66
Azaz építsünk otthon hangfalat magunk! :)
  • badzso5
    #66
    Itt vannak az én hangfalaim. Nézzétek meg, likeoljátok , kövessétek!
    Köszi, üdv.

    http://www.facebook.com/DiySoundsystem
  • ITM
    #65
    Sziasztok.

    Nem tudom jó helyre írok-e, de gondolom Ti is értetek hozzá.
    Van egy Logitech Z-5500-as hangrendszerem és mióta átrendeztem a szobám és pakolgattam a subládámat (nem dobáltam, csak felemeltem és párszor arrébb raktam) elkezdett búgni (zúgni). Nem tudom mi erre a jó szó, de mintha valami interferálná. Főleg akkor hallatszik, mikor totál csend van. Néha, 15-25 mp-re meghangosodik a zúgás, aztán visszamegy "normálra".
    Valami ötletetek van?
    Köszi szépen!

    DRK
  • Mániás
    #64
    Az faca! A hangfalad NEM AD LE WATTOT!!! A hangfaladban lévő hangsugárzok csak wattot vagyis elektromos teljesitményt tudnak átalakitani hangá amit már nem vattban hanem Decibel-ben fejezhetünk ki.(az ne kavarjon meg hogy a decibelt a fizika és elektronika területén is használjuk mértékegységként)
    Szerintem "wattot" Akkor tudna leadni ha kézzel lökdösnéd, mozgatnád a hangszorod membránját és igy a mozgatás következtében a papirtölcsérhez ragasztott tekercs ami egy mágnesben helyezkedik el és általad ugyan csak mozog indukálna és elektromosságot termelne aminek ugye van valamennyi teljesitménye "wattja" :)))
    Amugy hogy a témához is irjak valamit én is csináltam hangafalat, igaz hogy autoba valo mélyláda de akkor is hangfal. Majd teszek fel képet rola és leirom mit tud :)
  • Peetboy
    #63
    Multiméterrel. Vagy mérőmikrofonnal.
  • Énvagyokazapád
    #62
    meg tudom valahogy nézni, hány wattot ad le a hangfalam?
  • Énvagyokazapád
    #61
    ;)
  • Peetboy
    #60
    Ja, az más. Olyankor még 20 ft-os csavarra se tellik.
  • Énvagyokazapád
    #59
    hát így motorvásárlás előtt :D
  • Peetboy
    #58
    Az aztán nagy anyagi megterhelés lehet.
  • Énvagyokazapád
    #57
    venni kéne még 4 csavart, mert hangszórónként 2-2 hiánycikk :D
  • PyRex
    #56
    omg...
  • Énvagyokazapád
    #55
    hát gondolom, mivel telóval lett felvéve :)
  • Peetboy
    #54
    Jól szól. Csak így nem jön át a hangzása teljesen.
  • Énvagyokazapád
    #53
    Bass Test
  • Peetboy
    #52
    Valaki kicserélte már a Videoton hangfalak hangszóróit MNC-re? Nekem Videoton DC 2550Ahangfalpáram van. Ebbe kéne valami ütős mélyhangszóró.
  • Peetboy
    #51
    Legújabb információim szerint a Somogyis hangszórók Kínából valóak. Azért olyan olcsóak. Hátrányuk az, hogy min. 25 cm-es mélyhangszórót kell venni a normális hangzáshoz.
  • material123
    #50
    Hello Borg,

