458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • Attila8805
    #1
    Hali mindenkinek!
    Szóval a kérdésem az lenne hogy milyen feltételekkel lehet az ember katona?
    Ha érdekel a téma vagy esetleg hivatásos katona vagy írj bátran!

    Keresőt használtam ilyen topikot nem találtam.
    Google-t használtam információt én nem találtam de lehet hogy elsiklottam felette.
  • trident
    #2
    http://www.hm.gov.hu/files/9/8663/hogyan_lehetek.pdf

    Hadkiegeket a minisztérium honlspján nézhrtrd meg, mi van közelben, mert sajnos ez is szét lett verve.
  • Narxis
    #3
    Ha hivatásos magyar katona szeretnél lenni akkor itt kezdj neki:

    http://www.honvedelem.hu/
  • Checkerboy
    #4
    Remélem nem azért akarsz katona lenni, mert egy jót CoDoztál most :D
  • Narxis
    #5
  • Solten
    #6
  • NeoMaN
    #7
    Aki katona akar lenni, az emberre akar lőni.
  • 42nd Intruder
    #8
    És a rendőr?:D
  • schrank
    #9
    a magyar katonaságról írt ami egyenlő azzal hogy afganisztánban löncshúst osztogatnak a ...gányoknak
  • Attila8805
    #10
    Hát épp most jöttem vissza codozásból de nem emiatt:D
    A kihívás és az anyagi része érdekel:D
  • schrank
    #11
    hát pont az anyagi része a kihívás
  • Attila8805
    #12
    OK köszi átolvasom.
  • modellmaker
    #13
    Meg tanulmányozd picit a fizikai felvételi követelményeket is. link
  • 42nd Intruder
    #14
    Hehe... Nem tudok nyilatkozni a HM fizetésről, de a másik nagy állami rendvédelmi szervét már többé-kevésbé ismerem. És igen ez a kihívás sajnos... :(
  • Attila8805
    #15
    Már átolvastam.
    Egy kérdésem lenne erre nem találtam választ.
    Ha én szemüveges vok akkor nem lehetek katona?
  • 42nd Intruder
    #16
    Szerintem ez is hasonlóan van mint a rendőrségnél, hogy ezt majd az eü vizsgálaton fogják megállapítani, hogy milyen mértékben van látáscsökeknés stb... Nem kizáró ok, van szemüveges katonaismerős...
  • Divergencia
    #17
    ugyhallottam, hogy aki vallal kulfoldi akciot, az nagyon jol keres.
  • Attila8805
    #18
    Értem hát akkor majd elnézek a toborzóirodába.
    Végülis ez a végső lehetőség közé soroltam.
    Ha nem találok vmi olyan munkát amit szeretek is csinálni megyek védeni a hazát,és akkor rettegjetek:D
  • Thanatos
    #19
    rettegjünk? viztisztito pistike ujra lecsap? :)
  • Balumann
    #20
    Hazánknak azthiszem más fajta védelemre lenne szüksége
  • Attila8805
    #21
    Ki tudja lehet egyszer én mentem meg az életed
  • Solten
    #22


  • mama2
    #23
    Nehogy katona legyél. Nekem van egy katona haverom, kinn volt afganisztánba vagy hol, és ott már löttek, meg minden. Nagyon stresszesen ért haza, meg azt mondta, hogy vissza nem menne az biztos. Szörnyű ami kinn volt. De amúgy én is lennék katona(COD fan). Bár a COD-ba is az első félpercben lelőnek, hát életbe meg...
  • Carmang
    #24
    Baromságokat ne beszélj össze-vissza.
    Az ilyen külföldi missziók teljesen önkéntesek, aki nem akar az nem megy. Csak emiatt nem mondhatod, hogy ne legyen senki katona.

