33
  • Csaba42
    #33
    De hisz ez jó, ugyanis egy olyan extrát is kap az ember, amiért nem kellett fizetnie! xD
  • bakagaijin
    #32
    Ugye ez vicc, ugye? Minden oprendszerre van vírus, legfeljebb több ill. kevesebb attól függően hogy mennyire népszerű. De bármilyet használsz, szinte biztos hogy akad rá vírus is. Az egészen egzotikus platformokra is...
  • kisember
    #31
    "Ez kevés. fdisk /mbr, utána particionálás, majd formázás."

    Ez kevés. Ezt követően sohasem telepítsz rá windowst! Ez 100%-banmegóv a vírusoktól.
    (szép számmal vannak alternatívák, vagyis más oprenszerek)
  • arrakistor
    #30
    Ezzel azért nem értek egyet: a Symantec Norton Ghost az (egyetlen) jó termékük, bár partició tükröző programot még én is tudnék írni, ha nekidúrálnám magam.
    És én az összes többi nagynak kikiáltott vírusírtótól is írtózom... lásd:
    kaspersky, panda, nod32 stb.. főleg azoktól amelyek a windows beépített tűzfalánál is okosabbnak hiszik magukat és 10x jobban idegesítik a júzert mint a legidegesítőbb pop-upos adware.
  • Bith
    #29
    Aki bármilyen Symantec terméket próbál meg használni, az meg is érdemli...
  • arrakistor
    #28
    és amint azt írtam ghostolni lehet egy nap egyszer , de lehet többször is ;-)

    tkp. minden nagyobb telepítés , rendszeráttúrás előtt és után érdemes, tulképp nincs minimum vagy maximum limit két ghost közt eltelt időben, ezt mindenki ráérzésre tegye. nekem ez úgy jön ki, hogy a fent leírtak szerint, minden nagyobb rendszerkotorászás előtt és után, de minimum hetente egy ghost. Reghostolnom pedig nem kellett már 4 éve, és akkor sem vírus miatt, hanem mert én elkeféltem valami rendszerbeállítást.
  • arrakistor
    #27
    skype nem figyel, csak megfigyelhet.
    a szolgáltató és köztem van 8 rúter amin TE nem élsz vissza az OTP-s adataimmal, de a maradék 7 közül számítsd ki mennyi az esélye ! Ezért mondtam a https:// SSL tunnel-t. A ghost a megoldás. Először elghostolod a frissen telepített rendszert aztán a feltelepített programokkal együtt ghostolsz és ha bekapsz egy vírust, mert lúzer vagy, akkor visszaghostolsz a legkésőbbi , még vírusmentes állapotra. Ennyi. Van még kérdés?
  • homeless
    #26
    Te hülye vagy a skype mit figyel meg??? Majd pont téged fognak figyelni. Ennyi erővel a szolgáltatód is megfigyelhet, vagy ha mész az otp oldalára és mondjuk 8 router van közted és az otp között, akkor a 8 közül bármelyiken megfigyelhetnek, ha akarnak. És akkor mivan? Semmi. Nálunk én is megfigyelhetem, hogy az alkalmazottak mit neteznek, vagy elolvahatnám az e-mailjeiket, de nem nézem meg mert ki a faszt érdekel, hogy mit leveleznek? A ghost milyen megoldás? Mit ghostolsz vissza, a frissen telepített rendszert? Akkor azt is mondhatjuk, hogy az egyetlen megoldás a vírusok ellen ha kihúzod a kábelt.

