41
Átverés vagy sem?
  • Vlala #41
    Ember, Magyarországon vagy! Tuti átverés.

    Ha tuti biznic lenne, a kutya sem kötné a "kisemberek" orrára...
  • Cat #40
    Van már dubai topic, zárható.

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1114374585
  • grizzly21
    #39
    dubai nem kicsit fejlodott. meg akkor kellett volna, az meg 100szorozodott volna mostanra.

    1991 vs 2005


    ez se rossz kep


    nagyban
  • gettobuxa
    #38
    az sg tipikusan az az oldal, ahol olyan befektetési tanácsokat kaphatsz, hogy az unokádnak se lesz soha pénzügyi gondja
  • sz4bolcs
    #37
    "kevésbé elit negyedben" jav.: "kevésbé elit szigeten" :D
  • ZsirosKenyer
    #36
    engem érdekel a dolog, van egy kis lém amit befektetnék csak még nem tudom hova.

    kockázatát tekintve az alaptőkét nem nagyon lehet elveszíteni, hisz a szerződést közvetlenül a dubai ingatlan közvetítő cégekkel kötjük, leellenőrizhető portfólióval és cégadatokkal pénzünkkel.

    Ami megkérdőjelezhető az a hozam, aminek ekkora mértékű növekedése szerintem csak nagyon kevés ingatlan esetében érvényes, ezt a lehetőséget viszont kizárt dolog hogy egy csóró magyar közvetítőcégnek fogják meghagyni. Az nagy falatokra az igazi befektetők csapnak le.

    érdemes lenne utánajárni hogy általában mekkorát emelkedik az ingatlanok vételi ára mondjuk egy kevésbé elit negyedben, mert akkor lenne mihhez viszonyítani a latolgatásokat.

    Ha vki tud olyanról aki már próbálta a dolgot az írhatna tapasztalatot mert engem érdekel.
  • tommyg
    #35
  • Frosty01
    #34
    de az én kosaramba
  • PíszLávJuniti
    #33
    meghamár lapátolja, dobja az én ablakom alá
  • Sir Quno Jedi
    #32
    1xűbb kilapátolni a pénzt az ablakon vasvillával! Azt is bukod, de legalább tudod, hogy miért és hogyan...
  • NeverwinterKING
    #31
    szerintem meg olyan nincs :|
  • PíszLávJuniti
    #30
    szerintem a 200% az jó
  • Bucser
    #29
    "Szerintem inkább kínai, indiai részvényalapokba fektess."

    Ha bukni akar rajta akkor nyugodtan. Azok jövőre sorban veszteni fogják a tőkerészüket miután az egész piac a kockázatminimalizáció felé fog mozdulni az elkövetkező 1-2 félévben. állampapírok és államkötvények. plusz az amcsi ÁHT hiányt finasnzírozni kell és az egyre jobb business lesz.
  • tomip81
    #28
    Szerintem ez lehúzás. A 200% - os haszon is azt mutatja. Tőzsdén magas kockázat mellett se lehet annyit elérni. A weboldal is egy kicsit gagyi. Szerintem inkább kínai, indiai részvényalapokba fektess. Óriási az ingadozás, ha jó időben vásárolsz és jó időben adsz el akár 40% hozam is lehet.
  • Botond #27
    Az ilyen nagy kaszálások csak akkor működnek, ha csináld magad mozgalomban nyomod. Meglátod a piaci rést, betörsz és kaszálsz. Ha nincs tőkéd, kérsz a banktól, az ad pár %-ra. Ha nem ad a bank akkor az jó eséllyel kamu, vagy életképtelen konstrukció. Itt ráadásul ingatlan fedezet van mögötte, ha jól értem, szóval nem is egy elmélet, amire lehet mondani, hogy vagy ér annyit vagy nem, szóval duplán gyanús, ha nem jen alapon finanszíroztat 1-2%os kamattal, hanem magánbefektetőket keres.

    Szóval kérdésedre röviden válaszolva ez bizony piramisos történet lesz vagy sima átverés.
  • Gabyee
    #26
    Lehet hogy jól elfelejtem az egészet,túl szép lett volna!
    Marad a jó kis pénzpiaci alap,szart nem ér de legalább biztonságos:(
    Azért köszönöm a hozzászólásokat!
  • I.C.ram
    #25
    Már csak 6% :)
  • hunbasser
    #24
    nem a kisujjamból szoptam ki...:)
  • trogerzsiger
    #23
    neee ez komoly?
  • I.C.ram
    #22
    Már alig van ott olaj. Gazdasági bevételének kevesebb mint 10%át teszi ki az olajexportból származó pénz. Az meg nulla. Romániának nagyobb kb ez az aránya :D
  • hunbasser
    #21
    meg fogsz lepődni,de mondok valamit: Dubai bevételének csak a 7%-át(!!!) teszi ki a kőolaj. :)
  • I.C.ram
    #20
    Szerintem kishalaknak baromi veszélyes az ilyesmi. Márpedig ez kishalaknak van kitalálva, mert ők naívabbak, és kb semmit nem tudnak tenni, ha meglopják őket. Ha ingatlanba fektetnék, akkor tuti, hogy a saját országomban néznék szét, mert ott ismerem a jogszabályokat, ott ismerem a lehetőségeket, ott tudom felmérni magát a lehetőséget is. szerintem felejtsd el.
  • Tinman #19
    Elfogy az olaj 30 éven belül utánna halott város lesz... egyedül a 6*-os szálloda lesz vonzó.
    Tudja jól a sejk, hogy miért építtette ;-)
  • Frosty01
    #18
    szvsz aki ilyen butaságba fektet... az nem komplett :[
  • Bucser
    #17
    Na az meg egyenesen bűzlik, hogy még mindig egy 2008-as januári törvénytervezetről írt összefoglaló az információ magja és nem a meghozott törvény szövegét idézik.

