39
Terroristának nézi minden ügyfelét a Posta
  • Cat #39
    Visszakozott a Posta

    Hétfőtől nem kell ráírni a sárga csekkekre a személyiigazolvány-számot a befizetéskor, a Magyar Posta ugyanis 2008. április 21-étől felfüggeszti a csekkek egytizedét érintő, április elsejétől alkalmazott rendelkezést. A cég az adatvédelmi biztos jogkörében eljáró állampolgári jogok országgyűlési biztosának felhívására döntött így.
    A társaság keresi azt a megoldást, amely egyaránt megfelel az adatvédelmi előírásoknak, valamint a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvény rendelkezéseinek, és az ügyfelek számára kényelmessé teszi a csekkek befizetését. Ehhez a jogalkotó segítségét is kéri, az ombudsmani hivatal ugyanis erre nem tud megoldást. Így valószínűleg a Pénzügyminisztériummal közösen dolgoznak ki olyan módszert, amely adatvédelmi szempontból sem kifogásolható. Addig is az ügyfeleknek hétfőtől nem kell az ezer eurónak megfelelő forintösszeg alatti csekkekre ráírni a személyi igazolványuk számát. Az ezer euró feletti befizetéseknél továbbra is be kell mutatni valamelyik személyi okmányt (személyit, jogosítványt vagy útlevelet).
  • atlagember
    #38
    Ennek ellenére hoztak egy belső utasítást, ami ellentétben áll a törvénnyel, így április 1-től nem csak az 1000 euro feletti, hanem MINDEN csekkre rá kell írni a személyi igazolvány számot.
  • Cat #37
    A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása elleni küzdelem jegyében - egy uniós rendelet alapján - az ezer eurónak megfelelő forintösszeg feletti befizetéseknél a Magyar Posta Zrt.-nek azonosítania kell az ügyfeleket, a törvény által megszabott paraméterek szerint. Ezek közé tartozik az is, hogy valamilyen személyazonosító okmány számának rajta kell lennie a csekken. Ilyen nagy összegben mintegy 600 ezer csekket fizetnek be évente a postákon, ami az éves 280 milliós csekkforgalomhoz viszonyítva elenyésző arányú. Nem kell személyazonosító számot írni az állami szerveknek (például APEH, rendőrség) fizetendő készpénz-átutalási megbízásokra sem. Azokkal a csekkekkel sincs teendő, amelyeket közüzemi vagy más szolgáltatók bocsátanak ki, és azokon a csekk küldője feltüntette a befizetőazonosítót.
  • atlagember
    #36
    Megnéztem az ominózus törvényt és valóban arról szól, hogy 1000 Euró felett ellenőrizni kell. Az alkalmazás alól alól a sárga csekkek kifutása miatt a posta április 1.-ig kapott haladékot. Tehát az 1000 euró, azaz 250.000 forint alatti ellenőrzéseket a posta csak túlbuzgóságból csinálja, arra törvényi alapja nincs.
  • atlagember
    #35
    Igen, az 1000 euro felett valóban EU-s szabályozás.
    Nade párszáz forintos utánvételes küldeménynél?

    Én továbbra is azt javaslom, írjon be mindenki a panaszkönyvbe!
    Ha sokan megteszik, talán észreveszik, hogy mekkora hülyeséget találtak ki.
  • caseih9400
    #34
    késő..:D csak más a neve :P
  • Tinman #33
    Ne :-DDDD
  • caseih9400
    #32
    megnyissam?
  • Tobacco
    #31
    A posta kapja be, másfélhonapja rommá zuzták a laptopomat, egy honapos herce hurca után elismerték a laptop eséstöl vagy ütödéstöl ment tönkre, de mivel ök biztosak abban, hogy nem ök a hibásak ezért hiába volt értékbiztositva kitörölhetem a seggem a laptopal, és a majdnem 50 ezerforintos javitási költségel.
  • Tinman #30
    Posta? Az mi?
    Ja, azok a zöld csókák... azoknak még van munkájuk? Nem semmi.

    -Utalni, fizetést kapni ebankon keresztül, természetesen minden havidíj utalható.
    -Akinek levelet írok az már tart a fejlődésben olyan szinten, hogy van email címe.
    -Offline sajtót kb. 4 éve nem olvasok.
    -Csomagot szigorúan futárral intézem! Párszor már megloptak a szarházi postások.

    Nyissunk egy "A postásoknak leáldozott" topicot.
  • szurop
    #29
    Olvastam valahol, hogy a csávókám rendelt amerikából egy iphone-t(110 ezer forintos telefon), és a postán felbontották, hogy ők átvizsgálják. A dobozból kivették a telefont, alóla a töltőt és egyebeket, és csak úgy visszahajigálták, be sem lehetett csukni rendesen a dobozt. Indok: fegyvert kerestek. Nincs átvilágító gépük? Meg olyan is megtörtént elvileg, hogy feladtak külföldről egy csomag drága cukorkát, és valamelyik postán felbontották és megették, egy szemet hagytak mutatóba, az üres cukrospapírokat meg visszapakolták a zacsiba. Ennyi a Postáról.
  • LES FORZA INTER
    #28
    használtan érkezik meg a guminő
  • Schwarz
    #27
    Tessék körülnézni mielőtt valótlan és megalapozatlan állításokat tennél. NEM a Posta találta ki, és NEM CSAK a Postára vonatkozik, hanem minden hitelintézetre, cégre aki pénzátutalásokkal foglalkozik.
  • Gladiator
    #26
    Vicces, engem most küldtek vissza egy 9400 forintos csekkel, hogy írjam rá a cégjegyzék számot, valamint a nevem és a személyigazolvány számom.