    #24: ennyivel le van tudva? ok.
  • arrakistor
    #25
    nekem , kaspersky nélkül se volt vírusom a windowson és a skype-n kívül, viszont én most az átlaglúzerekhez szóltam, akik nem képesek kiszedni kézzel a redzsisztriből a vírusokat.
  • arrakistor
    #24
    ez a kenegetés és a szépítgetés.
  • arrakistor
    #23
    Ezzen nem azt akarom mondani hogy tanuljunk meg szimbiózisban élni a vírusokkal, bár az is nagyságrendekkel jobb megoldás, mint bármilyen vírusirtót telepíteni (live cdről futtatni még hagyján) hanem azt , hogy aki banki tranzakciókat szeretne bonyolítani az használjon linuxot és győződjön meg hogy https:// oldalon van-e? aki pedig csak lúzerkedésre használja a gépét , szörföli meg játszani, annak úgyis mindegy , ghostolja el a rendszerét és vissza mittomén hetente egyszer (de lehet többször is ) és törődjön bele, ha windowst használ akkor a microsoft a skype a és az anyámkínja populáris szoftver eleve megfigyeli és a szörfölés közben is be fog kapni egy-két profin megírt vírust, ha összesz*rja magát akkor is. viszont ha visszaghostolja akkor pedig ismét 0 db vírus lesz a gépén, ezért a ghost 100%-os védelmet nyújt, és ismét nem győzőm hangsúlyozni, hogy az egyetlen valós megoldás a vírusok ellen.
  • homeless
    #22
    Összeseküvéselmélt...

    Azért nem kell ennyire lehúzni a vírusírtókat. Nekem kaspersky van windowsos gépen és egyáltalán nem lassítja a gépet még update közben sem. Amióta ez van, nem volt még vírusom. Ha néha belenéznél a forgalmadba, akkor látnád, hogy a zombigépes összeesküvéselméleted is csak az élénk fantáziád szüleménye. Azt mindenki tudja, hogy vannak vírusok, meg keyloggerek meg akármik, amiket nem ismer fel a vírusírtó, de nem kell túlmisztifikálni a dolgot.
  • arrakistor
    #21
    Egy profin megírt vírusnak, wormnak, de még akár egy keyloggernek, vagy spywarenek, mint ahogy a zombigépek hálózatainak sem érdeke, hogy a user gépe használhatatlan, lassú és sz*r legyen, ezért a vírusok profin vannak megírva , kicsik és észreveheteltlenek, gyakorlatilag kárt nem okoznak a gépben.. Ezzel szemben a vírusirtók batár nagyok, lomhára lassítják a gépet, drágák , sz*rok, és unprofik, de még be kell vallani: gagyik is úgy ahogy vannak... ésatöbbi satöbbi..
  • arrakistor
    #20
    Tömören a véleményem a vírusirtókról: logikátlan és felesleges lenne még akkor is, ha nem volna bennük is megfigyelő trójai program stb.. és még akkor is, ha nem maguk a vírusírók írnák őket...

    Magyarázat: a lentebb leírt okokon kívül (miszerint én személyesen nem egy esetben láttam futni egymás -mintegy mellett a jól megtűrve egymást - viszonlag régi keyloggert és vadiúj netes adatbázissal befrissített vírusirtót, a további ok az az , hogy teljesen ki van zárva hogy bármekkora adatbázissal rendelkező , bármilyen drága és bármennyire bereklámozott vírusírtó sem ismerheti az összes vírus maximum 10%-ánál többet (!) .. ez matematika (kombinatorika, és valószínűségszámítás) illetve törvényszerűség.
    Ellenben a "bármekkora adatbázzissal rendelkező" vírusirtó az már veszi magának a jogok és bátorságot annyira lelassítani a júzer gépét amennyire csak lehet és valós ZOMBIGÉPHÁLÓZATRA is bátorkodja használni. Tömören ennyi. Lehet ezt még itt kenegetni , szépíteni bárhogy , de a lényeg az csak ugyanez marad.
  • Gamecube86
    #19
    arrakistor. Én úgy tudom azt is egy vírus okozza... legalábbis nálam is volt ilyen pedig nem volt írtó a gépen akkor. Szóval tuti nem az vonta meg a jogokat :D
  • Szefmester
    #18
    jártam már úgy hogy legális és friss vírusirtóval jött maga a vírus is a szűz netmentes gépre.. kissé meglepő volt..
  • phoenix1
    #17
    ... ez lesz az ;-) :(
  • NessieGraf
    #16
    Az első ismert vírus szoftveres cég szándékossága volt, forgalomnövelés célből. Aztán feltalálták a vírusirtót.

