29
  • Csaba42
    #29
    "Kb mint a mai politikában. A pártok kikötik hogy minden tagjuk ugyanúgy kell hogy gondolkozzon mint a párt. Olyan nem létezhet hogy más a véleménye."
    De lehet, csak arra meg azt mondják, hogy hazaáruló, vagy hogy bitófán a helye. :(

    "obb az ahol látod a negatív dolgait is."
    Én spec. ha venni szeretnék valamit, a fórumokon nézek szét elsőnek, hogy kinek milyen tapasztalata van az adott termékkel kapcsolatban, aztán jöhetnek a szokásos rizsák, és végül a vásárlás, ha jó tapasztalatokat olvastam (ergó több a jobb mint a rossz, és nincs számomra túl rossznak számító). :)
  • sathinel
    #28
    Azért van ez mert ilyen az ember. Mindenki másképp gondolkozik. Én azokat az oldalakat utálom ahol egyhangú a vélemény mindíg. Abból nem sokat szűrsz le. Kb mint a mai politikában. A pártok kikötik hogy minden tagjuk ugyanúgy kell hogy gondolkozzon mint a párt. Olyan nem létezhet hogy más a véleménye. Az hogy ilyenkor elmondja mindkét fél a véleményét, tapasztalatait még nem jelenti hogy igaza is van. Ezért jó a fórum ahol véleményekkel, linkekkel igazolja a két fél hogy neki van igaza. A mai újságírás It vonalon legtöbb helyen abból áll hogy agyondícsérnek minden terméket, és utánna reklám alapján dönts. Jobb az ahol látod a negatív dolgait is. Pl linux-nál felhozzák mindíg hogy az átlag user megszokott menüben akar működni, és az ugye a win-nél megszokottak. Ezért fejlesztik úgy pl az ubuntut is hogy 1-2 kattintás grafikus képernyőn elég legyen installhoz, update-hez. Ne kelljen konzol mert copy-paste már hard user feladatnak számít manapság. Persze ebben a linux-os oldalnak is igaza van hogy gondolkozni, tanulni kellene, és nem 1-2 ikont ismerni és bemagolni mi után mit kell nyomni(1 bites tanulni nem akaró user). viták, beszélgetés nélküli oldal csak a gyártóknak jó.
  • gkalcso
    #27
    Személyeskedésnek hívják azt, amit kifogásolsz. A kommentelőkön múlik, hogy meddig tűrik ezt el, ha a moderátor nem tesz ellene.
  • tomcsa4
    #26
    Nem tudom de engem is zavar. DE leginkább a cikkírók fikázása. Ha nekem nem tetszik egy cikk, akkor nem kommentelek. HA nem érdekel valami, akkor nem olvasom el+nem kommentelek. De ez nem jelenti azt, hogy béna, szar a cikk, távolról sem.

    Fikázás meg neten sajnos elég gyakori még. Jó jó vitázni lehet, de az anyázás már teljesen felesleges.
  • kacsi01
    #25
    Az miért van hogy teljesen mindegy milyen témában jelenik meg egy cikk itt az sg-n, a cikkhez tartozó fórum átlagosan a 6., 7. post magasságában átmegy fikázásba/anyázásba/a cikkíró basztatásába/nyelvtani-helyesírási hibák kivesézésébe, és még sorolhatnám. Vajon a fórumozók átlagéletkorának, vagy intelligenciah(i)ányadosának van több köze a dologhoz...?
  • Skyline
    #24
    Na ha ez megtörténik temetem a Logitech-et....
    Miért kell egy minőségi,korrekt céget elbaxni ennek a köcsög microsoftos buziknak a szemét termékfelhozatalaukkal...Két microsoftos egerem volt az első beszart a másodikat megbántam hogy megvettem,miután vettem mellé egy logi egeret...Kormánnyal hasonlóak a tapasztalataim...Felőlem aztcsinál a microsoft amit akar de a logitechet ne csesztessük pls...
  • Csaba42
    #23
    "A windowshoz hozzászokatott felhasználók ugyanis sokkal nagyobb valószínűséggel váltanak később eredetire"
    Én is pont ugyanezt (akartam) írni lejjebb, köszönöm!

    "a cégek főleg a nagyobbak vagy megveszik a windowst, vagy ingyenes alternatívát keresnek."
    Persze, mivel én szvsz nem bíznék meg olyan cégben, amelyik kalóz progikat használ (na jó, azért az MS is odatett egyszer :)), mert az jelenthet pár dolgot. Arról nem is beszélve, hogy míg egy magánfelhazsnáló nem biztos, hogy ki tud pengetni 6 millió dollárt (jó sok év kéne hozzá), addig egy cég megteheti, a bevételei függvényében, és már csak ezért is szükséges, hogy vagy eredeti, vagy ingyenes szoftverük legyen.