    Kurva jó, hogy pár embernek ott "fent" nincs jobb dolga, csak ilyen fasz törvényeket hozni. És ezzel próbálják kifehéríteni a gazdaságot, közben meg akik igazán nagyot akarnak csalni (ők), azok úgyse ilyen hülye csekkes módszerrel fognak csalni, hanem külföldi cégek fiktív számláival. Remek.
  • atlagember
    #25
    Ez sajnos nem április elsejei tréfa, ez valóság. Eddig csak 1000 euro felett kértek ilyet, de mátol minden csekknél, ahol nincs befizetőazonosító, és minden utánvételes küldeménynél.
  • Taranov
    #24
    Azért ez erős túlzás, a 3-4 napos átfutás teljesen megszokott, sajnos.
    Persze az is igaz, hogyha fizetnivalót küldünk, akkor a címzett gyakran letagadja :)
  • caseih9400
    #23
    nem kis tanyára küldték , és nem vetítek mer nemjöttmégmeg-.-
  • schrank
    #22
    nem kell vetíteni amit feladsz aznap másnap már ott van legalábbis ha nem valahol a halál faszán van egy kis tanyán
  • caseih9400
    #21
    jólvan nekem feladtak egy telefont postán ELSŐBBSÉGIBE AJÁNLOTTAN pénteken és még mindíg nem jött meg...-.- bár ez nem pont ide tartozik csak a posta hírnevét akarom az igazsággal rontani :U
  • schrank
    #20
    ha énrendelek egy guminőt a postai kiszállítással milyen meghurcolásra számíthatok
  • Aspyrin
    #19
  • Molnibalage
    #18
    Az, hogy továbbadja pénzért...
  • LaszloLedzenyi
    #17
    ezek a geci komcsik bármit megtehetnek. ennyi. választásod nics
  • Sanyix
    #16
    ha-ha-ha. Beszarok a röhögéstől...
  • ZilogR
    #15
    Dundika férfi ez jónak néz ki :P
  • 2Bálint
    #14
    1000 euró feletti pénzbefizetésnél kérik az adatokat.

    a többi kamu
  • PyRex
    #13
    ha már rendes ápr 1 hír nincs szinte sehol... :)
  • [HUN]FaTaL
    #12
    ápr1
  • Monoton
    #11
    :DDDDDDávidom megelőztél :P
  • Monoton
    #10
    linket vagy ápr tréfa az egész
  • hunbasser
    #9
    április 1?
  • Fabio Capello
    #8
    Egyrészről ezt meg kéne hirdetnie, ha mostantól személyire lenne szükség, másrészt én továbbra is fizetem a csekkjeimet, szigszám nélkül...
  • bens
    #7
    nem értem mi károm származik abból ha a posta megtudja a személyes adataimat
  • Aspyrin
    #6
    Nyiss neki topikot! :DDD
  • atlagember
    #5
    Én azt javaslom, hogy mindenki írjon be emiatt a panaszkönyvbe!
  • Garfield
    #4
    Ráadásul mivel monopolhelyzetben vannak máshova nem is nagyon viheted.

    Ezen kijelentést azért át kellene gondolni mind a csomagküldés, mind a csekkbizetés vonatkozásában...
  • Aspyrin
    #3
    Hmm, én inkább a pénzmosó változatra jelentkezem! Tanfolyamot is biztosít a posta? :)
  • Vlala #2
    Ne okozzunk nekik csalódást! :)
  • atlagember
    #1
    Terroristának nézi minden ügyfelét a Posta az új rendelkezésük szerint.
    Eddig is hoztak már idióta belső utasításokat a postán, de ez a mostani már minden határon túlmegy. Egy ezer forintos utánvételes küldemény feladásakor, vagy egy százforintos csekk befizetésekor meg kell adni személyes adatainkat (szig. szám), különben nem hajlandók azt felvenni. Az indok az, hogy a rendelkezésük szerint mindenkit terroristának és pénzmosónak kell tekinteni, aki egy árva forintot is fel akar adni a nagymamájának, vagy azt a céget, aki utánvétellel akarja elküldeni ügyfelének a küldeményét. Ráadásul mivel monopolhelyzetben vannak máshova nem is nagyon viheted. Ezzel persze vissza is élnek. De mi közük az én személyes adataimhoz, és milyen jogon kérik el. És milyen alapon sértegetnek. A múltor az arabok is megsértődtek, amikor gyurcsány terroristának nevezte őket. És mi még nem is vagyunk arabok, mégis annak néznek.
    Holnap majd olyanan utasítást hoznak, csak az adhat fel levelet, aki megmutatja a postásnak a micsodáját.