101
  • miki36
    #21
    értelmes hsz, gratulálok.
  • 0ppika
    #20
    hát kb, nem tudom
  • Lyan Kyj
    #19
    bár nemtom, lehet ez csak elővalami lehet, mert ilyet 2 perc alatt lehet másolni:)
  • fanka93
    #18
    deszaaaar
  • 0ppika
    #17
    nekem is
  • Willi Betz
    #16
    Hírtelen azt hittem a Chevy Epicaról van itt szó:D
  • Lyan Kyj
    #15
    Meg is jöttek a belépők, jipiiiiiii!
  • 0ppika
    #14
    az általad említett két banda kicsit más stílusban nyomja, de ahogy érzed ...
  • bakvarnyu
    #13
    ezek is csak meglovagolják a divathullámot amit elindított a gathering meg a nightwis.. dehát ez kell az tömegeknek
  • 0ppika
    #12
    igen, sajnos azon nem tudtam ott lenni :(
    jó vicc szerintem, hogy az Epica volt az előzenekar :S de hát izlések és pofonok ...
  • gz8
    #11
    PeCsában tavaly is voltak Sonata Arcticával
  • Atkamon
    #10
    Imádom az Epicát:) Főleg ahogy Simone headbangel koncerteken az nagyon jó:P
  • PíszLávJuniti
    #9
    Final fantasy zenét is csináltak.
    nem rosszak, bár sok magas női éneklés után elkapcsolom :)
  • 0ppika
    #8
    örülök, nézelődj youtube-on, ez a négy vieó a We Will Take You with Us-ról van
  • 0ppika
    #7
    helyes
  • Vaxi
    #6
    hmmm nagyon tetszik! köszönöm!
  • Lyan Kyj
    #5
    Jegyeket első nap megrendeltem operafesztiválra:)
  • 0ppika
    #4
    Még egy kis kedvcsináló, hasonlókra lehet számítani:







  • 0ppika
    #3
    Sajnos Simone hónapok beteg, eddig az összes idei koncertet törölni kellett, úgynevezett MRSA nevű betegségben szenved, ami egyfajta kórházi vírus tud okozni. Gyógyulásához szigorúan steril környezetre van szükség, amit turnén teljesen lehetetlen biztosítani. Ígéretet tett, hogy folyamatosan hírekkel fog szolgálni az egészségi állapotával kapcsolatban és nagyon sajnálja az elmaradt koncerteket.
    Reméljük hogy mihamarabb meggyógyul és megtartják a koncertet (egyébként én már megrendeltem a jegyet, nagyon szeretném végre látni őket, sajnos a tavaly év végi koncertjükre nem tudtam elmenni).

    http://operafesztival.hu/
  • 0ppika
    #2
    A Bartók + Miskolci Nemzetközi Operafesztivál örömmel jelenti be, hogy az elmúlt évi, óriási sikerű Therion klasszikus show után az idén egy újabb opera-rock koncert helyszíne lesz Miskolc. Ezúttal a szimfonikus-rock jelenlegi egyik legsikeresebb zenekara, a holland Epica ad különleges koncertet a fesztivál keretében, amelyen egy szimfonikus zenekar és egy kórus közreműködésével játszanak majd.

    A programban szerepelnek klasszikus zenei darabok, többek között Mozart, Dvoøak, Verdi, Orff, Prokofjev, Grieg, Vivaldi művei valamint a legismertebb és legsikeresebb Epica dalok szimfonikus változatai is. Ezek mellett lesznek egyéb meglepetések is. Az együttes kifejezetten erre az eseményre át is írja néhány dalát, hogy azok még bombasztikusabbak legyenek.



  • 0ppika
    #1
    Sziasztok!
    Az egyik kedvenc együttesem, ezért, és a közelgő hazai fellépésük alkalmából nyitottam a topikot, remélem vagytok itt még jó páran, és szeretitek ezt a remek zenét :)

    Amit tudni kell a bandáról:

    Hollan szimfónikus metál együttes, a stílus jelenlegi egyik legsikeresebb zenekara. Zenéjükre egyaránt jellemző a lágy női ének, a mély hörgős vokál, és a monumentális filmzenei motívumok.

    Tagok:
    Simone Simons - ének
    Mark Jansen - gitár, vokál
    Ad Sluijter - gitár
    Ariën Van Weesenbeek - bod
    Coen Janssen - billentyű
    Yves Huts - basszusgitár

    Diszkográfia:

    Stúdió albumok:
    2003: "The Phantom Agony"
    2005: "Consign to Oblivion"
    2005: "The Score - An Epic Journey"
    2007: "The Divine Conspiracy"

    EP-k:
    2003: "The Phantom Agony"
    2004: "Feint"
    2004: "Cry for the Moon"
    2005: "Solitary Ground"
    2005: "Quietus (Silent Reverie)"
    2007: "Never Enough"

    „Koncert DVD-k”:
    2004: "We Will Take You with Us"
    2006: "The Road to Paradiso"