27
  • dez
    #27
    (Újraírhatókat 4x.)
  • dez
    #26
    Egyrétegűt 6x-osan, kétrétegűt 4x-esen. Lásd link.
  • archrodney
    #25
    Igazából nem keresgéltem, csak megnéztem 1 pár találatot amit kidobott a google.
    De tényleg vannak 100 körül is írók, de a jellemzőbb az hogy 100 fölött.
    Jó ez az lg író, főleg ennyiért, amúgy írni ez is csak 4x-esen tud...
  • dez
    #24
    Hát elég rossz helyen nézted. Itthon az LG lejújabb 6x Blu-ray írója 76e+áfa. link
    De Pioneer, NEC, stb. írók is vannak nem sokkal 100 fölött.
  • dez
    #23
    Ez nem úgy megy, hogy mindenki a Sonynak fizet. Számos gyártó fizeti a szabadalmi jogdíjat a Blu-ray Szövetségnek, ami azt különféle arányokban szétosztja a vezető tagok között (amik majd mindegyike rendelkezik valamilyen rész-szabadalommal). Persze nyilván a Sony részesedik belőle a legmagasabb mértékben.
  • dez
    #22
    Nem egészen. Korábban mindenki (Toshiba is, sőt, ők leginkább) nyomott áron adott magas minőségban kivitelezett cuccokat, miközben a kereslet - a bizonytalanság miatt - alacsony volt. Most formátumháború sincs, ettől a kereslet is magasabb lett, így reálisabb áron adják a cuccokat. De ha már van számottevő vevői hajlandóság, és több gyártó, akkor elkerülhetetlen a verseny. (Hacsak nem akarnak milliárdos büntit fizetni árkartellezés miatt, mint nemrég a ramgyártók.) És lassan jönnek a kisebb gyártók is.
  • dez
    #21
    link
  • archrodney
    #20
    Na igen ez csak olvasó, de ha az író is ilyen árban lenne, akkor már nekem is lenne egy az tuti :)
    Amiket én néztem írókat azok ilyen 1100-1300$ között mozogtak, szóval van még mit csökkenteni...
  • Power
    #19
    El vagy tévedve egy blu-ray író nem 95-100 dollár, az csak olvasó.
    Mindegyik fizet a sony-nak.
  • NEXUS6
    #18
    Most már inkább a filmek árai mehetnének le. Gagyi DVD lejátszót sem vettem, szal nekem ebből nem hiányzik a tecsó kategória.
  • Skyline
    #17
    Fogalmazzunk úgy hogy mivel a hd dvd gyakorlatilag elbukott a blue ray-el szemben,már nem feltétlen szükséges árat csökkentgetni,aki komolyminőséget akar úgyis megveszi a blueray cumót...:)
  • archrodney
    #16
    "Blu-ray meghajtók ára a jelenlegi 95-100 dollárról valószínűleg 70 dollárra csökken az utolsó negyedévben, vagyis az év végére."
    Sztem azért ez a 70$-os ár már egész jól hangzik, főleg ha nemcsak olvasóról, hanem íróról van szó...
    Ja és igen, milyen egyeduralom?? :)
    Ha a keresőbe beírom hogy blu-ray író máris ottvan, hogy nec, plextor, pioneer, lg és csak 5. találat a sony
  • fleezeum
    #15
    itt nem a gyártósor a lényeg, mivel azok már megvannak... itt az egyes darabok anyagbeszerzése nehéz. itt az a poén,h végre elő tudnak állítani használhat kék lézert (ez elég bonyolult dolog ahoz képest,h pirosat milyen nehéz...) szóval a kék lézer előállítása a nehéz,és ehhez kell pár drága komponens
  • Mardel
    #14
    Te értelmezni is szoktál vagy csak olvasni?
  • ilf667
    #13
    na az jó, vmi infó róla?
    és ilyen esetben dvdt lehet még gyártani rajta?
  • dez
    #12
    Ez már lejárt lemez. Azóta kifejlesztettek egy megoldást, amivel DVD gyártósorokon is lehet Blu-ray lemezeket gyártani.
  • ilf667
    #11
    fogd már fel,h nincs a dvd gyártósorokon kapcsoló, amit kékre állítva az elkezdni ontani a bluray lemezeket. hd dvd nél ez működhetne de itt sok millát kell még befektetni, hogy úgy menjen a bluray mint most a dvd.
    attól, hogy te ezt így képzeled el a kis fejedben és azt hiszed érted a témát nincs így
  • dez
    #10
    (A Lite-On-nak asszem nincs asztalija.)
  • dez
    #9
    "a Sony egyeduralmának"

    ehh, bulvár...
    Pioneer, LG, Samsung, Sharp, Lite-On.
    Ez csak néhány azok közül a gyártók közül, akiknek a Blu-ray olvasói, írói, asztali lejátszói rég óta a piacon vannak.
    És a Blu-ray jogai sem egyedül a Sony kezében vannak, hanem szétoszlanak a Blu-ray Szövetség vezető tagjai között (többek között a fenti cégek).
  • Sanyix
    #8
    "És a kék lézert se csak azért hívják kék lézernek, mert ugyanaz mint a piros csak más a színe."
    Nem ugyanaz, mert más a színe. Ennyi. Ugyanaz a struktúrája, ugyanúgy lyukakat égetnek valamilyen anyagba, mint a cd-nél. Csak kisebbeket sűrűbben.
  • Kovász
    #7
    "Lemez ugyanúgy néz ki, az írásmódja is ugyanaz, csak kék lézerrel, és több adatot tud rápréselni a lemzre."

    Attól, hogy ez is korong meg az is, még tökre nem ugyanaz a kettő. Más a struktúrája, más anyagokból áll, stb. És a kék lézert se csak azért hívják kék lézernek, mert ugyanaz mint a piros csak más a színe.
    A lényeg, hogy a lejátszóhoz és a koronghoz is teljesen új gyártósorokat kell felhúzni, ami azért nem kevés pénzbe kerül.
  • Mardel
    #6
    Lemez ugyanúgy néz ki, az írásmódja is ugyanaz, csak kék lézerrel, és több adatot tud rápréselni a lemzre.

    Szóval nem kellene VHS-DVD analógiára építeni.
  • Kovász
    #5
    Azért ne felejtsük el, hogy a DVD se máról holnapra terjedt el tömegesen...
  • atomkrumpli
    #4
    sokan örvendeztek hogy milyen jó lesz hogy csak egy maradt, no hát majd meglátjuk
  • Zro
    #3
    Most hogy egyedül maradtak, miért kapkodnák el az árcsökkentést :)
    S ugyebár a régi technológiát, a dvd-ket is ki kell szórni előbb a raktárakból...
  • Sanyix
    #2
    Az is.
  • julius666
    #1
    a komponensek és az azoknál felhasznált nyersanyagok ára több alkalommal emelkedett

    Ezt azért kifejthetné vki jobban, pontosan milyen nyersanyagokra gondolnak? Mert nekem olyan szaga van így, hogy ez csak a kifogás.