210
- minden ami értelmetlen, eszméletlen, designer fejéből kipattant ötlet, ami szerinted megér egy \"pazar\" jelzőt
  • silentdiszno
    #210
    Sokszor művészetnek hívják az össze vissza összedobott tákolmányokat. De Én azt is művészetnek hívom, ha pár hulladék anyagból használható bútort állítok össze.
  • Tankaranka453
    #209
    Én magam szoktam otthon dízájnerkedni... Mondjuk olyan könnyedségem van, hogy a párom asztalos egész jó kis kreálmányok szoktak kisülni, persze sok mindent az internetről lopok és átalakítom őket
  • hunter88
    #208
    Nekem az a bajom, hogy ugyanazok az ajándékok vannak minden évben, egy két újat látok csak, csak az a baj, hogy nagy a család, így mindig órákat agyalok, hogy mit is vegyek... nem nagy értékű dolgokat akarok, csak kis jelképeset :)
  • silentdiszno
    #207
    Az ilyen vásárokon pedig lehet találni extrém cuccokat, Én ott szoktam vásárolni ajándékokat, valami különlegeset, vagy alapanyagokat az épeen készülő alkotásomhoz :)
  • Tomika24
    #206
    Minden évben ugyanaz de azért jó kimenni évente egyszer körülnézni meg venni egy két dolgot, olyan hangulatos. Nem olyan mintha egy bevásárlóközpontba mennél.
  • antika88
    #205
    Lehet igazad van, saját magamnak még nem kellett egy egész karácsonyt lebonyolítani, de eljön annak is az ideje, de majd kérek én is segítséget:D
  • Birvin
    #204
    nekem az adventi vásár nem jön be annyira mert minden éven ugyanaz az egész és így már nem túl ötletes:( És nem olyan jó az mint gondolod... sok a baj a készüléssel:D
  • Tomika24
    #203
    Az adventi vásárra én is minden évben kimegyek mert tényleg lehet ott találni jó cuccokat csak ne lenne mindig akkora tömeg.
  • antika88
    #202
    Csak menj be valamelyik plázába, ott vannak ötletek, na meg ha pesti vagy akkor menj ki az adventi vásárra ott vannak jó dekor dolgok.Elköltöztél hogy magadnak kell csinálnod?Első karácsony új lakásban jó lehet:)Hajrá:)
  • Birvin
    #201
    Sziasztok!
    Látom, hogy itt vannak mindenféle design-os ötletek... Lehet kicsit off, de nekem most karácsonyi dekorral kapcsolatban lenne szükségem néhány ötletre. most először kell magamnak csinálnom. Tudtok segíteni?
  • mamutvadasz
    #200
    Látod santakata igazad van. Az interneten úgyis mindent találni, design ötletekben sem fogunk magunk maradni. :)
  • santakata
    #199
    Jó a nem sokárát azért én sem mai távlatokban értettem, de azért tényleg fel lehet fedezni jó ötleteket.
  • derzsikovi
    #198
    úgy tűnik nem tudok olvasni, pedig le van írva a cikkben hogy hol van a kiállítás:D egy próbát megér, lehet a múzeuomok őszi éjszakáján kellett volna elmenni:)a japán dolgok amúgy is érdekelnek, pont beleillik a topic témájába, hogy kicsit idétlenül néznek ki a cuccaik szerintem, viszont nagyon jók:D
  • mamutvadasz
    #197
    Iyenek? Arra azért még várni kell "egy-két" évet. Minden estre nem rossz, hogy vannak ilyen design ötletek, de azért nem szabad túlzásba esni.
    Egyébként meg analfa által linkelt kiállításon pont voltam. :D Annyira nem volt rossz, főleg így éjszaka. :)
  • santakata
    #196
    Egyáltalán nem gáz szerintem:D egyébként ha belegondolsz az ilyen dolgokat, úgy kell felfogni mint újítások. lehet nemsokára ilyen dolgok lesznek a természetesek:D
  • derzsikovi
    #195
    nekem rorock képei nagyon tetszenek, nagyon ötletesek, nem érdekel hogy nem illik a konyhába, én simán vennék ilyet..:)amit lentebb linkeltetek, a tokio designt..hát..érdekes..ez a kiállítás magyarországon van amúgy?
  • Csbeni
    #194
    Szerintem a kazettás celluxos dizájn ötletes és nekem tetszik:) viszont a só és bors szóró nem, nem illik a konyhába az sehová... Csak akkor, ha mindent ilyen dizájnban rendezünk be :P palacsinta sütő= tollas ütő. Hirtelen több nem is jut eszembe :S
    Nagyon ritka az a holmi ami jól is néz ki és praktikus is. Viszont egy fotel ált.ban jól szokott kinézni és kényelmes is!
  • VinczeLacz
    #193
    Nem mindig szerintem. Azért akadnak használható dolgok is köztük :)
    Na meg, örüljünk hogy kitalálják ezeket, aztán ha nem is ugyan az, de egy használható alternatívája megjelenik később, aminek sokan örülnek.
  • hunter88
    #192
    az, hogy katasztrófa-e azon vitatkozhatnánk... nézőpont kérdése, fogalmazzunk úgy, hogy érdekesek, és ha sokáig nézegeted őket, sok apró részletet felfedezhetsz, amire azt mondanád, hogy "hűha" :)
    Persze, vannak olyan kortárs művészek, akiknek a műveit csak sötétben lenne érdemes kiállítani xD
  • analfa
    #191
    Ezt csak megerősíteni tudom! most nézd meg ezeket egyszerűen katasztrófa!Kortárs designe nagyon gáz!
  • moulingirl
    #190
    Általában ezek az agyon dizájnolt dolgok, amit művészek készítenek, elég messze állnak a használhatóságtól. Ez látszik rorock képein is :)
  • rorock
    #189
    Igen, a három kis lyuk a tetején nagyon sokat segít! De akkor lennének igazán praktikusak ha tényleg lehetne velük tollasozni is, nem?
  • Katarina 60
    #188
    Csak nem, só és bors szóró ? :(
  • hunter88
    #187
    Szerintem a praktikum, használhatóság előbbre való, mint a szépség :) hiába lehet szép egy fotel, ha kényelmetlen, vagy nem tudod kényelmesen használni :)
  • rorock
    #186

