42
  • wOlFbYTe
    #42
    Elképzelem az egyik eljövendő generáció IM üzenetváltását:
    "- Na, menjünk farmolni a fold.it-re
    - OK, nekem is kell egy új, környezetbarátabb quantuum-számítógép"

    :)
  • archelf
    #41
    Ha fizetnének is a "feldolgozott" fehérjénként (akér minimális összeget is), akkor borzasztó népes "játékos" tábora volna. Másrészt ez lenne a jövő generáció egyik igen jövedelemző otthonról végezhető (és valóban profitot termelő) munkája.

    AE
  • pet0330
    #40
    Valaki leírná nekem h mit kell csinálni? eljutottam a 4. szintig de edig csak pakolgattam nem nagyon értettema lényegét.
  • valamit
    #39
    egyébként, a legtöbb agymunkát nem is a játékkal való játszás igényli, hanem a játék játékra való megfelelő kialakítása és ez az itt vázolt esetben különösen igaz. a tudományos kutatás területén is az igényli a legnagyobb munkát, hogy megszerezd a meglévő ismereteket (itt ez lehet a szofver fejlesztése) majd tegyél hozzá valami újat, amit addig senki (itt ezt tehetik hozzá a játékosok)
  • valamit
    #38
    dehogynem, sőt egy nehezebb FPS-en is nagyon sokat lehet gondolkodni, hogy miként merre, hogyan kéne haladni, hol mit milyen sorrendben venni fel, ki ellen milyen fegyvert használni, stb. az egy más kérdés, hogy a szórakoztató jelleg miatt ezt az emberek többsége szívesebben csinálja, mint a másodfokú egyenletek megoldásait, de attól még épp könnyen lehet, hogy nagyon is intenzíven gondolkodik. az, hogy mennyire gondolkodsz, az nem azon függ, hogy te épp a matematikán belül alkotsz vagy mondjuk legózol. viszont utóbbi általában véve többeket szórakoztat. ha a az a játék úgy van kitalálva, hogy ha abban sikeres vagy, akkor a tudomány is új eredményeket ér el és mindezek mellett még szórakoztató is, akkor az a tudományos kutatás hirtelen nagyon sokak számára lesz érdekes és fog vele játszva kutatni. és ha majd egyszer mindezt észrevétlen érik el, akkor a játékkészítő szoftverek tulajai talán már majd szoros kapcsolatban lesznek az egyetemekkel és talán milliók fognak tudtuk nélkül nekik dolgozni
  • Sippie
    #37
    Felbecsülhetetlen mennyiségű agymunkát a red alertben sem ölnek bele, hogy lezúzzák a másikat.
  • valamit
    #36
    gondolj egy stratégiai játékra vagy egy logikaira és máris meglátod miről beszélnek
  • Sippie
    #35
    "A számítógépes játékokkal játszók összességében felbecsülhetetlen mennyiségű agymunkát ölnek egy-egy cél elérésébe"
    hajjajj... főleg a kántőrsztrájkal
  • valamit
    #34
    ha sok lenne, akkor te se emelnéd meg úgy a kalapod ;)
  • USAMEN POWER
    #33
    Valóban igaz én is ezt mondom: Le a kalappal. Csak egy gond van hogy az ilyen dolgokból nagyon kevés van
  • Sylarin
    #32
    Na ez az, ami egy lépéssel közelebb viszi fajunkat, a kollektív közös tudat felé. Ezzel a programmal, az emberiség minden tagjának megadatik a lehetőség, hogy egy nagy közös cél érdekében együttdolgozhasson. Én úgy érzem, ez csak a kezdet. Hatalmas fellendülés várható, azt figyelembe véve, hogy két ugyanolyan gondolkodású személy nem létezik.

    Le a kalappal!
  • Mentrid
    #31
    Ez az ötlet magábba egy nobeldijat ér.!!!!
    Nagyon nagy Respect a kitalálonak...
  • gombabácsi
    #30
    Ez hatalmas ötlet és profi megvalósítás!
    Ez a 21. század játéka, nem a GTA akárhány...
    Az utolsó szinten vagyok a tutoriálban. :)
  • Laslow
    #29
    100%-on volt nálam is a procihasználat, de valami tök alacsony prioritásban futhatott alapból, mert nem fogta vissza a gépet egyáltalán. (Sempron)
  • TommyC
    #28
    aha fasza, nekem Vista x64 alatt mindig elhal, mikor elindítanám magát a puzzlet...

    ki tudja, talán az egyik Nobeldíjastól estek most el....(;
    imádom a biokémiát...
  • Scamp
    #27
    Olvasd a cikket...meglátod minden benne van

