254
Avagy a svájci Zepter féle Bioptron cuccok... kinek mi a tapasztalata?
  • Fbn Lx
    #41
    nemtom, én úgy gondolom, hogy alapvetően mindenféle biológiai dologgal lehet pozitív vagy negatív behatást kiváltani az emberi testre, csak jó helyen, jó módszerrel kell alkalmazni. Így az égvilágon semmi ilyesmit nem tartok komplett hülyeségnek.
  • Breki33
    #42
    pontosan

    pl a hámozó is tök jó :-)

    aki meg tudadtan az egyből leszólja
  • Breki33
    #43
    t
  • Borg
    #44
    Perspeciel hámozót kapam én is, és elárulom hogy az ikeás ezerszer jobb :)

    Nem mintha ez számítana.

    Olvasgattam más fórumon is a témában, ez tetszett:
    "A bioptron lámpával sikerült fél éve agyhalott embert is feltámasztani a vegetálásból. Azóta Zepter eladóként dolgozik." :DDDD
  • Breki33
    #45
    Akkor lehet nekünk másmilyen van de amit kaptunk az nagyon jó
    van egy kiegészítője és pl pillanatok alatt csináltunk vele Tzaziki-t.

    Az idő-t holnap lemérem úgyis kell lámpázni.

    a kicsit simán lehet akár tévénézés közben használni
    a nagy már unalmasabb főleg arcra legalábbis nekem
  • sz4bolcs
    #46
    A sószóró meg az esernyő is fasza!
  • sz4bolcs
    #47
    Na aki a zepternél dolgozik, az biztos nem ébredt föl semmiféle agyhalott vegetálásból. :D
  • R0zs0máK
    #48
    Marha jó ez a topik, esküszöm tiszta Stand up...:DDDD

    A kékfény-rátét az impotenciára való?? XDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Mi hatása lenne annak ha különböző színekkel villogtatod a pofádat lol...mekkora marhaság :DDDDDDDDDDDD
  • R0zs0máK
    #49
    Valamiből meg kell élni pár embernek a piramis csúcsán...XDDDDD
  • Balumann
    #50
    Anyukám is dolgozott Zepternél, de kilépett. Pozitívumot nem mondott a cégről csak negatívumokat... Jó dolgokat adnak, de az értéküknél nem kicsivel drágábban.
    Én azért nemhiszem h csak placebo lenne. Sebek meg gyulladások kezeére nagyon jó, anyukám ápolt egy idős nénit egy lámpával (sebes volt a lába és nem gyógyult egyébként, de ezzel egészen begyógyult).

    Zeptert érdemes szerintem messze elkerülni...
  • Sadist
    #51
    Mi hatása lehet annak, hogy szart, vagy levendulát szagolgatsz? Ne nevettetsd már ki magad.
  • Breki33
    #52
    ezzel csak magadat nevetteted ki

    látszik fogalmad sincs miről beszélsz
    téged ha lézeresen szőrtelenítenének azt se vennéd észre
  • Breki33
    #53
    gyógyfénycentrumról:

    A BIOPTRON FÉNY JELLEMZőI:



    1. Polarizáció



    A Bioptron Fény polarizált fény: hullámai kizárólag párhuzamos síkokban

    mozognak (oszcillálnak). A Bioptron készülékek által kibocsátott fény

    polarizációja eléri a 95%-ot.



    2. Polikromatikus



    A Bioptron fény polikromatikus fény. Ez azt jelenti, hogy spektruma nem

    csupán egy hullámhosszt tartalmaz, mint például a lézerfény. Tartománya

    magában foglalja a látható és az infravörös spektrum részeit. A Bioptron

    fény hullámhossza 480-3.400 nm-ig terjed. A Bioptron fény nem tartalmaz

    UV sugarakat.



    3. Inkoherens



    A lézer fénnyel ellentétben a Bioptron fény inkoherens vagy fázison kívüli

    fény. Ez azt jelenti, hogy a fényhullámok nincsenek szinkronizálva.