    Na ez szerintetek mi lesz? :)
  • rorock
    #185

    Praktikus otthoni kis kiegészítő, csak be ne rakd véletlenül a walkmanedbe!
  • moulingirl
    #184
    Én még anno suliban is tanultam munkajogból, hogy mi az ergonómia. De szerintem ezt nem csak a munkahelyen jó figyelni, hanem otthon is. Meg az se mindegy, hogy van berendezve a szobád. Praktikusnak kell lennie, de egyben szépnek is.
  • trabiubi
    #183
    Wow, köszi a kifejező definíciót. Nem gondoltam volna, hogy ennyire átfogó tudomány ez. Kíváncsi lennék mennyi "lakberendező" használja helyesen.
  • trigonometrikus
    #182
    Már vagy százszor le lett írva, hogy mi az az ergonómia .
    Azért itt van még egy nyalánkság a gyengébbek kedvéért, kicsit más megközelítésből:

    Mi az ergonómia?

    Az ergonómia szó hallatán legtöbbünknek az autó ülése vagy műszereinek elhelyezkedése ugrik be először, pedig annál sokkal többről van szó! Az ergonómia görög eredetű kifejezés, az ergos (munka) és a nomos (törvény) szavak alkotják, és hagyományosan a dolgozó és munkakörnyezete közötti kapcsolat kutatásával foglalkozó tudományág. Ma pedig már ennél is átfogóbb: minden emberi vonatkozású tudományos információ, eredmény alkalmazását jelenti környezetünk kialakításában. Az ergonómiába minden olyan beletartozik, aminek köze van hozzánk, emberekhez, és bár az egyik legfiatalabb tudományág – a második világháborúban folytattak először ergonómiai kísérleteket -, szinte alig találunk olyan iparágat, melynek ne lennének ergonomikus termékei.



  • Megtörhetetlen
    #181
    Ez egy elég gyér magyarázat az ergonómiára... Sőt semmi köze hozzá, hol találtad ezt a magyarázatot? Mert akkor tudom, hogy melyik oldalt nem kell látogatnni többé..(Mond hogy nem a wiki :))
  • Bészf
    #180
    Két kés, egy borotva, egy fogpiszkáló, egy toll és egy irodaszer tartó design-os figura:
  • supperlevi
    #179
    Ergonómikus lehet egy tárgy vagy egy hely, de akármi más is. pl egy fűnyíró ergonómikus, ha nem a földtől 5 centire van a kar, hanem kb derékmagasságban és mondjuk jó fogása van, pl egy szoba ergonomikus ha van helyed mozogni, nem kell mindent kerülgetni, jó a színösszeállítás van természetes fény, jól szellőzik stb jó összkép. Egy számítógép elhelyezése ergonómikus: lsd:#168 #162 A kényelem, a funkció helyes betöltéséről, a jó összképről szól az ergonómia. Hogy jön ide a lustaság???
  • Tankaranka453
    #178
    Pfff akkor végülis a lustaságról van itt szó Ezért vagyunk ilyen dagadtak ( tisztelet a kivételnek )
  • Bészf
    #177
  • kurol
    #176
    Rákerestem, és úgy tűnik hogy valami tök mást jelent:
    ergonómia
    a munkafolyamatokkal, illetve ezeknek az ember számára gazdaságos és a legkisebb erőkifejtést igénylő kialakításával foglalkozó tudomány
  • coldrexember
    #175
    Szerintem nincsen igazad, igenis vannak olyan univerzális sémák, amik az összes emberre (persze ez alól kivételt képeznek a nyitott gerinccel élők, extrém kövér vagy törpe emberek, stb) érvényesek. Kb. az ergonómikus hőmérséklettel lehetne szerintem szemléltetni: ugye mindenkinek más a szubjektív hőérzete, mégis létezik egy megállapítás, miszerint a 21,5 fok alkalmas az emberi létezés és cselekvés leggyakoribb formáira leginkább. Na valami ilyesmi lehet a többi ergonomikus tényezővel is.
  • kurol
    #174
    Ezzel nem értek egyet. Minden ember más, és könnyen lehet hogy ami az egyiknek kényelmes az a másiknak nem lesz az. Persze próbálják ezeket úgy csinálni, hogy mindenkinek nagyon jó legyen, de nem mindig szokott sikerülni.
    A csapok állatul néznek ki, csak nem biztos hogy a funkcionális feladatukat rendesen be tudják tölteni. Habár ez az összes itt megjelenő tárgyra igaz lehet.
  • coldrexember
    #173
    Szerintem akkor te félreértetted. Ami ergonomikus, az már magában foglalja a kényelmesség meglétét is.
  • Bészf
    #172
    Ja és még egy:
  • Bészf
    #171
    Jófajta csapok: