21
Wireless kábelTV jel átküldés TV-re
  • SgtChris
    #21
    Hehe, ez jó... :-)) Hívtad mostanában bármilyen cég ügyfélszolgálatát? :-))) A hozzáállást nem részletezném az esetek 99%-ban. A végén még te kérsz elnézést, hogy zavartad őket munka közben... :-(
  • szurop
    #20
    Nehézkes megoldani, mert az eszköznek az összes csatornát kéne továbbítani.
  • Inquisitor
    #19
    "Veletlenul nem letezik Koax>UTP, UTP>Koax konverter? "
    Nem tudom, de lehetséges. HDMI/UTP-UTP/HDMI az pl. van, potom 29 ropiért.

    Olyan kütyük vannak forgalomban, amik videó jelet (composit) átvisznek vezeték nélkül, de az ide nem jó. Olyan kütyü is van, ami egyben TV tuner is, de az SE jó ide. Meg vannak mindenféle elmebeteg UTP-n keresztüli videójel megoldások ... na de itt egy kábeltévéről van szó ugye.
  • csgery
    #18
    Az pénzbe kerül, ez emg ingyen van:)
  • MuldR
    #17
    CAT6 FTP kabellel van csinalva.
    Nem csovezve van. Panelt becsovezni 1 milla alatt senki se vallalna.
    Vezetek csatorna van, de az ajtoknal ugy lett athuzva a kabel, hogy meg nem volt font a felfa. Most fel van rakva, rajta a tapeta, minden. En azt szet nem szedem.
  • Petko
    #16
    konvertálhatod te is, csak egy érpár kell csak hozzá és azon továbbítod a jelet... feltéve hogy minimum valami cat6a-s PiMF (STP) kábelt fűztél (nem is nagyon értem mindek kell bontani, még műanyag csövezés sincs normálisan kivitelezve?)
    azon kb 50-60m-t elviselhetően elmegy a catv jel
  • MuldR
    #15
    Hasonlo gondom van nekem is. Mikor az UTP ki lett alakitva a TVre nem is gondoltam. Most meg gondolnek, mert jo lenne a TVtunernek a jel. En is wireless megoldasban gondolkodtam, de feladtam. Veletlenul nem letezik Koax>UTP, UTP>Koax konverter? Kabelt athuzni mar nem tudok, mert bontani kellene hozza, azutan meg ujratapetazni. Annyit nem er meg. :(
  • MerlinW
    #14
    Klassz dolog, hogy ránk gondolsz először, de nem egyszerűbb hétköznapi ember módjára felhívni a kábelszolgáltató tech részlegét és megkérdezni tőlük? Csak kérdezem...
  • PíszLávJuniti
    #13
    egyik szobában indítasz egy adótornyot, a másikban meg egy rendes antennát beállítasz ^^
    az a gond, hogy a kb 800MHz es sávszélességet kéne átvinni torzítás nélkül..
  • Dj Faustus #12
    Hacsak nem úgy oldja meg, hogy a "spliterre" ráköti az egyik TV-t, és egy TV-tunerrel ellátott videomagnót, a videomagnó hang és videókimenetét ráköti a vezetéknélküli továbbító berendezésre, aminek a másik felén ott a másik TV, meg a videómagnó távirányítója.
  • Dj Faustus #11
    Azért nem jó neki, mert a két televíziót egymástól függetlenül akarja nézni, ez az eszköz meg egy TV-vevőből jövő audió és videó jelet továbbítja (illetve a TV-vevő távirányítójának jelét visszirányban).
  • csgery
    #10
    Egy sima RCA val lehet továbbítani, mjad átalakítóval küldöd a ka TV be... nem nagy kunszt, csak picit drága, mint ahogy az egész Conrad...:/
  • csgery
    #9
    És az miért nem jó a kábel TV hez?:D Nem HD jeleket kell továbbítani.
  • SgtChris
    #8
    Ja, hát ez van...elektronikai forradalom, meg XXI. szd. ide vagy oda... :-(((
  • passatgt
    #7
    ez nem jó, én is elnéztem, ez csak sima av-t továbbít
  • csgery
    #6
    Egy ilyesmi cucc kell Neked:) van olcsóbb is.
  • passatgt
    #5
    igen létezik ilyen, pm-et írj, tudok szerezni
  • banok
    #4
    ez csak kábelel megoldható.
    max. 500 Ft.
  • SgtChris
    #3
    Olyan cuccosokat találtam, amik az A/V jelet továbbítják (műhold, DVD)vezeték nélkül, de olyant nem, ami a kábelTV-t tudja átnyomni.... :-(
  • Zoli007
    #2
    Értelmes módon szerintem megoldhatatlan.
  • SgtChris
    #1
    Olyan problémám van, hogy meg szeretném oldani (hosszas kábelfektetés és fúrás faragás nélkül..., hogy a kábelTV-t tudjam nézni a lakás másik végén lévő szobában. Elképzelésem szerint ez úgy nézne ki, hogy a lakásba beérkező jelet elosztanám ketté egy splitter-el, az egyik menne a hálószobába, ahogy az most is van, míg a másik kimenetre rákötnék egy vezeték nélküli TV-jel továbbítót, ami aztán továbbítaná a jelet a másik szobában levő vevőnek, ami egy LCD TV-hez lenne csatolva. Na ez az elképzelés.
    Megvalósítható??? A két TV-t egymástól függetlenül nézhetném? Váltogathatnék a csatornák között szabadon? Pontosan hogyan, milyen néven keressek egy ilyen eszközt? Ja, és nem elhanyagolható, hogy mennyiért??? No, topicindítónak csak ennyi.... :-)))