál ki ilyen lámpát csak megkérdeztél vkit az alapján mondasz véleményt......

  • R0zs0máK
    #87
    Nem hát. Sőt nem is fogok bazz ennyi pénzért homeopátiás baromságot venni...nem vagyok én idióta...
  • Breki33
    #88
    ezek szerint fogalmad sincs a dologról csak beledumáltál

    akinek meg van azt lehülyézed.........

    elég beszűkült gondolkodás
  • R0zs0máK
    #89
    Kiadtál egy valag pénzt egy vitatott értelmű dologra. Ki a hülye?
  • R0zs0máK
    #90
    TUDOMÁNYOS bizonyított hatásról adj linket. Ne kuruzslásról, meg a cég saját marketingesei által előállított képekről. Nagyon szépen mutatnak a grafikonok, kiemelik a termék USP-jét, de a valósághoz semmi köze.
  • Balumann
    #91
    Próbáld ki több féle helyzetekben, és ha tényleg saját tapasztalatod, hogy semmit nem ér, akkor mondj ilyen kijelentéseket, hogy faszság meg semmit nem ér.
    Homeopátriaval kapcsolatban én is kételkedő vagyok, ha jól tudom az is olyan alapon gyógyít ami tudományosan jelenleg nem bizonyíthatott (v nem bizonyítható), mégis nagyon sokan állítják, hogy hatásos (túl sokan ahhoz, hogy csak így kijelenthessük h placebo az egész).
    Habár ha az is igaz, hogy a betegségek nagyon nagy része csak lelkiprobléma és vitaminhiányból következik, akkor lehet tényleg felesleges ez a lámpa meg a homeopátria.

    És mint írtam, anyum is kezelt egy idős nénit a lámpával (egy sebet ami magától nem gyógyult semmit nagyon sok ideig), és a lámpától javult nagyon sokat.
  • Balumann
    #92
    Bőrproblémák, sérülések kezelésével kapcsolatban szerintem nem fogsz olyat olvasni, hogy nem hatott semmit, meg olyat h "az nélkül jobban gyógyult volna".
  • Morphin
    #93
    Homeopátia...nem HomeopátRia
    minden másban egyetértek
  • Balumann
    #94
    hopsz :D
  • 5c0rp330n
    #95
    ehh, fasság. mennyetek inkább napozni :)
  • Breki33
    #96
    Egyrészt 0 forintot adtam ki rá, mivel nem vettem, csak használom.....

    DE korábban már leírtam, hogy van ez, talán figyelmesebben kéne olvasni.

    Másrészt én tegnap este is használtam és a hatása egyértelműen jelentkezett is mára.

    Szval a kérdésedre a válasz a hülye itt te vagy, beledumálsz olyanba amiről láthetóan fogalmad sincs.

    Nekem tök mindegy használod-e, de ne irogass olyasmiről egyre nagyobb hülyeségeket amit még életedben nem próbáltál. Mise megyünk smart topicba okoskodni........
  • Breki33
    #97
    Bravó összekevered a szoláriummal

    viszont a naplementekor lemenő sugaraknál tényleg beszélhetünk polarizációról, tehát hasonló hatásról
  • Breki33
    #98
    na tegnap lemértem a kislámpát

    1,57; 1,58 közötti eredményeket hozott de lehet azonos volt csak ugye a századmásodpercet nem néztem.

    Gondolom a szerkezeteknek nem marha pontos az időzítője, viszont a 10 másodperc amit írtál elég soknak tűnik, nem mintha sokat számítana.

    Ha érdekel rákérdezek barátnőm apukájánál ő már elég sok ilyet szétszedett illetve javított (hasonló a szakmája)
  • Breki33
    #99
    Ez lehet az orvos apuka P

    "Na akkor én el mondok egyet:
    Több helyen mondtam már, hogy mindenkinek megpróbálok biztosítani 3 x ingyenes referenciakezelést. Felhívott egy hölgy, akit 6 hete operáltak. Valamit már hallott a Bioptronról, de nem nagyon közlekedhet, mert a sebei vérzenek. Elmentem hozzá. Többször volt már kontrollon, az orvosa azt mondta, nem tehet róla, hogy nem gyógyul a seb, mosakodjon többször. (Megjegyzem, tiszta és rendezett körülmények között él). Az első kezelés után, már csak a legnagyobb sebe levedzett egy kissé. A második után újra kellett mennie kontrollra. Mondta az orvosa, szépen javul, mire ő megemlítette a lámpát. Hát ki ebben hisz, ki abban válaszolta, majd leszedte a még helyenként fennálló heget és fertőtlenítette a sebet. Na! Mi van itt miben hinni? Hat hét vagy két nap. Nincs javulás és látványos javulás. Megjegyzem, az orvosnak fogalma sem volt a fényterápiáról, mert akkor nem szedte volna le a heget, ezzel ugyanis csak rontott. Mindenesetre megkapta a harmadik kezelést is, és ezután már nem lesz orvos, aki ronthatna annyit rajta, hogy ne gyógyuljon be. A hölgy majd ezután elgondolkodhat egy kicsit a gyógyítás módszereiről. Mindenesetre ezt tőlünk ingyen kapta, hogy az ingyenes betegellátás mellett a hat hét alatt mennyit fizetett oda kötszeré azt nem tudom."
  • Nyikk
    #100
    Sziasztok!lenne pár kérdésem...van bioptron lámpánk(kicsi) színterápiával.Mit ajánlotok inkább színterápiával vagy anélkül hazsnáljam?az arcomon látszanak a korábbi pattanások nyomai,van ahol foltok,van ahol kisebb hegek..eltüntethetők?ha igen milyen kezeléssel?előre is köszi a segítséget!!
  • Breki33
    #101
    nem kaptál hozzá leírást?