    4. Alacsony energiájú



    A Bioptron fény alacsony energiasűrűségű. Ez az energiasűrűség erős bio

    -stimulatív hatással rendelkezik, így lehetővé teszi, hogy a fény különböző

    biológiai folyamatokat pozitív irányban serkentsen a szervezetben.



    A Bioptron egyedülálló műszaki tulajdonságai lehetővé teszik, hogy a fény

    nem csak a bőrbe, hanem az alatta lévő szövetekbe is behatol. A Bioptron

    fény pozitív hatása így nem korlátozódik a kezelt felületre, hanem az egész

    szervezetre jótékony hatással van.
  • Breki33
    #54
    mega a cég tényleg kicsit gázos

    És marha drágák
    Enyiért én biztos nem vettem volnas, deha már van akkor használom
    és az alapján mondok véleményt, nem mint a sok okoskodó aki még életében nem próbált ki ilyesmit pl egy összevart sebre.

    Az édes anyukáját is elkergetik a kozmetikustól ha ilyet kér mert minek az
  • Breki33
    #55
    Másik fórumról:

    "A Bioptron (lánykori nevén Evolite) lámpát magyar orvosok találták fel. A miskolci Gruby Dávid Bőr-és Nemibeteggondozó Intézetben éveken át tesztelte két orvosnak a csapata. (Nevet nem írok, mert nem tudtam velük beszélni, már nyugdíjasok, hogy kiírhatom-e a nevüket.) Az egyik laborvezető, aki a teszteket összefogta és dokumentálta, az édesanyám. Jómagam, "hála" az egész testemet megtámadó ekcémának és más betegségeknek, tesztalany voltam a "gyermek" kategóriában.

    A lámpa fénye ill. melege egy polárszűrőn át hat, egyes bőrbetegségeket, pattanásokat, aknékat, fekélyeket, sebeket, hegeket lehet vele gyógyítani, vagy gyógyszeres terápiával kombinálva a gyógyulást gyorsabbá tenni, a visszamaradó elváltozásokat csökkenteni. A színes előtétek csak parasztvakításra jók, nincs jelentőségük. A hegyikristály betét meg marhaság, ugyanis a kristály belső és külső fénytörési rétegei eltérítik a polarizált fényt, innentől a kis tiffany lámpa is hatásosabb.

    Valaki írta, hogy a lámpától be kell pirosodni, az jelzi a hatást. Ez nem igaz.


    Onnantól nem igaz a Zepter szövege, amikor bőr alatti dolgok megoldását kínálja. (fejfájás, gerincsérv stb) Meg az sem igaz, hogy önmagában gyógyító hatása van mindenre. Az esetek többségébena lámpa csak kiegészítő megoldás, és nem helyettesíti a gyógyszeres terápiát. Pl egy pattanás nyoma, egy horzsolás, egy kisebb égés esetén nyilván orvos nélkül, házilag is bevethető a lámpa, de pl egy fekély kezeléséhez már orvos és gyógyszer is kell.


    Amire jó volt a lámpa: psoriasis, ekcéma, dishydrosis, rosacea, akne vulgaris, furunculus, pattanásos-mitesszeres bőr állapotjavítása, műtéti hegek gyógyulásának gyorsítása, sebgyógyulás gyorsítása, égési sebek szövődményeinek csökkentése, gyógyszeres terápiára nem reagáló lábszárfekélyek gyógyítása, gyógyszerre reagáló fekélyek gyógyulásának gyorsítása. Más vizsgálatot a lámpával nem végeztek, csak külsődlegest. Amit a Zepter állít, hogy minden betegségre jó, meg színterápia, az humbug."
  • Breki33
    #56
    Mondjuk fejfájásra fogfájásra derékre hogy nem lenne jó azt tapasztalatól cáfolnám.

