121
Privát traffipaxok
  • alert
    #41
    9k?? Azt hogy csináltad? Korrupció korrupció? :D Jelen szabályok szerint 45k a 20% túllépés. Egyébként van egy haverom aki a budafokin az 50-es táblánál van lefotózva 61-el és a 2 hónapra rá küldött csek 80 ezer HUF. Vannak érdekes dolgok. Májustól változnak a büntetés mértékei mindenre kiterjedően. Van egy szép kis táblázat ha valakit érdekel bescannelem.
  • OrioN the S
    #40
    ird be a hetvegi programajanlo topikba :D
  • SötétBarom
    #39
    Ebben az országban nem jellemző, hogy a dolgok jól sülnek el, ezért én például nem vagyok kifejezetten optimista -.-

    De szerintem itt Sopron környékén nem lenne nehéz szervezni aktív ellenállást :DD
  • Vlala #38
    Csak vigyázzatok, hogy a megfelelő táblákat hajtogassátok össze. Egy "Behajtani tilos" félbehajtva elég hülyén néz ki. :)
  • Vlala #37
    Álljunk meg egy szóra.
    Utána kellene olvasni, ki, mit és hogyan, nem egyből lázadozni. Az Index cikke tényleg csak felháborodásnak jó, azt a látszatot kelti, hogy "olyan" és "olyan2 emberek fognak minket traffizni, aztán jól megzsarolnak vele, meg feljelentgetnek naponta. Nos, ez marhaság.
    Nem olyan lesz, mint amilyet Matuska bácsi üzemeltett az Az elvarázsolt dollárban...
  • joebacsi
    #36
    hmm, egy kedves hölgyismerősömnek a közelmúltban volt a 30adik születésnapja, és...
    vettünk neki egy tökjó tortát :)
  • Borg
    #35
    Mozgalom lesz ez! E!
  • SötétBarom
    #34
    I'm in.
  • SötétBarom
    #33
    Sofőrt ismersz-e? Lényeg a lényeg, ne legyél naiv. -.-
  • Bexter
    #32
    Ha nem engem előz meg én se hinném el.
  • leho94
    #31
    Kezdjük ott hogy kamion 110el nemfog megelőzni .. 90-es sebesség korlát van a kamionba , aki meg kikötteti és észreveszik az sok jóra számíthat :)
  • Borg
    #30
    Ez speciel krvára nem fog semmilyen vezetési kultúrát fejleszteni itthon.
    Csak a pénzbeszedés a célja, semmi más.

    Én már gondolkodtam rajta, hogy éjszaka kimegyek pár emberrel, és a kintfelejtett 30-as táblákat, meg ilyen trafikat is pl szépen összehajtogatnánk...
  • SötétBarom
    #29
    Az jelen körülmények között ha minden igaz 45 ezer, ugye? :)
  • SötétBarom
    #28
    Egyetértek. Nem kell mindenféle görénykedő privát traffipax.
    Centrum meg szopjon le mélyen bő nyállal. Egyszer rábasztak egy kerékbilincset a kocsimra, mer ahol én álltam, az már nem volt parkoló slot, ott már kereszteződés van. (kb annyira volt egyértelmű, mint a biblia) -.-

    15ezerér szedték le (ez asszem hétfő este 7kor volt.), na most, ha nem vagyok pesti, és az utolsó filléremet elköltöttem egy tank benzinre, hogy hazajussak Sopronba, akkor mi a rákot csinálok? Haza stoppolok, és visszajövök a kocsiér, vagy mi?? (szerencsére volt nálam 1.5 millió :DDDD - muterral mentem kicsikocsit venni)
  • Tinman #27
    20%-al léptem túl nem is olyan rég, 9k meg 3 büntipont...
    Tudod hol áltak? A kis picsányi falu táblájától kb. 25 méterre.
    A yardok meg megkülönböztető jelzés használata nélkül iszonyat hogyan hajtanak. Milyen jogon?

    Ha kátyus az út kibaxnak egy rohadt 30-as táblát és évekig úgy van, ahelyett, hogy megjavítanák. Utálom, hogy ebben az országban, mindig, mindenhol az van, hogy dögölj meg.
  • Sir Quno Jedi
    #26
    Tévedés ne essék, nem vok anarchista. Én aztán a totális elnyomás és ellenőrzés mellett vagyok, de engem csakis a hivatalos szervek nyomhatnak el! Ehhez ragaszkodom! Vegyenek fel ezért még 100.000 jó rendőrt ha kell! Hát fogadd el!!! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #25
    Az indokolt hely, az olyan mint a segg! Mindenkinek van... :D
  • alert
    #24
    El kéne olvasni a cikket és utánajárni mielőtt mindenki felhúzza magát :) Nem lehet majd akárhová nyerészkedés miatt felállítani, csak indokolt helyekre, másrészt ezek úgy vannak beállítva, hogy ráhagyással működjenek, akárcsak az autópályákon. Általában nem azokkal van a baj, akik néha 10-20%-al túllépik a sebességhatárokat... de aki feltesz a netre olyan videókat, hogy 272-vel hajt az m7-esen Balaton felé, az no comment. A behajtás perelgetés pedig nem az ő dolguk. Csinálnak egy fotót, amin van egy rendszám és sebesség, ez megy a rendőrségre azonnal a gépből (tehát közvetlen korrupció kizárva), a többi az ő és az állam dolga. Aztán hogy ott mi történik... :D
  • Sir Quno Jedi
    #23
    Már itt problémás a dolog. A rendőr az hivatalos közeg (ha korrupt, ha nem), de parkolóőr, meg a radarfelszerelő beállító mókus, a képküldő kisiparos, a bkv-s biztonságis, az őr a hájpermárketben az lehet sima bűnöző, aki pár ezresért az anyját is eladná (sajnos ez a helyzet többnyire).

