67
  • dez
    #27
    Miért, ha a szemet csapod be, azzal nem az agyat csapod be szintén?
  • archrodney
    #26
    "egy különlegesen képzett szem"???
  • Zodd
    #25
    Poén hogy FFXIII kis kép van a hír mellett. :)
  • rolika
    #24
    nekem az a véleményem, hogy nem a szemet kellene átverni, hanem az agyat.
    neuro-homlokpántot az embereknek :-D
  • dez
    #23
    Csak a szokásos újságírói felületesség. A tanulmányban egy kisebb, 6144 procis Blue Gene/L géppel hasonlítottak, holott pl. a szuperszámítógépes Top500 élén lévő Blue Gene/L változat 212992 procit tartalmaz, és kb. 500 TFLOPS-os. Egy mai átlag gép meg 10 GFLOPS körül van (ami a CPU-t illeti).

    500 TFLOPS = 500000 GFLOPS.
    500000/10 = 50000.

    Szal ötvenezerszer gyorsabb. Ez már kicsivel emberesebb szám.
  • dez
    #22
    És látványos effektek próbálják feledtetni az élethűtlenséget és erőltetettséget.
  • dez
    #21
    Nekem inkább az az érzésem, hogy néhány éve valahogy megrekedt a fejlődés ilyen téren, szal egy bizonyos távolságra az élethűségtől megállt. Legalábbis ahhoz képest az ütemhez képest, amivel korábban közelített.

    És akkor egyesek egy ilyen műies virtuális világba akarják behajtani a gyerekeinket, mint valami csordát. De most már kezdek arra hajlani, hogy ez inkább egy ilyen kiberdrog lesz.
  • Molnibalage
    #20
    Hát én nem. Ott az a jelenet amikor Neo-t kihozzák és belenyúl abba a vacakba ami rátapad és végül beborítja. Ma sincs esélyed arra, hogy real time számolgass ilyet olyan részletgazdag környezetben, mint a filmben...
  • Molnibalage
    #19
    "Egyik haverom a Szilikon-völgyben dolgozgatott pár évet animátorként"

    Hol? Talán Szilícium. Nem te vagy az első aki keveri a szezinot a fazonnal. :)
  • snorbi
    #18
    Szerintem ironikus akart lenni...
  • horvathkri
    #17
    Nézzétek meg a Matrix 1-et.
    Anno mikor kijött le voltunk döbbenve a látványtól, ma meg kb. 8 év távlatában röhögünk az egészen...
  • sikamika
    #16
    En most Londonban vagyok es a szobatarsam egy animator cegnek dolgozik es ok csinaltak CGI-t a gyurok uraban meg a harry potterben.

    A user gepekben quadro FX 4500 x2 video kartyak vannak csak hogy gyorsabban tudjak osszedobni amit le akarnak rendelni es ha keszen vannak akkor server farmok vegezik a tenyleges rendelest es tobbszor elofordul hogy a napi munkajat hazajovetelkor inditja el es majd reggelre mire bemegy keszen varja. Szoval van meg mit fejlodni.

    Masreszt ... csak ugy megakadt a szemem ezen.
    "Ugyan a Blue Gene/L egy hagyományos számítógéphez képest 822-szer gyorsabban végezte el a szükséges számításokat"

    En ezt most komolyan nem ertem hogy irhat le valaki ilyet, vagy en vagyok ilyen hulye?!? Nem is tudtam hogy az en "normal" gepem ilyen bika-vas hogy "csak" 822szer lassabb mint a superszamitogep.
  • Tinman #15
    Egyik haverom a Szilikon-völgyben dolgozgatott pár évet animátorként.
    Eléggé vágja a Maya-t, Lightwave-et, múltkor higres textúrákkal beborított 1 az az egy db fát és kb. azt a pár ezer levelet ami rajta van.
    Elég komoly vassal rendelkezik, de amikor megmutatta, hogy mennyire meg van kötve a keze, a gép kis teljesítménye miatt fennakadt a szemem.
    Gyakorlatilag egy szélfújást szimulált x irányból és kemény 9-10 FPS-es láttuk is a reakciót. 4GB RAM, 4 mag...etc.
    De az a fa az tényleg 90%-ban olyan volt mint az elő... szenzációsan nézett ki!
    Természetesen játékban még soha nem láttam ennyire részlet gazdag fát.

