25
IrfanView
  • Atkatáska
    #25
    Helo lenne egy problémám:

    Az mér van ,hogyha meg akarok nyitni egy képet, ezt írja ki :

    C:\-elérési útvonal- :A fájl-header nem olvasható!
    Ismeretlen képformátum vagy a fálj nem létezik !

    kösz előre is a választ
  • Dj Faustus #24
    "valaki tudja esetleg, hogy lehet megoldani, hogy ha mondjuk van 12 kep egy mappaban, akkor azokat sorban [1, 2, 3 ...] es ne [1, 10, 11, 12, 2...] sorrendben jelenitse meg?"
    Tegyél az egy számból álló állománynevek elé egy 0-át (például 1.jpg->01.jpg; 2.jpg->02.jpg; és így tovább...), így sorban lesznek.
  • Dj Faustus #23
    File->Batch conversion/rename menüpont, majd a megjelenő Batch conversion ablakban megkeresed a képek helyét (az Add all gombbal hozzáadhatod a listához); az Output directory résznél beállíthetod a kész állományok helyét; a Work as résznél kiválasztod a Batch rename rádiógombot; a Batch rename settings résznél a Set rename settings gombra kattintáskor a megjelenő Batch rename settings ablakban a Name pattern-nél beállítod, hogy Akos#.jpg (bár ha 630 darab van javaslom, hogy állítsd be Akos###.jpg-re, hogy az Akos1.jpg után ne Akos10.jpg következzen, hanem az Akos001.jpg után Akos002.jpg).
    Majd a Batch conversion ablakban kattints a Start gombra.
  • DONGUBA
    #22
    Hy egy olyan problemam lenne hogy van 830 jpg fajlom kulonbozo nevekkel.
    Szeretnem egyszerre atnevezni hogy mindegyiknek azonos neve legyen hogy Akos. es akkor sorban Akos1 Akos2...stb
    Mivel tudnam ezt megoldani mert total commanderrel valahogy nem akar menni mert bena vagyok.
  • rumpeltszickin
    #21
    valaki tudja esetleg, hogy lehet megoldani, hogy ha mondjuk van 12 kep egy mappaban, akkor azokat sorban [1, 2, 3 ...] es ne [1, 10, 11, 12, 2...] sorrendben jelenitse meg? a win es a total commander beallitasaim szerint is az elso sorrendben vannak rendezve a kepek, nem ertem a program miert nem igy olvassa be.
  • Rage47
    #20
    áhh köszi
  • tnm #19
    opitons>properties
    extensions fül:
    1, csak azok a kiterjesztések legyenek bekapcsolva, amiket irfanviewerrel akarsz megnézni
    majd alatta pipáld be a load only associated types while moving htrough directory

    vagy:

    2, load custom file types: utáni sorból szedd ki az mp3-at és az egyik hozzátartozó | elválasztót (a lista hosszabb, mint ami alapból látszik)
  • Rage47
    #18
    Hogy lehet kikapcsolni azt, hogy ne kérdezgesse az mp3 plugin installálását? Eléggé zavaró, mikor a képek között ott van egy mp3 és nézegetés közben meg akarja nyitni az mp3-t, és mindig rákérdez.
  • BB7
    #17
    MI bajotok a PhotoShopos hasonlattal?
    A PhotoShop is egy képnézegető! Persze ha nem zavar a sok toolbar a job és baloldalon!
  • Kit--Kat
    #16
    Én imádom, nagyon kezes, praktikus képnézegető és szerkesztő.
  • BIZ0906
    #15
    Én is ezt használom képnézegetésre meg ha kell képméretezésre, de ha igazán akarok szerkezteni akkor Photoshop.
  • edios
    #14
    Beszteszt! Mindig az első progi, ami felkerül szűzvindózra.

    (A Photoshopos hasonlatot én sem értem.)
  • Doog
    #13
    Jó lehet tényleg kicsit túlzás volt az Adobe Photoshoppos hasonlat de nekem bejött... :D
  • [HUN]FaTaL
    #12
    Legjobb képnézegető, és még a totalcmd-be is beépül:)
  • blackgamer
    #11
    őskövület, már Win95 alatt is mindenki ezt használta, mai napig best
  • Énvagyokazapád
    #10
    kép forgatásra, és méretezésre használom, mert gyorsan betölt, nem mint a PS, ami min fél-1 perc
  • n3whous3
    #9
    Konvertálásra, meg egyéb dolgokra is nagyon jó, nekem ez a képnézegető ugyancsak
  • HöfEE
    #8
    Én is ezt használom mint default képnézegető progi. Szerintem nagyon jó, egyszerű és mindent tud amit kell.

    Mondjuk a PS-es hasonlat kicsit erős volt :D
  • tnm #7
    jah, hát hasonló, mint ahogy a Paint-hez is. :D
    egy kicsit a winamp-hoz is hasonló, ha felrakja az ember a megfelelő plug-ineket:)
  • desigo
    #6
    FastStone Image Viewert próbáld ki...
  • Alexease
    #5
    Teljesen mas kategoria;)
    De attol fuggetlenul, a sajat kategoriajaban az IView a legobb;)
  • tnm #4
    csak ezt használom képnézegetésre, gyorsszerkesztésre. kvázi mindenhez, amihez fölösleges gimp-et indítani. az egyik olyan program, ami visszatart a linux-ra váltástól, mivel ennek még nem találtam tökéletes helyettest
    én is ajánlom mindenkinek!
  • passatgt
    #3
    Ez nem képszerkesztő, hanem képnézegető
  • hunbasser
    #2
    "Ez egy képszerkeszrő program hasonló mint az Adobe Photoshop."

    juj :DDD
  • Doog
    #1
    Hali !
    Ez egy képszerkeszrő program hasonló mint az Adobe Photoshop.
    Véleményeket szeretnék tőletek, és egyáltalán használj-e valaki ?

    Könnyen lehet vele képeket átméretezni illetve effekteket hozzáadni...
    Ajánlom érdemes kipróbálni. (;