56
átutazni a világot ingyen
  • Gladiator
    #1
    Nem tudom ki hallott már róla, múltkor volt a Fókuszban. Akkor speciel hülyeségnek tartottam, meg se néztem a riportot, de most szombaton mondta egyik haverom, hogy ők mennek, és ha van kedvem, akkor mehetnék velük én is.
    A Stop-Túra lényege, hogy úgy kell eljutni egy megadott helyre (nekünk valószínűleg vmelyik város lesz Olaszországban, vagy Spanyolországban), hogy közlekedésre nem lehet pénzt költeni. Tehát csak stoppolva, vagy bliccelve utazhatsz. Esetleg gyalog. Kivéve, hogyha a pénzt koldulással, vagy a tested árulásával szerzed.
    Szállásra, kajára, bulira annyit költessz, amennyit akarsz. Két fős csoportokban indulunk és aki először odaér a megadott helyre, annak fizetik az első estélyét a többiek.

    Így másodjára átgondolva már egész jó bulinak tartom, a páromat majd úgy választom ki, hogy meg tudjon védeni, hogy lehetőleg ne erőszakoljanak halálra egy Velence - Madrid úton.

    Kérdéseket, vagy esetleg saját tapasztalatokat szívesen várok.

    Üdv
  • pTk
    #2
    izgi :D
  • csgery
    #3
    Ez kb olyan, minth a vonatnál egy állomásért nem basznak meg, ha menel 1 megállót vonattal... akko ha mindig megyek, akko állomásonként szpen feljutok pestig pl... az a baj ezzel a dologgal, hogy hosszú... most ha belegondolsz, 1 hétig menel el Olaszországba, és annyi fáradságért már mindegy, ha kifizeted a buszt pl, vagy amivel akarsz.

    Bár jóötlet, mert feltalálja magát az ember, de megnézném vki hogy jutna el bliccelve New Yorkba szerény haznákból:D
  • dieselG
    #4
    Én nem nézek tévét, így nem hallottam erről a riportról. Viszont ez a topic kurva jól hangzik, érdekelt vagyok benne.

    Tavaly ősszel kint éltem Kambodzsában 3 hónapig, Phnom Penh-ben tartózkodtam, de szinte nem volt olyan hét, hogy egy hátizsákkal és kéziszótárral egyedül, vagy egy családi baráttal nekivágjak az útnak, megjártam Vietnámot, Laoszt és Thaiföldet, mindezt fele-fele stoppolva vagy a helyi sajátosságú kérdéses műszaki állapottal rendelkező buszokkal. Persze legtöbbször Kambodzsán belül maradtam, Szihanukvillétől Angkoron át Sziám városáig.

    Amit írtál, az tényleg jó muri, szívesen beszállnék, de sajnos nem nagyon tudok elszabadulni melóból egy darabig.
  • hunbasser
    #5
    ehh,fizikatanárom mesélte,hogy fiatalkorában így jutott el Görögországba.mivel nem volt pénze utazásra,de nagyon szeretett volna menni barátnőjével Görögországba,így végig stoppal mentek Görögországba :)
  • dieselG
    #6
    Ha jobban belegondolunk, sokkal jobban érné meg, mikor egy társaságból valakinek van autója, így a fejenkénti szinte semmi benzinpénz igazán megérné, mint gyalog caplatni stoppolva kalandvágyból. Maximum ott kell hagyni valahol az autót és onnan el felfedezgetni. Kinek mi a jó...
  • Gladiator
    #7
    De ebben pont az a buli, hogy fel kell az embernek találnia magát. Hisz így amúgy többe fog kerülni az út, mint ha 10.000ft-ért lebuszoznánk, mert többet kell majd szállásra költeni, hisz szerintem lesz vagy egy hét mire odaérünk, meg egy hét vissza. Viszont szerintem az utazás 1000x izgisebb lesz, mint maga a "nyaralás". Én remélem, hogy olyan kalandokban lesz részünk, amit még jó pár évig fogunk emlegetni. Majd beszámolok:) Vmikor június-július környékén megyünk.
  • Gladiator
    #8
    Amúgy haveromnak (aki feldobta az ötletet) az apja mondta, hogy menjünk. Ő egyetemista korában a haverjaival annyi pénzt szedett össze, hogy elutazzanak Mexikóba, meg vissza, ott már az egészet így csinálták. Átmentek Kubába is, ott az amerikai nagykövetségen aludtak, stb. Ő még 50 évesen is emlegeti.
  • dieselG
    #9
    Ok jó utat hozzá majd várom a beszámolót a jövőben. :)
  • Énvagyokazapád
    #10
    huh, ez tetszik, bár én először csak magyarországon belül próbálom ki :]
  • Pepsi Twist
    #11
    párodat? 2m-es kopasz kigyúrt állat? :D:D:D
  • zolo
    #12
    Idevaló...

