66
Azaz építsünk otthon hangfalat magunk! :)
  • ColdFire
    #1
    Nah mivel még nem volt, vagyis én nem találtam hangfal építős totyikot, csak részekre bontva, (hogyan építsünk 4.1es hangfalat, milyen hangszóró kell hangfalba) ezért gondolotam nyitok egyet, mivel nemrég kezdtem bele egy doboz építésébe :]

    2-t csináltunk, így néznek ki:


    Ha valaki érdekelt még a témában, akkor hajrá :]
    a mostani hangfalak készítéséről képeket majd töltök fel, csak pénzhiány van :]
  • PíszLávJuniti
    #2
    hányutas?
  • SHADOWEYES7
    #3
    szerintem csak 2
  • ColdFire
    #4
    nem értek a lovakhoz :(
    még csak a doboz van kész, többi cuccot majd ismerőssel csinálom :]
  • SHADOWEYES7
    #5
    mondjuk legalább 3 utasnak kell lenni,akkor nevezzük igazán hangfalnak "mély-közép-magas"
  • ColdFire
    #6
    aha, szoval jahogyígyvanez :]
    2 utas lesz állítólag.
  • SHADOWEYES7
    #7
    #3 :o)
  • ColdFire
    #8
    ami kell még, az mély, magas, hangváltó, szubcső, vmi tömítés hogy ne rezegjen, meg erősítő, ami igen húzós :[
  • SHADOWEYES7
    #9
    Tanulj.
  • ColdFire
    #10
    hozzáértő emberke segítségével csinálom :]
  • gabber_saviola
    #11
    rövidu :ASdddd
  • gabber_saviola
    #12
    szép, én is akarok egyszer egy homméd nagfalat készíteni
  • karajjj
    #13
    uncsitesóm nagyspíler :D majd dobok képet az alkotásairól..
  • PíszLávJuniti
    #14
    hány literes?
    terveztem egyszer tölcsérsugárzó építést, de rohatt nagy meló, sazl mégse -
  • Peetboy
    #15
    Örülök ennek a topiknak, mert engem is érdekel a téma.
    Én régen építettem 2 db hangfalat,de nem lett olyan jó amilyet szerettem volna ezért később ment a tüzelőre.
    Később rájöttem kicsi lett a doboz ezért nem volt meg a szükséges literes méret ahhoz,hogy jól szóljon a mély hangzás. Azután vettem egy pár 110 Wattos használt Videoton hangfalpárt,azóta is azt használom. Ezzel megvagyok elégedve, bár a mély kevéske de ez ennyire képes.
    Viszont lehet kapni már nagyon sok fajta jó minőségü hangszórókat,széles a kínálat a mély,közép vagy magas hangszórókból és nagyon olcsó áron. (Pl:Somogyi Elektronik).15-30 ezerből már meglehet venni az összes hangszórót hangváltóval,vezetékkel együtt.
    Azokból nagyon jó hangfalakat lehet éppíteni. De kell hozzá egy ismeret milyen anyagból legyen doboz, mekkora legyen,hogy nézzen ki,hogy jól szóljon.
    Sok sikert a Topikhoz!
  • PíszLávJuniti
    #16
    20 milis mdf ből érdemes dobozt csinálni
    nem rezonál, nekem is ebből készült
    a videotonnal nagyon jól jártál, somogyival kevésbé lett volna jó:)
  • SHADOWEYES7
    #17
    ?

