4805
StarGate Universe (TV)
  • MerlinW
    #1
    A GateWorld oldalon megjelentek az elsõ kézzelfogható információk a készülõben lévõ "Csillagkapu Univerzum" sorozatról, amely lehet, hogy az Atlantisz befejezése után kerülhet majd a képernyõkre.


    Cím: Stargate Universe (Csillagkapu Univerzum)

    Várható bemutató: 2009. nyár vagy késõbb

    Alkotók: Brad Wright, Robert C. Cooper


    EGY ÚJ SOROZAT SZÜLETÉSE

    Ahogy sok éve a Csillagkapu: Atlantisz esetében, itt is mozifilmként merült fel az új széria ötlete, és ahogy az elsõ spin-off-nál, a Csillagkapu Univerzumnál is ezt az ötletet végül a TV képernyõkön láthatjuk majd viszont, nem pedig a mozivásznon. A film ugyan mindenképpen egy új sorozatot indított volna útjára, Brad Wright és Robert C. Cooper producerek inkább úgy döntöttek, hogy a film ötletét az egész sorozatra kiterjesztik.

    Eredetileg az alapkoncepció nagyon élesen elkülönült volna az elsõ két szériától, azonban amikor az írók átdolgozták a terveiket, a harmadik sorozatot jobban hozzákötötték az eddigi mitológiához. Ennek ellenére az Univerzum sokkal távolabb lesz a SG-1-tól és az Atlantisztól, mint most az Atlantisz az SG-1-tól. A Csillagkapu Univerzum tehát teljesen a saját lábán fog állni.

    Brad Wright és Robert C. Cooper a két Csillagkapu DVD-film, a „The Ark of Truth” és a „Continuum” befejezése után kezdtek el igazán dolgozni az új sorozaton. Terveiket azonban félbeszakította az Amerikai Írószövetség (WGA) sztrájkja, így a tervezett 2008-ról késõbbre csúszott.

    Cooperék elárulták, hogy számukra jelenleg nagyon jó az évente 2 DVD-film készítése, és fõleg Wright nem igazán lelkes, hogy visszatérjenek az évi 40 TV-epizód formulájához, ami 3 éven keresztül eléggé kimerítette õket. Persze nem zárkóznak el teljesen a párhuzamos futtatás ötletével szemben, de elképzelhető, hogy megvárják az Atlantisz végét (közben készítenének még 1-2 SG-1 filmet), fõleg, hogy az Univerzum az eddigi legdrágább Csillagkapu-sorozat lesz, így valószínûleg az elõmunkálatok is sok idõbe fognak telni.

    Mindemellett biztató fejlemény, hogy mind az MGM, mind a SciFi csatorna izgatottan fogadták az új sorozat ötletét.


    A TÖRTÉNET

    Az Õsök (más néven Elõdök, Lantisziak, Alteranok) több millió évvel ezelõtt érkeztek meg a Tejútrendszerbe, ahol elvetették az élet csíráit, majd a különbözõ bolygókon Csillagkapukat kezdtek el lerakni, hogy megkönnyítsék a kifejlõdõ civilizációknak az egymással történõ kapcsolattartást.

    Az idõ elõrehaladtával azonban nagyon vágytak olyan idegen fajokkal találkozni, akik hozzájuk hasonló fejlettségi szinten álltak, és akikkel így kicserélhették volna a tudásukat. Ezért két hatalmas csillaghajót küldtek el az univerzum egy õsöreg szegletébe: az elsõ hajó járt elöl, ugyanis ez gyártotta és rakta le az új Csillagkapukat az idegen világokra; majd ezt követte a második hajó, amelynek legénysége a felderítést végezte. A felderítõk a Csillagkapuk 9. ékzára segítségével juthattak vissza az ûrhajójukra.

    A küldetést azonban megszakította a Tejútrendszerben tomboló vírus, így az Õsök egy csoportja Atlantisszal elmenekült a Pegazus-galaxisba, egy másik felemelkedett, a többiek pedig lassan kihaltak. Így a felderítõ hajó a világmindenség mélyén leállt, a kaputelepítõ hajó pedig robotpilótával folytatta tovább útját. A Földön a tudósaink felfedezik e hajók létezését, és azt is, hogy miképpen lehet eljutni járuk, így egy új expedíció szervezõdik.

    Ezzel a Csillagkapu Univerzum teljesen fel fogja fedni a Kapuhálózatok rejtélyét. Már az eredeti Csillagkapu mozifilm óta ismert, hogy a galaxison belüli kapucímek hét ékzárból állnak, a galaxison kívülre pedig nyolc ékzárral (és nagy mennyiségû energiával) lehet tárcsázni és mindkét esetben az utolsó ékzár jelöli a kiindulópontot, esetünkben a Földet. A kilencedik ékzár bevitele valószínûleg még több energiát fog igényelni.

    Ezeken kívül mit tartogat még az új sorozat, amit még nem láttunk? Olyan népek, fajok egész arzenálját, akik az emberiséggel ellentétben nem az Õsök tevékenységének köszönhetik létüket, hanem nagyrészt maguktól fejlõdtek ki (tehát elvileg nem emberszerûek), és vagy csodálkozással, vagy ártalmasabb szándékokkal figyelik, ahogy az univerzum fiatalabb szegletébõl jött, friss energiával teli ûrhajók megjelennek öreg világaik felett.


    A SZEREPLÕK

    Megbomlik az eddigi Csillagkapu sorozatokban megismert „egy csapat – egy bázisparancsnok” felállás, mivel az Õs felderítõhajó egyrészt nem lesz a hagyományos értelemben „bázis”, másrészt az adott csapat sem lesz feltétlenül 4-5 tagú. A karakterek mindenesetre továbbra is fõleg a Csillagkapukon keresztül fognak közlekedni.

    Bár az is lehetséges, hogy teljesen új karaktereket fogunk látni, a készítõk fenntartják annak a lehetõségét, hogy a Csillagkapu: Atlantisz Dr. Rodney McKay-éhez hasonlóan (aki a spin-off indulása elõtt kétszer már szerepelt az elsõ sorozatban) itt is legyen egy régebbrõl ismert szereplõ. A rajongók körében fõleg Dr. Daniel Jackson és Jonas Quinn népszerûek e tekintetben, azonban korábbi interjúk alapján Jackson biztosan nem szerepel a készítõk terveiben.

    Emellett, míg az Atlantisz fõszereplõgárdáját ismeretlenebb színészekkel töltötték fel, Brad Wright most egy ismertebb húzónevet szeretne megnyerni a Csillagkapu Univerzum egyik fõszerepére, aki (mint 1997-ben Richard Dean Anderson) még jobban felcsigázná a várakozásokat, és még újabb éreklõdöket vonzana a Csillagkapu világába.


    AZ ELLENSÉG

    A Csillagkapu Univerzum szintén új lesz e tekintetben, legalábbis a franchise-on belül: az új csapat nem fog olyan ellenséges fajjal találkozni, amely meghatározná az egész sorozat cselekményét, ahogy ezt az SG-1 esetében a Goa`uldok és az Ori, az Atlantiszban pedig a lidércek tették.

    Ezúttal sok ellenfél fog felbukkani, akik közül egyik sem lesz teljesen domináns, legalábbis a sorozat elején. Mivel azonban a mostani sci-fi sorozatok történetei általában egy meghatározott ellenség köré szoktak szervezõdni, a SciFi még dönthet úgy, hogy ezt a formulát itt is beveti, tehát e téren a koncepció még változhat.

    forrás: www.csillagkapu.hu
  • MerlinW
    #2
    Csak, hogy ne máshol garázdálkodjunk:)
  • Fabio Capello
    #3
    jól hangzik, én egyenlőre annak is örülnék ha teljesen leadnák végre az Atlantist
  • Agamemnon69
    #4
    Még csak most adták le az Atlantis 4. évadát, és ha jól tudom megrendelték az 5-et is, szóval mire azt is leadják... továbbá a két film sincs még teljesen kész, az igazság ládája sincs készen, a letölthető verzió még korántsem teljes...
  • blbogus
    #5
    én mindennek örülök ami csillagkapu és várom a fejleményeket :)
  • blbogus
    #6
    én ugy tudtam h az Ark of Truth márcuisban végleges formában jelent meg DVD.n..
  • Agamemnon69
    #7
    Lehet, hogy már kint van, passz.
  • stargatelost
    #8
    azta mindenit, ez iszonyatosan jól hangzik!!
  • kalapos
    #9
    A Ark of Truth márt megjelent DVD-n.Csak az a kérdés mikort lesz nélunk.Meg persze az hogy mikort adják tovább a sorozatot a tv-ben.
  • MerlinW
    #10
    Aki csak a szinkronosat nézi, annak úgyis ráér az Ark of Truth, hiszen az szorosan kapcsolódik a 10. évadhoz.

