8
  • Yfel
    #8
    A DALSA valoszinuleg benne van. Ha a tervezesben nem is akkor a gyartasban a Bromont-i felvezetogyarukban, mivel ott gyartjak az ipar legalacsonyabb zajszintu CCD szenzorait.

    Hat honapja hagytam ott oket egy masik munkahelyert, akkor meg nem hallottam rola, hogy terveznenek uj teleszkopokba valo szenzorokat. Az utolso amirol hallottam az egy 160MP-es CCD volt ket-harom eve.

    Y
  • Amcir
    #7
    Erős távcsőn jó optika. mire jó? Pl Talán Végre lesz elfogadható kép a plutóról.
  • Akuma
    #6
    Akármennyire is nagy felbontást ad, akkor sem fogja láthatóvá tenni azt ami nem látható, márpedig a Huble űrteleszkóp azt is megmutatja, ami nem is látható... akkor mire is jó az 1300 megapixel? Nos mint írva lett, aszteroidákra jó, mégpedig nem túl messze levő aszteroidákra (esetleg holdunkban lehet online gyöngyörködni), de rögtön hozzá kellene tenni, hogy csak és kizárólag. Huble úgy lát messzebb, hogy színképelemzést használ és több napos hetes hónapos felvétel után egy adott pontját a világűrnek sokszor lencsevégre kapja. Rögzíti, majd egymásra helyezi és közös jellemzők alapján egy új és komplex képet alkot. Egy feltehetőleg olyan világot mutatva be, ami valószínüleg már ott sincs réges rég óta, csak a fénye épp akkor ért ide hozzánk, amikor lencsevégre lett kapva az a 'parányi pont' az űrben... Na ha ugyanezt megkísérelnénk egy digitális fényképezővel, akkor max a fekete fényképet tehetnénk a fekete fénykép tetejére, ami továbbá is csak egy fekete fényképet mutatna...
  • stukov
    #5
    Közismert kifejezés... általános iskola matek.
  • Möci
    #4
    "1300 megapixel felbontású, ami két nagyságrenddel ..."
    Soha nem gondoltam volna, hogy a "nagyságrend" szó tízes alapú számrendszerben működik.
  • Mister
    #3
    a Leica szokott még ilyeneket csinálni
  • Lateralus
    #2
    Volt rá egy tízesem, hogy a Dalsa keze is benne van a dologban, és valóban, mivel már fejlesztettek csillagászati fotóhoz érzékelőt, például a Hubble-be. Dolgozik még rajta az MIT Lincoln és egy sor más amerikai kutatóintézet.

    Nem kommersz sorozatgyártott "vackokat" tesznek bele, úgyhogy Sony, Canon, Foveon stb. kilőve. És CCD.
  • Yany
    #1
    Azért kiváncsi lennék, hogy milyen érzékelő lapkákat alkalmaznak. Foveon, Sony CCD, Canon CMOS? Igaz, hogy CCD-t ír a cikk, de 2011-re már ki tudja...