280
Blu-Ray,HDDVD filmek egyéb formátumba való konvertálása
  • hitch
    #81
    sziasztok.Konvertáltam egy filmet (the kingdom)720p-n és amikor beraktam a dvd-be gyönyörü volt a minőség csak épp aza gáz hogy nincs hang:S ez miért lehet valaki irjon egy kis helpet hogy hogyan tudom elővarázsolni a hangot.
  • hitch
    #82
    ConvertXtoDVD-ezzel konvertáltam.
  • takysoft
    #83
    fura. én is azzal csináltam ilyet egyszer, de semmi gond nem volt

    az lehet esetleg, hogy az adott progi az audiohoz talán nem nyúl hozzá, és a hang meg dts-ben van

    nm minden asztali lejátszó tud dts-t

    nézd meg Pc-n powerdvd-vel, hogy van-e hangja, az viszi a dts-s.
    ha ott van hang, akkor az asztali dvd-d azt nem szereti.
    (azért van az, hogy a hivatalos filmeknél a dts mellet mindig van 5.1-es hangsáv is.)
  • takysoft
    #84
    jó proci kell.
    ha az nincs, esetleg próbáld meg a CoreAVC kodeket. (fietős, szal vmi crackeset kell nézni, de jól megy vacakabb gépeken)
  • Frosty01
    #85
    na jah.. proci gagyi... :)
    de nem minden mkvnál van így szerencsére csak a sokkal nagyobb felbontásúaknál
  • takysoft
    #86
    nem attól függ, h mkv vagy sem. az csak a konténer, semmit se befolyásol.
    avi is lehet HD is. az is szaggatna:D
  • Frosty01
    #87
    lehetséges ^^
  • BaliBoy
    #88
    A szaggatás az elkelmazott kodektól függ. VAgyis az alkalmazott kodek erőforrásigényétől és, hogy milyen minősgében tömörít. A h.264-nek jóvel nagyobb az erőforrás igénye mint általában véve a többinek. Pl. egy ugyanolyan minőségű divx-et vagy wmv-t biztos sokkal könyebben lejátszanak a gépek mint egy h.264-et. A h.264-nek (általában mkv konténerben vannak) ami az előnye egyben az a hátránya is. Nagyon jó minőségben dolgozik és nagyon hatásfokkal. Ennek viszont ára van, mégpedig gépteljesítmény. És ez persze hatványozódik, hogy milyen felbontásu/minőségü film van vele tömörítve. Ezért érdemes ma már olyan videokarit venni amiben van UVD egység ami hardveresen elvégzi a h.264 dekódolásást ezáltal akadás mentes lejátszást biztosítva akár az 1080p-s filmeknek is.
  • Balumann
    #89
    A bluray filmeknek még nagyobb lesz az erőforrás igénye? Tehát ha lesz Bluray lejátszóm, akkor egyáltalán az én gépemmel le fogom tudni játszani rendesen azokat a filmeket? Azthiszem az én vgamba még nincs hardveres hd gyorsítás.
  • BaliBoy
    #90
    Nem tudom mennyire lesz vele probléma. Én is már csak akkor szedtem le blu-ray-t amikor már volt ilyen kártyám. Ez egyébként engem is érdekelne, hogy az átlag gépek mennyire bírják. De sztem egyébként nem fogja megfektetni a gépeket mert elvileg minimálisan tömörítettek ezek a tartalmak. Nem úgy mint az x.264-nél amik ugyebár többségükben HD rippek, 44 gigás lemezekről készülnek és lesznek 4 gigásak. Azért érezhető, hogy melyikhez kell nagyobb erőforrás.
  • hitch
    #91
    sziasztok.egy utolso kérdés.Leszedtem a Nemzet aranya 2-őt és szeretnék bele feliratot tenni de ugy hogy a dvd is felismerje a átkonvertálom a ConvertXtoDVD-vel.hogyen kell.a választ előre is köszi
  • Frosty01
    #92
    őő ezt a videokaris dolgot picit bővebben? abban a gépben amin szaggat nekem van egy gf 5600
  • BaliBoy
    #93
    Az újabb videokártyák el vannak látva a már említett UVD azaz Unified Video Decoder egységekkel. Én mivel Ati párti vagyok ezért csak az ő kártyáikról tudok nyilatkozni. Az UVD-jük a VC1 és a H.264 dekódolásra képes és MPEG1-2 és DivX gyorsításra. Továbbá az új kártyák integrált hangkártyát is tartalmaznak. A HD2000 szériától felfele minden kártya tartalmazza ezeket. Nvidia oldaláról nem ismerem a dolgokat. De ott is valszeg ezeket tudják a kártyák megvalósítani asszem a 8000-res szériától.
  • takysoft
    #94
    pontosan.
    azt az apróságot leszámítva, hogy xvid/divx kódolásban nem sokat számít, mert túl sokféle kodek miatt inkompatibilitási gondok léphetnének fel.