    "A sorozatjunkie blog értesülései szerint hamarosan folytatódik a Csillagkapu : Atlantisz itthon a TV2-n.
    Mielőtt azonban túlságosan beleélnétek magatokat, a premierig tartó várakozás a pár héttől a több hónapig is terjedhet. Rajongótársunk értesülései szerint a szinkront már idén elkezdték készíteni, így minden esély megvan rá, hogy még tavasszal vagy nyáron újra hazai képernyőn láthassuk a sorozatot. (csk.hu)"

    Elvileg Atlantis 3 után jön az SG1 10. évad. Elvileg...

    PS: Nem kell priviben kérdezni, itt is lehet ám:) Hivatalos képek nincsenek, a bannert az Atlantis 4x01 Adrift kockáiból raktam össze.
  • Agamemnon69
    #11
    A sorozatot még nem is forgatják, mármint az Atlanis 5. évadot, ha arra gondoltál. A 4. évad meg már végigment.
  • blbogus
    #12
    most a szinkronrol volt szo.. ideje is volt amugy bár nekem teccik igyis-ugyis.. sztem jack o'niell.nek szinkronban még jobb is a hanjga mint eredetibe :D
  • Schwarz
    #13
    +fav
  • fanka93
    #14
    jóféle,csak még korai:S
  • kalapos
    #15
    Ez jó hír
  • Attila889
    #16

    he-he :D
  • takysoft
    #17
    Huh.. várjuk szeretettel.
    Bár szerintme illene már lezárni a dolgot. attól lenne kerek...
    így.. olyan Star Trek-esen túlhúzott lesz....
  • MerlinW
    #18
    Isten őrizz! SG nélkül nem teljes az élet:) Még 5 évet Atlantisnak, még 10 évet Universe-nek, még 10 DVD-t SG1-nek. Utána meg... legyen.. zárják le:D
  • blbogus
    #19
    vhogy ugy :)))
  • ZS90
    #20
    miről beszélsz? már Star Trek elvonási tüneteim vannak...:D csinálhatnának abból is új sorit, csak hát az Enterprise cancelja után a Paramountot nem érdekli a sorozat gyártás.

    jah várjuk nagyon, meg az Atlantis 5. évadját is!
  • Mester01
    #21
    Remek bár mág nem láttam a sima SG-1 9évad-nak a 2. feléjét meg a 10.évadot
    meg az atlantis 2-3-4 évadját :D
    De várom ezt a részét mert nagy fan vagyok! :)

    u.i:Ha valaki leirná priviben honnan tudnám "megvenni" :D az évadokat amiket leirtam hogy még nem láttam pls irjon! :) kösszöntem :)
  • PrisonMan
    #22
    Star Trek: Ha sorozatgyártásba egyenlőre nem is vágnak, azért bíznak annyira a franchiseban, hogy legyen a film. Ha sikeres lesz a film -miért is ne lenne?:)- akkor szerintem tutira fog jönni egy új sorozat.
  • phalanx
    #23
    "Star Trek-esen túlhúzott lesz...."

    ehh? trekből sose elég, még ST sorozatot a népnek! :D nah azért jöhet SG is
  • PyRex
    #24
    én imádom a stargate-et, de szerintem kissé korai volt megnyitni ezt a topicot :)
  • blbogus
    #25
    azér kiváncsi vok lesz e vki télleg az előző sorozatokbol benne.. én is daniel jackson.t látnám benne szivesen.. jonas quinn annyira nem vonz.. de sztem jo lenne ha vki bekerülne a szereplőgárdába..
  • Nuki
    #26
    #20: hehe jó ötlet :D

    Már várjuk ezt is ^^
  • HunGripen
    #27
    Remélem, hogy 2009-ben már adni fogják
  • MerlinW
    #28
    Megvették a sorozatot, így több mint valószínű, hogy adni fogják. SG1 Continuum forgatása után kezdenek el foglalkozni vele.
  • HunGripen
    #29
    Mi? A Sci-fi megvette a sorozatot?
    Én erről nem tudok, arról meg pláne nem, hogy jövőre kezdenék a forgatást.
    Én annyit tudok, hogy Wright tervezi, hogy lesz és vannak már tervei(nagyobb költségvetés, híres színész leszerződtetése stb.), de még semmi konkrét. Sőt ő maga mondta, hogy addig lehet el se kezdik a forgatást, amíg az Atlantisz megy, mert az elmondása szerint az évi 40 rész megírása már korábban se volt túl könnyű(Csk1 8-10.évad + Atlantisz 1-3.évad).
    De ismereteim szerint a Sci-fi, de talán még az MGM sem döntötte el lesz-e 3. sorozat vagy sem.
  • MerlinW
    #30
    Konkrétan, hogy megvette-e a Sci-fi nem tudom, csak azt hogy mindenhol "a készülőben levő" sorozatról beszélnek illetve, ha a Sci-fi nem venné meg, amit kizártnak tartok, röhögve megveszi más. Mindenesetre a Continuum fogadtatása is számít ill. az Atlantis nézettsége, ami viszont jó.
  • MerlinW
    #31
    "Lehet, hogy már nem kell sokáig várniuk a Csillagkapu rajongóknak, hogy megtudják, mikor kerülhet képernyőre a Csillagkapu franchise harmadik sorozata, a Stargate: Universe.

