90
Shutdown day május 3.!!! ne használjatok pct, mp3lejátszót, gpst, pdat, konzolt, és ne nézzetek tévét!
  • trogerzsiger
    #90
    az nem volt baj
  • zyppy
    #89
    deakkor nemláttam volna Urigellert
  • csgery
    #88
    Én elkúrtam... bekapcsoltam a mikrót
  • LES FORZA INTER
    #87
    ez most ma van?
  • trogerzsiger
    #86
    na már csak 52 percig megy nálam a gép :-)
  • csgery
    #85
    :D
  • norbi56
    #84
    nem úgy te:D
  • Sir Quno Jedi
    #83
    nem

    csak ha ő kapcsol ki téged
  • Pepsi Twist
    #82
    kikapcsolom a telefonom az megfelel?
  • Vlala #81
    "A kezdeményezés célja az, hogy ráébressze az embereket, hogy mennyire függünk a különböző kütyüinktől. A HSZek ebben a topicban pontosan ezt bizonyítják."
    Tényleg nem értem? Valaki már megint kiszabadult a diliházból, és fel akarja hívni a világ figyelmét a hülyeségre.

    Engem nem kell ráébreszteni arra, hogy mit miért teszek.
    Ha a mozgalom kitalálóját igen, akkor ajánlhatok egy jó pszichológust.
  • Sir Quno Jedi
    #80
    Nos mivel a bológiai evolúció egy ilyen köezepesen hosszú várható élettartaú fajnál, mint mi, nagyon lassú és nehézkes. Viszont a technológiai evolúció az pöröghet, mint a motolla. Valamit valamiért...
  • LES FORZA INTER
    #79
    ha vmit nagyon elbaszunk, és nagy gebasz lessz, a Föld és az élővlág túlélheti, csak nekünk lessz sanyi. lásd csernobil, még mindig alig mernek visszamenni, az élővilág meg már visszafoglalta, a genetikai hulladék(mutációk) már ki is szelektálódtak, szal csak az ember szívja meg, lehet eltűntetünk pár szép állatot a Földről, de a legnagyobb állat is vellük fog pusztulni, az ember. A gépek által már rég gyengék lettünk.
  • Sir Quno Jedi
    #78
    Jaja, inkább űbertechno, mint csalfa punszikák. Evvan... Rohattak! :DD:D:D:DD
  • ZilogR
    #77
    azt hiszem, azért van, h az emberek az egyetlen élőlény a földön, ahol a nőstények a díszesebbek, hivalkodóbban megjelenők. Ennek a kütyü-társadalom az oka: a férfiakat annyira elképráztatjaák a piacra dobott szirszarok, hogy már a selymesbőrű punák sem érdeklik őket! :)

    És ez így van!

  • Pheel
    #76
    Akkor magyarázd el nekünk, hiszen te már megvilágosodtál!
  • Zsolo007
    #75
    Egyeltalán nem érted miről van itt szó. Nembaj :).
  • Vlala #74
    Az ember eszközhasználó élőlény és mint olyan, függ az eszközeitől. Szerencsétlen ősembereket is lehetett volna "kőbaltafüggőnek" csúfolni...
  • trogerzsiger
    #73
    no én is ezt mondtam ^^ (#34)

    dekan: nem.
  • Divergencia
    #72
    Gépek nélkül túlsokáig még vezetékes ivóvíz sincs, csak azt felejtették el..
  • mama2
    #71
    De már akkor elkezdődik amikor fel kelek?
  • mama2
    #70
    Én megcsinálom(dehogy hogy, azt nem tom:P)
  • Sir Quno Jedi
    #69
    Na és! Én függök a különböző kütyüktől. Ha pár évvel korábban születek, már akkor meghaltam volna. A legmodernebb csúcstechnikával mentettek meg a legjobb orvosok. Éveken át a gépektől függtem! Anno ledobtak volna a Tajgetoszról, vagy még azzal sem kellett volna fáradniuk.

    Én függök és élvezem. Jó az. Vége a fáramászó ősember korszaknak. Nem a technológia öl, hanem az ember aki helytelenül használja fel!
  • Zsolo007
    #67
    Vicces, hogy mindenki azzal foglalkozik, hogyan nem lehet megcsinálni, meg miért nem érdemes megcsinálni. Vicces még az is, hogy mindenki azt hiszi, hogy ez az energiamegtakarításért megy. Ha figyelmesebben elolvassátok a hivatalos weboldalt szó sincs erről. Ezzel nem takarítasz meg energiát, nem fogjuk kevésébé szennyezni azon a napon a környzetetet, mert az erőművek így is-úgy is megtermelik az áramot, ellenben a pénztárcádra lesz hatása, hiszen aznap csökken az áramfogyasztás. Kifejezetten tetszenek az abszurd HSZ-ek arról hogy kapcsoljuk ki a lélegeztetőgépeket....