    Ez talán kicsit segít
    http://www.szakinfo.hu/misimuvek/htm/misi_bt.htm#322

    Színterápiában én nem hiszek, deha rárakod ártasni nem árt

    A pattanások valószínű szebben gyógyulnak hamarabb elmúlnak, de ez nem csodaszer.
    Tehát ne várd, hogy mindent eltűnjön ripropsz és tökéletes legyen a bőröd, viszot sokat javulhat.

    Szerintem egy kozmetikussal kéne beszélned aki ilyet használ és vele megbeszélni otthon hogyan használd.

    Én pont ma találkozok egy ilyennel de vszínű csak általános dolgokat tud mondani úgy hogy konkrétan nem lát téged.
  • Breki33
    #102
    A lámpa mechanizmusáról egy kép

  • R0zs0máK
    #103
    Mint a vízfelületről visszatükröződő napfény...csak ott nincs UV szűrő, attól barnulsz is...
  • Breki33
    #104
    hihetetlen, hogy tovább írja a baromságait........
  • R0zs0máK
    #105
    Na magyarázd meg miért nem :DDDDDDDDDDDD
  • Breki33
    #106
    Másik fórumról

    „azt értsd meg, hogy a FÉNY-ben minden összetevő benne van, a polarizálásnál csak kiszűrsz párat, ”

    Akkor lézert sem érdemes csinálni, mert az is csak annyiban különbözik a rendes fénytől, hogy polarizált és koherens (azonos fázishelyetű minden hullám)...

    A Bioptron (leánykori nevén Evolite) Fenyő Márta magyar fizikus szabadalma még valamikor a hetvenes évekből. A lényege: bizonyított, hogy a "lágy lézer" fénye előnyös hatással van a sebgyógyulásra meg még egy sor egyébre, viszont a megfelelő teljesítményű lézert nem lehet odaadni otthoni használatra, mert balesetveszélyes (meg kissé drága is). Kiderült, hogy a fénynek nem kell koherensnek lennie ahhoz, hogy ezt a hatást elérjék, elég, ha polarizált. Ez lett az Evolite. Ha a napfényt polarizálod és oda is tudod irányítani a megfelelő helyre, akkor természetesen az is megfelel, de azért egy erre a célra kialakított lámpával némileg egyszerűbb a dolog.
  • Breki33
    #107
    De komolyan hihetetlen, hogy olyasmit kritizálsz amit nem próbáltál

    Mi pedig tegnap is használtuk és mergis van az eredménye.
    Amiért én használtam azt kb 90%-osan meggyógyította

    Barátnőmnél a műtéti heg szinte teljesen eltűnt.

    Szval ezek számomra tények szembe a te légbőlkapott elméleteiddel

    Ha valaki azt írná kipróbálta és erre meg arra nem jó azt elis fogadnám sőt énse gondolom, hogy mindenre jó csodaszer, de ezek a blődségek amiket írsz.....

    Aztán mikor kiderül hülyeség annyi nincs benned hogy elismerd.....
  • R0zs0máK
    #108
    Ott írod ugyanazt amit én is bazz...

    "Ha a napfényt polarizálod és oda is tudod irányítani a megfelelő helyre, akkor természetesen az is megfelel"

    Nem ezt írtam?
  • Breki33
    #109
    nem egyrészt ezt nem én írtam, hanem egy hozzád hasonló kötekedő akinek válaszolták az alatta levőt

    De inkább hagyjuk.....
  • Ron Ragm
    #110
    "azt értsd meg, hogy a FÉNY-ben minden összetevő benne van, a polarizálásnál csak kiszűrsz párat"

    Nem kívánom a terméket véleményezni de ez a mondat nálam kiverte a biztosítékot.
  • R0zs0máK
    #111
    eleve amit tévé sopp vagy valamifajta piramiscég árusít az csak és kizárólag kamu lehet. ezt jó lenne megtanulni...
  • Breki33
    #112
    hát nálam is
    kb mint a négy csillagos hülyeségei

    direkt ezért másoltam be
  • Breki33
    #113
    nem kéne már okoskodnod

    kiderült már, hogy halvány fogalmad sincs a dologról

    Zepteres üzletet és magát a lámpa hatékonyságát meg nem kéne összekeverni mint a topicnyitó is írta

    Amúgymeg #107

    Szval máskor inkább gondolkozz.............
  • R0zs0máK
    #114
    Én csak azt sajnálom, hogy nem én találtam ki ezt a népbutító szart, most jó gazdag lehetnék :DDDD
  • Breki33
    #115


    kész ennyire fafej senki se lehet
    még ésre se vesszi........

    attól, hogy hajtogatod a hülyeségeidet meg nem lesz igaz
  • Breki33
    #116
    tudnám minek írsz ide

    az alcím


    kinek mi a tapasztalata?

    neked az nincs...........
  • R0zs0máK
    #117
    Hát ha te megetted a marketing maszlagot az a te bajod...:))
  • Breki33
    #118
    nem megettem hanem mint mondtam
    kipróbáltam és eredményesen meggyógyított
    meg kéne már tanulni figyelmesen olvasni

    nem csodaszer, de arra amire felhasználtam nekem bevállt

    tehát én konkrét tapasztalatokról beszélek és az alapján mondok vélemény
    ezzel szemben a te hülye megalapozatlan érvecskéid mind cáfolva lettek

  • R0zs0máK
    #119
    ha kellően hiszel benne, a kutyaszar is meggyógyít (persze arra nem zepter van írva)
  • Breki33
    #120
    akkor kivánok neked sokat

    te ezt direkt csinálod, ennyire értelmetlen senkise lehet