121
Privát traffipaxok
  • bulba
    #121
    érdekes kis video.
  • SötétBarom
    #120
    Remélemm valahogy erre is ráteszi a kezét a centrum.. Tök szupcsi lenne :DDDD
  • Bexter
    #119
    http://index.hu/politika/belfold/budapest/fix5522/?main&rnd=590
  • Taranov
    #118
    Michael Knightnak hívták a csókát, onnan kapta a címét :)
  • Falconer
    #117
    Annak semmi értelme. A night legalább utal a színére :DD
  • Taranov
    #116
    Az Knight Rider, Te! :D
  • Falconer
    #115
    Jaja, Horvátországban nagyon sok helyen reális a korlátozás.
    Mondjuk ott is van azért ahol elég nonsense. Például autópályán csomó helyen ki van rakva a százas tábla ahol szerintem semmi nem indokolná.
    Egyébként még Horvátországhoz tartozik, hogy a rendörök civilben mérnek. Megyünk pályán 150nel, elhuz mellettünk egy német S4 kombi. Tiz perc mulva látjuk a leállosávban, egy fekete bördzsekis arc igazoltatta. Ahogy odértünk láttam hogy egy zsir uj fekete 3as BMWvolt hátsó szélvédö alatt villogo kék-piros ledes fényhiddal :D Tiszta night rider feeling.
  • Falconer
    #114
    Sok helyen teljesen.
  • SötétBarom
    #113
    Akkor alapvetően egyetértünk :)
  • [HUN]FaTaL
    #112
    ez a faszkodás, a hatos út bp-i szakaszán is simán lehetne 80 is de még is 60..
  • SötétBarom
    #111
    Are you sure?
  • SötétBarom
    #110
    Nem, de nálunk pl az elkerülő úton (ami mellett nincs járda, csak hangszigetelő fal, a túloldalon meg erdő) végig 50el kell menni.. simán ki lehetne pakolni a 70es táblát (Ahogy pesten rengeteg helyen ki is rakják).

    Meg a városból kivezető 4 sávoson is kintvan 3 hónapja egy 30as tábla, mer építenek valamit (nyilván nyoma sincs ilyennek)..

    Nyiláván a város közepén, ahol mindenhol gyalogosok bóklásznak én sem akarok 70el közlekedni.. De ahol lehet, ott mér kell szopatni a népet???

    És az emberek meg nem képesek kiállni e mellett, mer elhitetik velük, hogy minden baleset és rossz forrása, ha az ember 50 helyett 65el megy.. Hallott már valaki olyat, hogy egy baleset okaként a "balfaszságot" nevezték meg?? Nem. Azér volt, mer gyorsan ment, pont. Le van tudva..
  • [HUN]FaTaL
    #109
    Egyébként pedig 1 és 2 ezer között eszik a legkevesebbet.
  • [HUN]FaTaL
    #108
    Régen 60 volt, akkor több volt a károsanyag kibocsájtás mint most 50nél. Szerinted 90 városba normális lenne?
  • SötétBarom
    #107
    Károsanyag, persze.. Az autó 90 körül, 2-3ezres fordulattartományban eszik a legkevesebbet, szal ez nem érv.
  • [HUN]FaTaL
    #106
    Ismét elmondom hogy az 50 nem az autók miatt van hanem a biztonságos közlekedés és a károsanyag kibocsájtás miatt. Gondold már el 120al az Üllőin...
  • Bexter
    #105
    Jók a szabályok amik vannak, de lássuk be amikor ezeket hozták még hajtogatták az autókat és a mecsbox sebeségével mentek.
  • SötétBarom
    #104
    DE mindenkinek lenne legalább 3 ismerőse, aki 3 év börtönt kapott valamilyen baleset okozásáért, és máris milyen nyugis lenne minden :DD
  • [HUN]FaTaL
    #103
    Tudod mi lenne itt ha mindenki annyival menne amennyivel akar. Mindenki össze-vissza mint a birkák, vezetni persze nem tudnak a faszlámák de megy 190el bent pesten...
  • Pepsi Twist
    #102
    amúgy én sem szeretem a sebesség korlátozásokat én sem tartom be sohasem sőt... ha rendőrt látok 90el elhúzni melletem megkülönböztető jelzés nélkül akkor megyek utána... meg azt nem értem hogy olyan kanyar van itt hogy 60al simán beveszem és kivan rakva a 30as tábla... (kamionok bazzeg van amikor 80al bele esnek a kanyarba)

    sztem teljesen hülyeség mennyen mindenki annyival amennyivel akar de ha balesetet okoz és nem reális sebességel megy (városba 300al mondjuk) akkor vállalja a következményeit...

    Autópályán én ált. 160-180al szoktam menni és eddig még 1x sem kaptam csekket...
  • Pepsi Twist
    #101
    halálosan nyugalomba kerülsz :D
  • gordon 24
    #100
    Egyet értek! Nagyából ezek szerint vezetek én is! Igaz ez csak fél éves és céges tragacs de már ennyi idő alatt benne van az 50000km! 6km-el kaptam meg:D Szóval tolom rendesen a kilométereket!
  • SötétBarom
    #99
    Az sok. 90 helyett 140 bőven sok a legtöbb (nem alsórendű) úton. 50nél max 70, országút kb 110, pályán 150 halál nyugis még egy 10 éves középkategóriással is -.-
  • [HUN]FaTaL
    #98
    hát igen nálunk a 40es az 60as, egyetlen kívételt tudok az pedig az erzsébet híd budai hídfőjénél a kanyar
  • Bexter
    #97
    Horvátban nem hülyeségből vannak a korlátozo táblák. Ott sokkal inkébb okkal teszik ki. Főleg ha hegyek közt találjuk ezeket a táblákat
  • Pheel
    #96
    "Én egyébként úgy vettem észre, hogy ált ha a sebességkorlátozást beszorzod 1.5tel akkor azzal még biztonságosan lehetne haladni forgalomtól függően."

