38
  • brianmaste
    #38
    Hajrá AMD/ATI!!! :D
  • dez
    #37
    Az januári teszt. Arra gondoltál már, hogy azóta némileg javítottak a drivereken? De még azt nézve is írtál pár szép túlzást.
  • Skyline
    #36
    És igen a 30fps és a 45-50 között erősen szembetűnő a különbség,kilehet próbálni frapsal mondjuk bekorlátozni játék közben..:)
  • Skyline
    #35
    Tess erről...
    Ne a prohardware-es szarteszteket nyomd hanem nézz szét kb a legtöbb oldalon ehhez hasonló teszteket raktak ki...
    http://www.guru3d.com/article/Videocards/490/1/

    A STALKER kivéltelével a 2db 8800gt ellen a 3870x2 elvérzik a francba átlag 15-20 fps-ekkel minél nagyobb felbontásra pakolgatod...Mondjuk a legnagyobb felbontás egy vivv ember nem játszik olyanon:) de egyel kisebb felbontáson is igengyakori a 15-20fps-es különbség...1024*768-ban teljesít egyformán a két gt-vel..:) És a két gt továbbra is beszerezhető annyiért mint 1 3870x2...Még 5-10 fps-ért is megéri nemhogy 15-20 fps-ért..:)
  • Multitask
    #34
    "amúgy meg nemtom mi ez a húúú nekem gyorsabb a végéam mint a tiéd dolog... emberek, max 10 fps differencia van az egy azon kategórián bellül... kíváncsi lennék ki az aki a 50et megkülönbözteti a 45től... senki..."
    Ez mondjuk akkor számít, ha 5fps helyett 15öt kapunk :) Azt meglehet külöböztetni szemmel :D
  • Multitask
    #33
    Én is HD3870et veszek, aztán mellé tehet akárki egy 9600GT ha sírni akar :)
  • samuzsolt
    #32
    arról beszél hogy envídiára veri ezért le kell fitymálni az atit, ami egyébként baromi erős kártyákat csinál, már csak annak a zöld versenytársának kéne kevésbé bunkó módon -azér is nekem legyen több efpéesem hacsak 3al is- befolyásolni a játékfejlesztők "optimalizáló" tevékenységét...
    amúgy meg nemtom mi ez a húúú nekem gyorsabb a végéam mint a tiéd dolog... emberek, max 10 fps differencia van az egy azon kategórián bellül... kíváncsi lennék ki az aki a 50et megkülönbözteti a 45től... senki...
  • tomcsa4
    #31
    De amúgy Crysis alatt is volt már, jobb a 640MBos!
  • tomcsa4
    #30
    Van különbség, de nem MoHA alatt, sem Quake 3 alatt. Majd ha elterjed John Carmack technológiája (erre a "mindent betölt és kész") na majd akkor számítani fog a memória mérete is (de ezt az 1GB DDR2 meg egyéb április elsejei tréfákat most ne említsük).
  • dez
    #29
    Te mi a f@szról beszélsz!? Valamit nagyon félrenéztél.
    http://prohardver.hu/teszt/geforce_9800_aprilisi_trefa/dx9.html
  • Skyline
    #28
    LehagyOGATta a szintén tuning nélküli régi gts-eket amiknél egyébként a 640 és a 320 megás változatok közt kb bolhapöcsbőrránc szintü különbség volt..:)
  • tomcsa4
    #27
    Dez: igen arról beszéltem, ez a GPGPU feldolgozás (kezd, pontosabban szeretnék bevezetni, mert nagyon nagy dolgok kihozhatóak).

    Más: arra nem gondoltok, hogy esetleg Ati driver rossz? Anno így volt a 2600XT-vel is, lemaradt a 8600-asoktól, utána (igen sokára) beért a driver és lehagyta őket. Meg az egyik legjobban sikerült (és baromi llimitált példányszámban gyártott) HD2900Pro is nem csak a 320MBos 8800GTS-t, hanem a 640MB-os 8800GTS-t is lehagyta! Tuning nélkül. A HD 2900XT is jó volt, csak túl volt árazva.

    Ráadásul az X2-ket ne hasonlítsuk össze az egy GPU-s megoldásokkal, mert lenne rá egy fogadásom ,hogy ha lennének X2-re ráoptimalizált játékok, 8800GT egyszerűen elbújhatna. Egyszerűen GPU feldolgozásban állva hagynák a sima megoldásokat, ami természetes is. CSak ugye ehhez is kell megfelelő driver és alkalmazás is!
  • Skyline
    #26
    Bocs amúgy a szépírásért de ez agyhalott cégesbill..:)
  • Skyline
    #25
    Azt mnár meg sem említem hogy olyan 35k körül nomrálisabb helyekről beszerválható a 9600gt ami sli-ben szintén elveri az x2-t és nem 80-ra jövünk ki..:)
  • Skyline
    #24
    Az új gts nem sokkal gyorsabb a gt-nél,bár gyorsabb...A 3870X2 pedig épphogy kullog az új gts mellett...Duplaannyiért kb 10 max 15 fps...Azis olyan felbontásokban amiben ember nem játszik egyenlőre...2 gt jelentősen gyorsabb 80k-ért mint az x2....
  • NeoMaN
    #23
    Pont erről beszélek. 10 az 1-hez adunk el több NV karit mint ATI-t.
    Sokkal-sokkal több 8600GT-8800GT és mostmár 9600GT fogy, mint 2600-33850/70.
    SOKKAL!
  • sgember
    #22
    Ez meg a másik:
    GF9600GT-hez, ami tetszik vagy sem, megeszi reggelire e HD3870-et
    Azért ez erős túlzás. Élsimitásban jobb a Nvidia, nélküle alig gyorsabb az 512mb-os 3850-től. Nekem ez jött le a tesztekből.
  • Zodd
    #21
    Nvidia GPU kliens

