45
a cigányokkal felmerülő problémákat lehet itt megbeszélni !!kultúrált!! keretek között.
  • Pheel
    #45
    Nem véletlenül lett zárva az összes ilyen topik.
  • Voltan
    #44
    És hangsúlyoznám, nem a romaság egészéről beszélek, mert van sok tiszteletre méltó kivétel is. Mondandóm csak arra a bizonyos vaskos másik rétegre vonatkozik.
  • 0Fritz0
    #43
    "ha nem lenne ennyi fajgyűlölő még jó közösség is kialakulhat...."

    Na látod ez igaz.
    Amikor majd nem az "Öld meg a magyart!" felkiáltással lincselnek meg egy tanárt, akkor majd lesz miről beszélni.
  • mistermiskolcz
    #42
    készülök magyart ölni
  • Voltan
    #41
    "Ne feledjük: nálunk a SZJA-bevételek (éves szinten 1922,5 milliárd forint bruttó / 1799 milliárd forint nettó) legalább fele (!) megy el a romák segílyezésére és a bűnözésük, “színesfém-gyűjtésük” stb. által okozott termeléskiesés pótlására, a GDP stagnál,"

    És ez így le lett írva? Ez igen. Talán végre elindul valami. Jómagam nem vagyok különösebb rajongója e népcsoportnak (ez rendkívül diplomatikus megfogalmazás volt :D), és ez nem előítélet, hanem sajnos nagyon is keserű tapasztalat.
    Én is azt mondom, hogy lehetne kezelni a "C" kérdést egy erélyes, hatékony rendőrséggel, és az ingyensegíly eltörlésével. Nem azt mondom, hogy nem kapjanak semmit, de a segélyezést mondjuk ne pénzben kapják, hanem szolgáltatásban, élelmiszerben, ruhaneműben. ÉS! Legyen ennek valami előfeltétele is! Ne legyen már elég az, hogy "Cigán vagyok. Vihetem a segít?"-féle jelenlegi verzió. A kölkeiket igenis járassák iskolába, kötelezően, és ha már nincs munkája, legalább iratokkal bizonyítsa, hogy igenis keres. Ha ez nincs meg, akkor juttatás sincs. Pont. Mindez persze csak egy normálisan működő rendőrség mellett működne persze, szóval álom.
  • SimaSuna #40
    ez így van...viselkedése alapján sokmindenkit meg lehet ítélni..és attól h a bőre színe más..még lehet jóember!
  • Vlala #39
    Biztos bennem van a baj, olvastam itt, hogy a normális emberek 99%-át zavarják. Engem nem. Most vagy 1% vagyok, vagy nem vagyok normális. :)

    Magában az, hogy valaki fehér, barna, sárga vagy éppen zöld, nem zavar. Viselkedés után ítélem meg az embereket. A viselkedést pedig általában a hozzáállás váltja ki.

    SimaSuna (#38): erről van szó.
    Felesleges olyan arányokról beszélni, hogy melyik társaságnak hány %-a bűnözik, mert ez már általánosítás. Akár 1%, akár 99%, amíg nem 100/% az arány, addig nem mondhatjuk ki, hogy mindegyiknek vannak beilleszkedési-viselkedési problémái.
  • SimaSuna #38
    nézd..én nem arányozok..
    olyan környéken lakok ahol ők is élnek..
    beszélek velük nap mint nap..sőt haverkodok is..
    1000ft-ért felásták a kertem...2500ftért lefesteték a házat kívülről..
    én nekem nincs velük bajom..van tisztességes rendes..de van aki lop csal hazudik..és most felesleges mutogatni...
    a roma kistételben lop..vasat, alut..kap pénzt érte..megy a Tecsóba vásárolni...h ne halljon éhen...
    a magyar ATMet lop..sikkaszt..mit csinál a pénzel?...befekteti..
    most gondold el..a roma lopo 50.00ft-ot..beteszi..havi 100ftot kamatozik..
    a magyar berak 3.000.000ft-ot..és kamatozik 20.000ftot..
    szted melyik gerinctelenebb?..
    vagy mondok jobbat.. Miskolc Kocsonya fesztivál..
    Nótár Mary lépett fel....és mit láttál?..a Magyar táncol a roma muzsikára...szóval azért mégis csak jók h vannak..nem?

    nem védem a cigányokat..csupán vannak érvek amik mellettük is szólhat...

    ha nem lenne ennyi fajgyűlölő még jó közösség is kialakulhat....