    Gondoljatok bele, hogy ez csak 1 tereptárgy... ebből egy Oblivionba nem árt ha van a látótávolságban 30-40 db. Ezt 30FPS+al meg is kell mozdítani :-/

    Itt a gond! Mert hiába csúcsgépeken animátorkodik valaki, a teszt első fázisában kibukik, hogy állókép egy általános konfigon, ez így nem kerülhet egy játékban, főleg nem egy full realisztikus világba.

    Én azt mondom 10 év.
  • assdf
    #14
    már senki meg ne haragudjon de az ilyen filmbeli cgi-s lényeket olyan computerek készitik el, amiknek a teljesitményéről egy átlagos halandó még nem is álmodhat.
    és még ezek sem valós időben készitik el ezt...
    ja és igen és még ezeket a virtuális lényeket is viszonylag könnyen megkülönbözteti az ember az igazitól, főleg ha van ideje egy kicsit jobban megfigyelni és nem csupán 15 másodperc rohanást lát belőle.

    az meg hogy a nagymamám mit lát és mit hisz a moziban hogy mit lát, megint más kérdés, ugyebár esmeraldanak is nem egy öregasszony küldött pénzt hogy ne szenvedjen a rabszolgaság alatt, és boby-t meg szintén fiának fogadta néhány öregasszony, pedig ezekben még cgi sem volt...
  • julius666
    #13
    Azért azt érdemes megnézni, hogy 10-15 éve milyen CGI effektek voltak a filmekben, pl. lásd Johnny Mnemonic (na jó, ez szar példa). Azt már a mai játékok simán tudják, már talán a Godzillát is egy nextgen gép le tudná visz. hamar számolni, ha élőben nem is.
  • Tinman #12
    "Akár már néhány esztendő múlva is képtelenek leszünk megkülönböztetni egymástól a virtuális és a valódi világot"

    Baromság... túl "lassan" fejlődik már az IT. Moore törvényéhez képest meg baromi lassan. ^^

    "A filmek képzeletbeli lényeit már a leggyakorlottabb szem sem tudja megkülönböztetni a valóstól"

    Tévedés.
  • Szefmester
    #11
    viszont nem ez volt a mondat jelentése ;)

    "A filmek képzeletbeli lényeit már a leggyakorlottabb szem sem tudja megkülönböztetni a valóstól"

    Ez a mondat önmagával csakkor nincs ellentmondásban, ha nem egy "valós" hallucinációról van szó a képzeletbeli lény esetében :)
  • magus
    #9
    ennyire nincs miről írnotok?
  • cateran
    #8
    És azt is megmondták hogy cgi, kis makett vagy nagy bábú? sigh...
  • dronkZero
    #7
    Azért azt nemhogy a szüleim, de még a nagyszüleim is meg szokták tudni állapítani, hogyha átrepül egy sárkány a képen, akkor az nem igazi... :P :D
  • Cat #6
    "Persze idiótáknak nem megy"

    Szerintem meg nem kell idiótáknak nevezni azokat, akik nem nap mint nap több órában bámulnak komputergrafikát. Kiváncsi lennék, hogy a szüleid beülve egy mozifilmre, tudnák hogy mi igazi és mi grafika. Csak idő, a számítási kapacitás fejlődésének kérdése, hogy a játékokban mikor lesz ugyanez a helyzet.
  • Librarian
    #5
    Megesik, bulvár az SG is... plusz a kardfogú tigris nem képzeletbeli lény. :-)p
    Egyébként szerintem ez a tudóst téved. Én nem értek hozzá, csak számomra hihetetlen. (Jó, tíz éve még azt sem hittem volna, hogy 500 gigás vinyóm lesz...)
  • Vieri85
    #4
    Elég durván bulváros a cikk címe, szerintem nem illek ez a módi ehhez az internetes oldalhoz. :(

    Elég gáz szerintem.
  • Sir Quno Jedi
    #3
    Jaja. Persze idiótáknak nem megy...
  • toto66
    #2
    A pósztereken viszont már előforduló "virtuális szépségeket" csak néha lehet felismerni, ha például olyan szembeötlő hibát vétenek, hogy lemarad a szóbanforgó hölgy köldöke...
  • Sanyix
    #1
    "A filmek képzeletbeli lényeit már a leggyakorlottabb szem sem tudja megkülönböztetni a valóstól"

    De.