    De ezenkívül kb itt van az igazság Zepter mindenre jó szövege abszolút nem igaz ezzel csak az ügynökök etetik be a vásárlókat (ezentúl eldobható minden gyógyszer stb)
  • Breki33
    #57
    A fórumnyítónak egy sztem nagyon hasznos és korrekt hozzászólás

    "Kedves Fórumosok

    Átrágtam magam ezen a topikon, a visszamenőleg több mint 4 éven, mert érdekel a dolog. Több mint 3 hónapja dolgozom a lámpával, és azóta már elolvastam vagy 1000 oldalt, hogy valami hiteleset is megtudhassak róla. Mintha itt azt olvastam volna, hogy valami ügynök nyitotta a saját maga reklámozására. Nem tudom, hogy így van e. Annyi biztos, hogy annavagyok sokáig nyomult. Azóta, vagy megunta, vagy meggazdagodott. De jó lenne tudni, hogy ezt hogy kell. Mi ugyanis a párommal együtt csináljuk, és ketten kerestünk átlagban bruttó havi 60 ezret.

    Valami hasznunk mégis lesz a dologból, mert vettünk mi is egy lámpát időközben, és ilyen tényleg kellene minden családban. Hogy ezen az áron e, az egy másik dolog. Nem írom le, hogy miben segített, mert leírva az úgy sem jelent semmit. Amikor a munkatársaimnak mesélem, ők sem hiszik, ahogy én sem azt, amit ők mesélnek nekem. Sajnos mi már csak ilyen Tamások vagyunk. Néha azon is csodálkozom, hogy hogyan mernek az autók átszáguldani a zöld jelzésen, mikor egyáltalán nem lássák, hogy a kereszteződés másik oldalán, nem mutat e a szemafor szintén zöldet.

    Sok mindenkinek igaza van, aki már előzőleg írt. Én már 35 éve is dolgoztam hálózati kereskedelemmel. (Hű most elárultam, hogy nem vagyok mai gyerek). Akkor, az könyvárusítást jelentett, ahol az össz. ker. jutalék 55 % volt, a nyomdászé, a könyvkötőé, az íróé, a lektoré, a címlaptervezőé és a szállítóé mindössze 45 %. Én ezt már akkor is sokalltam, de azt mondták könnyű egy könyvet megírni, de tessék azt eladni. Persze akkor a hálózat még nem piramis alapon működött. Mindenkinek meg volt a maga tisztes jutaléka, és ha jól dolgozott, jól keresett.

    A hülyítések, tényleg mennek, a „csak neked, csak most” szövegtől (amit már uniós előírás is tilt) egészen a 10-20 ezer forintos ajándékig, amit úgy kell elhinni, ahogy van, mert ezek mindig kereskedelmi forgalomba nem kerülő lim-lomok, tehát összehasonlító árat nem lehet alkalmazni.

    Azt lehet, hogy nem tudja mindenki, hogy a játszmában résztvevő, és itt is sokat bírált közvetlen értékesítők, (akik néha buták, néha rámenősek, néha meg csak arrogánsak), akik maguk is vállalkozók, a hátuk mögött a könyvelővel, az adóhivatallal, a családdal, és a kezükben a saját maguk által megvásárolt lámpával végzik, a cég által felkínált 3 x ingyenes terápiát. Próbálják rábeszélni a pácienset, hogy vegye meg a terméket, mert ezzel, mindkettőjüknek jót fog tenni. Emellett, meg abban bíznak, hogy ha sikerül maguk alá gyűrni egy másik közvetlen értékesítőt, akkor följebb fognak lépni a szamárlétrán, majd még följebb és még följebb, egészen a több milliós keresetig, mint azok, akik 91-ben megalapították a magyarországi leányvállalatot. De hát nem érthet mindenki egyszerre, az orvosláshoz is, meg a matematikához is! Nem de?

