8
  • kvp
    #8
    Erre lenne jo a DVB-H, ami sugarzott jel, tehat barki foghatja akar telefonelofizetes nelkul is. Egyebkent a DVB szabvanyok kozott csak annyi az elteres, hogy milyen felbontasban es milyen codec-el sugarozzak a kepet.

    A mobiltelefonokon torteno tv-zesrol meg csak annyit, hogy hirado megnezesere vagy gyerekeknek autoban ulve boven eleg. Egy szamitogepbe valo dvb-s tv kartya par ezer forint, es kepes a full hd tartalmak vetelere is. Ugyanez mobiltelefonon sem jelent nagyobb kotlseget, bar az igaz, hogy az ip alapu szolgaltatasok jelentenek a jovot, de sokkal tobbe kerulnek mind a szolgaltatonak, mind a nezonek.
  • lpmaskmancick
    #7
    én tök fölöslegesnek tartoma telefonon való tv-zést, azon a kis képernyőn bámuljam a híradót,meccset miegymást, eg rohadt drága amúgy is...
  • waterman
    #6
    ne keverd a piaci versenyt a szabványok versenyével. se a felhasználóknak, se a cégeknek nem jó, ha megosztják erőforrásaikat. neked drágább telefont kell venni, a mobilszolgáltatóknak pedig még több drága kütyüt kell felszerelni és lehet hogy 2 év múlva kifullad egy technika, mert mondjuk a dvb-h -s előfizetőkből van 40ezer a dmb-sből meg mondjuk 3ezer. (mondtam egy számot) a plusz költségeiket szépen a felhasználók nyakába varrják, a technika migrációjának lassúsága, pedig a bizonytalan piac miatt magasan tartja az árakat.
    láttuk a bluray és hddvd harcát. akik buktak akkorát nuktak, hogy az oroszok két népdalt írtak volna rolla. akik meg nyertek, azoknak meg a piaca lassacskán alakult csak ki. (kevés készülék fogy, vásárlói bizonytalanság) így aztán ha nem kötik hddvd-s bajtársak az ebet a karóhoz, akkor már lehet, hogy ugyanannyi bluray lemez lenne a tékákban, mint dvd. ehelyett sehol nem tartanak még. így aztán én úgy érzem, hogy egy gazdasági övezetben szabványosítsák csak, hogy mit kell használni és ha a gyártók piacot akarnak, akkor gyártsanak olyat, amilyet az adott övezet elvár (dvb-h).
  • Kovász
    #5
    Így legalább megússzuk a Blu-Ray vs. HDDVD esetén kialakult helyzetet...
  • Zro
    #4
    végek helyett cégek Bár ha így haladunk lassan itt a vég is
  • Zro
    #3
    Piaci verseny mit olyan sohasem létezett. Nem árt a multikat néha tökön ragadni, s nem hagyni, hogy több bőrt lehúzzanak rólunk mielőtt egy letisztult szabvány szerint egységesen támogatott technikát kapjunk a kezünkbe, s ne cserélgessük havonta a kütyüket. Ha versengeni akarnának, még marad elég terük így is, hogy ezt megtegyék. De persze sokszor a politikai döntések mögött is eme végek állnak
  • Cat #2
    Szerintem tök lényegtelen jelen szempontból hogy melyik szabvány nyer. Egyrészt azért, mert a mobiltévé még ma is nagyon távoli dolog, másrészt mert az emberek készülékválasztásában millió egyéb szempont számít (külalak, érintőképernyő, stb.), és nagyon kevéssé hiszem, hogy azt nézik, milyen tévészabványt támogat.

    De ha be is avatkozna az EU, akkor is az EUs cégeket kell szem előtt tartania, tehát egyértelműen a Voda, T-Mobile, Nokia óriásokat kell támogatnia, nem pedig a japán/egyéb távol keleti feltörekvőket.
  • Darth Sith
    #1
    "A német kormány korábban pont azért keveredett vitába az Európai Unióval, mert nem akarta, hogy a testület egyetlen mobil televíziós szabványt válasszon ki. Ehelyett azt az álláspontot képviselte, hogy döntsön a piaci verseny"
    most egyet értek a németekkel. Tuti, h valaki nagyon rendesen keres ezen, h ezt akarják bevezetni, és nem hagyják, h a piaci verseny diktálja a dolgokat.. Ez megint az amikor az állam beleavatkozik a piacgazdaságba..