    Öreg hiba.

    Első megbeszélésre megkérném az urat, hogy hozzon már magával egy angolra fordított törvényt valamint egy cégkivonatot a dubai cégről miután ez egy tipikus off-shore cég megint...
  • Taranov
    #16
    Sokan szívták már meg ilyennel, még ha nem is Dubaiban, de pl. Budapesten vagy Tenerifén.
  • Bucser
    #15
    A gond az hogy nem látod, hogy valójában ez a cég csalók strómanja-e vagy sem.

    Ha komoly befektetési cég lenne akkor befektetési portfóliókat keresne meg ahova megtérülési terveket kockázati biztosítékokat és egyébapróságokat kéne letenni az asztalra. A "pórnép" könyebbben bepalizható.

    Ha biztosra akar menni az ember akkor megvárja a nemesfémek és az urán mostani lufipukkanás utáni esését, majd 3-4 évre nemesfémbe pakolja a pénzét. A nagytőke is oda fog menekülni az ingatlan biznyicből.(persze ha az évközbeni volatilitástól és árfolyamingadozástól nem ijed meg az ember)
  • Gabyee
    #14
    A címet azért szúrtam be mert gondoltam benéznek olyan jóllakott ovisok is(mint pl.te vagy)akik nem igazán értik még ennek a súlyát.Az hogy lóvé megtakarítás a buli meg a pia helyett az luxus,majd anya úgyis fizeti a betmenfigurát:)
    Elolvasva az oldalt hátha könnyebben megértik miről ugatok bár van aki elkezdett itt az olajról meg reklámról dumálni,képzeld ha be sem illesztem az oldal címét....
    Amúgy rád is érvényes a #7 hozzászólásom
  • 2Bálint
    #13
    Ott már rég nincs egy csepp olaj sem.

    Max Abu Dhabi-ban
  • Atkamon
    #12
    akkor elég rossz a szaglásod...
  • fanka93
    #11
    ohh enyhén reklám szagot érzek
  • Gabyee
    #10
    Most jelenleg bankba van lekötve,de úgy érze többet is ki lehetne hozni belőle.
    Kb.egy év múlva lakást akarok venni és szeretnék még egy kis lóvét csapni a meglévőhöz valamilyen befektetés formában.Én nem a 200%-ra vágyom mert az szerintem is kamu de egy pár 100e ha több lenne akkor már az is segítség!
    Amúgy köszi az értelmes hozzászólásokat!
  • tigeroo
    #9
    aprítsd őket shadoweyes(Y(yyY)(Y)
    nemtudom miért kell offolni
    (hogy necsak offoljak:)

    hát apus...próba cseresznye :-D
    csak szerintem sokkal biztosabb inkább bankokban lekötni a pénzed, igaz hogy sokkal kevesebb a kamat, de legalább nem fogják lenyúlni
  • miilann
    #8
    itt nem az olajrol van szó,hanem ingatlanokrol,telkekről,nyaralokrol
    de az olajba is érdemes lenne befektetni,mert valoban el fog fogyni,de nem ma és nem is holnap.
    messze van,miért baj az? megveszed és ahogy itt ígérik eladod drágábban,teljesen lényegtelen a távolság.
    monyuk szerintem felesleges ilyen közvetítő cégeken keresztül befektetni,hacsak nincs más lehetőség mer néhol kemény %okat huznak le.
    amit ír h 6 hónap alatt 200%os haszon,kétlem hogy ez igaz lenne

    bár nem mélyedtem bele teljesen,de ha jol láttam 2ésfél milliótól már lehet befektetni,úgy gondolom jópár ember van aki szivesen befektetne ennyi pénzt 200%os haszonnal

    "az emberek szűk köre tud erről a lehetőségről" hát ezt is kétlem

    valoszínű hogy érdemes ebbe befektetni,de bizonyos hogy nem lesz ekkora hasznod rajta féléven belül
  • Gabyee
    #7
    Kb.ezt vártam az sg fórumtól,de legalább megpróbáltam...
  • tommyg
    #6
    minnyá te fogsz kapni a vótamozásodért...elintézzem neked?
  • PyRex
    #5
    ebben mi a reklám te nagyonokos? amúgy a hülye dumád miatt te fogsz kapni.
  • trogerzsiger
    #4
    Egyszer ott is elfogy az olaj... plusz messze van..
  • Cat 02 #3
    Sztem meg te kapsz ^^
  • Gabyee
    #1
    Sziasztok!
    http://www.dubai-ingatlanbefektetes.hu/index.php?p=uzleti-infok
    Ezen az oldalon ingatlan befektetéseket reklámoznak állítólagos magas hozammal.
    Ha lenne ennyi pénzem félretéve szerintetek megéri befektetni?Mennyire lehet ez biztonságos,hogyan lehetne információt szerezni hétköznapi felhasználóktól,pártatlanul ki tudna tanácsot adni hogy ez most buli vagy nem?
    Vagy ez is valami piramisjáték,MLM stb.?
    Ha valakinek van tapasztalata vagy tud tanácsot adni az tegye meg.
    Köszi!