    A kedvencem a RIAA, aki nem által trillió nagyságrendben is büntetni (valami 150k körül van náluk egy mp3). Komolyan, ha holnap kopogna az ajtón, és mondaná, hogy fizessek 150 milliárd dollárt (hasraütésre mondtam egy számot), elzavarnám a fenébe a vicceivel. Évi 50 000-res fizuval számolva 3 millió évbe telne, míg kifizetném, 15 milliót pedig 300 évig.
  • floatr
    #22
    Neeeeeeee...
    Neee dicsérjék meeeeeeg...
  • veghlaci05
    #21
    "Ha holnap a Linux annyira megerősödne, hogy szinte minden újabb játék megjelenik rá, sok ember nem gondolkozna azon, hogy leváltaná-e a Windowst."

    Ebben bizony van valami ha nem is a legjobb példa. A M$-nak célja hogy minél kevesebb kalóz windows példány legyen, de a legnagyobb rémálmai egyike hogy hirtelen minden ilyen windows helyére valamilyen ingyenes oprendszer kerüljön. A windowshoz hozzászokatott felhasználók ugyanis sokkal nagyobb valószínűséggel váltanak később eredetire, és ha csak a felhasználók kis százaléka teszi ezt meg már az is hatalmas haszon a M$-nak. A teljes képhez az is hozzátartozik hogy elsősorban az otthoni felhasználók körében elterjedt a hamis windows, a cégek főleg a nagyobbak vagy megveszik a windowst, vagy ingyenes alternatívát keresnek.
  • Praetor
    #20
    Jajj, ember... Legalább az első mondatot olvastad volna el.

    "Míg az EU megbüntette, az amerikai fél megdicsérte a szoftvercéget, amiért az fokozatosan megnyitotta protokolljait a riválisok előtt."

    Nem a nyílt forráskódról van itt szó, hanem a protokollok pontos dokumentálásáról van szó. Pl. XP/Vista alá írt, hatékony szoftverek fejlesztéséhez szükséges. Az USA-nak elég volt az hogy "fokozatosan" tette közzé a dokumentációt.

    Míg az EU-jog nem ismer ilyen maszatolást úgy általában. Vagy nyitott, vagy nem. Amíg vannak nem, vagy nem használhatóan dokumentált protokollok, addig a cég nem tett eleget a Bizottság határozatának. Magyarán szólva: Ha csak 20%-át csalod el az adódnak, akkor is adócsaló vagy. Nem csak akkor, ha mindet csalod el...
  • Zoleeca
    #19
    Hozom a popcornt :D
  • haxy27
    #18
    Gyerekek miért kell a windowst nyitotá tenni mikor az alaplapok biosa sem nyitot és még a többi hardveröl nem is beszélve. Kezdjük az alapokat nyitótá tenni.
  • Csaba42
    #17
    "Lopsz. Szerinted ez magyar tendencia, és mint a legjelentösebb nemzeti mozgalom tagja, még büszke is vagy rá. Gratula!"
    Ja, és ezt is bebuktad, mert én vérbeli hazafi vagyok! :P És mutasd meg, kérlek, hogy miből gondolod azt, hogy büszke vagyok rá, már ha nem túl nagy kérés, mr. Original. Érdekel.
  • Csaba42
    #16
    Na látom, az IQ barbárok megjelentek. Akkor az öcsisajtoknak válaszolok:

    "Szerinted ez magyar tendencia"
    Igen, az, mivel eddig egy olyan emberrel sem találkoztam, akinek minden szoftvere eredeti lenne. Vagy te ilyen vagy? Mert akkor megkövetlek. Javaslom, gondolkodj el, mielőtt bármit is beírsz. Amúgy ha azt hiszed, hogy a magyarok többségének eredeti szoftvere van otthon, akkor ébredj fel, s csalódj.

    "szerinted az „ellentés“ = „inkoherens“"
    Én ilyen baromságot nem mondtam, úgyhogy tanulj még egy kis szövegértelmezést a suliban, oké? Ja, és nyugodtan használhatod a Google-t, de ha egy adott szót nem értesz, de akkor ne fröcsögj másnak a helyes használatról. LOL.

    "Valószínüleg infóból is 2-es voltál, ugyanis ahhoz is túl debil vagy, hogy a lopott Windows-ra legalább open office-t telepíts"
    Na, ez a szánalom magaiskolája. Szóval aki nem OpenOffice-t használ, az mind debil az infóhoz. Gratula a gondolatmenethez, ügyes próbálkozás lehetett volna (abban az esetben főleg, ha az OO mellett a legfeljettebb MS szövegszerkesztő a Jegyzettömb vagy a Write lenne), ha nem próbáltam volna ki az OO-t még anno. De igen, kipróbáltam, és maradtam a Microsoft termékénél (s nem csak én, bizonyára vannak még hasonló gondolkozású emberek). Ez olyan nagy baj? Mert ha ez neked sérti a bögyöd, akkor bizony szúrni fogja még jó ideig, mert eszem ágában sincs váltani. Miért is kéne, ha minden feladatot el tudok látni pl. a Worddel. Ja, mert trendi az MS cuccokat szidni, és mást használni helyette. Ja, és megmondanád, kinek a Windowsát loptam el? Nálunk errefelé kalóz, másolt szoftvernek mondják (mert mi más lenne?), de nyilván én csak Parasztiában élek, azért nem mondom/hallom így.