    A kezdeményezés célja az, hogy ráébressze az embereket, hogy mennyire függünk a különböző kütyüinktől. A HSZek ebben a topicban pontosan ezt bizonyítják.
  • Vlala #66
    Majd ha ők fizetik a számláimat, akkor megmondhatják, mikor kapcsoljam ki. Addig shutdown helyett shut up. :)
  • Facek
    #65
    szó sem lehet róla, lan party... :D
  • Molnibalage
    #64
    Vagy shutdown raktunk és akkor áram sem kell...
  • Molnibalage
    #63
    Az atomerőművek zéró emissziós erőművek barátom. Leszarom ezt a hülyeséget és amúgy is a diplomamunkámat kell írnom rohamtempóban. Valaki hasznos (?) dolgokkal tölti az idejét..
  • blackgamer
    #62
    egyesek nagyon unatkoznak (nem a topiknyitóra értem)
  • Pheel
    #61
    Aztán kapcsoljuk ki a lélegeztető gépeket is, elvégre az is árammal megy...
  • Pheel
    #60
    Persze, újratermelődik, csak nagyságrendekkel gyorsabban fogyasztjuk, mint tud termelődni. Ergo el fog fogyni. Időlegesen. Mondjuk úgy félmilliárd évre. ;-)
  • ZilogR
    #59
    :)

    vagy le lehetne kapcsolni az erőműveket, h ne essen senkinek nehezére NEM bekapcsolni az otthoni gépeiket.

    persze egy erőművet leállítani és újra indítani nem két perc, így nem is kell leállítani: az addig megtermelt áramot nem a magyar háztartásoknak adjuk el, hanem az ukránoknak ;) :)

    aztán a jövő héten majd ők tartanak shutdown napot és mi kapunk extra áramot :P
  • csgery
    #58
    Látom jól átlátod a helyzetet.
    Csak sok embernek nem kéne megvárni, hogy égető szükség legyen az alternatív energiaforrásokra... bár úgyis ittlesz.
    A kőolaj meg állítólagosan (Oroszok megállapították) hogy képes újratermelődni... nemtudom lehetséges- e de ha blegondolunk, hogy végülis az olaj is csak természetes(gondolom humusz meg ezek) áll, az meg ugye mindig is lesz, mert puszulnak el állatok, dőlnek ki fák, levelek...
  • Pheel
    #57
    Van megoldás, alternatív energiaforrásnak hívják. Mire valóban égető szükségünk lesz rájuk, addigra itt is lesznek.
    30 éve kuvikoltak a vészmadarak, hogy már csak 30 évre elegendő a kőolajkészlet. Hogy, hogynem még mindig 30 évre saccolják a készleteket. Ja kérem, hogy közben 30 dollárról 130-ra ment fel az ára? Ez az ára annak, hogy megérje kitermelni azokat a mezőket, amikkel anno nem számoltak az okosok.
    A globális felmelegedés egy elég komoly probléma, de igazából csak nekünk, embereknek. A Föld történelmében ennél sokkal-sokkal melegebb és hidegebb időszakok is voltak, mégis itt van.
    Nyugi, ha majd tényleg gáz lesz, megoldják. Ha meg nem? Hát így jártunk. Végülis lehet azt is, hogy visszamegyünk a gőzgép előttre, csak abba pillanatok alatt belehalna a Föld lakosságának fele.
    Materialista vagyok, hiszek a technológiában és a fenntartható fejlődésben. Ha nem jön be, így is-úgy is kampec.
  • csgery
    #56
    Hogy lehet egy tévén elaludni? olyan széles h ráférsz?
    Bár azért h aludj rajta, nemkell bekapcsolni:):):)
  • norbi56
    #55
    hát kibírnám pc nélkül de tv-t mindig nézek este azon alszok el:)
  • csgery
    #54
    Ez jogos, és szerintem is ígyvan
    Bár ez az egész egy olyan folyamat, amit nem lehet megállítani, ennél már caks nagyobb lesz az energiafelasználás, és az egész mint egy óra, cask megy és megy...
    Szal ez a "megállíthatatlan " dolgoként megy... maximum csak takarékoskodhatunk, de azzal is cask lassítunk...
  • Pheel
    #53
    "mi lenne ha a nagyfogyasztók kapcsolnának ki 1 napra?"
    Csökkenne a GDP, amit végső soron megintcsak mi szopnánk meg. Nem kikapcsolni kell, hanem ésszerűen felhasználni. Meg persze lehet idióta akciókat szervezni, amiben ha részt veszel, úgy érezheted, te megtetted a magadét. Másnap meg nyomod tovább ugyanúgy, de nagyon büszke leszel magadra egy hétig.
  • LES FORZA INTER
    #52
    mi lenne ha a nagyfogyasztók kapcsolnának ki 1 napra? annak tanlán értékelhető látszata is lenne...


    jah és ha kikapcsolod a gépedet, akkor részesülsz Bill Gates vagyonából amit másnap fog szétosztani ezt ugye vágjátok? sztem megéri.


    aki hülye haljon meg.
  • The Garrett
    #51
    igen, az a baj hogy az emberek azthiszik hogy 1 órára vagy 1 napra lekapcsolnak valami lámpát, és azzal már megcselekedték a saját részüket a környezetvédelemből.
    szvsz az ilyen akciókkal csak azt érik el hogy tényleg senki nem fogja komolyan venni azt amirol ez valóban szólna. ( mint ahogy itt a forumon is többen lehurrogják / juk :P )

  • csgery
    #50
    Ésszerű megoldás, kockáknak ajánlani kéne, h kibírják:D