    de mondok más példát...a tengeren túlon..Amerika..
    ott is az átlag amerikai és a nigger...
    ismerősék mesélik h nem minden feketebőrü él gettóban..van aki elegáns luxus házakban..és nem lopta, hanem megdolgozott érte..

    ezeken a dolgokon kéne nagyon sokaknak elgondolkodni...nem gyűlölni egymást hanem "szövetséget" kötni..
  • desigo
    #37
    jól beszélsz csak az arányokat felejted el...
    elég ha a börtönökben nézzük meg a színesbőrüek arányát
    azért az sokat elárul...
  • SimaSuna #36
    ezt ezért nem mondanám..
    vannak tisztességes, rendes dolgozó romák! ismerek jónéhányat.

    mindíg csak a roma meg a cigány...nézzél azért a saját fajtánkra...
    nemkell nagy neveket mondani, Cini..több mint 100millát sikkasztott..kapott 2 évet és most él mint hal a vízben..

    mikor mész Miskolcon a városban, és látod h a Napóra, vagy a Petőfi szobornál gyönyörűek a virágok..vagy mikor az út széléről a port a mocskod szedik össze, vagy esetleg a szinvaterasznál tudol venni az asszonynak virágot "ócsón!" a roma nőtől..az ugye jólesik?...

    vannak akik nem dolgoznak..vannak akik igen..de ez magyarnál is megtalálható...sőt!
    ismerek olyan magyart aki nem dolgozik..de ha a segélye megjön 1ből inni megy..a 2 gyerekével nem foglalkozik...nincs ennivalójuk..iskolába kapnak csak enni..du-n, este kitudja mit esznek..lényeg az anyu meg az apu ivott és hót részeg...

    1 szó mint 100..az éremnek 2 oldala van..és mind2vel foglalkozni kéne...
    úgy mint a magyarral és a romával...mind2 "fajnak" megvannak a hibái..
  • desigo
    #35
    xD
  • schrank
    #34
    eszt lehet mekkéne tölteni ...ill. nézni
  • Bala10
    #33
  • Bala10
    #32
  • schrank
    #31
    Cigány megfázik, elmegy az orvoshoz.Vizsgálat után igy szól az orvos:
    -Alsógatyát kéne hordanod cigány, mert először is meleg, másodszor mert higiénikus.
    Cigány hazafele vesz egy alsógatyát, és felhúzza.
    Hazaérvén a cigányra rájön a szarhatnék, ráül a bilire.
    Egy idő után megszólal:
    -Tényleg meleg.Feláll, visszanéz a bilire- És milyen higiénikus!!!
  • Bala10
    #30
    ha ez a topik marad, akkor nyitok politikai topikot.

    amúgy a cigánykérdésről nem beszélni kell... és csak annak nincs baja velük, aki még soha nem találkozott egyel sem. nem is értem, hogy lehet őket védeni. de aki nagyon védi, az költözzön melléjük, vagy nézzen híradót, de elég ha csak végigsétál budapesten.

    az értelmes emberek 99%-át zavarják a romák, olyan mint a rossz politika. így kéretik ezt a topikot zárni és a jövőben megnyitott összes ilyet is.
  • Nasaro
    #29
  • bracsek #28
    még elsején elment volna, de másodika van, ne hülyéskedj...
  • pinnacle
    #27
    Bal 1 normálisnak tűnik, Bal 2 Szegényes munkásember, Bal 3. már a balhésabb fajtából, Jobb 3 az igazi állat, jobb2 nyugis öregecske jobb 1 a hústorony aki olyaan mint a nyuszi :)
    sztóval csak a középső kettőt kéne börtönb csukni:D
  • degenerator
    #26
  • degenerator
    #25
    személyes élmény: miskolc fele utaztam a barátnőmmel, a kocsiban rajtunk kívűl pár semleges ember, és egy népes cigány család volt. viszonylag szolidan viselkedtek. megjegyeztem a barátnőmnek, hogy nalátod, vannak köztük normálisak is. aztán később felálltunk, és néztünk ki az ablakon masszívan. mikor visszafordultam, hogy leüljek, a kis család kb 8 éves lánytagja épp a cuccaink között kutakodott. ránk nézett tátott szájjal, aztán visszarohant az anyyjához.

