164
  • bakterzoli
    #124
    Bocs, nem ide akartam!
  • bakterzoli
    #123
  • mflex #122
    Gondolomk a Debreceni koncertje még ennél is jobban "túltesz" majd
  • Wescone
    #121
    Hi! Szerintem nagyonis rendben van a gondolkodásmódod.
    Leginkább a "Solidarnosk" koncerten látszott a kora, valahogy megtörtnek tűnt nekem.
  • Nuki
    #120
    Köszönöm, elkezdtem szedni :)
    (azzal a programmal amit múltkor adtatok, zseniális (Y))
  • mflex #119
    A newspaceworld.com partner oldal jóvoltából, elsőként az isdmusic.com oldalról letölthető a arénában látott koncertvideó!!!


    méret 1.38 Gb (regisztáció szükséges)
  • Nuki
    #118
    Zeneileg nem vagyok szakértő, próbálok tanulni azokból amiket mondtok. Viszont vegyük bele: a Mester nem tegnap született, eljárt fölötte az idő. Ránézésre nem mondtam volna meg, hogy 60 éves, fiatalabbnak néz ki. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az időssége miatt tudhatók be a hibák, hanem azt, hogy azért értékeljünk minden egyes koncertet amivel megörvendezteti a népet.
    Fiatal vagyok 20 éves, csak hogy megmagyarázzam ezt a furcsa, naiv gondolkodási módot. :)
  • mflex #117
    Hamarosan én is cikket írok róla a honlapomon, de egyenlőre a pozítiv oldalát keresem még mindig, amit valószínúleg nem találok meg sajnos.
    Azért tegyük hozzá, hogy JMJ, analóg "őskövület" masinákkal próbálta (volna) elkápráztatni a közönséget.
    A közönség 95%-ka (aki már volt JMJ koncerten), nem erre számított, hogy néha a mester már a macskákat megszégyenítő módón "kornyikáltassa" az analóg szintetizátorokat.
    Nem beszélve róla, hogy V. tételnél a mester annyira belefeledkezett a fő témára való improvizációba, hogy nem vette észre, hogy már rég szekvenciaváltás volt és a zenekar már rég a tétel következő témáját játssza. Ekkor, kurtán furcsán, hirtelen a sor közepén abbahagyta a játékot majd átrohant a másik hangszerhez és igyekezett gyorsan bekapcsolódni az aktuális témába. (furcsa "baki")

    Egyenlőre többet nem írok most erről, viszont az tény és való, hogy az oxygene lemezeken, sok dallamos melódia található, amiből a IV-est eljátszotta kétszer, ráadásul totál felejthető "verzióban"... A többiről most nem nyilatkoznék. Ez nem az a JMJ koncert volt, amire sokan vártunk...
  • Pákozdi Attila
    #116
    Mivel csak most tudtam regisztrálni így előbb nem tudtam beírni eme irományomat, noha ez már a koncert másnapjának estéjén megszületett.

    Sajnos én is azok közé az emberek közé tartozom akikből a koncert végén... sőt már közben is a csalódottság tört elő.
    Megint át kellett élnem ugyanazt amit már '99-ben egy másik "nagy zenész" kapcsán már megtörtént egyszer.
    Anno Mike Oldfield járt hazánkban akiről mindent el lehet mondani, csak azt nem hogy korrektül járt el amikor 1 órai lemezbemutató koncert után távozott zenészeivel a színpadról. Hiába a közel fél órás füttykoncert... semmi nem történt. Ekkor omlott össze bennem az a kép, hogy erre az emberre fel lehet nézni ilyen téren. Lehet, hogy túlságonak nagyok az elvárásaim nem tudom. De az biztos, hogy másfél két órás koncertet egy ilyen múltú zenész simán le tudott volna nyomni. Ez a szememben egy óriási nagy tiszteletlenség a közönség felé.

    Ami pedig a tegnap esti nyolc órakor kezdődött koncertet illeti... minyá' közel fél óra csúszás. Ezt annak tudtam be, hogy sokan álltak kint a bejáratnál... Persze eme ténynek cáfolata az volt, hogy nekem kb. 5 percig tartott a metró megállótól bejutni a nézőtérre, ami eléggé rövid idő. Így tehát a csúszás sem igazolható nagyon.
    A hangerő olyan volt amilyen... azért néhol voltak olyan mély hangok, hogy csak a levegő rezgett meg az épület, tehát olyan pindurka nem lehetett. Nekem mondjuk pont ideális volt, mert éppen annyi szólt, hogy nem torzultan hallottam a zenét. No mindegy...

    A kamera mögött állókról valamint a vágóasztal mögött ülőről már inkább el lehetne mondani, hogy gyakorlatilat lekéstek az eseményekről. Nem egyszer , s nem kétszer. (Sajnos ezt én egyből kiszúrtam, lévén, hogy ezzel foglalkozom nap mint nap. Megjegyzem... ezt még a laikus ember is észreveszi.)