    De egy jó processzorral nincs szükség eféle gyorsításra,
    pl barátnőm 4200+-án(ami elég aljaproci) simán fut a 1080p, pedig 7600gt-je van(amiben nincs ilyen gyorsítás)

    szinte akármilyen kétmagos proci megfelel amúgy. (kivéve celeron.. mint minden minden esetben) (bár a kétmagos celeronok "állítólag" nem rosszak, de nálam a "celeron" szó már csak rosszat jelenthet:D)
  • takysoft
    #95
    technikai választ nem tudok adni, de tanácsot igen: szedd le magyarul. feliratos filmre nem érdemes dvd-t el****ni.
  • takysoft
    #96
    ebben viszont nincs teljesen igazad.
    régi gépemen szoktam nézni h264-es dvdripeket is, és futottak szépen. alig használt több procit.
    ellenben az xvid-es HD ugyanúgy szaggatott, mint a h264-es. sőt... talán még jobban is.(Man in black volt asszem xvidesben, de tudja fene...)
    (h264-ben meg indiana jones trilogiám volt. érdekes mód avi konténerben. mérges is voltam, miért nem viszi az avi-t az asztali lejátszó.. most már tudom.)
  • BaliBoy
    #97
    És milyen splittereket használ. Mert nekem is 4200+ procim van de nem találtam rá megoldást, hogy hardveres gyorsítás nélkül tökéletesen fussanak az 1080p-sek. (x.264)
  • BaliBoy
    #98
    Xvid-ről én nem is beszéltem. ;)
    Hanem divx-ről. Az xvidnek ugyanúgy nagyobb erőforrásra van szüksége.
  • Balumann
    #99
    Én pont a szinkronos filmekre sajnálom a DVD-t :D Amit lehet felirattal nézek meg eredeti nyelven. Technikai választ én se tudok viszont, mert én úgyis mindig gépen nézem a filmeket (erre van kötve az 5.1 megfelelően berendezve, monitoromon jobb filmet nézni, de a HDTV is gépre lesz rákötve ha lesz. :)
  • Balumann
    #100
    Értem. Nekem nem szokott probléma lenni a HD videókkal, mindegyiket viszi rendesen, bár azt nem néztem h a procit mennyire fogja le. Akkor a bluray filmek lejátszásához nincs sokkal nagyobb gépigény mint az ilyen tömröített hd taralmakhoz?
    Csak azért is kérdezem, mert biztos, hogy gépembe fogok venni bluray olvasót is, és a HDTV is gépemre lesz rákötve, és h nehogy legyen ilyen probléma :|
  • takysoft
    #101
    csupán az adatmennyiség több. (vagyis a btirate). a másodpercenként kikódolandó pixelek száma ugyanannyi az eredeti lemezeknél is, így nem hinném, hogy lényegesebben több processzort használna. inkább a periférai(vinyó, blurayolvasó) adatátviteli sebessége fontos ott. (pl egy sima USB-s külső vinyóról lehet, hogy egy ripelt film fut, de egy eredeti nem. több az adat).

    HD filmekre a legkényelmesebb, ha felteszel egy "AllInOne" playert, ami tud mindent. Ilyen pl a GomPlayer. (de a VLC-t meg a kmplayert is sokan szeretik. és inkább Gom-os vagyok).

    Az eddigi leggyorsabb megoldás a CoreAVC+ MPC(Media Player Classic) volt. Bár úgy néhány film nem nagyon akart elinulni elsőre, meg voltka gondok. Meg bizony szaggatott is picit a pörgősebb részeknél, de 1-2 másodperc után máris visszaigazította a hangot a megfelelő helyre.
    Ez még egy 3ghz-es celeronon volt.... máshogy nem, de így futottak a HD filmek.

