10
  • nickwearby
    #10
    Az édesítőszerekről tudjuk, hogy mérgezők, rengeteg tanulmány van, ami több mint meggyőző.

    Azért a cukrot írtam párhuzamnak,
    mert arról csak próbálják bebizonyítani, hogy egészségtelen, de eddig még klinikailag senkinek nem sikerült.

    Ugyanígy a mobiltelefon károsságát sem lehet mérni, illetve lehet, hogy nem olyan mértékű, hogy pl. a nagyfeszültségű villanyvezetékeknél vagy a mellkasröntgennél nagyobb kárt okozna az emberben.
    Szóval ugyanúgy nem tudnak semmit bebizonyítani ezzel sem, mint a cukorral.
    ------
    És hogy egy példát írjak személyes tapasztalat:
    kb. 10 éve egy barátnőmnek az irodában használt céges mobiltól rendszeresen megfájdult a füle, feje azon az oldalon, ahol használta a telefont.
    Érdekes, hogy ezelőtt 20-25 évvel meg a férjének fájdult meg a füle egy utcai vezetékes telefontól..... A srác elment orvoshoz - és bakteriális fertőzés miatt kapott gyógyszert, cseppet, 1 hét múlva elmúlt.
    ...Erről ennyit.
  • Inquisitor
    #9
    Minden haonló dolgot igazoló tanulmányra jut három másik ami cáfolja.
    De mint tudjuk nincs éghajlat változás sem, hiszen ifjabb G.W.Bush megmondta ...

    Nickwearby - Az aszpartam meg 69 óta ismerten idegméreg és rákot is okoz. Ázsiában ez okból be is van tiltva. Európában és az amerikai kontinensen ettől még vígan használják. AZz olmozott benzinről meg vagy 60-70 évvel elöbb tudták konkrétan, hogy mennyire mérgező, mitn ahogy be let végre tiltva. AZ ilyesmi sose akadályozott meg egy céget se. Lásd még azbeszt történelme ...
  • eax
    #8
    Gondolom az ezt igazolo tanulmanyra mutato link pedig csak veletlenul felejtodott le...
  • nickwearby
    #7
    bírom, hogy ezt a témát 1-2 évente előveszik.

    olyan , mint a répacukor=méreg cikkek

  • gybfefe
    #6
    Akiket esetleg konkrétabban érdekel a dolog azoknak ide is írom kedvenc oldalam:
    http://slavery.org.uk/science.htm
    Habár inkább az emberjogi oldaláról szoktam idézni a második link RADIOFREQUENCY RADIATION DOSIMETRY HANDBOOK című elektronikus könyvre mutat.
  • Inquisitor
    #5
    Na persze. Végül is a műanyag cuccok az ételadalékok, az elektromos berendezések, az aszbeszt se tehet a rákról vagy az allergiákról, valami "érthetetlen" okból még is ahol elterjedtek ott többszázszorosára nőtt ezek elterjedése. Persze az aszbesztet be is tiltották ... röpke 15-20 évvel azután, hogy kiderült mit is okoz. Tudni meg már a legelején is tudták.
    Meg lesz még ennek is a böjtje ...
  • remark #4
    Megadnak a mikronal keszuleken belul es keszuleken kivuli ertekeket is? Vagy a keszuleken kivul egyertelmuen nulla ez az ertek?
  • kvp
    #3
    Egyebkent ez az az ertek amit a mikrosutokhoz is megadnak, mivel a technologia ugyanaz, bar ott a minel nagyobb ertek az elonyos.
  • Mr Gumby
    #2
    gugli a barátod :)))

    SAR:A rádiófrekvenciás hullámok használat közben érintik az emberi testet és hőként elnyelődnek. Az így keletkező hőt a test normális hőszabályozási folyamatai elszállítják, így kis intenzitású rádiófrekvenciás tér hatására nem következik be felmelegedés a test szöveteiben. Az úgynevezett SAR értékkel (specific absorption rate - specifikus elnyelési érték) mérhető, hogy milyen nagyságú energia nyelődik el a szövetekben.

    A mobilkészülékek SAR értékére (Watt/kg) vonatkozóan az ICNIRP (Nem Ionizáló Sugárzás Elleni Védelmet Szabályzó Nemzetközi Bizottság) bocsátott ki irányelveket. Ezek a maximum SAR értéket 2 Watt/kg-ban határozzák meg. Ez az érték természetesen már egy jelentős biztonsági sávot is magába foglal és biztosítja, hogy a mobiltelefonok által kibocsátott rádiófrekvenciás tér ne okozzon felmelegedést az emberi szervezetben.
  • M0RN1NGST4R
    #1
    bocsi, ha tájékozatlan vagyok, de megmondaná vki, hogy mi számit alacsony vagy magas SAR értéknek?