    :P
  • gyuri12
    #18
    húúú de fasza öngyújtó!:-o
  • PyRex
    #19
    azért ez igen nagy baromság, amit írtál :) mármint, hogy "legalább 3 utasnak kell lenni"...
  • Balyy
    #20
    Régebben én is építettem hangfalat! Nem is egyet!
    Lentebb leírtakhoz még annyit h a hangfal éleit belülről érdemes mestertapasszal v. vmi hasonlóval leszigetelni! Ja meg a hangszóró belső pereménél is érdemes ezt megcsinálni! Ezt azért h ha esetleg nem pontosan vannak levágva az oldallapok akkor ne "fújja ki" máshol a levegőt! persze itt nem a levegő a lényeg ha érted hanem h a csövön jöjjön ki a hang(levegő)!
  • TommyC
    #21
    csak nem nézted a mythbusterst?
  • ColdFire
    #22
    ?
    nemhinném :o
  • TommyC
    #23
    jó, csakme abba is egy bazi nagy hangfalat csináltak.
    akkor nekem is eszembe jutott h nem lenne rossz egy nagyot csinálni, gondoltam neked is onnan jött az ötlet...

    node mind1
  • PíszLávJuniti
    #24
    Belső kitömésre mit használtál, milyen hangelnyelő anyagot?
  • hen-tes
    #25
    Arra vigyázzatok, hogy a macska bele ne szoruljon a subnyílásba, mert valamelyiket akkor muszáj lesz eltörni. :C

    [tapasztalatból ír]
  • ColdFire
    #26
    gondolom a macskát törted el :[
  • Balyy
    #27
    Huh már pontosan nem tudom mert haver szezte be (meg elég régen volt már) de azt tudom h kifejezetten erre a célra volt! Ilyen elég műanyag jellegű szivacs féleség volt! De szerkezetileg nem volt olyan tömör mint egy rendes szivacs!
  • passatgt
    #28
    lol tanújj meg irní
  • ColdFire
    #29
    nah, új fejlemények!
    MNC hangszórók lesznek a hangfalakba, 1 magas, 1 mély, 2 szubcső, hangváltó.
    a hangfalak összesen 300Wattosak lesznek. (papíron 350et ír a hangszórókra, de tapasztalat a 300)
    A hangfalak fejenként 10.000Ftből kijönnek (dobozzal 12.000Ft, de mivel az már kész van, nem számoltam), plusz egy erősítő, ami nekem kell az 10-20 körül van.

    Egyenlőre ennyi :]
  • Balyy
    #30
    Én most vettem nem régen autóba 2 db 2 utas 16 centis mnc hangszórót!
    Őszintéln szólva nagyon megérte mert nagyon jól szól! Azt hittem gyenge lesz de hát ha az árát nézzük (18k) akkor elvárható h jó legyen!
  • PíszLávJuniti
    #31
    Hangszóróra linkt
  • ColdFire
    #32
    tipust nem ismerem, majd megkérdezem, ma ki kéne menni erősítőt venni :]
  • PíszLávJuniti
    #33
    ehhez hasonló?
    Olyan kéne, ami vattához hasonló állagú, és az egész falat ki tudom vele tölteni. Oldallapoknál nekem is ilyen szivacs van.
  • PíszLávJuniti
    #34
    Nekem előre kéne 2, mert most csak hátul van. Mit ajánlasz?
  • Énvagyokazapád
    #35
    nah megvettem az erősítőt, 15.000Ft volt
  • Énvagyokazapád
    #36
    nah kész az egyik hangfal, már csak a 2 szubcső hiánycikk :]
    átmenetileg az erősítő egy akkutöltőre van kötve, és a vezeték is a hangfalból a szubcső helyéről van kivezetve, amig nincs meg a cső, nem volt kedvünk vele szórakozni. Amúgy majd az erősítő a szgépről kapja az áramot.


  • Peetboy
    #37
    Na egész jól néz ki. De nem lesz ez a doboz kicsi egy ekkora hangszóróhoz? Hány centis 25-ös? Megvan a leírás minden mély hangszóróhoz, hogy hány literes dobozt ajánlanak. Ha kisebb az ajánlott méretnél akkor nem fogja kiadni rendesen a basszust.
  • Énvagyokazapád
    #38
    a dobozt papír szerint csináltuk, amihez ez a két hangszóró ajánlott, és az én füleimnek tökéletesen leadja a basszust :D
  • PíszLávJuniti
    #39
    12Voltos erősítőt hajtasz gépről?:O
  • Énvagyokazapád
    #40
    milyen problémát látsz benne?