51
Rockfesztivál Ausztriában
  • SötétBarom
    #1
    Főbb információk

    Tavaly voltunk, hatalmas volt. Idén pedig Rage Against the Machine :)
    Osztrák határtól nincs messze, és jóval ütősebb, mint az itthoni fesztiválok..
  • tigeroo
    #2
    engem max. a bfmv érdekelne (+motörhead)

    az a fránya 450km...:p
  • kakaoskalacs
    #3
    én ottleszek :) közel lakunk :)
  • blackgamer
    #4
    nekem idén elég a soproni Offspring koncert is,
    de tényleg jó koncertek szoktak lenni ott
  • SötétBarom
    #5
    HElyes, helyes.
    :D
  • SötétBarom
    #6
    Ott is leszek. Ott lakom :P

    Olyan földrajzi előnyben vagyok mindenkivel szembem hogy mindjárt befosok :DDDD
  • RAZOR27
    #7
    Tavaly volt linkin park koncert, de nemtudtam menni
  • SötétBarom
    #8
    Sajnálhatod
  • Bandew
    #9
    Rise Against és Bad Religion? Igencsak csábító!
  • Sugam
    #10
    suicide silence ha ez az a fest amire éngondolok :d
  • artschi
    #11
    Bad Religion koncert itthon is lesz. (RATM sajnos nem :()
  • ERykk
    #12
    Miaz már hogy BR kisebb betükkel van kiírva mint a Beatsteaks
  • SötétBarom
    #13
    36 crazyfists sem rossz dolog amúgy.
  • Fbn Lx
    #14
    Mad Caddies, Alter Bridge, Rise Against :O mért vannak kisebb betűvel írva a legjobbak? -.-
  • kakaoskalacs
    #15
    mert hiresebbek :D
  • Pretorian
    #16
    Hát...ha már választanom kéne, inkább Rock am Ringre mennék...persze, messzebb van, de jóval erősebb a felhozatal, mint a NovaRockon idén...kb. 30 rongy a háromnapos bérlet, de ezért olyan bandákat láthatsz, mint a Rage, Incubus, Motörhead, Metallica, Chris Cornell, Slayer, Prodigy, Hellacopters, Queens of the Stone Age...csak hogy a legnagyobbakat említsem...30 rongyért? Simán. Utazással/szállással együtt is max egy huszonötössel fájna többe, mint a NovaRock.
  • SötétBarom
    #17
    O_o

    A Rock am Ring kb 1100km. Németországban. Német árakon.
    Csak hogy tisztán láss, Novarockon egy korsó sör 3 euro.. (+1 euro a korsó, de az csak egyszer kell :D)

    Namost, 2200km, ha 8 literes fogyival számolsz, 176 liter benzin.. Ez 60rongy. A jegy 135 euro, ami 35 ezer.. Lehet számolni a költségeket..

    És mivel én soproni vagyok, ezért a Novarock optimális, mert kurva közel van :D Hamarabb ott vagyok, mint ha a moszkváról mennék a pólusba nappal :D..

    27ezer a jegy, útiköltség minimális. És még nyarlani is marad pénzem :)
  • ziby20
    #18
    free
  • SötétBarom
    #19
    GTFO -.-
  • Thadius #20
    RATM most volt Pesten nem ? :)
  • SötétBarom
    #21
    :o
  • Pretorian
    #22
    Tisztán látok, mert soxor voltam Nyugat-Európában, Németország szinte semmivel nem drágább, mint Ausztria. Ha fapadossal időben foglalsz jegyet valamelyik német nagyvárosba, onnan meg vonatozol/buszozol, kurvajól kijössz, hidd el. A kulcsszó az "időben".
    Autó nem játszik, mert drága, ha 1-1,5 hónappal a feszt előtt foglalsz repülőjegyet, maximum 15 rongyból megvan oda-vissza, adókkal, illetékekkel együtt. A kinti tömegközlekedés sem vészes, ellentétben mondjuk az angliai (londoni) árakkal, ott még a helyieknek is fáj a hetven rongyos havibérlet. Úgyhogy zónákra osztották a várost, szinte csak azokba a zónákba vesznek a csávók bérletet, ahol azért meg is fordulnak. Ezt nálunk is bevezethetnék. Én tavalyelőtt 25 rongyért repültem Londonba, de úgy, hogy indulás előtt kb. egy héttel foglaltam jegyet. Ha egy hónappal hamarabb foglalok, akkor max. 10 rongyból megúsztam volna az egészet. Ha még hamarabb foglalok, akkor még olcsóbban.
  • SötétBarom
    #23
    Ezt vessük össze azzal, hogy novarockra fél óra alatt kiérek :]