    Tudom, hogy marhaság. Én szívesebben árulnám normális áron, hogy mindenki megvehesse, de mit lehet tenni. Igaz hogy már hamisítják, és az olcsóbb, de nem is adnak mellé dekra minősítést, nem ellenőrzik folyamatosan, és honnan lehetek benne biztos, hogy éppen, amit én vettem, abban nincs e némi UV sugárzás is. Kezelem a szememet, hogy jobban lássak, aztán egyszer csak megvakulok.

    Na egyenlőre ennyit. Ha valakinek lesz hozzászólása, szívesen veszem."
  • Breki33
    #58
    Ez is fontos lehet

    "A lámpát (evolite néven) magyar kutatók fejlesztették ki. Anno nem volt pénz a gyártásra, így eladták a szabadalmat a Zepternek, akik aztán ráépítettek egy mlm piramist. Ettől lett ilyen drága.

    De nemrég lejárt a szabadalmi védettség, és most már bárki gyárthatja/forgalmazhatja."

    pl

    "A Lurdyban az üzletben viszont nagyon kedves eladó volt, aki egyáltalán nem erőszakoskodott, csak megjegyezte, hogy 54 e-ért tudja ajánlani a Biopolár lámpát, ami ugyanaz, csak nem áll mögötte akkora marketing, irodaház, stb. költség, mint a Bioptron-Zepter mögött. Ő anno kórházban dolgozott, mindkettőt használták, ugyanolyan eredménnyel. Teljesen ledöbbentem, mivel a Zepter okításon azt mondták, hogy ilyen csak nekik van, stb. (Amúgy nem hiszem, hogy az eladó azért ajánlotta volna, mert többet keresne az olcsóbb lámpán...)"


    http://www.wellmed.hu/termekek/biopol.html

    további:

    http://www.activelight.hu/

    http://www.freeweb.hu/biotherapy-biostimul/leiras.doc
  • Borg
    #59
    #36
  • Breki33
    #60
    bocsi azt átugrottam

    utánnaolvasva

    színterápiát nem annyira érdees megvenni (bár barátnőm anyukája erre mást mond)

    Az is hülyeség, hogy a nagy lámpa 15 cm mélyen hat (rakd elé a kezed és nézd meg átmegy-e rajta)
  • Morphin
    #61
    és hogy méred le h átment-e rajta??
    nemtudom h igaz-e a 15cm blabla de azért gondolkozz mielőtt leírsz vmit...
    amiket írtál azt továbbítom anyumnak, mert ő ott fog elméletileg dolgozni , remélem nem havi 60ért...egy kislámpáért jár 60k jutalék,csak eltud adni 2-3 db-ot 4hét alatt
    jah és vajon miért olcsó svájcban?? a jutalékból kiindulva itt nem lehet eladni,ezért kellenek az "eladók" akik ráveszik az embereket h ez igenis kell, namost ez a Zepternek pénzbe kerül...tehát azáltal h az emberek többsége nem akarja megvenni,ezzel nő az ára a készülékeknek...ha belegondolunk kb 50-60 lenne egy darab...svájciaknak talán azért van minden családban mert tudják h ez jó. SZERINTEM
  • Breki33
    #62
    szted hogy? :-)


    Talán használd a szed és gondolkozz mielőtt elkezdesz oltogatni vkit.........
    És én pont azt írtam, hogy nem igaz.

    Nekem több ismerősöm dolgozik ott az indexes topucban is írnak elég gáz dolgokat erről, nem nagyon ajánlanám
  • Breki33
    #63
    szemed.......
  • R0zs0máK
    #64
    élettanilag az égadta világon semmi :DDDDDDD
  • R0zs0máK
    #65
    Magyarul tökéletesen ugyanaz, mint egy sima 60-as izzó, semmiben nem különbözik tőle :DDDD
  • Breki33
    #66
    Ezzel kapcsolatban