    Meg mindig így kezdődik...
  • Bexter
    #22
    Magáncégek elvileg csak fotoznak és küldik a képet hivatalos zervnek aki döntést hoz hogy ez jogos volt vagy sem és az küldi a csekket
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Engem ; magáncég ; ne ; fényképezgessen; perelgessen; adatlehívjon BM nyilvántartásból; büntetésbehajtson; adja ki másoknak az adataimat; adja el a szerinte jogos adóságállományát jogtalanul az enyémmel (ami nem az enyém) együtt más magáncégeknek, akiknek VÉGKÉPP semmi joguk ehhez!

    ERRE CSAK A RENDŐRSÉGENK VAN JOGA, SENKI MÁSNAK! (és még náluk is bele lehet kötni a hitelesítésbe, miegymás)

    Centrummal is a tököm teli van már.
  • Bexter
    #20
    MOnjuk van pár útszakasz ahova kitenném az biztos. Milyen már amikor 110 el mész és egy kamion megelőz? :D
  • Sland
    #19
    semmi értelme. még több pénzt lehet majd behajtani szerencsétlet emeberektől, aki egy ott felejtett 30as táblánál 60-nal megy. + akkor már ugye a jogsi is ugrik...
    kétlem hogy pont ezek miatt a szarok miatt lesz kevesebb baleset.
  • Taranov
    #18
    Ez hogy jön ide? :DDD
  • Taranov
    #17
    Én úgy hallottam, hogy 100-120 környékén van, ami mindkét félét (ha ugyan csak kétféle van) felismeri.
  • Count Adyn
    #16
    Éljen, a jelentsd fel a szomszédod történet a 21. században...
  • R0sc0
    #15
    ebben az országban mindent meglehet csinálni..
    valaki emékszik a centrum parkolo társaság féle mizériára??
    hogyha könnek a magáncégek akkor csak a profitot látják a szemük elött mint annál az ostoba centrum kft-nél.
    aztán majd lehet panaszolni hogy nem 60nal mentél hanem 50ennel de ugyanugy jön a 45 ezres csekk..
  • alert
    #14
    De azt nem nevezném használhatónak :) 120-180 közt van az a kategória, ami már elég nagy biztonsággal KELLŐ távolságból érzékeli a lézereset is! és zavarja is! Mert az ilyen olcsó "figyelmeztetős" verziót cseszheted a 6-oson vagy autópályán, lézerrel akár 2km-ről is bemérnek és nem tudsz elég gyorsan reagálni és lassítani a jelzésre. Egyébként Angliában működik egy egész jó módszer, amire elő lehet fizetni. Kapsz egy PDA-hoz vagy GPS-hez hasonló kütyüt, ami 15 percenként frissíti a traffipax infókat és koordinátákkal adja meg, tehát akárhol 100% pontossággal előre jelzi a kamerákat. Ezt a rendőrség és a traffipax cégek bocsátják a rendelkezésre nyilván ez nekik is pénz, az autósoknak pedig megéri, évi díjas szolgáltatás.
  • Bexter
    #13
    30-40 ért már kapsz egyet, az áruk meg megy a csillagos ég fele :)
  • bigfoot
    #12
    mennyibe fáj egy használható?
  • Zomil
    #11
    az biztos, h egy darabig majd szépen kaszálnak vele a magáncégek...
  • Taranov
    #10
    Azért az sem 100%-os.
  • 5w0rdf15h
    #9
    veszel egy radarjelzőt azt heló
  • [HUN]FaTaL
    #8
    hát jaja
  • Bexter
    #7
    Nah igen. És akinek esze van ilyen helyre fogja tenni a trafiját. De hogy naponta cserélheti egyes helyeken arr amérget vehet.
  • [HUN]FaTaL
    #6
    Engem igazából nem is ez zavar, hanem a sok felesleges 30as tábla, útépítésnél kint hagyott 40es táblák amik ottvannak már 3 éve, valamint a 60as tábla a 6-os út budapesti be- és kivezető szakaszán. Ha a Budafoki út egy részén lehet 70el menni akkor a 6oson miért nem? A lélek nem jár arra, szerintem simán lehetne 80 is.
  • Bexter
    #5
    Marad az 55 helyette :(
  • [HUN]FaTaL
    #4
    Én sejtettem hogy meglépik. Én azt hallottam hogy rengetegen befektetnének, hát majd meglátjuk mi lesz belőle. Vége a 60as tempónak városban:(
  • Bexter
    #3
    Nem hittem, hogy meg is lépik és lesz is belőle valami.
    Bár nemtudom ki mer belefektetni, mivel az állami fix trafipaxok sincsenek valami túl jó állapotban. (elforgatva, lefestve, tönkretéve)
  • [HUN]FaTaL
    #2
    ezt már régen tudni, legalább rászokunk a kultúrált vezetésre