35
Gerilla marketing
  • NessieGraf
    #35
    Ha elárulnád annak a módját, hogy jó dolgot hogyan tudsz eladni a piac ismeretlen szereplőjeként marketing nélkül, megköszönném.

    Vagy hagyjuk a francba az új ötleteket, cégeket, éljenek meg azok továbbra is, akiknek eddig is jó volt? És ők hogyan jutottak abba a pozícióba? Mert azt nem hiszem el, hogy reklám nélkül.
  • R0zs0máK
    #34
    írd le privátban, hogy pontosan miről van szó...
  • kraawz
    #33
    akk hogy személyeskedjek,de ne is reklámozzak :D

    zenebolt.. dvdk :)
  • R0zs0máK
    #32
    őőő...Gerilla Marketing területen :D

    Ez nagyon sokmindentől függ...milyen bolt, milyen célközönség, estébé estébé...így vaktában nem lehet mondani semmit...
  • R0zs0máK
    #31
    De igen :D
  • moralosan
    #30
    Jó, és akkor mi van ha nem?

    Csepp a tengerben.
  • Molnibalage
    #29
    Bírom ezt amikor a sok okos ember megpróbálja elhitetni velem, hogy hatnak rám a reklámok. Nehéz elhinni de én igazából nem veszek SEMMIT csak akkor, ha az előző dolog már tönkrement. Ezen kívűl költök kajára, nőre, közelkedésre, és builra.

    SEMMI olyat nem veszek amit úgy áltagban reklámoznak. Ruhát cipót is olyat veszek ami tetszik és a legkevésbé csicsa és egyszínű. Ergo a márkás cuccok ki is hullotak a rostán 99%-ban... NA? Ezt magyarázd meg. Nem mindenki megvezethető és agymosott.
  • kraawz
    #28
    pontosan mi a terület neve ? :)

    am egy-két tippet várnék. Ha lenne mondjuk egy üzleted a 100 közül,milyen egyéni dolgokkal futtatnád fel :)
  • R0zs0máK
    #27
    Azt te csak hiszed napsugár ;)))
  • R0zs0máK
    #26
    Szintén "szakmabéli"? :))
  • Molnibalage
    #25
    Szarok mindenféle reklámra. Azt veszek ami nekem tetszik és szükségem van rá..
  • atomkrumpli
    #24
    szerintem meg az emberek többségének még lövése sincs mit jelent a Gerilla marketing, az a „nagyszerű” benne hogy piszok nehéz védekezni ellene mivel az elején nem tudják hogy ez valóság vagy csak egy rohatttt reklám :-)

    például egy fórumon úgy tesz emberünk mintha nagy rajongója lenne egy márkának kiválaszt pár topikot aztán hónapokig képekkel, ismertetőkkel, linkekkel, vicces videókkal szórja tele azt.
    Igaz ezzel totálisan leamortizálja és hiteltelenné teszi az egész topikot de ha ügyes és néha visszafogja magát akkor a többség csak egy hóbortos márka rajongónak fogja nézni és nem bannolják, elég nehéz ellenük védekezni.
  • Lammer
    #23
    EZ KURV@ JOOOOOOOOOOOOO!44
  • R0zs0máK
    #22
    De azoknak semmi köze a gerilla marketinghez...
  • R0zs0máK
    #21
    Én ilyen területen akarok elhelyezkedni :) Most keresek szakmai gyakorlatot a sulihoz...
  • Met
    #20
    Nekem a Bravia reklámok jönnek be nagyon, először a pattogó labdák, azután meg a nyulak :)
    Azért is szeretem mert nem számítógéppel készültek. Viszont ami baromira idegesít, hogy megvágják a reklámokat és ez miatt pl. a focistás Szentkirályis reklám értelmét is veszti.
  • ivjoe
    #19
    anti reklámok
  • Lammer
    #18
    Antifaces vs Reklamok xD KATT
  • Sir Quno Jedi
    #17
    A sima reklámoktól is hány az ember, ez meg egyenesen űbernevetséges! Engem ne próbáljanak "sokkolni" egy szaros reklámmal, mert körberöhögöm őket. Bizonyára rohannék én is nézni a fos filmjüket, vagy esteleg sorbanállnék targoncárt, mer az dedúúúrva! Komolyan mondom, a markecingesek jódolgukban már nem tudnak mit kitalálni. Menjenek és dolgozzanak valami ÉRTELMES melón, ne hírdessék a szárnyasbetétet...
  • akyyy
    #16
    vannak itthon is amugy de többnyire csak PESTEN:(

    mikor rtl az ugly bettit hozta be, álarcokat osztogatott a jónépnek meg két rtlmüsorvezető valami kisebb összejövetelt is csinált valamelyik térre.

    meg anno a cool is nyomatta a sok hüyleségét a csatorna reklámozására.

    de mind csak is pesten:(((
  • karajjj
    #15
    énis hazavinném nyugi
  • Attila8805
    #14
    Nekem nagyon tetszik,ötletes.
  • kraawz
    #13
    220 ? :D
  • Énvagyokazapád
    #12
    nálunk a "többség" ahogy meglátná már vinné is.
  • CUCLI
    #11
  • kraawz
    #10
    lost :)
  • CUCLI
    #9
    dexter rullz :)
  • hunbasser
    #8
    juj,ez nagyon jó :)
  • bardocz
    #7
    ez miez?
  • ProGabe #6
    humoros és aranyosba szúrtam már be jópárat(elég sokat :),keresd meg :P

    de az eddigi talán legjobb:Dexter 2-ik évadára elég rendhagyó módon hívták fel a figyelmet.festék a szökőkutakba!




    a többi
  • kraawz
    #5
    ötletes :D
  • karajjj
    #4
    nekem ez tetszik de nagyon :D igaz, hogy spanyol vagy portugál a kép, de remélem lesz majd ilyen magyarországon is XD
  • tigeroo
    #3
    tesk
  • kraawz
    #2
    egy örökzöld :)

    Endre üzenete (21:51):
    én bezzeg kurvajó reklámokat tudnék csinálni
    Endre üzenete (21:52):
    "aki nem vesz ilyen csokoládét, az buzi"
    Renn [ ] üzenete (21:52):
    :DDD
    Endre üzenete (21:52):
    mindenki azt venné
    Endre üzenete (21:52):
    a gyerekeken hatalmas nyomás lenne
    Endre üzenete (21:52):
    az egyik venne egyet, és elkezdené buzizni a többieket
    Renn [ ] üzenete (21:52):
    :DDD
    Endre üzenete (21:52):
    addig, amíg nem venne mindegyik
    Endre üzenete (21:52):
    micsoda üzletpolitika bazdmeg
  • kraawz
    #1
    Azt hiszem,a fogalmat nem kell megmagyaráznom.

    "A gerillamarketing egy olyan újfajta irányzat a reklámozásban illetve a fogyasztókkal fenntartott kommunikációban, amely innovatív, szokatlan, nemegyszer meghökkentő módszereket használ az üzenetei célbajuttatására."

    Kíváncsi vagyok, ti milyeneket tapasztaltatok. Vagy miket találnátok ki,hogy az üzleteteket feltuttasátok