    "Én dolgoztam a zepternél, igaz nem sokáig. Hiszem hogy a lámpa hatásos, mert tapasztaltam és tapasztalom mind a mai napig. DE!!! Az a viselkedési mód amit a zepteresek mutattak, számomra gyomorforgató volt. Én szerettem volna az embereken segíteni de nem ilyen módon. Nem is bírtam sokáig, kiléptem. Számomra ez nem elfogadható, hogy az emberekkel így viselkedjek. Egyszerűen már rosszul voltam magamtól. Az elején amikor elkezdődött a tanfolyam, már sok volt a ködösítés. De úgy voltam vele hogy nem veszítek semmit hát belevágok. Elmondták hogy nem kell semmit befizetni még terméket sem kell vásárolni. Na jó mondom, egy pozítivum. Mert ha kellett volna venni vmit vagy befizetni X összeget leléptem volna rögtön. Na szóval szépen végigcsináltam a tanfolyamot kitöltöttem egy tesztet is. Állítólag csak azok nyertek volna felvételtelt akik tényleg elsajátították a tanfolyamon hallottakat. Megírtuk a tesztet át sem nézték de mindenki megfelelt. Na mondom ez egy komoly felmérés volt. Ezek tényleg hozzáértő emberkéket akarnak. OK, még ezen is túltettem magam. Na most már jöhet a kemény munka szólt a tanfolyam vezetője. El is kezdtük. Aztán szépen adagolták hogy ha sikeres üzletasszony akarsz lenni akkor be kell fektetni. Persz hogy nem kell megvenni a lámpát de ahhoz hogy el tudj adni neked is kell egy. Apropó azt még nem írtam a tanfolyam elején azt mondták hogy rendelkezésünkre bocsájtanak egy lámpát a bemutatókra amíg nem lesz sajátunk, de azért minél hamarabb vegyünk hiszen ez a sikerünk kulcsa. Meg ugye ez a drága jó zepter nem házal nem állít meg az úton embereket lépten nyomon. Nekünk nem is ez lesz a feladatunk. Mondták ők. De amikor kiküldtek minket a kórházakba hogy ugyan már szerezz címeket meg telefonszámokat hogy a bemutatóra szerezz embereket az már sok volt. Meg amikor a főnök asszony megkérdezte tőlünk hogy miért degradáló az egyeseknek hogy XY bevásárlóközpontok elé kiálljunk és ott szerezzünk telefonszámokat? Tényleg nem kell megállítani az embereket. Na ez már sok volt. A kórházakban míg mások egy óra alatt 10-15 címet szereztek én addig kettőt. Hogy miért. Volt egy néni meg egy bácsi és olyan jól elbeszélgettem velük hogy elment az idő. Kaptam is én a fejemre hogy csak ennyi címet gyűjtöttél????Mondom őket érdekli a lámpa mert már hallottak róla, csak meghallgattam a ploblémáikat és elment egy kicsit az idő. Na erre megkaptam hogy nem lelkisegély szolgálat vagyunk!! Itt betelt a pohár.Rájöttem én erre nem vagyok képes. Üdv mindenkinek!!!!!"
  • Breki33
    #67
    magyarul tök hülyeséget írsz megint
  • R0zs0máK
    #68
    Tök ugyanaz, mint az összes piramisjáték, kezdve az emvéjtől a pénzügyi tanácsadó cégeken át eddig a cepterig minden...
  • R0zs0máK
    #69
    Na mesélj miaz amiben különbözik egy tökéletesen normális villanykörtétől :DDD
  • Breki33
    #70
    Ugye szükség van egy polarízációs szűrőre

    pl Brewster-tükör van benne

    "(Ez a kiegészítés arról szól, hogy az üvegen kevés infra halad át. A fényes műanyagra lapos szögben beeső infravörös fény poarizáltan teljes visszaverődést szenved. A poalritátort réssel kell beépíteni a lámpába, a lámpa felületére pedig egy vastagabb műanyag fóliát kell ragasztani. Igy a polarizált infra a résen kilép a lámpából.)"