    a hangfaladért 38,000.- Ft-ot tudnék adni, ha tényleg szép állapotú. És csak ha az előlapjai is megvannak! Üdv!
  • Peetboy
    #49
    Meghallgatnám ezt hogyan szól. Én a somogyis hangfalakat ismerem, azok nem mennek le olyan mélyre. De hallottam már zenegépet 30 cm-es piros MNC hangszóróval és az nagyon jól szólt.
  • Peetboy
    #48
    Ennek a hangfalnak vagy párnak? Szerintem ez darabonként megér 15 ezret. Ha valaki újan csinál egy ilyen hangfalat, akkor 15 alatt nem jön ki darabonként.
  • Borg87
    #47
    szerintetek ennek a hangfalnak menyi lehet a mai értéke hibátlan állapotba lett hozva Beovox M100
  • Énvagyokazapád
    #46
    havernál bevált ugyanilyen hangfalakkal uilyen megoldással, szvsz akkor itt is
  • PíszLávJuniti
    #45
    csak mert, szvsz nem mindegy, hogy a kocsi erősítő 12 Volton akar 100Wattot leadni, ami cirka 10A, ha ezt a 10 ameprt nem bírja el a hángszóró drótozása
  • PíszLávJuniti
    #44
    a hangszóró az erősítőhöz illesztettnek -re gondoltam #42 ben
  • Énvagyokazapád
    #43
    legalább olcsóbb :]

    42#: a hangszórók beltériek, és azoknak is vannak tervezve ha erre gondolsz
  • PíszLávJuniti
    #42
    a hangszóró is erre van méretezve?
  • PíszLávJuniti
    #41
    autó erősítőt hajtani bent.. elég beteg dolog
  • Énvagyokazapád
    #40
    milyen problémát látsz benne?
  • PíszLávJuniti
    #39
    12Voltos erősítőt hajtasz gépről?:O
  • Énvagyokazapád
    #38
    a dobozt papír szerint csináltuk, amihez ez a két hangszóró ajánlott, és az én füleimnek tökéletesen leadja a basszust :D
  • Peetboy
    #37
    Na egész jól néz ki. De nem lesz ez a doboz kicsi egy ekkora hangszóróhoz? Hány centis 25-ös? Megvan a leírás minden mély hangszóróhoz, hogy hány literes dobozt ajánlanak. Ha kisebb az ajánlott méretnél akkor nem fogja kiadni rendesen a basszust.
  • Énvagyokazapád
    #36
    nah kész az egyik hangfal, már csak a 2 szubcső hiánycikk :]
    átmenetileg az erősítő egy akkutöltőre van kötve, és a vezeték is a hangfalból a szubcső helyéről van kivezetve, amig nincs meg a cső, nem volt kedvünk vele szórakozni. Amúgy majd az erősítő a szgépről kapja az áramot.


  • Énvagyokazapád
    #35
    nah megvettem az erősítőt, 15.000Ft volt
  • PíszLávJuniti
    #34
    Nekem előre kéne 2, mert most csak hátul van. Mit ajánlasz?
  • PíszLávJuniti
    #33
    ehhez hasonló?
    Olyan kéne, ami vattához hasonló állagú, és az egész falat ki tudom vele tölteni. Oldallapoknál nekem is ilyen szivacs van.
  • ColdFire
    #32
    tipust nem ismerem, majd megkérdezem, ma ki kéne menni erősítőt venni :]
  • PíszLávJuniti
    #31
    Hangszóróra linkt
  • Balyy
    #30
    Én most vettem nem régen autóba 2 db 2 utas 16 centis mnc hangszórót!
    Őszintéln szólva nagyon megérte mert nagyon jól szól! Azt hittem gyenge lesz de hát ha az árát nézzük (18k) akkor elvárható h jó legyen!
  • ColdFire
    #29
    nah, új fejlemények!
    MNC hangszórók lesznek a hangfalakba, 1 magas, 1 mély, 2 szubcső, hangváltó.
    a hangfalak összesen 300Wattosak lesznek. (papíron 350et ír a hangszórókra, de tapasztalat a 300)
    A hangfalak fejenként 10.000Ftből kijönnek (dobozzal 12.000Ft, de mivel az már kész van, nem számoltam), plusz egy erősítő, ami nekem kell az 10-20 körül van.

    Egyenlőre ennyi :]
  • passatgt
    #28
    lol tanújj meg irní
  • Balyy
    #27
    Huh már pontosan nem tudom mert haver szezte be (meg elég régen volt már) de azt tudom h kifejezetten erre a célra volt! Ilyen elég műanyag jellegű szivacs féleség volt! De szerkezetileg nem volt olyan tömör mint egy rendes szivacs!