46
  • juzosch
    #46
    Pályakezdőnek jah:D:D:D
  • juzosch
    #45
    Lehet tanulni kellett volna valami okosat, és akkor te is közéjük tartoznál:)
    Lehet csak előled bújkálnak?
  • dez
    #44
    Nem tudom, hol élsz, de pl. itt Budapesten van pár ezer (minimum).
    Már ha a 200-250 jónak számít.
  • dez
    #43
    Akinek családja van, az tényleg csak akkor vegyen ilyen drága kártyát, ha tellik rá.
    Viszont, nem mindenki minimálbéres.
  • bandee1
    #42
    Mutass már nekem jól kereső huszonévest. Vagy jól kereső 30 évest itt Magyarországon.:)
  • bandee1
    #41
    Majd ha lesz gyereked, meg családod, megtudod mi az, hogy a gázszámlát fizeted-e ki, a villanyszámlát, vagy esetleg veszel egy 150 ezer forintos videókártyát!
  • who am I 7
    #40
    takonytomcsa mit pattog itt?Kiengedték egy kis szabira a zártosztályról?Elmeháborodottaktól?Tetszik, hogy azt hiszi, minden embertípust ismer, de közben csak nevetségessé és korlátoltá "teszi" magát :) Irány vissza a szanatórium, kispatak.
  • Su0my
    #39
    amennyibe az üres ígérgetés nálad azt jelenti, hogy több ideig tudod használni a kártyádat, akkor igazad van. Hogy a CF és az SLI különbözőségéről ne is essen szó, ugye ... :)

    A többit nem is reagálom le, mert látom megsértettem a takonyszínűekhez húzó szívedet:) Esetleg arra még, hogy az nV lépéshátrányban van-é, vagy sem: ki fog derülni, én tartom magam ehhez. Igazából mondjuk azért hülyeség ez az egész, mert annyira eltolódtak az új generációs kártyák megjelenései egymástól, hogy mindig az éppen megjelenő gen van a csúcson. Mégis, ha valaki most vesz gépet, szerintem (a mérésekről meg annyit, hogy sok tesztben a Crysis-t veszik alapul, a felkiáltójeles, 'nagy szakértők' is [MO, asziszem tudjátok kikről van szó:)]..)egy Ati-val jár jobban, mert azért lassan jönnek a DX10-es 10.1-es szoftverek, és egy Ati szerintem hamarabb elviszi ezeket.. Hogy pl egy UT-ről már ne is beszéljek, főleg, hogy azt kicsit több játék használja, mint a Crysis 'hiper-szuper' ''újdonságoktól hemzsegő'' motorját..
  • Su0my
    #38
    azt hiszem, leírtad a lényeget
  • dez
    #37
    Minimálbéresek tényleg ne akarjanak 150k-s videokártyákat...

    Úgy látom, sok itt a fiatal, talán 10-en éves. Ha nem csak panaszkodni akartok 10-20 év múlva, még nem késő kezdeni magatokkal valamit.

    Amúgy sem a magyar viszonyokat kell alapul venni, mivel az Nvidia és az AMD sem éppen ezt veszi alapul, amikor besorolja a kártyáit.
  • dez
    #36
    Vagy 20-on évesek, akiknek még nincs családja, és jól keresnek, vagy 30-on évesek, akiknek van családja, és jól keresnek...
    Talán kezdeni kellett volna magunkkal valamit...
  • dez
    #35
    Sajnálatos, hogy ennyien nem látnak a szép szavak mögé.
    Próbáljátok függetlenül szemlélni a dolgokat, hirtelen máris más kép fog kibontakozni.
  • IMYke2.0.0.0
    #34
    Nem Rage 128, hanem Rage Maxx - hogy pontosak legyünk.
  • Sanyix
    #33
    Mint ahogy az ati-nek nagyon jóval előtte 2magos rage128

    Egyébként azért meglepő, mert... áhh ha nem látod miért akkor mindegy is.
  • virs lee
    #32
    Mi ebben a meglepő? Az nvidiának évekkel az ati előtt volt már duplamagos kártyája (7950 gx2).
  • virs lee
    #31
    Szerintem
    Aha, akkor itt nyilván megbízható, mérésekre alapuló tények következnek...

    a 4xxx-es generációja az AMD/Ati-nak lesz akkor vízválasztó (értsd: visszajutnak a csúcsra)
    Vagy nem. Inkább csak egy tuningolt 3xxx széria, mint az nvidiának a 9xxx.