    A fény polarizációja tudtommal érettségi tétel a lámpa működése pedig tulajdonképpen ezen alapul.

    De szted egy sima izzó is polarizált fényt bocsát ki és te ugyanúgy látod a polarizált fényt is.........
  • Breki33
    #71
    És szerinted egy normális villanykörtével világítva egy hét után eltűnik szinte egy műtét után összevart bőrben a varrás nyoma?

    Mutass nekem ilyen villanykörtét istenbíz veszek 10-et.
  • Breki33
    #72
    A sportkórház leírása

    A Bioptron jött, látott és győzött a Sportkórházban is. Ez a győzelem különösen azért jelentős, mert sportsebészeti osztálya az országban egyedülálló, speciális beteganyaggal foglalkozik, ekként a páciensek speciális, más hasonló intézményektől gyakorta eltérő kezelést, gondozást igényelnek.

    Az osztályon évente mintegy háromezer műtétet végeznek, a szakrendelésen pedig huszonhét-huszonnyolcezer beteg fordul meg különböző - elsősorban térddel. bokával, könyökkel, vállal összefüggő - sportsérülésekkel. Mint azt dr. Berkes István főorvos hangsúlyozza: úgy kell kezelni őket, hogy a legrövidebb idő alatt, a lehető legtökéletesebben és a lehető legkisebb rizikóval gyógyuljanak meg. E cél érdekében megannyi szempontot kell figyelembe venni, és az elérhető legjobb módszereket alkalmazni. Ezek közé tartoznak az új, de hiteles és kipróbált eljárások, eszközök is.

    Az újdonságok között volt a Bioptron lámpa, amelyet kipróbálásra kaptak. A tapasztalataik szerint a megelőzésben, a gyógyításban, valamint az esetleges komplikációk elkerülésében egyaránt jó hatást fejt ki. Természetesen - mondja dr. Berkes István - csodaszerek nincsenek, a Bioptron sem az. Ám a maga területén megfelelő, ajánlható, alkalmazható eszköz. A betegek általában fogékonyak minden újra, ami a gyógyulásukat elősegíti. Annak pedig minden beteg nagyon örül, ha szúrás-vágás és egyéb kellemetlen beavatkozás nélkül javulhat az állapota.

    Dudásné Rabi Katalin gyógytornász, aki szinte naponta alkalmazta a Bioptront, megerősíti az elhangzottakat.

    Akadt olyan sportoló, aki az egyik hét végén megsérült, és a lámpával való kiegészítő kezelés révén a következő hét végén ismét játszhatott. Hasznosnak bizonyult a Bioptron az ambulancián is. Férfiakon és nőkön egyaránt végeztek kezeléseket. Azt tapasztalták, hogy a lámpa jótékony fénye mélyen hatol az emberi test szöveteibe. Az arthritises és arthrosisos betegek már a negyedik-ötödik kezelés után jelezték, hogy könnyebben járnak, mozognak, kisebb fájdalmat okoz számukra egy-egy mozdulat, mint korábban. A térdarthrosisos betegeknél először naponta, utóbb másnaponta alkalmazták a gyógyító fényt. Igen hatásosnak bizonyult a lámpa azoknál a labdarúgóknál, akik kisebb-nagyobb húzódásokat, zúzódásokat szenvedtek. Kiderült, hogy igen sikeresen alkalmazható a Bioptron a térdműtétek utáni rahabilitációkban, amikor a gyógytorna, illetve terhelés következtében megduzzadt a térdízület. Bokakinéziót és disztorziót szenvedett sportolóknál a felszívató kezelést szintén kiegészítették fényterápiával, ami csökkentette a felgyógyulási időt.