    Splitter akkor kell, ha buta a lejátszóprogram. (pl Windows Media Player), ami az adott konténert nem tudja kezelni.
    Gom-nak nincs ilyenre szüksége. "A" betűvel lehet audiót váltani:D
  • takysoft
    #102
    Ja. Eredeti HD lemez lejátszásához talá a PowerDVD nevá programot tudnál ajánlani, ha a kommerszebb programok nem szeretik az eredeti BD lemezformátumot.
  • BaliBoy
    #103
    Az első bekezdéssel tökéletesen egyetértek. Sztem én is ezt írtam. A lényeg, hogy mindíg ahhoz kell nagyobb erőforrásigény ami jobban tömörített, hiszen sokkal több algoritmust használ a kódolás folyamán (pl. IBP képek aránya vagy MC).

    Ismerem én is ezeket a playereket. Sőt, a KmPlayert használom énis. Meg vagyok vele elégedve. Tehát végülis neked sincs tökéletes megoldásod a dologra mert akkor csak akadozik néha a film. :))
    Azon gondolkozom, hogy a CoreAVC-t én is próbáltam már. Ha jól emlékszem de nem mutatott fel komolyabb eredményt. Bár lehet, hogy a laptopon próbáltam. Ez még nagyon a HD-s pályafutásom elején volt.
    Egyébként most azt csinálom, hogy felteszek egy splittert. (tudom mire való ;)) És felteszem azt a PowerDVD-t ami viszi a BD-ket. (Ami átadja a dekódolást az UVD-nek). És nem utolsó sorban az MPC-t. Erre azért van szükség mert a PDVD nem tud mit kezdeni a matroskával, viszont az MPC pedig a PDVD output plug-in-jét használja és így igaz kerülő úton, de megoldott a hardveres dekódolása az x.264-nek.
  • BaliBoy
    #104
    Igazad van, tényleg elég jó lett a CoreAVC. De asszem nem térek mostmár vissza a hardveres gyorsításról. (bár egyébként a CoreAVC-vel messze szebb volt a kép mint a PDVD-vel) Szóval egy kis összehasonlítás:
    CoreAVC:


    Cyberlink:
  • takysoft
    #105
    ügyes.
    nagyon nagyon ügyes:D
  • holecsko10
    #106
    the wizard cannot find the mkvtoolnix directory. Click on sattings button to browse. Ezt írja a MKVEWizard-1.2-1 nem tudom ki nyerni a chapters txt-t ami ha jól tudom azt csinálja hogy ne csússzon el a hang és felirat. valaki segítene nekem a beállításban. Köszönöm előre is segítségeteket.
    Itt a program.
  • takysoft
    #107
    egyrészt a link nem müxik.
    másrészt dolgokat kinyerni nem kell wizard.
    maza az mkvtoolnix is tud ilyet. van benne mkvextract.
    ha nem szereted a parancssoros dolgokat akkor kell a GUI.
    én az mkvextractgui-t ajánlom, mert szerintem az a legjobb.

    de ha ragaszkodsz az wizadros gui-hoz akkor se felejtsd el, hogy az csak egy gui (graphical user interface - ergo grafikus környezet).
    kell neki az mkvtoolnix. anélkül nem megy:D
    az említett üzenettel pedig arra kér, legy már olyan kedves, és mutasd meg, hová is sikerült feltelepíteni.


    mkv-k editálására EGYETLEN program van: az mkvtoolnix.
    minden más erre épül, vagy ehhez GUI. (bár a gui-khoz mellékelni szokták)
  • holecsko10
    #108
    köszönöm
  • bl0kiM
    #109
    halihó!
    tudom h nem ideillő a kérdés, de nem találtam tökéletesebb fórumot :D
    szóval lécci ne kövezzetek meg!
    olyan szoftverre lenne szükségem, ami hasonlókat tud mint a windows movie maker, és ingyér le lehet tölteni a netről. nem Warner Bross jellegű cuccokat akarok csinálni, hanem csak egy videoklippet, zene, és alá képek illetve videok bevágása efektekkel...nem gond ha nem magyar. tudtok ajánlani valamit??
    köszi!
  • Balumann
    #110
    Ulead Video Studio
  • berczely
    #111
    Ulead Video Stuido 11
  • takysoft
    #112
    mintha egyesek az "ingyen" szócska jelentésével nem lennének teljesen tisztában...
    magyarról magyarra: az "ingyen" szó az jelenti, hogy nem kell fizetni érte. nem pediglen azt, hogy 30 napig nem kell fizetni érte.

