127
CC:VII
  • 5c0rp330n
    #1

    Azt hiszem sokaknak már a címből kiderül, hogy körülbelül egy mekkora szabású játékról van szó. Japánban már kint van pár hónapja (mondani sem kell, hogy elsöprő eladásokat produkált és nem gyenge értékeléseket kapott), USA-ba március 25-én (9 nap múlva) érkezik, Európában tavasszal valamikor, konkrét időpont (ahogy én tudom) még nincsen, pár hónapon belül jönnie kell. További jó hír, hogy Európába érkezik egy Special Pre-Order Edition, amely tartalmaz többek között egy artwork könyvet, (ezt a változatot csak előrendelve lehet megszerezni, a hivatalos oldalon van rá pár link hogy honnan akit érdekelne, ezt is linkelem később), így fog kinézni:


    Mivel Japánban már kint van és vészesen közeledik az US/EU megjelenlés is, eléggé sok médiaanyag lelhető róla (képek, videók), itt van például a gamespot-on: link
    Van már egy előzetes magyar teszt is: link
    Youtube is tele van anyagokkal róla, akit érdekel, rákeresjet.
    És a hivatalos oldal, itt is természetesen fellelhető sok információ a játékkal kapcsolatban: crisiscore.com
    És egy másik hivatalos oldal (ne kérdezzétek, mért van 2): crisiscoregame.com (a special edition-ról itt vannak infók)
    Fontos még megemlíteni, hogy a játék PSP exkluzív, semmi másra nincs kilátásban a megjelenése. Némi esélye van, hogy 1-2 év múlva PS2-re is kiadják (némelyik nagyobb PSP-s címnél ez így volt), de erre ne alapozzon senki.
    És végezetül néhány ízelítő kép:



  • 5c0rp330n
    #2
    wikipedia link
    Japánban egyébként egy PSP-s bundle pack-el együtt debütált:

  • Sephi
    #3
    Jo jatek! FFVII fanoknak kotelezo...van benne sok rosz dolog de a sztori mindent ut.
  • RAZOR27
    #4
    Még nemjátszottam ff-el (pc-s vok) de már nagyon kipróbálnék eggyet :D
  • Seth
    #5
    akkor ne ezzel kezd,mert ez nem olyan mint a többi ^^
  • RAZOR27
    #6
    Csak a videók tetszettek meg, tulajdonképpen a játékmenetről fogalmam sincs.Ien körökre osztott vagy ien devil may cry féle?
  • Brolly28
    #7
    áááh szóval ez az advent children előzménye
    hiszem minden összefügg hogyha youtubeon megnézitek az endinges videót
  • 5c0rp330n
    #8
    ezt inkább ne tegye senki, játsza végig inkább :)
    Razor: nem körökre osztott, asszem az FFXII-re hasonlít a harcrendszere, valós idős. Én sem vagyok amúgy nagyobb FF fan (nem volt PS1-em, PS2-m sem, korábbi részekkel sem sokat játszottam), VII-el eljátszogattam még, de annak sem értem a végére, vszínűleg ebbe fogok először komolyabban belemerülni, nagyon bejön az eddigiek alapján.
  • Seth
    #9
    Nem, ez a FF7 előzménye, az AC előzménye meg a FF7 :D
  • wordsworth
    #10
    FF8, FF7 fellelhetők magyarul, pc version mire vársz még :)
  • Sephi
    #11
    Amit en kirpobaltam az meg csak Midgart-ban jatszodott...kivancsi vok mennyi hely lesz benne a mar ismetertekbol. Nibelheim es Jenova tuti :D
  • baggins
    #12
    Számomra ez a legjobb eddigi PSP játék. De ez már a #1 hsz-ben talált linkből is kiderülhetett. :)
  • Sephi
    #13
    Mar játszottal vele?
  • baggins
    #14
    Igen, bár japánul elég nehéz volt, de végigvittem. Csodálatos, utólérhetetlen, a vége pedig mindent ver. Várom az "emberi nyelvű" verziót, szeretném megszerezni a titkos cuccokat is benne, nem lehet kevés.
  • Sephi
    #15
    Aruld mar el nekem Spoilerben hogy hany szereplovel talakozol a mar ismertek kozul? En is toltam de nekunk olyan pre rls felet kuldtek es nem akartam elbaxni a fiilinget.
  • Brolly28
    #16
    akkor csináld azt amit leírtam nézd meg a videót amit mondtam és h mi lesz a vége annak a videónak
    am. meg ha nem tévedek Zack nincs benne az AC-ban legalább is csak szellemként van jelen
    ebben pedig benne van...
  • Seth
    #17
    Nekem nem kell magyarázni a sztorit, képben vagyok vele
    A Crisis Core a FF7 előtt játszódik, ha megnézted volna a credits-et is végig akkor ott kiírják a végén,hogy to be continued in Final Fantasy 7 vagy vmi ilyesmi. Naná hogy nincs AC-ben Zack,mivel meghalt, FF7-ben is csak mint visszaemlékezés van róla
    szóval Before Crisis(mobilra,japán only)-->Crisis Core-->Final Fantasy 7-->Advent Children-->Dirge of Cerberus
  • baggins
    #18
    Ott a pont.
  • baggins
    #19
    Elküldöm privátban.
  • Brolly28
    #20
    bocs h most írok de most nem müxik otthon a gép és tegnap belegondoltam h milyen hülyeséget írtam na de mind1
  • Sephi
    #21
    Megjelent....
  • 5c0rp330n
    #22
    w00t!!4
  • Prince of Máté
    #23
    és elég lassan jön...
  • 5c0rp330n
    #24
    trailer a hivatalos oldalon!
    júniusban jön Európába.
    és az angol kiadásban benne lesz/van egy "hard mode" fokozat is
  • 5c0rp330n
    #25
    24-éig aki regel itt: link, az egy preregistered member lesz és nézhet exkluzív tartalmakat a jövőben :)
  • 5c0rp330n
    #26
    végem van. rámásoltam a psp-re, de nem mertem elindítani, féltem, hogy magával fog ragadni. aztán végül "najócsakbelenézek" alapon elindítottam, nem kellett volna. pedig csak 5 percre néztem bele, de hogy hogy fogom én ezt letenni, azon most is gondolkozok, pedig mást kéne csinálnom. ráadásul ez nem egy 5-6 órás playtime, mint a GoW :)
  • Petyus_
    #27
    HOL???
  • Petyus_
    #28
    HONNAN???
  • Sephi
    #29
    A hard mode miért is jobb?
  • Sephi
    #30
    En mar elő rendeltem ket hete... de mar "úgy" le lehet tölteni.
  • Petyus_
    #31
    Tudom-tudom, csak bosszantó, hogy még nem is postázták az előrendelt példányomat, és mire megkapom, a warezolók már el is felejtették. :P Pedig mióta is várjuk ezt a játékot? 2004-es E3-on jelentették be talán? :D
  • Prince of Máté
    #32
    Én is kipróbáltam, ez az első(és utolsó) FF játék amivel játszottam.
    Eddigiek alapján nem nagy cucc, harcrendszerről inkább nem mondok semmit, csak az X-et kell nyomogatni amire odamegy is kinyír mindenkit...
    Kb fél órát volt a kártyán, ennyi elég volt hogy meggyőzzön, töröltem is ;)
  • Prince of Máté
    #33
    Ja és a lényeget nem írtam:
    Tudom, hogy szinte mindenkinek tetszik, és most engem szidni fognak, de engem nem kötött le :/
  • wordsworth
    #34
    Van akit nem köt le :) egyéni dolog ki mivel játszik :) a TÖRTÉNET ami miatt szeretjuk mi az FFet :)
    Mellesleg ez a szintlépés dolog, hogy is működik? mer tudok angolul el is olvastam ennek ellenére nem értem, hogy a gaugén mi alapján adja be a 7-7-7 et.. ez random?
  • 5c0rp330n
    #35
    szvsz ha nem játszottál eddig rpg-kel, nem ezzel fogod megkedvelni a műfajt. kicsikét több ez a játék, mint X-nyomkodás. sztem eleve rosszul álltál hozzá a játékhoz, de nem fogom erőltetni, hogy játszál vele, ha nem hát nem. sok kritikus szerint minden idők legjobb PSP játéka, nem véletlenül. neked nem jött be, 100-ból van 1 ilyen ember is biztosan.
  • Sephi
    #36
    Szerintem is turheto a harcrendser de azert jobban orutlem volna a klasszikusnak :D

    Akkora fiiling kapott el a Shinra toronyba... jaj azok a regi szep idok.
  • Petyus_
    #37
    Örülök, hogy tetszik neked, te nagy FF-kritikus vagy. =) Már alig várom, hogy megkapararintsam.
  • wordsworth
    #38
    Kicsit a harcrendszerrol.. A DMW muködését lehet befolyásolni? mer így elég random a dolog, valamint mar annyi SP-m van, hogy az életbe nem fogja lepörgetni a DMW... Meg a menüben a DMW menüpont alatt progression pl sephirotnal 30%on all... szoval valakinek valami info errol?
  • Cortez71
    #39
    Óriási ez a játék :D Csak azt sajnálom, h a japán mentés nem működik vele, pedig azt már chapter 5ig elvittem, bár igaz, h nem sokat értettem belőle xD
    Most chapter 3-ban vagyok, lvl17, nagyon tolja Zack :) Már megvan Bahamut is :D
  • wordsworth
    #40
    Nah chapter 11-nél vagyok még sztem egy fél óra és vége a gamenak, eddig 11 órám van benne és a missionok 20% kész kb...