127612
  • Renegade
    #127292
    hááááát... mivel az én munkaköröm is olyan, hogy a munkahelyen dolgozni kell, tehát 60 percből 55 az munka, 5 perc a pihi, így én örülök annak, hogy néha van 3 nap egyben pihire. Az, hogy 5 vagy 6 nap a grind előtte, az kb mindegy.

    őőő a multisoknál nem úgy van, hogy ilyenkor dupla pénz ÉS/VAGY szabi, ha be kell billegniük?

    Nekem a kedvencem az az ismerősöm, aki multis, de be kell mennie ilyen napokon is...úgy, hogy gyakorlatilag nincsen meló...dupla pénzért...plusz a ebédet is a cég fizeti...+1 nap szabi...borzasztó lehet. :)
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2020.01.11. 15:47:54
  • Fbn Lx
    #127291
    annyiból jó, hogy sok esetben lófaszt sem tudsz szombaton dolgozni, ha olyan szektorban vagy, szóval csak lábat kell lógatni, és kapsz egy szabadnapot érte. Persze ahol van meló rendesen szombaton is, ott meg inkább szívás lehet a 6 nap, mint pozitívum.
    Utoljára szerkesztette: Fbn Lx, 2020.01.11. 13:45:23
  • Zoli007
    #127290
    Butaság, aki akar/tud elmenne szabira így is, így meg szombaton csak szenvedés van, mert pl. külföldi kollégák nincsenek hétvégén, szóval egy multiban pont megszívtad.
  • ToxiMaxi
    #127289
    A világ legnagyobb ökörsége ez a munkanap áthelyezés. Tavaly is mi volt... 2x egymás után 6 napos hét, zseniális :(
  • kamionosjoe
    #127288
    Nem tudom / nem érdekel / nincs kihatással szabadságolásomra.

    -inkább az utolsó, nincs ráhatásom

    Mondjuk most ahol dolgozom 100% teljesítmény bérben vagyok, tehát nem számít melyik napra megyek és melyikre nem, csak a munka legyen meg.
  • molnibalage83
    #127287
    Új szavazás.
  • Fbn Lx
    #127286
    bár eléggé szomorú, hogy magyarország európa segglyukában van angoltudás tekintetében és még mindig a szinkronizált filmek meg a magyarítások országa vagyunk, de nem tenném kötelezővé. Oktatásban kellene szemléletváltás, azzal kellene eredményeket elérni a követelményrendszer szigorítása helyett. Teljesen értelmetlen növelni az elvárásokat úgy, hogy az elérésükhöz nem biztosítasz módszert.
  • molnibalage83
    #127285
    Ezzel kb. egyetértek, de akkor megint van egy "apró" probléma.

    Ha valaki olyan területről származik, ahol nincs igazán minőségi középszintű nyelvoktatás, akkor úgy érkezik a felvételihez, hogy erős hátrányban van. Aztán meg egyetem alatt lehet nyelvet tanulni a többi tantárgy mellett....

    ...ha van hogyan. Mert asszem már a felsőoktatási intézményeknek sincs erejük erre. Nekem 2001-ben a BME-n lehetőség volt angol választani, de asszem nem volt kötelező. Fél év után idő sem volt rá. Kvázi fórumozva tanultam meg angoul. Aztán elmentem nyelvvizsga előkészítőre, hogy lássam kb. mit várnak el. Simán meglett és akkori szinten is meglepődtem, hogy az akkori tudásom elég a középszinthez. Amin ma messze túlvagyok és sokmindenhez még ez sem elég...

    Na, akkor egy eleve alacsonyabb szinten érkező delikvensnek, akkor kvázi egyedül kell megtanulnia angoul. Értem, hogy ma van online kurzus, akár ingyenes is, de valódi gyors feedback nélkül az ember lehet, hogy csak hülyeséget tanul meg...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.01.02. 13:26:18
  • Lacee86
    #127284
    Én felvételi követelménynek nem feltétlen tenném, legalábbis BSc-n és persze ami nem nyelvszak, de a diploma megszerzéséhez fűződő követelménynek hagynám, az biztos.
  • ToxiMaxi
    #127283
    Lehetne majd egy munkanap áthelyezéses kérdés is, hogy ki mennyire látja értelmét.
  • molnibalage83
    #127282
    Jövő héten tüzijátékos / petárdás kérdés lesz.
  • molnibalage83
    #127281
    Új szavazás.
  • molnibalage83
    #127280
    Egy hét szüntet volt, de holnap lesz kérdés.
  • Dzsini
    #127279
    ünnepekre (szokás szerint máshonnan hoztam)
    Az alábbiak közül mit szoktatok enni Karácsonykor? (Több választ is jelölhetsz!)
    - Halászlé
    - Rántott hal
    - Töltött káposzta
    - Franciasaláta
    - Krumplisaláta
    - Húsleves
    - Sült pulyka
    - Rántott hús
    - Bejgli
    - Mákos guba
    - Ezek közül egyiket sem szoktuk enni
  • Calver
    #127278
    két hatalmas macskám van, szóval nem. a párom próbálkozik, de eddig 2:0 a jószágok javára.
  • Renegade
    #127277
    ejjj, hát nem vagy vidéki :)

    kimész a kertbe/erdőbe, levágsz egy csokor alsó ágat a fenyőkről, belerakod egy nagy vázába és tádáááám :)