    A sorozat előkészületein dolgozó Brad Wright nyilatkozta a napokban, hogy számít rá, hogy hamarosan megszülethet a döntés a csatorna részéről is.

    A Universe-el kapcsolatos tervek még 2007-ben láttak napvilágot, majd a projektet nem sokkal ez után a SciFi Channel-höz juttatták, hogy hozza meg a döntést: elkezdődjenek-e a harmadik sorozat munkálatai. A döntési folyamatot nagyban hátráltatta az írok sztrájkja, de a helyzetet egyrészt a jelenleg is futó Csillagkapu: Atlantisz sikere – melynek ötödik évadja nemsokára útjára is indul –, másrészt pedig a DVD-re készülő Csillagkapu filmek is tovább nehezítik.

    „A Stargate: Universe-ről már jó ideje egyeztetünk a SciFi-al és az MGM-el… hogy őszinte legyek, már túl rég óta is.” – nyilatkozta Brad Wright. „Most már tényleg döntésre kell jutniuk az ügyben és szerintem már tényleg azon a ponton tartunk, hogy hamarosan ki is fog derülni, hogy miként döntenek a kérdésben. Tudjuk, hogy mit csinálunk és hogy mi mindent akarunk elérni.”

    A Csillagkapu írói és produceri csapata három éven keresztül képes volt a Csillagkaput és a Csillagkapu: Atlantiszt egymással párhuzamosan készíteni, annak ellenére, hogy 40 órányi televíziós műsor elkészítése nem egy egyszerű feladat. 2007-ben az „egy sorozat és két DVD film” megoldással mindez már könnyebben kezelhető munkamennyiséget jelentett.

    „Őszintén szólva, évi egy-két film elkészítése nagyon is jó lenne.” – nyilatkozta Brad Wright egy korábbi interjúban. „Megírásuk és elkészítésük is sok időt emészt fel, ráadásul a filmek utómunkálatai általában legalább kétszer olyan bonyolult feladatot jelentenek, mint a legnagyobb sorozatepizódok esetében.”

    Tehát két televíziós sorozat és újabb Csillagkapu filmek szimultán készítése így szóba sem jöhet. Azaz vagy a következő film elkészítésével kell még várni, vagy a Universe addig nem indulhat el, amíg az Atlantiszt be nem fejezik. Ezzel a döntési helyzettel küszködik jelenleg az MGM és a SciFi.

    „Nagyon izgatottak vagyunk az új projekt kapcsán, de addig, amíg az Atlantisz ilyen erősen halad előre és amíg további kilátások vannak újabb DVD filmekre, addig számomra nem igazán számít, ha a következő évi feladatom két újabb film elkészítése lenne. Ez esetben a Universe-en való munkálatokat egy évvel kitolnánk, bár az MGM mindenképp akar egy harmadik sorozatot. Tudják, hogy a Csillagkapu franchise még mindig erős.”

    Ez azt jelenti, hogy az MGM szerint a harmadik Csillagkapu sorozat mindenképpen fontosabb lenne, mint egy újabb DVD film? Majd idővel kiderül. A Csillagkapun február és október között folynak a munkálatok, így rengeteg idő van arra, hogy dolgozzanak a harmadik sorozat esetleges 2009-es premierjén. Akárhogy is, a döntés hamarosan meg kell, hogy szülessen."

    csk.hu
  • HunGripen
    #32
    A SCI-FI MEGRENDELTE A 3. SOROZATOT, A STARGATE UNIVERSE-T!!!


    Csillagkapu.hu-s(Abydos Gate) hír

    Ma jelentette be a SCI-FI csatorna, hogy jövőre elindul a harmadik Csillagkapu sorozat: a Csillagkapu Univerzum!
    A sorozat 2009. elején fog debütálni egy 2 órás TV-filmmel, amelyet majd a nyáron fog követni maga sorozat, hetente érkező epizódokkal. A Csillagkapu Univerzum gyakorlatilag a franchise újrafeltalálása lesz, amely az eddigi mitológiára építi a történetét, de fiatalosabb, friss felhanggal, ráadásul ez lesz az eddigi legdrágább Csillagkapu produktum. Míg az Atlantiisz sorozat az SG-1 egyik mellékágának volt tekinthető (történet szempontjából mindenképpen), addig az Univerzum a saját lábain fog állni.