    Az nVIDIA van most lépéshátrányban, akármennyire is nem látszik
    Hát valóban nem. Talán mert nincs is?

    ami a nagyobb baj, hogy a sok majmóca még mindig nV-t vesz
    Szörnyű hogy mindenki valódi teljesítményt akar kapni a pénzéért, nem csak üres ígérgetést mint az ati fanok...
  • Caro
    #30
    Tényleg "szép", kb. mint egy kamion, gondolom a hangja is olyan :D
  • neoG
    #29
    Szerintem Neked nem telik rá, és mivel irigy vagy, negatív tulajdonságokkal iletted azokat akik megtehetik!
    Persze ezt csak a levegöből szippantottam (hogy irigy lennél) ugyanúgy, ahogy Te a hibás jellemábrázolásaidat!

    Amúgy zsír ez a kari!olyan szép!felraknám a polcra dísznek
  • Su0my
    #28
    én meg most sajnos - ha működőképes gépről beszélünk - csak 1 GeForce 256-os (legelső GF széria!) "grafikus motor"-ral rendelkező személyi számítógépet nyűvök egy ideje! :D De nekem mindig is inkább Atihoz húzott a szívem (S3 Trident meg az über-ász kártya, amim volt valaha:D egyre több muzeális értékű cuccom van :D)
  • Locutus51
    #27
    Teljesen igazad van Su0my, szerintem legyen mindegy hogy kinek miből van pénze, és hogy azt mire költi... Mellesleg nem tudom, hogy miért lenne önző valaki azért mert a családja mellett a gépére is költ.. Ha nem tartaná el a családját, gyanítom hogy nem is lenne, mert ki akarna ilyen emberrel élni, ha meg eltartja, akkor miért ne költhetne magára is?

    Na hogy témába vágót is írjak, nekem csak akkor kéne egy X2-es akár Radír, akár G-Spot, ha ingyen adnák, perpillanat még a 8800GT bőven elég számomra...
  • lamer the true
    #26
    Jujj muszáj beírnom :)

    MIvel én már programoztam grafikus kártyát szólnék :)

    Az nvidia és az ati kapják be mert inkompatibilisek :) igazán megegyezhetnének pár szabványban
  • Kovász
    #25
    Hehe, mintha nem is olyan rég az nv még azt mondta volna az ati első x2-es bejelentésére, hogy parasztvakítás az egész és nem jó semmire, most meg tessék
  • Inquisitor
    #24
    "De ez sem baj, mert a hibrid megoldások megjelenésétől nem sok esélye lesz az nV-nek"

    Öööö, az NVidia is most vezette be saját Hybrid megoldását. Igaz nem annyira hatékony, de gyártástechnólógiailag le van maradva chipset oldalon is még. De ez biztos hamar változik majd.
  • Su0my
    #23
    már megbocsáss, de nagyon buta módon álatlánosítasz, szerintem ne is folytasd ezt az erőltetett skatulyázást
  • Alec
    #22
    a gazdag ember nem itt kezdődik
  • Alec
    #21
    ne pattogj már nem vagy moderátor
  • mikloss
    #20
    Az nVidia mikor vált kisebb csíkszélességre?
  • Yv@n
    #19
    Akkor csak nem pontos. Amire te gondolsz az a csóró, akinek családja van, de inkább gépre költ :)
  • tomcsa4
    #18
    Jajj igaz, nem tettem negyediket, akinek munkájához szüksége van rá. Bocsi lemaradt.