    "A Bioptron-kezelés


    1. A poláros fény hatásai

    A Bioptron lámpa, amely a kis teljesítményű lézerhez hesonlóan eredményes volt a hámhiányok gyógyításában, alig egy évtizedes múltra tekinthet vissza. A napjainkban már világszabadalomként bevezetett Evolite (Bioptron) lámpa egy munkahipotézisből indult világhódító útjára. A feltételezés lényege: a kis teljesítményű lézerfény hatékony komponensét elő lehet állítani egy annál sokkal egyszerűbb - ezért olcsóbb, így az átlagember számára is hozzáférhető - berendezéssel, a széles spektrális tartományban polarizált fényt kibocsátó lámpával.

    A Magyarországon gyártott, polarizált fényt kibocsátó lámpa neve Evolite. Ebben a készülékben a polarizált fényt polárszűrő segítségével állítjuk elő. A szűrő a 300 nm-től 800 nm-ig terjedő hullámhossztartományban képes a fényt polarizálni. Ezt a berendezést a testfelületen található sebek, sérülések kezelésére lehet használni, mert ebben a tartományban a fény nem képes behatolni az emberi test szöveteibe. Az Evolite Svájcban továbbfejlesztett változata a Bioptron lámpa, amelyben a polarizált fény előállítása a Brewster-tükörrel történik. A Bioptron lámpa 300 nm és 200 nm közötti hullámhosszon, tehát mind a látható, mind a közeli infravörös tartományban sugároz. A Bioptron fénye 11,5 cm mélyen hatol be az emberi test szöveteibe, ezért - az Evolite lámpával szemben - a Bioptron a mélyebben fekvő elváltozások hatékony kezelésére is alkalmas. A kísérletek bebizonyították a polarizáltfény-terápia létjogosultságát.

    Számos külföldi és hazai egészségügyi intézményben végzett vizsgálat igazolta, hogy a Bioptron lámpával kezelt sebek gyógyulása felgyorsult, valamint olyan hámhiányok is begyógyultak, amelyeket a hagyományos módszerekkel évek-évtizedek óta hiába kezeltek. Az in vitro kísérletek magyarázatul szolgáltak az in vivo tapasztalásra: a poláros fény hatására megnövekszik a sejtaktivitás. Ez részint a hámosodásért felelős fibroblasztok fokozott termelődésével, részint a sebek feltisztulását elősegítő celluláris és humorális védekező mechanizmusok fokozott működésével magyarázható. A teljesség igénye nélkül - inkább gondolatébresztőnek szánva - álljon itt néhány kórkép, melyeknél sokszorosan bizonyított a poláros fény jótékony hatása:


    acne vulgaris, egy olyan kórkép, amely pokollá teszi a tinédzserek életét;
    ulcus cruris, amelyben a modern orvostudomány vívmányai sorra csődöt mondtak;
    műtéti heg, keloid, amelynek eltüntetésében a poláros fény szinte egyedülálló, ezeket halványítja, puhítja, "elsimítja";
    terhességi csíkok halványabbá tétele, illetve egyes esetekben teljes eltüntetése;
    pattanásos bőr után maradó hegek, kráterek eltüntetése, a bőr kisimítása;
    sebszétválásoknál, sipolyoknál, amelyek kezelésében nagy türelemre van szükség mind az orvos, mind a beteg részéről, a Bioptron lámpa egy újabb hasznos elem a sebész eszköztárában;
    diabeteses és arteriosclerotikus gangraenák esetében talán egyedülállóan gyorsítja meg a hámosodást;
    suffusio, contusio, distorsio, ahol a szokványos terápia a borogatás és a pihentetés, és amelynek a gyógyulási idejét a Bioptron lámpa harmadára-negyedére csökkenti;
    égések kezelésében, ahol az orvos nagyrészt ki van szolgáltatva a természet erőinek, a poláros fény értékes adjuváns kezelés a szervezet regenerációjának támogatásában;
    arthritisek, arthrosisok, beleértve a kis- és nagyízületi megjelenési formákat is, ahol a hagyományos kombinált kezelés is csak mérsékel eredményeket tud felmutatni, a Bioptron lámpával meglepően gyorsan fájdalommentességet lehet elérni.