    Egyébként én is letöltöttem és csinálom is...az egyik tutorialban elakadtam kicsit de a chat-ban találkoztam pár SG-sel :D
  • emile zola
    #26
    kipróbáltam, jópofa, de iszonyatosan lelassítja a gépet:S
  • magus
    #25
    na majd pwnoljuk a noobokat
  • breakerhuli
    #24
    Jó a cikk, a cél is nemes.
    Csak annak az embernek az arcát szeretném látni, aki összehozza a nagyon nagyot, és a TV-ből nézi végig, hogy a Prof. átveszi a Nobel-dijat.
  • DompR
    #23
    Jack Thompson vajon mit szól? xD
  • valamit
    #22
    a cikket ha elolvastad volna:
    "Túl sok a lehetőség ahhoz, hogy a számítógép mindegyiken átrágja magát. A Rosetta@home jól teljesít, ha csak kis proteineken alkalmazzuk, a fehérjék növekedésével viszont egyre nehezebbé válik a feladat, és a számítógépek gyakran belebuknak a munkába. Az emberek intuícióik segítségével azonban képesek lehetnek sokkal rövidebb idő alatt megtalálni a megfelelő választ"
  • Apocalipto
    #21
    Jópofa, de erre már van egy jobb program is, a Rosetta@Home.

    A rosetta@home célja az,hogy meghatározza a 3 dimenziós alakját a proteineknek, ami végül ahhoz vezet hogy megtalálja a gyógymódokat sok nagyobb kiterjedésű betegségekhez. Új proteinek szerkesztésén törekszik, amik gyógyítanák a HIV, malária, rák és Alzheimer kór betegségeket.

    http://boinc.bakerlab.org/rosetta/
  • ShaiHulud
    #20
    a tobbi lustanak mint jomagam, aki orult volna ha lenne egy klikkelheto link is az oldalra:P

    http://fold.it/
  • Dredd
    #19
    nagy ötlet, jó lesz, ha már unja az ember a raidelést és a pvp-t is :P
  • A1274815
    #18
    Visszatérve az ötlet nem rossz. Remélhetőleg tényleg segíteni fog az ilyen kuatatásokban.
  • A1274815
    #17
    "Vagy Nobel-díj, vagy öldöklés...kinek mi jön be?;)"

    A kettő nem zárja ki egymást. Össze állítasz egy fehérje csomagot és rádobod a vírusra, ha jó az össze állítás, a vírus szétpukkan.
  • csomi
    #16
    Bocsanat mar latom. elsiklottam felette.
  • csomi
    #15
    Honnan lehet ezt letolteni?
  • Laslow
    #14
    Nem rossz. Végignyomtam a tutorialt level 5-3-ig, aztán most már lehet "élesben" is "játszani". Van kb. 10 fehérje, és látom, hogy azokon mások hány pontot tudtak elérni, ezekkel szállhatok versenybe. Hát, még megközelíteni sem tudtam a legjobbak eredményét... :(
    Amúgy az a baj, hogy végül nem sikerült megértenem, ez mire is jó pontosan. Azt sem, hogy a pontszám mit is takar, mi az, ami növeli, mi pedig csökkenti (csak úgy nagy vonalakban értem). Bár, írták is, hogy nincs az eredményes játékhoz tipp, inkább rá kell érezni.
  • Archenemy
    #13
    Ez k. jó ötlet, gratula a kitalálóinak.
  • radical@work
    #12
    Tök jó!
  • szasz85
    #11

    Leszedem amint hazaérek, kéne már egy új Nobel-díj.
  • Hoz_Hun
    #10
    Az ötlet nagyon jó. remélem lesz jó eredménye. :)
  • ihateworkdays
    #9
    Vagy Nobel-díj, vagy öldöklés...kinek mi jön be?;)
  • GyuriX2572
    #8
    Egészségükre. Részemről inkább pihenek a szabadidőmben. GTA rulez
  • brueni
    #7
    bár a 6. kommentben már volt egy bár...
  • metaljesus
    #6
    nem is tudom mikor olvastam itt utoljára olyan cikket ahol az első 5 kommentben nem volt egy darab fikázás se :D
    amúgy szerintem is nagy ötlet, bár a megvalósítás (hogy mégis honnan tudja a játékos meg az orvos hogy ott épp valami nagyon jó proteint alkottak) kicsit homályos :)
  • Tinman #5
    Ezért szeretem az SG-t... itt mindig akad olyan, aki élteti a szellem nagyságát, de képtelen leírni egy olyan egyszerű szót helyesen, hogy intelligencia. :-D
  • katonalevi
    #4
    Hajra!!! Csak igy tovabb , eljen az inteligencia!!!
  • xmodule
    #3
    nagyon ötletes.