    Londoni tömegközlekedés az vicc. Pofám majdnem leesett, amikor mondta az arc, mennyi lesz a vonaljegy :D
  • Pretorian
    #24
    Jahh, az igaz...Sopronból csak átcsusszansz.
    Hát igen...Londonban eléggé el vannak szállva a jegy/bérlet árakkal...meg a szállással is. Ráadásul a közlekedés kétszer rosszabb, mint itthon.
    Én Luton repteréről coachal 10,5 fontért jutottam el Londonba, ami kb. 50 kilométerre van Greater Londontól, akkoriban egy font majdnem 4 kilót ért. Napijegy is 4 font körül van, ami pofátlanság, bár ennek tükrében a BKV díjszabását inkább nem is említem, mert kiugrik a szívbillentyűm. Kíváncsi vok, mennyi lenne egy napijegy, ha lehetne itthon kapni. Még ha Oyster Card-al utazol, akkor is csak minimális a kedvezmény. Úgyhogy..amikor nem volt lóvém, akkor jó sokat dzsalogoltam :D... mert odakint ugye nem úgy megy, hogy beugatsz az ellenőrnek, aztán otthagyod...ha nincs jegyed/bérleted, akkor hurkalé.
    Buszon lehet okoskodni azzal, hogy letakarod a dátumot a régebbi jegyeden, aztán úgy mutatod meg a sofőrnek...de máshol nem nagyon.
  • Pretorian
    #25
    3 éve úgy volt, hogy megyek Novára Audioslave-re, csak aztán mégsem jött össze. Eddig háromszor csúsztam le Chris Cornellről, többször nem szeretnék. Novára nem tudtam menni, Audioslave egy nappal Sziget előtt lemondta a fellépést, Cornell szólóban meg ugye tavaly, hangszálproblémák miatt. Egyébként...valószínűsíthetően idén jön Szigetre.
  • fradigy
    #26
    sztem chris ilyen
    iden is lemondta europat
    igy a novarockot is
  • SötétBarom
    #27
    AKURRVAAA nézte már valaki az idei lineupot? Tessék befosni :DDD
  • Pretorian
    #28
    lol
    NovaRock-al előbb-utóbb ugyanaz fog történni, mint ami pl. a TopFest-el Szlovákiában. Egyre fosabb előadók jönnek, aztán végül már ők sem, és először két napra redukálódik a rendezvény időtartama, majd egyre, utána meg megszűnik.
  • Pretorian
    #29
    Mondjuk a Metallica az jó, de csak ha nem nyomnak Death Magnetic-et meg St. Anger-t.
  • SötétBarom
    #30
    Jah. :|

    ez hülye?
  • milkandhoney
    #31
    Akit esetleg érdekel, Budapestről nem bprnr-es olcsó busz indul Novarockra. További infok itt: http://novarockbusz.blogspot.com/
  • Bogesz12
    #32
    hali! csak egy gyors kérdés: honnan lehet megtudni hogy a bandák ponosan mikor lépnek fel?? konkrétan a Dir en Grey érdekelne. tudom h 20.án lezs a koncert, de nem lehet tudno hogy hánytól? mert én csak zeért mennék, és az érettségim is aznap van... szal ha a koncert este van akkor talán még odaérek.... tud vki segíteni?? nagyon megköszönném...
  • SötétBarom
    #33
    Még nem tisztázott. Figyeld mikor frissül a hivatalos oldal.
  • SötétBarom
    #34
    kb 20 perc múlva :DDDD
  • SötétBarom
    #35
    Megvan az idei első fellépő.

    Rammstein
  • SötétBarom
    #36
    Ehhhhh. :>
  • Pretorian
    #37
    3. nap erős lesz idén, a többi nem izgat.
  • SötétBarom
    #38
    Úgy érted volt.. :D
  • Pretorian
    #39
    Ühüh. Kicsit lemaradtam. Kb. ennyire izgatott :D
  • SötétBarom
    #40
    Idén SOAD, In flames, meg maiden. Egyelőre ennyi :>>>