    elszégyelltem magam a barátnőm előtt amiatt a kijelentés miatt.
  • PíszLávJuniti
    #24
  • dogfish
    #23
    #17

    a huszadik hsz is nagyon ott van szellemileg :c
  • degenerator
    #22
    nem a topikot kell bezárni, hanem a fröcsögőket büntizni, megtekinteni Ideiglenes Postafiókjukat:)
  • dogfish
    #21
    az egy dolog, de ezt nem nem lehet kulturalt formaban megtargyaln egy forumon, akar akarsz a "problemaval" foglalkozni, akar nem. alregek alol majd szepen fogjak osztani az eszt, hogy "igybudoscigany" meg amugy is pusztuljon mindenki, aki nem uber alles. remenytelen. aztan kb a 70-ik postnal mar kezd eldurvulni a dolog, megtobb forcsoges lesz, es a vegen ott tartunk, h kuckurutzinfos szellemileg fogyatekos szimpatizansok is itt verik majd a nyalukat...

    elore latom a jovot :)
  • 5w0rdf15h
    #20
    Mennyire igazad van :)
  • degenerator
    #19
    ő így gondolja. nem muszáj foglalkozni vele. viszont van ez a probléma, tudod, és ha az ilyen hozzászólások miatt nem nyúlúnk hozzá, átlép a fejünk felett. nem lehet örökké a rasszizmus pajzsa mögé bújni.
  • degenerator
    #18
    akkor én, és a nicknevem elhatárolódom a topiktól. különben is:

    A fórumban portálunk látogatói kapnak lehetőséget véleményük kifejezésére.
    Az itt megjelenő vélemények regisztrált látogatóink magánvéleménye,
    és nem tükrözik az SG.hu Hírmagazin szerkesztőségének álláspontját.

    ahogy az enyémet sem.
  • dogfish
    #17
    amig egyedul van es kulturalt marad a legkor nem szukseges. max neki megy a banan :)
  • LES FORZA INTER
    #16
    ott a pont, de ha holnapra nem lesz bezárva, indulatok csúnyán el fognak itt szabadulni. sg fórumozók 1 részéből kiindulva, persze a kivételnek tisztelet, abból több van.
  • DjDano
    #15
    Szerintem ennél durvább nem is kell... Ez színtiszta rasszizmus! Topic Close!
  • trident
    #14
    Talán lemaradt, nem akarok floodolni.
    2008.03.07 Célpont

    Mokka: maugli afterparti.

    A "cigánygárdás" (polgárháborúval való fenyegetőzős) mokka epizódot nem találtam meg sajna.

    Kéretik átgondoltan megnézni, semmi sem fehér vagy fekete (elnézést, nem szóvicc), csupán részben, vagy egészben illő anyag a topikhoz.
  • desigo
    #13
    vérpistik alszanak hisz holnap suli ...
  • sz4bolcs
    #12
    Na miaz? Még mindig semmi durvulás? Még a fórummotor is él. Akkor bizony valami probléma van.
  • desigo
    #11
    hát ez szomorú tény :(

    eszük ágában sincs dolgozni amíg ilyen jó világ van nekik...
  • trident
    #10
    Ha megendeditek nem kommentálom, elhatárolódtam, bemásolom (van forrás innen is, onnan is):

    "Már nem lehet pusztán pozitív ösztönzőkkel kirántani az országot a mostani zsákutcából, csak "a furkósbot és a mézesmadzag megfelelő arányú keverésével" - mondta Bokros Lajos, a CEU (Közép-európai Egyetem) professzora, volt pénzügyminiszter egy rendezvényen kedden Pásztón.

    Bokros Lajos a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Nógrád megyei küldöttgyűlésén tartott előadásában kifejtette: ez azt jelenti, hogy azoktól, akik bizonyíthatóan nem fizetnek semmit a közszolgáltatásokért, meg kell tagadni a közszolgáltatásokat. A professzor amellett érvelt, hogy mindenkinek kelljen fizetnie legalább havi 10 ezer forintos egészségbiztosítási díjat. (MTI)"


    "Ne feledjük: nálunk a SZJA-bevételek (éves szinten 1922,5 milliárd forint bruttó / 1799 milliárd forint nettó) legalább fele (!) megy el a romák segílyezésére és a bűnözésük, “színesfém-gyűjtésük” stb. által okozott termeléskiesés pótlására, a GDP stagnál,"
  • dogfish
    #9
    semmi durvulas? de naiv vagy koma...
    amint felkel a becsuletes magyar nep, csunya flame lesz itt :\
  • TommyC
    #8
    nem az elsőt...
  • Frosty01
    #7
    ott a pont
  • degenerator
    #6
    egy esélyt azért kapott.