    A magyar hangnak pedig köszönjük, hogy néha rövidített a "Mester" mondókáján... talán érdemesebb lett volna szinkrontolmácsot fogadni erre az estére.

    Persze a "Mester" végül is igazat mondott és tartotta a szavát hiszen valóban egy időutazás volt az egész műsor és hangszerbemutatót tartottak.
    Ezt még el is fogadnám... de azért talán minimum másfél órát elvártam volna, mintegy megtiszteltetésként, hogy ellátogattunk "családias" hangulatú, szűkebb körűre tervezett koncertjére.
    Az összjátékidő 1 óra 30 perc volt ha jól emlékszem úgy hogy abban már benne volt az 5 perc szöveg, 10 perc taps és a ráadás Oxygene ami tulajdonképpen a műsor eleji ismétlés volt.

    Aztán történt, hogy belemerült a "Mester" a klimpírozásba és a nóta refrénjét játszotta még miközben az alapok már máshol tartottak. Jó egye fene élő koncertbe még ez is belefér... de úgy gondolom profiknál már kicsit merész ez a húzás.
    Aztán.... elismerem, hogy - ahhoz képest, hogy utálta a zongoratanárát - egész jól billenytűzött, húzogatta, csavargatta a gombokat, meg tornázott a Theremin előtt, de azért néhol úgy elkapta a gépszíj, hogy azt az improvizációját már nem tudta a fülem befogadni. Szerintem lehet úgy is imporvizálni, hogy az még emészthető legyen.
    Aztán azért be lehet illeszteni ám a koncertanyagba olyan számokat is ami esetleg nem az Oxygene lemezeken szólalt meg de mégis hozzá tartozik. Vagy ha már kizárólag e két albumot vesszük mondjuk el lehetett volna játszani mindjárt egyben és akkor már másfél óra nettó játékidő... (Talán egy az Oxygene 13 hangzott el a koncerten.)

    Szóval 12000 forintért keveseltem a látottakat, hallottakat.
    De látom nem vagyok egyedül... sőt ha jól olvastam az ennél drágább jegyet vásárlók még rosszabbul jártak. (http://www.zene.hu/cikkek/cikk.php?id=15591)
    Az Oxygene és más lemezei zeneileg óriásiak ezt elismerem, de ha jövőre is ilyen nyüzige programmal jön elő akkor sajnos több koncertjére biztosan nem veszek jegyet. Mert bármennyire is nagy egyéniség, azért mégiscsak a közönségből él. Nemdebár?!
  • Nuki
    #115
    Nekem is első koncertem volt ez, nekem is mint első élmény nagyon bejött, legalább tudom hogy ennél jobbra számíthatok :)


    Tudtok helyet itthon, ahol lehet ilyen Oxygene-es vagy bármilyen JMJ témájú pólót venni?

    Ott a helyszínen 5ezer forintos pólók nem voltak rosszak, de ha akartam volna se tudtam volna venni, mert rutintalan módon nem vittem magammal pénzt.
  • Daza500
    #114
    Nekem is ez volt az első alkalom, hogy élőben láttam a MESTERT (sajnos kezet rázni nem tudtam vele, túl későn kapcsoltam, pedig mellettem sétált le a lépcsőn).

    Nagyon tetszettek a koncert közben vetített animációk, filmrészletek a kivetítőkön. :-)
    Azért a theremin-szólóért a 2. számban pedig maximális tisztelet.

    Jövőre is jön, immár reméljük BIZTOSAN szabadtéri előadásra.
    Csak akkor ne Novemberben, hanem egy kicsit előbb. :D
  • InfectedMann
    #113
    Welcome in Magyarisztán.
    Valahogy sosem tudják nálunk a szervezők azt a show -t nyújtani turné keretén belül mint akár egy szomszédos országban.

    Nekem akkor is élmény volt mivel ez volt az első JMJ koncertem. A koromból adódóan mikor a Népstadionbeli koncert volt nem sűrűn tudtam JMJ -t eszik -e vagy isszák :P

    Remélem jövő nyáron vagy tavasszal nálunk lesz egy szabadtéri koncert esetleg a Puskás Ferenc Satdionban.
  • mflex #112
    A népstaionbeli koncert után már a következő sporcsarnokbeli is nagy csalódás volt, de tegyük hozzá, hogy egy picsa sportcsarnokban, nem tudja túlszárnyalni a szabadtéri koncertjeit.