    Szerintem itt leírják hogy nincs Nvidia kliens.
  • sgember
    #20
    Az igaz hogy most 40K körül gyorsabb Nvidia vga-t kapunk, de azt honnan szedted hogy: x2-es radejon 80 pénzért épphogy lehagyja a kb feleannyiba kerrülő 8800gt-ket?
    Az is igaz hogy a CF nem mindíg hibátlan, de ahol megy rendesen, ott a 8800gt nem ellenfél a 3870 X2-nek.
  • Skyline
    #19
    Persze lehet amúgy jönni mit érdemes venni melyiknek jobb az ár/teljesítmény aránya....csak inkább kiadok 5-10ezerrel többet +5-10fps-ért és lehet pont emiatt nem fog szaggatni egy game...:)
  • Skyline
    #18
    40k-ért 8800 gt-t lehet ittott már kapni,akkor miről beszélünk?:)
    Ennyi pénzért ezt a teljesítményt Ati nemhozza...Olcsóbbért meg hozza....Úgy a felét,háromnegyedét....x2-es radejon 80 pénzért épphogy lehagyja a kb feleannyiba kerrülő 8800gt-ket,wow...:)
    Atiék összeszedhetnék magukat,mert amennyire szerettem anno a 9800-asomat most pont annyira szar amit csinálnak vagyis NAGYON...
  • Inquisitor
    #17
    Nos, azért a 9800GX2 az sok minden, csak nem jó vétel. Ha jól néztem nem csak a sokkal olcsóbb 2db 8800GTS (vagy alig lasabb GT!) jobb nála, de 9600GT SLI is alig lasabb kb. feléért.

    Az ATI HD kártyák meg jó árban vannak, csak sajnos NEM itthon. Nyilván ha itt is 25-26K lenne egy 3850, akkor senki sem hasonlítgatná egy 36K-s GF9600GT-hez, ami tetszik vagy sem, megeszi reggelire e HD3870-et IS.
    Viszont végre vannak értelmes kártyák a középkategóriában 25-50K között.

    Zodd - Tudtommal Folding at Home elöbb jött ki GeForce szériákhoz, rá pár hétre (6hét?) jött ki az első, X1000 szériát támogató ATI verzió. Tehát lennie KELL mindekttőre, ez tuti.
  • Zodd
    #16
    Meg ugye ne felejtsük el, hogy az ATI könnye elérhetővé tette a meghajtóit, többnyire nyílt forráskódúak. Nem véletlen hogy a folding is (egyenlőre) csak ATI kártyán erid.
  • dez
    #15
    Nem tudom, milyen felhasználásról írsz, de az ATI R600/RV670 GPGPU alkalmazásban erősebb, mint az Nvidia G80/G92. Utóbbi játékokban azért erősebb, mert a korábbi filozófiát követve igen erős textúrázásban, miközben az ATI ezt visszább fogta, és inkább a shaderezésre feküdt (újfent) rá. Csak épp a játékok is a régi filozófiát követik egyelőre, főleg hogy az Nvidia erős bedolyással van a játékkészítőkre.
  • Tripax
    #14
    rolamdi350 mondjon le!
  • rolandi350
    #13
    nvidia monnyon le!AMD-ATI GOOOOOOOO
  • tomcsa4
    #12
    Én meg ismeretségem alapján azt vettem észre, hogy szívesebben alkalmaznak Atit pl időjárás-előrejelzésnél, orvoslásban (kutatásra gondolok itt most). Csak nem azért, mert az Ati GPUja erősebb? Vagy mit jelent ez?

    Játékos szempontból a GF 9800GTX X2-nek jó ára van. 130 ezer nem sok érte, de a HD 3870X2 is jól van árazva 80k körül. Akkor a 8800GT ugye bitang jó lett, 9600GT is és árához képest baromi jó. DE én nem írom le a HD 3850et sem. Ez is jó!
  • Kovász
    #11
    Az lehet, hogy az nV-é a legerősebb kártya, viszont nem hiszem, hogy a vásárlók többsége ~100k-s videokártyákat venne. A legtöbb embernek simán jó a 20-30-40k-s kártya is, és már azokon is vígan el lehet jáccadozni. És az átlagember pont leszarja, hogy pl. a CoD4 50 vagy 60 fps-sel megye-e...
  • 1hengeresVmotor
    #10
    nem tudom de nekem mostanában az ati amd sokkal jobban bejön főleg hogy az új karikban már ddr4 memó van ...és még olcsóbb is lehet picit tud többet az nvidia de akkor is ... go amd ati gooo
  • Narxis
    #9
    GO ATi! nvidia monnyon le, fúj.
  • NeoMaN
    #8
    Ne tudom mikori hír ez, de az biztos, hogy megint szopóágon vannak a 9600GT miatt...
    Legalábbis nálunk 10:1-hez az NV javára az eladás.
  • [HUN]FaTaL
    #7
    Hajrá ATi!
  • bvalek2
    #6
  • freemanone
    #5
    Hajrá ATI
  • sirpalee
    #4
    Meg is értem :) Rohadt jó a 3870 :)
  • valaé valaé ná
    #3
    ?
  • Athlon64
    #2
  • MaSzKa
    #1