39
Hogy lehet GIF animációt készíteni?
  • cmsworld
    #39
    Úgy tudom, a Macromedia Flash 6.0 -s verziójával lehetett konvertálni .swf -et .exe-be. Ezt honnan tudnám beszerezni?
  • blackgamer
    #38
    igen
  • cmsworld
    #37
    Találtam egy programo amivel a .swf fájlokat át lehet konvertálni .exe fájlokká. Ez már minden gépen elindul, akár van Flash Player rajta, akár nincs.
  • NessieGraf
    #36
    Bocs, de régen nem néztem ide. De lehet Firefoxba Flasht is, OOo-t is, meg csomó minden mást. Szerintem nem érdemes az Explorerrel görcsölni.
    A SeaMonkey is Mozilla, kevesebb a kiterjesztése, mint a Firefoxnak, de több dolog van beépítve.
    Próbáld ki bármelyiket. Kérdést priviben légyszi!
  • cmsworld
    #35
    De én Internet Explorerben nyitom meg.A másik kérdésem ehhez kötődik viszont, hallottam a Portable Firefox-ról és szertném megtudni, hogy a firefox-ba nem e lehet integrálni flash lejátszót. Vagyis azt szeretném elérni, hogy a portable firefox-ból megnyitott flash-t akkor is le lehessen játszani, ha a gépen amúgy nincs flash player.
  • NessieGraf
    #34
    A lejátszó fájl menüjében van a megoldás.
  • cmsworld
    #33
    Az a kérdésem lenne még, hogy az elékszített .swf fájlt hogyan tudom .exe fájlba konvertálni?
  • Dzsega #32
    Paint Shop Pro-nak van egy Animation Shop nevü progija, azzal pl.:avi-t meg lehet nyitni és onnan már pikk pakk lehet csináli gif-et
  • cmsworld
    #31
    Sikerült összehoznom egy flsh-et egy programmal ami megfelelne nekem. Létrehoztam egy .swf fájlt, és azt szeretném kérdezni, hogy tudnék .exe fájlt csinálni belőle, mivel azt szeretném hogy olyan gépen is menjen, amin nincs Flash Player.
  • Sadist
    #30
    Van Flash topik, itt kicsit hosszadalmas volna elmagyarázni az ActionScript alapjait.
  • blackgamer
    #29
    thanks, de egy másik fórum avatarának kéne, az pedig csak gif-et vár
  • cmsworld
    #28
    Röviden nem tudnád leírni hogy lehetne megoldani a leírt animációt? És hogy hogyan lehetne menteni .exe fájlba?
  • cmsworld
    #27
    Ennek van magyar változata is?
  • joebacsi
    #26
    igen
  • joebacsi
    #25
    adobe (volt macromedia) flash
  • cmsworld
    #24
    És flash-ben a léptetés is megoldható?
  • cmsworld
    #23
    Jó ez így lenne , köszönöm ,milyen programok kellenek hozzá?
  • joebacsi
    #22
    flasht tudsz .exe-be is fordítani, amibe integrálva van a lejátszó, ezt be tudod írni az autorun.inf-be, sőt még azt is beállíthatod, hogy full képernyőn induljon el
  • cmsworld
    #21
    De ahhoz kéne egy portable flash player is , amit mellékelni tudok a CD-re.
  • 0Fritz0
    #20
    A Flash lesz a te barátod.
    EZ pl. csak 745 Kbyte, GIF-nél ez simán a tízszerese lenne.
  • cmsworld
    #19
    És flash-ben hogy lehetne megcsinálni? De ahhoz kéne egy portable flash player is , amit mellékelni tudok a CD-re.
  • cmsworld
    #18
    Szeretnék készíteni egy gif animációt, de valami olyan megoldással, hogy előre mindenképp lehessen haladni.Azért kéne, mert ezt egy autorun-os CD-re írnám, tehát ha kattintana a megfelelő helyre elindulna az animáció.
  • Palinko
    #17
    látom megtaláltad :)

    de mit szeretnél, hogy lehessen előre hátra lépni? ahhoz flash kell vagy képnézegető :D jó volna tényleg tudni hogy mit szeretnél
  • NessieGraf
    #16
    A Photoshop animáció már CS2-ben is pont úgy működik, mint az Image Ready. A PS kicsit szebb Gifet csinál.

    PS-ben van olyan, hogy egy könyvtár tartalmából, vagy megnyitott képekpől PDF bemutató készüljön.

    A Powerpointnál jobb, egyszerűbben kezelhető az OOo Impress.

    Igen kellemes lejátszható + léptethető képsorozat állítható elő Flashben.

    És még játszik a Gimp is, igaz Linux, viszont animált png-t is tud.
  • Dragooon #15
    de jó hogy van ez a topik :D
    szoktam képeket összerakni (mondjuk ilyen a logóm is), mindezt úgy csinálom meg, hogy imagereadyben importálom egy mappa tartalmát, majd elrendezgetem őket.. gondolom nem ismeretlen)
    CS3-ban hogy a fenében lehet ugyanezt megcsinálni?
    csinálna nekem valaki egy képet, vagy mondana erről nekem pár szót valaki, mert eddig senki nem tudptt nekem válaszolni...?
    köszie előre is^^
  • Nuki
    #14
    Milyen célra akarod? Mert sokkal egyszerűbb lenne, ha például rokonnak vagy ilyesminek szánod hogyha felírod cd-re a képeket
    -ők beteszik a dvd lejátszóba és megnézik
    -ha van számítógépük azon.

    Nem tudom, miért akarod pont így, valószínüleg nyomós okaid vannak, de csak kiváncsiságból érdeklődöm (ha szabad) :)
  • Sadist
    #13
    Olyat te gif-ben nem fogsz csinálni. Flashben talán.
  • cmsworld
    #12
    Azt a topicot hogy tudom elérni?
  • blackgamer
    #11
    én videóból szeretnék gif-et, de pár másodperc is megabájtos nagyságú
    Video Avatar progit próbáltam, van ennél jobb? amivel optimalizált a végeredmény
  • Palinko
    #10
    van neki topicja egy jó faq val régi program könnyen kezelhető
  • cmsworld
    #9
    Le tudnád írni, hogy azokat a dolgokat hogy lehet benne megoldani, amiket leírtam, a képet előre, hátra lehessen léptetni, ez a legfontosabb.Légyszi, nagyon fontos lenne!
  • RAZOR27
    #8
    Ulead Gif animator a te "embered"
  • cmsworld
    #7
    Igen de nekem úgy kéne hogy ha valaki megnyitja önmaga tudja vezérelni.
  • Nuki
    #6
    Képnézegető programok "Slide Show" funkcióját be lehet állítani ilyenre.
    Pl. az ACDSee-vel görgővel tudsz a képek között lapozni amik egy könyvtárban vannak.
  • cmsworld
    #5
    Sok képről lenne szó, ez így elég sokáig tartana.
  • tommyg
    #4
    powerpoint
  • cmsworld
    #3
    és azt mivel lehet megoldani, hogy a képek kattintásra is cserélődjenek?
  • ronihun
    #2
    sok program van hozzá .Ulead Gif Animator, Bannershop Gif animator,és a potoshopnak is van egy olyan funkcioja a CS2-nél ImageReady de a CS3ban már bele van épitve az animálás...
  • cmsworld
    #1
    Sziasztok! Ezt a témát azért nyitottam , mivel szeretném megtudni, hogyan lehet képeket "összeanimálni".Milyen program kell ehhez, és hogy működik?