    Én voltam a Párizsin is amit az Eiffel közelében tartott... Állam padlón végig!!! Hihetetlen látványos koncert volt.
  • lacibacsi
    #111
    Aki látta a 16 évvel ezelőtti koncertjét a Népstadionban, vagy a BS-beli koncertjén (és én ott voltam) annak ez a koncert nagy csalódás volt. Kifelé menet nem kevés ember zsörtölődött, mivel nem ezt várták. Egy dolgot lehet benne nagyra értékelni: a kétkezi munkát, amivel előcsalták a hangokat a régi hangszerekből. (A hangosítás egyébként hagy kívánnivalót maga után) Szóval ennyi pénzért Jean-Michel képes volt nettó egy órát zenélni: szerintem ez kicseszés az emberekkel.
  • HXY
    #110


    VAN EGY ELADÓ KONCERTJEGYEM A SZERDAI

    jean michel jarre

    KONCERTRE!




    Időpont: november 12. Szerda 20 óra
    Helyszín: Papp László Budapest Sportaréna


    Tel.: 0630 76O 5321

    Ár 10 000 Ft

    A Blahánál lakom.
  • mflex #109
    Akkor egy kis "előhangulatnak"...... Természetesen lossless






    http://rap​idshare.co​m/files/16​2695592/jm​jisdlossle​ss.part01.​rar
    http://rap​idshare.co​m/files/16​2697964/jm​jisdlossle​ss.part02.​rar
    http://rap​idshare.co​m/files/16​2701414/jm​jisdlossle​ss.part04.​rar
    http://rap​idshare.co​m/files/16​2699603/jm​jisdlossle​ss.part03.​rar
    http://rap​idshare.co​m/files/16​2703103/jm​jisdlossle​ss.part05.​rar
    http://rap​idshare.co​m/files/16​2704766/jm​jisdlossle​ss.part06.​rar
    http://rap​idshare.co​m/files/16​2704966/jm​jisdlossle​ss.part07.​rar

    pass:isdmusic.com
  • Nuki
    #108
    Van aki úgy ismeri a helyszínt, hogy tudna egy jó helyet mondani ahol összefuthatnánk mi: sg-sek?
  • Nuki
    #107
    Szuper, egyre többen :)
  • bakterzoli
    #106
    Mi is megyünk Ernesto-val!
  • Nuki
    #105
    Akkor így sokan meg kéne beszélnünk egy találkozási helyt és időpontot.
    Nos?
  • Berselius
    #104
    Én még nem tudom...
  • Daza500
    #103


    Ráadásul bátyámmal együtt, mert ő is nagy rajongója a mesternek.
  • Nuki
    #102
    mflex-en és rajtam kívül jön még valaki koncertre? :)
  • lpmaskmancick
    #101
    nemrég szedtem le majdnem az összes albumát, hát majdnem beájultam tőle nagyon (nemtom erre mit lehet mondni :D) falhoz baszott olyan fasza :D
  • mflex #100
    Nekem több számlám is van a rapidon, ezért egyenlőre elvagyok e program nélkül...
  • muszor
    #99
    Hehe:) Na igen, sok jó dolgot tud a progi. Örülök hogy segíthettem :)
  • Nuki
    #98
    Kipróbáltam, most jön a kilences dvd :D
    Nagyon durva anyag ez itt.
    Sok munkától fosztottál meg, főleg hogy egyszerűen elég csak kopipasztázni a linket az ablakba.
    Mintha erre a programra lenne megírva az oldal.
  • muszor
    #97
    Pontosan, bizz bennemn, mert tapasztalatbol bexélek. Tehát ne feltételezd, hidd:)
  • Nuki
    #96
    repidseren van fenn a saját maga elleni fegyvere? mekkora loál lenne már :D
  • muszor
    #95
    Köxi, és ajánlom hozzá a ezt a letöltöprogit:
    http://rapidshare.com/files/138834205/USDownloader1351-08.08.18.zip
    ami kijátsza a rapidos meg egyéb időkorlátokat :P
  • mflex #94
    Nagyon jó DVD.
  • muszor
    #93
    Itt van az új Oxygene DVD:
    http://peb.pl/albumy-techno-and-trance/211368-rapidshare-com-j-m-j-oxygene.html
  • mflex #92
    Az engem is érdekelne...
  • lacibacsi
    #91
    A novemberi koncert fekvő formátumú plakátjának nagyfelbontású változatát fel tudná valaki tenni ide? (vagy: hol lehet elérni?)
    Köszönöm!
  • Daza500
    #90
    Igaz, 65 esztendős jelenleg...
    Meg már inkább csak filmzenét csinál.
  • Nuki
    #89
    Hát nem tegnapi születésű az is biztos.
    Én is reménykedem, reménykedni még azért szabad :P

    Én a barátnőmet vinném el szívesen oda, de szeptemberre nagyon buta programjuk volt :\
    Október 17. péntek az tetszik.

    Esetleg aki nem ismerné: Planetárium lézerszínház
  • mflex #88
  • mflex #87
    nem...

    legutolsó koncertje Athén-ban volt 2001-ben.
  • Daza500
    #86
    Én már egy ideje szeretném megnézni, de a pajtik soha nem érnek rá. :(
  • Daza500
    #85
    Vangelis úr is meglátogathatna már minket...
    Egyáltalán volt ő már itt ?