68
  • Epikurosz
    #68
    "nem lennék ezen a fejlettségi szinten ez a zseniális íron nem lett volna"

    Szóval te nem lennél ezen a szinten, ha nem vettél volna zseniálisan olcsó irónt. Most már értem.
  • Gaboca76
    #67
    Tudtátok hogy ö találta ki az első mű holdat csak sz*** rá hogy ki mire használta meg használja az ötletet nem lennék ezen a fejlettségi szinten ez a zseniális íron nem lett volna!Talán ha kicsit pénz éhesebb ember lett volna akkor Bill G körül járna a vagyona!
  • Epikurosz
    #66
    MOST MEGY a Discovery Civilisationon:
    Arthur C. Clarke: Ürodüszeia 2001
  • dez
    #65
    Azért van néhányszáz viszonylag jó sci-fi könyv még a felsorolt írók művein kívül.
  • lambda5
    #64
    (Sajnos)Nem ismerek manapság hozzá(juk) hasonló sci-fi írót... aki el tudna gondolkodtatni...
    Nagy veszteség ez mindenkinek, főleg az idealistáknak (és a sci-fi rajongóknak) akik a világot szebbnek szeretnék látni, mint amilyen...
    Nyugodjon békében.
  • Epikurosz
    #63
    (Természetesen tudom, hogy a robotika 3 törvénye Isaac Asimov nevéhez fűződik.)
  • Epikurosz
    #62
  • Epikurosz
    #61
    Tisztelegve Arthur C. Clarke előtt.
  • Epikurosz
    #60
  • sirpalee
    #59
    szerettem a könyveit :(
  • dez
    #58
    Nem írtad, hogy titok. (Érdekes is lett volna.) :P
  • Epikurosz
    #57
    Nekem szabad. :-)
    ezt a nyavalyás taccspedet nemtom megszokni. A bal hüvelykujjam néha belelóg, és elugratja a kurzort, és olyankor teljesen máshová kezdek írni.
  • dez
    #56
    Te írtad. :)
  • Epikurosz
    #55
    ...amikor ILYEN hülyeségeket írsz...

    A többi stimmel.
  • Epikurosz
    #54
    Hellóka!

    Isten voltam már, nem is tudom melyik játékban (akkor vettem életem első botkormányát), de olyan uncsinak tűnt. Azért ott és akkor élveztem.

    Különben garantálom neked, hogy Göncznél jobb államelnök lennék, de még a szorongó Sólyomnál is. első dolgom lenne kiharcolni az alkotmánymódosítást, hogy kb. francia típusú államelnöki intézménye legyen Magyarhonnak is.
    Annyi különbséggel, hogy a hülye Sárközytől eltérően én nem csökkenteném egyharmaddal az atomarzenált. Már, ha lenne. :-)

    dez,
    Látod, amikorket írsz, hülyeségeket írsz, elkezdesz dadogni, összeakadnak az ujjbegyeid. :-)
  • dez
    #53
    izé, nem elfogulatlan
  • dez
    #52
    Nagyon eltűntek a "Kozmosz Fantasztikus Könyvek", és társaik... Vajon a mai fiatalok találkoznak ezekkel valaha is? Vagy csak FPS-eznek és MMOPQRT-znek egész nap?

    Egyébként nagy Amiga user volt az öreg. :)

    ps. Epikurosz enyhén szólva politikailag elfogulatlan. (Szerinte aki nem válaszja meg a politikai oldalát, és nem tart ki mellette a végsőkig [még ha a bal valójában a jobb, és a jobb meg bal akar lenni :P - tehát itt adott párthoz való ragaszkodásról van szó], az idézem: "buzi". :P)
  • Kumpel
    #51
    Epikurosznak.
    Elismerve a képzettséged, ha tudtad volna jobban lefordítani Clarke könyvét, miért nem tetted meg? Göncz egyébként nem a kedvencem , de aki úgy gondolja, hogy jobb müfordító és államelnök lenne, esetleg nem akarsz isten is lenni?
  • Epikurosz
    #50
    Azért az utcán heverő zuhanyrózsa darabja nem volt semmi :-))

    (shower on the street :-))
  • Inquisitor
    #49
    Mihez képest? :)
    Legalább normális fogorvosa volt, ha érted a célzást.
  • Inquisitor
    #48
    OFF2: A Lotr fő szószedete és az első kötett 11 fejezete NEM G.Á. munkája volt, mint ahogy ő ezt az első kiadásban pontosan le is írta. De tisztelte az elődjét annyira, hogy már nem nyúlt hozzá, illetve megtartotta a beszélő neveket és a kifejezések nagy részét.

