19
  • Sanyix
    #19
    Nem biztos, lehet hogy az m$ vagy intel megfizette a külömbséget + egy kis extra ;)
  • Sanyix
    #18
    Ez a faszlámák által páréve elterjesztett egetrengető baromság még most is él tovább?
  • V1G3C
    #17
    Bár a banki szférában az olcsóság nem mindig cél ;)
  • V1G3C
    #16
    Pont az Integrity szerverek innen nagyon kilógnak, mivel Itanium CPU-s rendszer.
    Viszont a HP csak ezzel tud Win OS alatt sok CPU-t felmutatni. Olcsóbban megúszták volna a bankos fiuk egy x3950M2 vagy x3850M2 IBM rendszerrel.
  • digital
    #15
    A legnagyobb hazai bank, épp mostanában váltott szerverparkot. integrity_szerver
  • dez
    #14
    Hát elég rosszul tudod, mert ilyen max. valami pancser vagy lefizetett kiscéges beszerzésnél merül fel. A szerverpiac jelentős részét birtokolja az AMD. (Persze nem Asrock alaplapokkal. :P)
  • dez
    #13
    Hogy jön ide a vinyó? Ideje lenne megnézned a PC-k architektúráját... :) Az FSB-set és az IMC-set.
  • GABOR16
    #12
    Vagyis a szerverek világa :)
  • GABOR16
    #11
    Bevételben mindenképp az teszi ki a csúcsot :)
  • lee56
    #10
    Megbízhatatlanság.., háhá, ime egy tájékozott fórumozó :)
  • Su0my
    #9
    na az jó, bár én úgy tudtam, hogy a megbízhatatlansága miatt kevésbé szokták az AMD termékeit használni prof célokra/szerverbe..

    mondjuk arra kíváncsi lennék, a server része a piacnak hány százalékot tesz ki:)
  • sathinel
    #8
    Jah memória, PCIE, proci együtt ketyeg, és mellé jön a többi külön vezérelve, tehát ezeket elviekben nem lassítja a winyó, stb. Elég gyors ezért a taskváltás AMD-n már régóta. az új alaplapok meg 2kHz-n ketyegnek. És mindezt egy régebbi max 800MHz-s memóriákkal. Kemény lessz ha 4-6 magos procik magonként tartalmaznak majd memóriavezérlőt, :D
  • CyrSyS
    #7
    Győrben tudnék rendelni E8400-et. De nem régiben felvitték az árát és 60e ft-ot nekem nem éri meg.
  • dez
    #6
    Szerver vonalon még most is az AMD van az élen, mert ott többet számít az integrált memóriavezérlő, és a procik közötti buszrendszer fejlettsége. Ugyebár ezekben, azaz az architektúrában az Intel van lemaradva több immár pár évvel, az elavult FSB-s rendszerével. Ezen a Nehalem fog változtatni (de egyébként nem lesz minden fajtájában IMC és QPI).
  • Su0my
    #5
    tehát már csak másfél generációval vannak elcsúszva :)
  • JTBM
    #4
    Az intel jó lenne, ha elkezdené valóban árulni a 8400-t, mert Európában ma még nem lehet átlag halandónak hozzájutnia...
  • M0RN1NGST4R
    #3
    Nagyon kiváncsi leszek arra, hogy mennyit fog számitani teljesitményben az imc.
  • GABOR16
    #2
    Az új változatok nagyjából azonos órajelen egálban lesznek a Core2-kel...
  • tomcsa4
    #1
    Hmm figyelmesen elolvastam a leírtakat. Izgalmas évnek nézünk elébe hardver fronton. Főként AMD Phenom érdekel majd, hogy mit fog tudni.