51
Megint késik a fizetés
  • Grenzjager
    #51
    Többszázmilliárdos körbetartozás – a kormány tehetetlen!
    Ha fönök azért nem tud fizetni mert neki se fizetnek, akkor úgy kell kötni a cég szerződéseit hogy nem fizetés esetén irány a netre fel a nemfizetők adatait, hogy szépen a gúgliban is jól szerepeljenek a cég nevükre mint nem fizetők... A legdurvább az építőipar, ahol talán már kiút sincs...
  • lally
    #50
    ... húúú, azok a; Szerényen-szegény- Csóringerék !
    - e szegény, Tini-MILLIOMOS-Csemeték ! -valamiből, azér' tán:
    Nekik is csak, "meg-kell" ( ,tollasan-) MILLIÁRDOSodniuk ! -nem igaz ?!
  • tudor1980
    #49
  • KADARKA
    #48
    Csatlakozom...Nem értem meg az olyan köcsög, buzi,szemét, geci, kis szarjankó vállalkozókat akik nem képesek fizetni időben,nekem is késett 2 hetet!!!!!!!
  • Sir Quno Jedi
    #47
    Hát nem árt előre tisztázni az erőviszonyokat magadban is, mielőtt odamész keménykedni... :DDD
  • dragon11
    #46
    Ezt kell tenni, de vannak olyan főnökök, akikkel nem lehet beszélni, mert már akkor repülsz is..:(
  • Sir Quno Jedi
    #45
    Így van. Mindig ezt ugázom mifelénk és (nálam) be is jött eddig. Mert szóban bátrak, de utána fizetnek, mint a kisangyal, meg emelnek is ha kell stb.-stb. Lehet engem is pótolni, hooogyne, csak sokba kerül...
  • banok
    #44
    go munkaügyi bíróság.
  • Ryleh
    #43
    Topic maradjon élve.....akár Spoilerben a "korrekt" vállalkozok,cégek neveivel....
    amugy az is jopofa,hogy ha mindig visszatartanak a lovébol..ergo lécelni akarsz...pápá---de ennyi volt....29-e felé kamu betegség...huzni fizuig(ol mondjuk 10-15 ig..aztán pápá...de nem marad benn semmi:)))
  • Mighty
    #42
    Nem :)

    Olvastam valahol. Bérből élek.
  • G_ArchAngel #41
    Van ez így, nekem októbertől februárig egy fillér nem jött a számlámra, alvállalkozó vagyok egy tervezőirodánál, az iroda magyar, én Londonban élek - és ugye itt kell pénz a mindennapok túléléséhez, itt nem tudok szüleimnél kopogni, ha bajom van...

    Életem legszarabb hónapjai voltak, aztán egyszercsak megjelent a számlámon egy szép összeg, persze nem véletlenül, nem sokan vannak Mo.-n, akik egy 60 lakásos lakóparkot 1(!) hét alatt 0-ról felépítenek 3D-ben, engedélyes tervekkel kidolgozva, ha engem elbuknak, bukják a melót.
    Megtehetem, hogy nagy összeget kérjek melókért, de ez együttjár azzal a helyzettel, hogy várnom kell a pénzre, mert bizonyos pénzek nehezebben mozognak, főleg, ha több kézen mennek át.
    Ez az én példám, de sok ilyet ismerek: vannak szakemberek, akiket nem szeretnek elveszteni a cégek. Persze senki sem pótolhatatlan, de a pótlásra szánt idő és energia néha nagyobb veszteséggel jár, mint megtartani valakit.


    Az élet olyan, mint a szex, csak nem mindegy melyik végére állunk a pénisznek...
  • asdefge
    #40
    Mighty, csak nem Metrót építesz Te is? :-))
  • Taranov
    #39
    Senki sem gondolja rosszul, egyszerűen csak ki így, ki úgy gondolja.
    Meg ugye minden eset más, de nem jellemző szerintem, hogy valaki szándékosan arra épít, hogy nem fizeti ki a dolgozókat. Inkább csak így alakul.
    Nagyon gyakori, hogy egy tartozással valaki elindít egy lavinát és az elsodor több céget/munkavállalót is.
    Persze ha mindenki időben fizetne, egyszerűbb lenne az üzleti élet.
  • Mighty
    #38
    Körbetartozás trükkösen:

    Van egy vállalkozásom, amivel elvállalok egy munkát. Ezt nem csinálom meg időben sőt húzom az időt, ezért kötbért fizetek a megrendelőnek. A megrendelőt alkalmazta egy másik cég. Az én megrendelőm csak az én munkám elvégzése után tudja befejezni a melót. Természetesen kötbért fizet az én megrendelőm annak a másik cégnek, sokkal többet, mint amennyit én neki. A másik vállalkozó véletlenül az én érdekeltségi körömbe tartozik...
  • szjuca
    #37
    Ó szegények, ha lesz időm sajnálom őket. Ha már egy cég úgymond körbetartozásokra kényszerül, el kellene gondolkodni a drága ügyvezetőnek, hogy hogyan is tovább. Inkább számoltassa fel a cégét, küldje el a dolgozóit. Szerintem így etikusabb, mint hintáztatni őket hetekig-hónapokig. Bár lehet, hogy én gondolom rosszul, én állami cégnél dolgozom.
  • Taranov
    #36
    Olyan körbetartozások vannak sajnos bizonyos területeken, hogy még talán azt a munkáltatót is lehet sajnálni, aki nem fizeti ki (nem tudja kifizetni) az alkalmazottait.
    Az olyan cégvezető meg ritka, aki inkább maga éhezik, csak ki tudja fizetni az alkalmazottait :)
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Dehát ez az igazság. Tényleg százan (vagy ezren) állnak a kapuban és elég, ha nem áll jól a szemed, repülsz is. Ez van. A tények AZOK tények.

    Még a nagyon szofisztikált melót végző és magasan kvalifikált munkaerőt SEM becsülik szarra sem... (tapasztalat)

    Mivel nincs már kámmunizmus és ninc mukakönyv sem, my. kirúghatnak, vagy max. kiléphetsz, másképpen szankcionálni igazából nem tudja egymást a munkaadó/munkavállaló. Szép új világ, de ezt akartuk és megkaptuk! A rablókapitalizmusban nincs helye a szociális mambódzsambónak és az álszamaritánius érzelgőködésnek...

    Én is hittem valamikor a mesékben, aztán 1x letisztáztuk a dolgot (és az erőviszonyokat) a főnökeimmel. Elég kemény lecke volt. Azóta kussolok, de mosolyogni azért nem fogok hozzá.
  • szjuca
    #34
    Ez a legnagyobb szemétség a világon!
  • tudor1980
    #33
    Sajnos van ijen és természetesnek veszi a monkáltato ha beméssz felmondani meg az a válasz hogy százan állnak a kapuba és mindenki potolhato.
  • szjuca
    #32
    Sziasztok!
    Én el sem tudom képzelni, mi lenne velünk, ha nem kapnánk meg időben a fizut. Hallottam már ilyenről, hogy késik, meg nem kapnak és olyankor mindig nagyon sajnáltam az illetőt. Röhejes dolognak tartom, biztos jogtalan is. Aki így szokott járni, próbáljon meg valamiféle jogorvoslatot keresni. Senki nem lehetetleníthet el ilyen módon embereket, családokat... Léteznek már 80-as körzettel hívható jogászsegítők, ügyvédek... Mert gondolom, mindenki attól fél, hogy ha elindít valamiféle eljárást vagy vizsgálatot, akkor a munkahelyébe kerülhet. Az meg a kettő rossz közül a legrosszabb.
  • DJ RX7
    #31
  • leho94
    #30
    Nekem meg a zsebpénzem késik :DD
  • shaba23 #29
    nekem sincs mert elköltöttem
  • Sempronius
    #28
    bár én nem dolgozom, de jól jönne egy kis fizetés emelés :D :D :D
  • Vlala #27
    Inkább ez, mint a havi vérzés. :)
  • csgery
    #26
    Uhh, csak meg kellett volna nézni az adatlapodat, oda van írva... na mindegy, ehhez is ész kell:D
  • csgery
    #25
    94 km:D
  • Atti12
    #24
    osztálykirándulás ^^ Debreceni vagyok amúgy. Annyira nincs messze :)
  • Csabesz6
    #23
    azért a fórumot ne zárd be:)
  • csgery
    #22
    Jaja, Várfürdő rulz:D Jártál erre, vagy a közelben lax?
  • desigo
    #21
    menjél Juszthoz panaszkodni...

    A munkaszerződésedben benne van,hogy 5-ikéig meg kell kapnod?
    Korrekt helyeken a hónap utolsó munkanapján rajta van a számlán a pénz...
  • tudor1980
    #20
    Szerintem igen ott dolgozom áááááááááá nem csak vicc volt
  • Atti12
    #19
    (ott jó a strand)
  • csgery
    #18
    Viszlát:D (Kisvárda)
  • csgery
    #17
    Biztos nem valami multicégek, az tuti:D
  • tudor1980
    #16
    Na ja igazad van be is zárom a forumot na szevasztok karcag-rol voltam.
  • Timber
    #15
    Nahat, vannak olyan cegek ahol ez elofordul? :D
  • csgery
    #14
    Hát nem rohangál mindenki, hogy nyisson neki egy topikot:D .
    Szerintem nem késik mindenkinek a fizuja, van ismerősöm, aki maszekban dolgozott, és egy fél évvel utána sem adták neki oda a több mint 300000 forintot... tehát vannak ilyenek, de szerintem ez nem igazán egy fórumra való téma, idejön majd néhány agyas, aki belefogja keverni a politikát, meg az ilyen flémes baromságok.
  • tudor1980
    #13
    Általában 28.án meg van vagy a másik honapban. Nem tudok előre tervezni soha de ez az én bajom gondolom csak kiváncsi voltam másutt mi a helyzet.
  • tudor1980
    #12
    Gondoltam másis van igy ? vagy nem