    amúgy, így városon kívül még szokott lenni élő fa is, januárban kiülteted, aztán majd arról vágod, amikor nem akarsz több fenyőt a kertbe :)
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.12.18. 00:00:15
  • cenobite
    #127276
    Műfenyőt. Idén lesz az első alkalom hogy egyedül kalácsonyozok, úgyhogy lehet kihagyom.
  • [HUN]FaTaL
    #127275
    Műfenyőt, de, ha egyedül laknék nem állítanék.
  • Fbn Lx
    #127274
    család max, én magamtól nem állítottam. ebben a lakásban most el sem férne
  • Freeda Krueger
    #127273
    Műfenyő az utóbbi időben.
  • molnibalage83
    #127272
    Új szavazás.
  • Lacee86
    #127271
    -1,50 közellátásra és -1,25 cilinder van mindkét szememen. Kontaktlencsét hordok napközben, esténként és hétvégén ha itthon vagyok, akkor szemüveget. 8 éve vagyok szemüveges, és rá 1 évre kezdtem lencsét is használni.
  • molnibalage83
    #127270
    Kb. 9 éve 0,75 és 1 dioptria, de volt már 1,75 és 1,25 is 19 éve. Szemüveg.
  • Fbn Lx
    #127269
    3 körül vannak a kontaktlencsék.
  • kamionosjoe
    #127268
    Még jók a szemeim, csak a jobb oldali szerintem nem olyan éles, mint a bal.
  • molnibalage83
    #127267
    Hülyén lett a kérdés megfogalmazva a határok miatt.
    2 dioptria esetén a 2-3 válasz legyen.
    3 dioptria eseten a 3-4 válasz legyen.

    És így tovább.
    Bocs, nem figyeltem.
  • molnibalage83
    #127266
    Az arhívum frissítve + új kérdés. Asszem ilyen még nem volt.
  • kamionosjoe
    #127265
    Igen, rendszeresen. Most az előbb dudáltam le egy autók között kéregetőt, hogy takarodjon vissza a járdára, mert elütik az autók, remélem tudtam neki segíteni.
  • molnibalage83
    #127264
    Új szavazás.
  • Renegade
    #127263
    ja, meg még az előzőre: kipróbáltam a Burger King Rebel burgerét, hogy nektek ne kelljen: háááát nem ismerem mélységeiben a vegán konyhát, de ez nem volt jó, kinézettre jó volt, de ízre és harapásélményre meg se közelítette az igazit.
    Le bulvár: az amerikai dráma miatt itthon már külön olajban sütik, szóval még várni is kellett arra, hogy beizzítsák a sütőjét.
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.11.30. 11:09:31
  • Renegade
    #127262
    új ötlet:

    Gondolom ti is tapasztaljátok, hogy ilyenkor, ünnepek környékén, vannak tartós élelmiszert gyűjtő társaságok a nagyobb bevásárlóközpontokban, szóval:

    Szoktál adakozni/segíteni a rászorulóknak? (többet is meg lehet jelölni)

    Nem
    Igen, rendszeresen, nem csak karácsonykor
    Igen, de csak ilyenkor, veszek 1-2 ezer forintért nekik dolgokat
    igen, de csak ilyenkor, de rendesen a zsebembe nyúlok
    karitatív munkát szoktam vállalni
    a megunt dolgaimat (bútor/ruha, stb) eljuttatom a megfelelő helyre
    Óvodákat (bölcsi/spec suli, stb) támogatok

    Ha valaki szeretné, akkor tegye mellé a lámpánál kéregetőket, én azért nem tettem, mert borzasztóan gyűlölöm a koldusmaffiát.
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2019.11.30. 10:52:35
  • ToxiMaxi
    #127261
    Hetente 1x ok, ha az íze rendben van és nem egészségtelenebb, akkor jöhet, de rovart nem ennék meg csak feldolgozva. Nem tudom, hogy az adó jó megoldás lenne-e, mert a dohány adóját is emelik mégsem szokott le egyetlen ismerősöm sem róla.
  • Renegade
    #127260
    persze, hetente egyszer simán ennék olyat amit most nem: csak por/rovarok/kádban növesztett hús
    jaja, jöhet még adó, pláne ilyen csípsz adó szerű (persze forgassák vissza EÜ, környezetvédelem) , viszont a kevésbé szerencsések kedvéért maradjon meg a mélyalmos csirke/tojás, ilyesmi
  • Fbn Lx
    #127259
    A zöldségek egy részét betiltanám, ilyeneket mint a kelbimbó meg a répa, szóval főleg amiknek szar íze van. Klímavédelmi megfontolásból nem hiszem, vegán étrenden szarul érzem magam, rovart meg a 100 méteres körzetemben sem szeretek látni, nem, hogy megenni.
  • Zoli007
    #127258
    Nem, és az én tányéromban sem turkáljon senki. Csipszadót meg dugja fel magának, aki kitalálta.
  • molnibalage83
    #127257
    Innen jött a kérdés ötletem, hétvégén láttam.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.11.25. 11:14:00
  • Dzsini
    #127256
    Lazán kapcsolódik:
  • molnibalage83
    #127255
    Új szavazás.
  • molnibalage83
    #127254
    Ezt tényleg megpróbálnám betenni, de függőségről a függő úgy sem tud objektívan nyilatkozni.
  • ToxiMaxi
    #127253
    Nincs még de tervezem. Hasznos tud lenni, kétes szituáció esetén.