    A baj nem az, hogy 3. dzsunka balra. A baj az, hogy sokszor neves cégek is ilyen helyeken dolgoztatnak.
  • sathinel
    #15
    Nekem comodo, és avast nagyon jól kijön egymással és free otthoni használatra. A vírusirtó van hogy wow közben frissít, és észre sem venném ha nem nyögné be hangal hogy megcsinálta. Tetszik, és szerintem használható. Egyetlen gond hogy néha egy spyware-t is kell futtatni, mert a böngészőt ha elindítod néha túl sok hülyeséget akar használni.

    Az aki nem rak fel ilyesmiket gondolom nem fizet neten, és nem használja az internetes banki tranzakciókat.
  • arrakistor
    #14
    én viszont már nem egyszer találkoztam olyan esettel, hogy a vírusirtó vonta meg ezeket a jogokat, és túl azon hogy 100szorosára lassította a gépet, és elfoglalt 300 giga helyet a rendszerpartición, még mellett futott az 50 kilobájtos, profin megírt keylogger és a vírusirtó rá se hederített csak b*szottul lelassította a gépet és megvonta tőlem a rendszergazdai jogokat. (Symantec AntiVIRUS) ezekután még uninstallálni sem lehetett a Norton-t , mert az uninstall csík a fél óra uninstallálás után visszaált "jogosultság hiánya" hibával a 99%-nál. hát köszönöm szépem .. de én ezek után semmilyen víruskeresővel nem vagyok hajlandó szüba állni. inkább kézzel kiszedem egy live CD-s windows-sal.
  • phoenix1
    #13
    Ne kiabáld el... legutóbb olyan gépet vírusmentesítettem amely megvonta a rendszergazdától a rendszergazdai jogokat, pl. regedit, task manager, néhány esetben a programok uninstallálását is lehetetlenné téve és még sorolhatnám.
  • arrakistor
    #12
    Én viszont kézzel bármilyen sunyi vírust kiszedek a registryből... A programozóval nem tud kitolni egy program.
  • arrakistor
    #11
    Vírusitrókkal idáig 8x annyit szoptam (időben is) mint magukkal a vírusokkal...

    Ha valakinek vírusirtót kell beállítanom, akkor inkább el sem vállalom azt a gépet. Nem állok szóba vele.
  • arrakistor
    #10
    De akkor a víruskereső már egy csomó legális alkalmazást kilő a ge*ibe , amire viszont tényleg szükség vón...

    Az egyetlen vírusirtó a Norton Ghost. (Már ha nem ghostolod bele a vírust )
  • arrakistor
    #9
    Még heurisztikus módban sem !
  • arrakistor
    #8
    Hání de hány keyloggert ismerek amit semmilyen víruskereső nem ismer..
  • arrakistor
    #7
    Win Vista Capable = Preinstalled Trojans Checked ...


  • hiftu
    #6
    "A vizsgálatokból azonban az is kiderült, hogy nem a gonosz kínai hackerek, illetve vállalatok összeesküvéséről van szó, hanem pusztán hanyagságról.."

    "a gyártók és partnereik titkolózása miatt szinte lehetetlen visszakutatni a vírus eredeti forrását..."

    Nos, akkor hogyan deritették ki, hogy a számukra ismeretlen helyről származó termék hanyagság miatt fertöződött meg? Megkérdezték az Isteni gondviselést?
  • willcox
    #5
    Ez kevés. fdisk /mbr, utána particionálás, majd formázás.
  • Hawaii
    #4
    Pl. Live CD-ről vagy Live USB-ről bootolni, amin van friss adatbázissal rendelkező víruskergető.
  • inkvisitor
    #3
    Vagy: Új vincseszterhez kezdésként format, és partícionálás újra.
    laptopnál úgyszintén, bár előre telepített csodáknál nem tudom mi segíthet.
  • dez
    #2
    Akkor ezek nem telepített vírusok, hanem telepedett vírusok.
  • PíszLávJuniti
    #1
    Vagy: csak akkor vegyünk meg valamit, ha már utánanéztünk, hogy mik vele a tapasztalatok..