    Úgy látom a homofóbiásoknak meg nehéz agyilag felérni egy úr/szolga barátságot, ami sok angol író műveiben sűrűn előforduló téma, pl. Kiplingnél is.
  • Epikurosz
    #47
    "Az egy kirakat állás"

    Hát, ha akarod, akkor mondhatjuk úgy is, hogy rosszul nézett ki a kirakat.
  • Inquisitor
    #46
    OFF: "Pocsék fordító volt, ..."
    Érdekes, mások szerint egyik legjobb műfordító volt, inkább drámákat ne írt volna.
    Államelnöknek meg hogy lehet valaki pocsék? Az egy kirakat állás, gyakorlatilag zéró beleszólással fontos dolgokba.
  • NEXUS6
    #45
    Az nem is, csak a jelenséghez kapcsolódó utófény!
  • dronkZero
    #44
    Ja, másik fele a dolognak, hogy elég nagy ez a világegyetem, ha az ember nagyon akar, bármilyen eseményhez találhat valami furcsát az égen/ben...
  • Thrawn
    #43
    Aztán a gamma tartomány mióta látható szabad szemmel?
  • Hmuda
    #42
    Köszi. Kár, hogy az ilyesmiről mindig későn értesülök. Szivesen tartoztam volna azok közé akik látták. :-(
  • NEXUS6
    #41
    LINK
  • dronkZero
    #40
    Na mondjuk én a Bombadil Tománál letettem a könyvet, és azóta is heveny hányinger fog el ha eszembe jut. Majd egyszer nekiállok eredetiben, úgy talán nem ennyire egyértelműen homokosok a szereplők...
  • Hmuda
    #39
    Erről tudnál valami cikket linkelni? Érdekelne.
  • rolika
    #38
    az öreg felszállt a rámára.
    jó utat!
  • NEXUS6
    #37
    Clarke apó halála egybeesett az eddig észlelt eddigi legnagyobb gamma kitöréssel, amit több milliárdos távolsága ellenére még szabadszemmel is lehetett látni.

    Az Univerzum így vett búcsút tőle.
  • NEXUS6
    #36
    Ahhoz képest a LotR-t nem tudta annyira elrontani, hogy ne legyen siker Magyarországon is.;)
  • Epikurosz
    #35
    "A fordítást egyébként Göncz Árpád követte el."
    Pocsék fordító volt, és államelnökként sem volt különb.
  • Inquisitor
    #34
    Na basszus, elment Lem, Asimov és most már Clarke bátyó is. És nem sok érdemi követőjük maradt :(

    Nyugodjék békében. Azért 90 szép évet élt, és úgy gondolom sokakkal ellenétben kihasználta az idejét.
  • babajaga
    #33
    "Híres Odisszeuszok, Ulisszeszek [szerkesztés]
    Odüsszeusz, görög mondai hős"

    Ugyanis Görög volt, ezért illene görögül ejteni.
  • babajaga
    #32
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Od%C3%BCsszeusz

    Hol láttad i-vel írni mert én sehol.
  • Griphons
    #31
    Nyugodjon békében. Igazi látnok volt, szeretném megélni, hogy valóra váljanak a látomásai.
  • bkonrad
    #30
    Mindenhol hibássan jelenik meg... Űrodisszeia a helyes írásmód magyarul. A fordítást egyébként Göncz Árpád követte el.
    Jobb, mint a Ráma, speciel a Ráma szerintem unalmasabb.
  • bkonrad
    #29
    Asimov az AIDS-t azért kapta el, mert akkoriban nem vizsgálták HIV-re a vérkészítményeket, és egy műtét során HIV+ vért kapott.