    És most következzék néhany olyan kórkép, amelyekben egyelőre csak néhány esetről számoltak be az orvosok, de ahol várható a poláros fény térnyerése:


    ínysorvadás, ahol a hagyományos fogászati eljárások nem sok sikerrel kecsegtetnek, adjuváns kezelésként értékes segítséget jelent a Bioptron lámpa;
    a méhszáj erosiója esetében szakorvos kezében igen értékes eszköz lehet, de kizárólag kolposzkópiával igazolt negatív hystológiai lelet birtokában;
    krónikus osteomyelitis alapján kialakult sipolyok gyógyítására is sok esetben hatékonynak bizonyult a polarizáltfény-terápia."
  • Breki33
    #73
    Ha Berkes doktor tudná, hogy egy sima izzóval is kezelhetné betegeit
  • Borg
    #74
    Ha lehet akkor válasszuk már ketté a dolgokat.

    1. a lámpa tényleges hatása, vagy nem hatása
    2. a zepter működése, a lámpa ára, meg az ügynökök meg az egész fasság ami ehhez kapcsolódik

    Na most engem pl az utóbbi nagyon nem érdekel, lévén lámpát annyiért úgysem fogok venni.
  • R0zs0máK
    #75
    Egy sima izzó 360 fokos polarizációjú fényt bocsát ki...ergo ugyanaz a síkú polarizáció is megvan benne, mint a lámpádban...akkor az miért nem gyógyít? Sőt továbbmegyek...mivan, ha a gondosan polárszűrt lámpádat rossz síkban tartod? Máris egy másik szögű polarizációt kapsz...semmi értelme :DD
  • R0zs0máK
    #76
    És ugyanez vonatkozik a színterápiára is. A sima égő fényében a színskála összes színe megtalálható. Miért nem gyógyít?
  • Breki33
    #77
    Aham még fokozza

    Szerinted egy sima izzó polarizált fény bocsát ki tükrök nélkül? :-)
    egy normál izzó/halogén hatásfoka nagyon alacsony. Spektruma nagy részét a közeli és távoli infrában adja le. Egy normál izzó hatásfoka 3-5%

    A fehér fény a tér minden irányában tartalmaz rezgéseket. Ha ezt a fehér fényt 56,6 fokos szögben fekete tükörre ejtjük, akkor a tükörről visszaverődő fény már csak egy bizonyos síkban tartalmaz rezgéseket, tehát síkban poláros lesz.

    Egy kis sulinetes anyag böngészgetni, láthatólag ezen a területen elég jelentős hiányosságaid vannak
    http://www.bgszi.sulinet.hu/letolt/fizika/feny.pdf

    Egy bioptron lámpánál a polarizáció foka leírások alapján
    95% (590 - 1550 nm)


  • Breki33
    #78
    És a sima égőnek még barnitania is kéne? P

    A színterápia sztem is humbukk

    De nem válaszoltál, sima égőtöl begyógyul egy vart seb egy hét alatt
    alig láthatóan?

    Aztán a sport korházban Berkes doktor aki nem mellesleg világhírű szakember se ért hozzá csak te? P
  • R0zs0máK
    #79
    Remek, akkor egy sima izzót ragasszunk egy polárszűrős szemüveg mögé és lesz egy bioptron lámpánk...akkora marhaságokat beszélsz, hogy nemigaz :DD
  • Breki33
    #80
    a Bioptron egy 5rétegű reflexciós tükörrendszerrel van ellátva.Effektíve itt már 98%-os polarizációról beszélünk,ami egyrészt inkoherens,azaz fázison kívűl levő fény,ezenkívűl polikromatikus és alacsony energiájú.




    Igazából itt nem a fizika a lényeg nemis kéne sztem ebbe az iránybe belemerülni deha valaki mégis akar vagy mint látható szükséges neki tessék:

    klikk