    Alul az első résszel kezd, van link, nagyonjó , és tanulságos lehet :)
  • Gladiator
    #13
    Én speciel pont Saint Tropezt akarom megcélozni, csak a franciáktól tartok, hogy nem lenne egyszerű olyan franciát találni, aki elvinne minket. A turistáknak meg gondolom amúgy is tele van a kocsijuk, nem hiányoznánk oda még ketten.
  • ba32107
    #14
    végigolvastam az egészet, ez k****jó!!

    én is nagyon szeretnék egy ilyen hátizsákos kalandot, de egyrészt sajnos se lóvém, se bevállalós haverom, se "bátorságom" nincs nagyon hozzá.
  • PíszLávJuniti
    #15
    a párod legyen egy jó nő, könnyebb autóst találni aki felvesz..
  • Mersant
    #16
    van 1 rossz hirem: a parodat nem te valasztod hanem a stab, es altalaban ugy valasztanak, hogy veletlenul se legyetek 1 hullamhosszon, tudod igy akciodusabb a menet :) legalabbis kulfoldon igy volt, gondolom itt sem lesz maskent.
  • Vlala #17
    Nem beszélve arról, hogy az egész meg van rendezve...
  • Gladiator
    #18
    heh???:D ez tök saját szervezésű. a stáb maximum én leszek a saját kamerámmal:D
  • Mersant
    #19
    aham, azt hittem rtl csinal 1 musort. igy mar mas :)
  • mama2
    #20
    Rohadt jól hangzik én is várom az élmény beszámolókat:).
  • Vlala #21
    Én is. Visszaolvasás rulez, de tényleg azt hittem, hogy a legújabb fantasztikus realityről van szó.
    Bocsesz.
  • Gladiator
    #22
    negyedik rész nem tudjátok hol van? előre fele nem, mindig csak hátra lehet lépkedni.
  • ba32107
    #23
    van negyedik is? én megnéztem időrendben az utazásos témákat, de a 3. óta nincs újabb rész
  • Vaxi
    #24
    Csak nehogy az legyen, hogy Németországba akarsz eljutni, és egy olyan ember vesz fel, aki gyilkolt ott, és soha nem megy arra többet :D
    (eurotrip xD)
    ám nagyon jól hangzik :)
  • Carlos HUN
    #25
    bazdmeg megbasz valami buzi utközben külföldön azé ezt nem merném beválalni max fegyverel a zsebemben :)
  • Carlos HUN
    #26
    Aztán meg nehogy a motelban keljen megszálnotok öcsém mert belöletek lesz következő rész :D:D
  • Gladiator
    #27
    köszönjük a tartalmas hozzászólást, viszlát!
  • LES FORZA INTER
    #28
    hmm ez érdekes, én is gondolkodtam, ilyen menjünk külföldre, de mindig ott ragadtam le, hogy már a kiút drága, ez nagyon megmozgatta a fantáziám, hm lehet felvetem haveroknak...
  • Vegas
    #29
    sok sikert majd sok kept infot kerek, ty. -..-
  • LES FORZA INTER
    #30
    nah hogy sikerült? képet tapasztalatot írsz?
  • ba32107
    #31
    Engem is érdekelne
  • Gladiator
    #32
    Ahh... Lemondtak azok a buzik:D
  • LES FORZA INTER
    #33
    kellemetlen :D akkor majd köv nyáron :D
  • paja100
    #34
    sziasztok
  • LES FORZA INTER
    #35
    hali
  • Dragooon #36
    tehát lassan kezd aktuális lenni
  • Gladiator
    #37
    nah, en mult hetvegen voltam utrechtbol (hollandia) lipcsebe (nemeto) stoppolni. 18 csapat volt, tortentek mokas dolgok, de jelenleg telorol irok, es kurva masnapos vagyok, ugyhogy majd maskor elmeselem:D
  • ba32107
    #38
    Ok, de nem elfelejteni! Ja és képet a német csajról :D
  • Dragooon #39
    most egyébként lehet hogy figyelmetlen voltam vagy nemtom..
    de van valamiféle honlap? vagy honnan szereztek tudomást ilyen stop-túrákról? vagy ezek abszolút saját szervezésűek?
  • Gladiator
    #40
    Itt speciel (Hollandia) a helyi diakszervezet szervezte. De gondolom van sajat szervezesu is...