    3as azért, mert költhetné másra is. Pláne ha családja van. ÉS igen van ilyen sajnos. HA meg rögtön elkölti 1-2 havi fizetését, az még rosszabb. DE ez az én látásmódom, lehet mondani, hogy maradi vagyok. :)
  • Yv@n
    #17
    A 3as miért lenne önző?
  • Su0my
    #16
    az 1 dolog, de amennyire én tudom, alig valamivel tud többet mint az Ati megoldása..
  • Su0my
    #15
    akkorA vízválasztó, minT anno...
  • Power
    #14
    9800 GX2 sem ellenfele a HD 3870 X2-nek, mivel jóval drágább.
  • Su0my
    #13
    ezt csak saját magunknak köszönhetjük;)

    de azért elég gáz politikát bevinni egy ilyen topikba...

    A cikkhez:
    Szerintem ez a 4xxx-es generációja az AMD/Ati-nak lesz akkor vízválasztó (értsd: visszajutnak a csúcsra), mind anno a 9xxx volt. Az nVIDIA van most lépéshátrányban, akármennyire is nem látszik -> ami a nagyobb baj, hogy a sok majmóca még mindig nV-t vesz..

    De ez sem baj, mert a hibrid megoldások megjelenésétől nem sok esélye lesz az nV-nek, és remélhetőleg eltűnik a hardverpiac egyik leggusztustalanabb cége mindörökre:)
  • Inquisitor
    #12
    "Az nV doksik alapján a HD3870 x2 ellenfelének a 9800GTX-et szánják."

    Csak nem. Tekintve a 9800GTX egy 8800GTS512 "OC" átnevezve, ez elég nagy pofára esés lenne. Bár azt is remélem a HD3850X2-t nem gondolják komolyan. A "szaksajtó" szerint azzal akarják az "ólcsó" szegmensben is a két GPU-s megoldást erőltetni, ami nyilván baromság, mert a nyák és GPU ugyan annyiba kerülne ...

    Amúgy meg noti piacon az NVidia elszedett 12%-ot az Intel részesedéséből, amiből az ATI 2007-ben megszerzett 10%-ot, ez azért elég baráti ha azt nézzük manapság minden második gép noti, amit eladnak. Szerver alaplapokon meg valamiért manapság is ATI chipseteket használnak integrálva. Valami oka csak van.
  • tmisi
    #11
    Dehogy nem kell gazdagnak lenni. Kérdés ő mit értet a "szuper" alatt (én pl. Bill Gates-et).
    A lényeg viszont, hogy a 150 ezres karit nem 50 ezres gépbe kell tenni, hanem ha beleszámolsz egy quad procit meg minden földi jót (22-24'' TFT, 5.1 hangrendszer, stb.) az lassan kitesz fél millát. Azért már autót is lehet kapni. :D
  • tomcsa4
    #10
    arnak=mondanak*
    5-6 ezer forint*
  • tomcsa4
    #9
    Tudod az ilyeneket, hogy "jajj csak X ezer forint, semmi", meg "nehogy már ne legyen 5.6 ezer forintod memóriára, inkább szenvedsz?" meg hasonlókat olyanokat arnak, akik:

    1, nem keresnek, hanem más tartja el őket és pénzeli.

    2, nincs családjuk és a játékokban élik ki magukat (jellemtelen emberek). Se egy normális ruhadarabjuk nincs, semmi!

    3, esetleg valóban dolgozik és van családja és ezek mellett gyűjtöget. Ez az embertípus meg önző!

    Az első pontban a fiatalok vannak nagyrészt! És nem kell beleböffenteni, hogy "jajj de jól ismersz mindenkit". Igen jól ismerek mindenkit:)
  • Yutani
    #8
    Végülis, ha az ember nem fizeti be a csekkeit és nem eszik semmit, nem költ semmire, megveheti ezt a kártyát. Tényleg milyen jól állunk... :-\
  • willcox
    #7
    Biztos, hogy jó ötlet ugyanabba a tokba helyezni a procit és a grafikus magot? Mindkettő jelentősen melegszik, szerencsésebb lenne külön tokba rakni ezeket.