45
Network Marketing, többszintű értékesítés, hálózati kereskedelem
  • Tinman #5
    Az összes DM-est meg az egyéb ilyen értékesítőst fellőném a Holdba. Ott áruljanak.
  • DJviolin
    #4
    Egyszer volt már ilyen topik, és akkor sem aratott osztatlan közönségsikert.

    Szerény magánvéleményem, hogy pilótajáték és kész.
  • PyRex
    #3
    Én az FLP-t kezdtem el, sikeres is voltam benne (de csak nagyon rövid ideig, mert abbahagytam). Azért hagytam abba, mert amit Te is észrevettél az Amway-es barátaidnál: olyan, mintha agymosáson mennének keresztül. Én is ilyen voltam. Csak annak éltem, csak arról tudtam beszélni, semmi más nem érdekelt, csak embereket keresni, stb. Ami még közrejátszott az abbahagyásban: a sok ferdítés és hazugság. Ebbe most nem mennék bele, a saját topicjában leírtam minden ezzel kapcsolatos véleményem. De egy biztos: a mi országunk túl kicsi szerintem az MLM-hez. Persze ettől még sokan keresnek sok pénzt vele, mint mással is egyébként.
  • homeless
    #2
    Szánalmasnak tartom, ez nem igazi munka. Az egy tévhit, hogy átbaszás az egész, meg nem lehet jól keresni vele. Nagyon jól lehet vele keresni, sokkal jobban mint IGAZI/HASZNOS munkával, de csak addig amíg terjed az egész. Ha már sokan vannak akkor kibasznak veled meg ilyenek. Nekem a családban van olyan aki ilyennel foglalkozott, és 4-500K tiszta haszon meg volt havonta, ahogy elkezdte egyre több ember csinálni szépen lement 20-30k-ra. Áhh de szánalom ez az egész, én inkább éhenhalnék minthogy ilyennel keressek pénzt.
  • Lipi1980
    #1
    A fenti fogalom első hallásra idegennek tűnik, és másodikra is. Az MLM rendszer lényege, hogy az értékesítés személyesen és több szinten történik. A rendszer lényegében egy független termékforgalmazókból álló hálózat, mely a terméket vagy szolgáltatást közvetlenül – direkt módon – juttatja el a fogyasztókhoz.

    Az MLM alapötlete: egy termék elégedett fogyasztója a terméket továbbajánlja, ezért jutalékot kap, s amennyiben azok, akiknek továbbajánlotta szintén sikeresen továbbajánlják a terméket, azok jutalékából is jutalékot kap. Ily módon egy sikeres, többszintű fogyasztói/ügynöki hálózatot maga alá építő egyén komoly jövedelemre tehet szert, sőt egy ponton túl már nem is kell foglalkoznia termékeladással, mivel a hálózatban lévő eladások jutalékaiból is komoly jövedelemre tesz szert.

    Akinek így első olvasatra nem a piramisjáték jut eszébe, az nem ismeri a piramisjátékot?
    Az MLM és a piramisjáték (pilótajáték) közötti első és legfontosabb különbség az, hogy a MLM-ben a hálózatépítés mögött árucsere is történik.
    Valóban az MLM egy olyan kereskedelmi forma, amely a fogyasztót érdekelté teszi a terjesztésben, éppen ezért hatékony, mert bejut a "burokba", a személyes kapcsolatok alapján.

    Az MLM-mel több könyv is foglalkozik. Én eddig Robert T. Kiyosaki 3 könyvét olvastam el, és rengeteg okos dolgot olvastam bennük. Azért nem írok ide címeket, mert magad is rájuk bukkanhatsz, ha a kereső beírod a „Kiyosaki” és a „Gazda papa, szegény papa” szavakat…

    Azt is el kell hogy mondjam, hogy már a – tökéletes üzletnek kikiáltott és oly sokak által istenített – Amway-es emberkék engem is megtaláltak, és voltam is egy-két előadáson, de nem igazán fogott meg az egész ottani történet. Köszönhetően annak, hogy az ottani emberkék úgy viselkedtek, mintha az Amway fantasztikus mosóporát az ő agyukon tesztelték volna. Mintha a belépésnek az lenne a feltétele, hogy venni kell egy ilyen mosóport, és az agyadon kell először kipróbálni…

    Célom az, hogy aki megnyitja ezt a topikot, akkor az ÉRTELMES HOZZÁSZÓLÁSOK (pozitív vagy negatív tapasztalatok bennlévők, kilépettek tapasztalatai) alapján egyre szélesebb képet kaphasson erről az új üzleti lehetőségről. Nem akarok senkit rábeszélni, vagy lebeszélni!