    Nálunk igen, de pl Horvátországban, ha 40-es tábla van, az azt jelenti, hogy 40-nel lehet bevenni a kanyart. Nálunk egy 40-es kanyart 60-nal röhögve beveszel. Van is ebből baj nyaraláskor, aztán meg csak néznek a magyarok elnyúlt arccal.
  • Taranov
    #95
    A szlovákoknál mindig 60 a városban. Biztos nem emiatt, de ott még rosszabb a közlekedési morál.
  • [HUN]FaTaL
    #94
    szlovákoknál is 60 éjszaka
  • Bexter
    #93
    Ha jol rémlik amikor lengyelben voltam ott olyan van hogy éjszaka 10 vagy 20 km/h val gyorsabbban mehetzs a városban
  • Falconer
    #92
    Ha mindenhol lendületesebben mész akkor igen. Órákat nyersz rajta. Egyszerüen bele lehet örülni, ha betartod a korlátozást, föleg ha éppen nincsen forgalom. Szerintem ezzel a trafizással max azt érik el, hogy mindenki ideges lesz, rosszabb közhangulat-->több baleset.
    Pl vidéki utakon sok helyen 60as tábla ahol rosszabb az út. Ez is pl kocsi függö. Nem mindegy, hogy egy Golffal mész, egy A6tal vagy egy LandRoverral. Tegyenek ki egy uthibák táblát aztán kész.
    Budekszin a szar út miatt végig 40es tábla van. Nyil egyenesen lehet menni, de 40... no comment.
    Aztán alsó rakpart este, forgalommentes idöben. Ne mondják már nekem, hogy az veszélyes, meg hogy száguldozó őrült vagyok ha 70helyett 90nel megyek.
    Én egyébként úgy vettem észre, hogy ált ha a sebességkorlátozást beszorzod 1.5tel akkor azzal még biztonságosan lehetne haladni forgalomtól függően.
  • Taranov
    #91
    Igazad van :D
  • SötétBarom
    #90
    Gondolom nem büntetnek éjjel nappal ezzel a módszerrel.. Valszeg arra van, hogy ha valami állat elmegy 110el a rendőr mellett városban, akkor ne kelljen szenvedni a szonda-izzókészlet-eücsomag-"ez a gyári kipufogó?" kombóval :DDDD
  • Taranov
    #89
    Valóban van erre lehetősége a rendőrnek, de én ettől függetlenül még nem hallottam ilyen esetről.
  • SötétBarom
    #88
    Pedig ez így van. Még az osztrákoknál is van ilyen. Kedves rendőrbácsi szemre megmondhatja, hogy te bizony gyorshajottál :DDDD

    Nyilván ezeken a helyeken a rendőrség nem a büntetési összegekből tartja fent magát :D
  • tomsh
    #87
    Pedig de. Nézz utána. Igaz más a morál a hozzáállás és mentalitás mind két(!) oldalról. Ott például, eszükbe sem jutna olyan OMH-s baromságra hivatkozni ami egy ideig amolyan magyaros városi legendaként terjedt itthon, meg aki hitt is benne, az meg nagyon naiv és szánalmas volt.
  • Borg
    #86
    Ez baromság. Náluk ugyanúgy megfellebezhető, ha alaptalanul fogják rád a dolgot.
    Soha nem hallottam még ilyet, hogy minden műszer nélkül kifejezetten gyorshajtásért kapcsoltak volna le valakit.
  • tomsh
    #85
    Viszont az osztrákoknál pl. műszerek és traffipax sem kell a büntihez, mindenfajta bemérés nélkül a rendőr csak becslésre, vagy pusztán a szemére hagyatkozva ha megállapítja a gyorshajtást, akkor az szentírás. Nem vita téma. Mert mindenhol megállja a helyét, és nincs apelláta...
  • Taranov
    #84
    Hát persze, főleg úgy, hogy végig pálya van. Na most ettől függetlenül nem túl kifizetődő, ha már Magyarországon is 2-3-szor lekattint a traffipax, és akkor még nem mentél végig Ausztrián és Olaszországon.
  • mrzed001
    #83
    Mondok jobbat: 4-es főút 50 km-en keresztül 40-es tábla 4 éven át, merthogy építkezés van mellette ... igaz, hogy az az úttesttől 5-10 méterre volt (kb mint amikor az autópálya egyik oldalát lezárják, és átzavarják a forgalmat a szembejövő egyik sávba, semmivel sem volt veszélyesebb) ... és büntettek is.
    Ki bírja 40-el 50kmen keresztül egy hibátlan egyszámú főfőúton ???
  • Vlala #82
    Egy Bp-Róma távon sem a harmincas övezetben fogsz időt nyerni. Inkább a pályán mész gyorsabban.