    A régi Csillagkapus elemekből megmarad a jelenkori történetvezetés, a felderítés a Csillagkapukon keresztül, illetve humor, de az Univerzumban több lesz űrhajós elem, mint elődeiben.

    A szereplőkről még nem tud sokat, de a készítők egy ismertebb húzónevet szeretnének megnyerni, illetve az SG-1 és Atlantisz egy-két szereplőjének felbukkanása nagyon valószínű.

    A sorozat rövid leírása:

    Miután rájöttek a Csillagkapu 9. ékzárának titkára, annak segítségével egy fiatal tudósokból álló csapat feljut a Sors ("Destiny") nevű Ős csillaghajóra. Azonban, mikor a hajó elindul velük a világegyetem szíve felé, a szimpla felederítés egy véget nem érő küldetéssé változik, ahonnan soha nem térhetnek haza.

    Egy korábbi, robotizált hajó már Csillagkapukat rakott le a Sors előtt, de mivel a második hajóba is be van programozva egy meghatározott útvonal, a felderítő csapatnak véges idő alatt kell felfedeznie az új civilizációk rejtélyeit, és aki hátramarad, azért nem mehetnek vissza. Mivel az Ősök nem igazán jártak ott, ahová ez az új expedíció tart, ősöreg és teljesen idegen fajok várják a hajó felbukkanását.

  • stargatelost
    #33
  • Trisztin
    #34
    "Mivel az Ősök nem igazán jártak ott, ahová ez az új expedíció tart, ősöreg és teljesen idegen fajok várják a hajó felbukkanását."
    -- Akkor förlingek megint kimaradnak..
  • tnm #35
    és tuti, hogy így is minden 3. meglátogatott bolygó pont úgy fog kinézni, mint a Föld a múltban, azon belül is az elmúlt 1-2000 év (kosztumök, kastélok, stb...)

    de azért reménykedni lehet (pl. a förlingek is eljuthattak ide az ősök távozása után)
  • HunGripen
    #36
    Hát, mivel emberek nincsenek arrafelé és elvileg nem sok közük lehet a Tejútrendszerhez nem tudom hogy lesz. A nagyobb költségvetésnek köszönhetően hátha lesznek speckó világok.
  • stargatelost
    #37
    Farscape-ben voltak fasza világok
  • tnm #38
    nehéz elképzelni, hogy minden részben cgi fajok lesznek, az elmaszkírozott emberek meg (azon túl, hogy elég retró megoldás:) mégiscsak emberek... tejútrendszer ide-vagy-oda
  • HunGripen
    #39
    Én nem hiszem, hogy minden részben CGI-vel készített fajok lennének(ekkora azért mégsem lesz a költésvetés #vigyor] ) és egy szóval sem említettem, hogy az lesz. Én azt mondtam, hogy az alapsztori alapján nem nagyon lehetnek ott emberek, a humanoid(emberi felépítésű) idegenek azok meg megint más tészta. Gondolj csak a Lidércekre, azok is humanoidok de mégsem emberek. Valószínűleg a legtöbb fajnál a maszkírozásnál maradnak(amit azért még ma is elég széles körben használnak). De persze 1-2 CGI-s fajt is eltudok képzelni.



    Majd kiderül.
  • tnm #40
    sikerült Atlantishoz, pedig ide akartam; hátha osztozik valaki a véleményemben, vagy vitatkozna vele:

    "...eddigi legdrágább SG sorozat=infláció+sok vizuális effekt, amivel azt hiszik pótolni lehet az “agyas” írást.
    tessék megnézni a Continuum-ot, vagy az Ark of Truth replikátoros birkózását, nevetségesen gyengék az első évad SG-1-hez képest! Aztán jött a fiatalosabb Atlantis (egy lépés a no-brainer felé), és most jön a még fiatalosabb Universe, ami egyébként ugye teljesen a saját lábán áll majd, tehát elsősorban egy új fiatalabb korosztályt akar megcélozni (akik nem, vagy csak nagyon fiatalon a látványért nézték a korábbi SG évadokat), így ennek az új célközönségnek fel se tűnik majd, ha a színvonal csökken (vagy ha 18adszor is elsütik ugyanazt a sztorit, immár a 3. sorozatban, azonban itt még csak először)

    szal erős aggályokkal, de reménykedve várom Atlantist!"