    (az ingyen általában azt is jelenti, hogy "legálisan" ingyen)
  • berczely
    #113
    Hát 30 nap alatt csak tud csinálni 1-2 videót
  • Balumann
    #114
    Letöltheti ha 24 órán belül törli gépéről, nem? :P (vagyis akkor le lehet tölteni ingyen :D)
  • takysoft
    #115
    miva?
    mi ez a 24 óra?
    30 napos a trial.

    (ha meg valami illegális dologra gondolsz.... "az" a 24 órás dolog nem létezik, és soha nem is létezett.)
  • Balumann
    #116
    Nagyon sok helyen olvastam már ilyet;
    "Az itt lévő programokat csak demo (kipróbálás) céljából raktam ide, vagyis 24 órán belül törölnöd kell ha nem az már nem az én felelőségem több letöltés torrent dokumentum lesz."

    Egy másik oldalon.
    "Ugye felmerülhet a kérdés, hogy ez szabályos-e? Egy jogszabály szerint, ha a letöltött adatmennyiséget 24 órán belül törlöd számítógéped merevlemezéről, akkor nem követsz el semmiféle bűncselekményt sem. Ha saját felhasználás céljából kiírod egy hordozható lemezre és nem adod tovább, akkor elméletileg nem követtél el semmi bűncselekményt. :)"

    Valahogy én úgy gondoltam ki, hoyg ezek szoftverekre is vonatkoznak, de javíts ki ha tévedek :)
    Tudom hogy illegális mert védelmet kijátszani meg nem megvett serialt alkalmazni meg nem szabad, de letölteni is illegális? ^^
    Mondjuk főleg zenéknél meg filmeknél látni ezt a szöveget.
    Csak hülyeség? De ha hülyeség akkor minek írják ki egy oldalra, ami úgyis ugyan úgy működne ez nélkül.

    Nah sry az offért, inkább privbe válaszolj, ne offoljunk itt.
  • BaliBoy
    #117
    Ilyen nincs. Egyrészt megsérted a szerző személyhez fűződő és a vagyoni jogait is. [#félévig szerzői jogot hallgatott :)]
  • takysoft
    #118
    "elméletileg nem követtél el semmi bűncselekményt."
    ez hatalmas.
    meg az a barom, aki ezt mind kitalálta:D
    ne dőlj be hülyeségeknek, és a jogot ne a warezsite-okról tanuld.

    de azért pár érdekesség: jelenleg hazánkban zenéről, filmről biztonsági másolatot tartani NEM illegális. (még akkor sem, ha az eredeti anyag "elveszett")
    sőt:D még biztonsági másolatot letölteni sem illegális.(még akkor sem, ha az eredeti "elveszett").

    vagyis mp3-at meg filmet tölteni nem illegális. de csak magánhasználatra. ha valakivel megosztod, vagy másnak odaadod az illegális. (így illegális a torrent is, mert ott eleve van feltöltés is).
    programokra, játékokra ugyanez nem igaz, mert ott van elfogadott licenszszerződés. zene meg film ellenben "általánosan" jogvédett.

    Hazánkban két nagy jogvédő szervezet van, az Artisjus és az ASVA. Jelenleg az Artisjus befolyása nagyobb, ezért is örülhetünk... mert az ASVÁ-nak nagyon szúrja a szemét a legális film és zeneletöltés.

    Pár oldal, ha komolyabban érdekel: egyik, meg a másik.

    Egyetenem jogi alapokból 5-ös:D (pedig mérnők infós vagyok:D)

    ezzel az offot be is fejeztem:D elnézést attól, akit nem érdekel.
  • takysoft
    #119
    a torrentes részhez van egy érdekes gondolat a második cikkben, érdemes elolvasni:D
  • dalalama
    #120
    Kérdeznék: ha veszek egy hd-s kamerát akkor a néróval át tudom kódolni a felvett anyagot dvd-be hogy a hagyományos lejátszón is lejátszható legyen? Vagy milyen program van erre? Érdemes-e egyáltalán hd kamerát venni?
    Köszi
    Dalalama