    Itthon is el lehet katonának lenni, más kérdés, hogy milyen poszton, és mennyi pénzért...
  • Borg
    #25
    A magyar katonák 80%-a itthon végez hugyérszarér csicskamunkát. Nem meglepő okból, hiszen katonának ma az megy ennyi pénzért, aki a fizikai munkán kívül minden máshoz segghülye.
    A maradék 20% meg megy harcolni külföldre (vagy repülőzik), és őket ennek megfelelően jól meg is fizetik.
  • Molnibalage
    #26
    "A maradék 20% meg megy harcolni külföldre (vagy repülőzik), és őket ennek megfelelően jól meg is fizetik."

    Na ezt a téveszmét felejtsd el sürgősen. A külföldi missziókra igaz, de a magyar pilóta szó szerint szarért-hugyért (nem)repül. Nevetséges pénzt kapnak és még repóra sincs neki. Csak az igazi fanatikusok csinálták végig az egészet. Első körben mikor elindult a pilótatoborzás és megejelentek a kiváló kondiban levő két nyelvvizsgás diplomás emberek és meglátták, hogy mi a szitu, 80%-uk villámsebesen lelépett. Kettőt találhatsz miért..
  • Attila8805
    #27
    Attól hogy ő nem bírta a kiképzést attól más még kibírhatja.
  • Davidus
    #28
    ha árkot akars ásni meg homokzsákokat tömni akor nyugodtan menj el katonának. külföldön meg dekkolhatsz a 30 kilós felszerelésben egesz nap:D
  • 89
    #29
    Most vasárnap lesz honvédelmi nap a Hősök terén...ott szerintem kaphatsz pár választ kérdéseide.
    Szerintem nagy hiba volt megszüntetni a sorkatonaságot. Legalább megtanultuk volna használni a fegyvert, és tartást is adott volna a fiataloknak.

    Ja és...
    "Magyar katonáinkat ne vigyék külföldre!!!"
  • Dynamic
    #30
    Dártvéder
  • HöfEE
    #31
    Én is ezen a véleményen vagyok bár fiatalabb koromban még úgy gondoltam, hogy húdejó, hogy nem kell katona legyek. De most már kicsit másképp gondolkodok erről a témáról.
  • bigfoot
    #32
    mennyik a bérek egyebként?
  • 89
    #33
    Itt a vasárnapi program
  • NeoMaN
    #34
    Megnéznélek egy háborúban, amikor rád lőnek.
    Szerintem tényleg nem érzitek át azt amiről beszéltek.
  • trogerzsiger
    #35
    Hali!

    Engem is érdekel a téma, lehet kinövöm, de nem tudom :-) Na a fizuról olyat hallottam hogy 120-160 ezer között mozog, de nemtumhiszem hogy ennyit kapsz.. A sorkatonaság tényleg lehetne ujra.. Rámférne
  • Punker
    #36
    tudtommal még mindig létszám stop van és nem vesznek fel embereket.

    ez meg ma volt
  • hykao #37
    Ha a kihívás és az anyagi része érdekel, akkor jobban járnál ezzel, bár valamiért az az érzésem, hogy nem mész át a rostán... :)))
  • praksi
    #38
    a sorkatonaságnak annyi előnye lenne volna, hogy a huszonéves korosztály egy minimális fegyelmet tanulhatna, másra nem. az persze megint más kérdés, hogy a sorkatonaság idején egy csomó idióta ember kapott hatalmat, aki csak zsarnokoskodott..


    most tudtommal csak a NFTC-t nyomatják, más posztra nem nagyon keresnek katonákat
    (leszámítva a műszaki szakiskolásokat)
  • praksi
    #39
    na, én se tudok fogalmazni, szal csak "előnye lenne" :-)


    amúgy asszem egy hete beszéltem egy csapattáesammal, itt Kecskeméten repölőgépszerelő; na azokból például hiány van; szal nem vagy túl idős, érdemes lenne beiratkozni ilyen szakiskolába
  • degenerator
    #40
    +4 -2 dioptria. affölött kizáró ok, persze ha nem ezredes az apukád...