    Az ezutáni bekezdésed szó szerint értékelhetetlen, csak fröcsögsz, semmi több. Ki említette amúgy a játékokat? Megmutatnd nekem azt a mondatom, ha megkérhetlek? Ja, és bebuktad, mert a GS úgy, ahogy van, nem objektív, nem olvasom már évek óta.

    "Ezt a „mindenki kötelezö jelleggel IE-t használ, mert ez van alapból a Windows-ban“ hülyeség"
    Újabb (ezúttal súlyosabb) szövegértelmezési hiba, ugynais olyat nem mondtam, hogy kötelező jelleggel használ mindenki - nem is írtam ilyen szót! Ezt besz*ptad, nem is kicsit, nagyon.

    Ha esetleg két fröcsögés mellett idefigyelnél, láthatod hogy azt írtam, van olyan ember (javaslom, térj be a legközelebbi FF-es hírhez, ott is felbukkant pár ilyen embörke - de ettől még nem kevesebbek, mint te)! Vagy ezt nehéz elég felfognod? Kicsit kezd szűk keresztmetszetté válni az agyad, nem gondolod?

    "Az M$ meg tényleg köcsög, hogy a lopott software-ekkel telepakolt gépeden kutakodik. Másrészt olyanról, hogy tüzfal, hallottál-e már? Nem, nem a téglafal a létrával, hanem a másik..."
    Nem-e? Akkor mi volt anno a Windows Update botrány? Nyilván sosem volt ilyen, csak hallucinálok. Pffff[levele] A másik meg az, ha egy prog hozzáfér a nethez, akkor szinte bármit kiküldhet. Ezért van az, hogy az ész nélkül Allowozó user gépe nem kimondottan veszélytelen egy kis netezésre. Amúgy van tűzfalam, de ezt nyilván te jobban tudod. Ja, és már megint elfelejzettem, hogy neked otthon minden szoftvered eredeti. Sorry, ez van.

    Összegezve elmondható, hogy nyelvtanból rohadt nagy egyes (csak úgy kilóg a naplóból), infóból talán kettes (a trendiség azért elég nagy hiba, inkább lennél egyéniség, és nem követnéd ész nélkül azon, magukat nagyra tartó embereket, akik mindenből, ha lehet, nem MS terméket használnak, mert aki úgy tesz, az looser/noob/stb) értelmetlen fröcsögésből viszont minden elismerésem, ötös. Megfelelő osztályzatok?

    ozric: látom, neked meg nincs annyi eszed, hogy felismerd, ha valaki önszántából eláll a további vitatkozásoktól, és "igazat ad" neked. De erről is nyilván én tehetek.
  • Ferrer
    #15
    Nem vagyok linuksz fan :P
  • Commandante
    #14
    Akkor öcsisajt, most foglaljuk össze, mit is tudhattunk meg rólad:

    Lopsz. Szerinted ez magyar tendencia, és mint a legjelentösebb nemzeti mozgalom tagja, még büszke is vagy rá. Gratula!

    A suliban valószínüleg 2-es voltál magyar nyelvböl. Ennek ellenére szívesen használsz olyan idegen szavakat, amiknek nem vágod a jelentését: szerinted az „ellentés“ = „inkoherens“ (gyk: összefüggéstelen).

    Valószínüleg infóból is 2-es voltál, ugyanis ahhoz is túl debil vagy, hogy a lopott Windows-ra legalább open office-t telepíts. De megértelek, gyér a választék, meg nincs is rajta minden gamer újság DVD mellékletén.

    Számodra az informatikai világ a Crysis-ra recskázó pörsenéses teenager-ekböl és a pinaelvonási tünetekkel küszködö pocakos drótagyúakból áll. Ugyanis az emberiség maradék része, akik a B2B hallatán nem valami DirectX 10-es patch-re gondolnak, nem a játékok elterjedségével méri az oprendszerek piaci részesedését. Most mondhatnám azt is, hogy olyan proginyelv, hogy cobol, nincs is, mert abban még nem irtak FPS-t...

    Dobd ki szépen azt a 10 éves IM magazint a kukába. Ezt a „mindenki kötelezö jelleggel IE-t használ, mert ez van alapból a Windows-ban“ hülyeség lehet hogy a Netscape ügyének idején még menö duma volt, de manapság már a cégek is alapból minimum +1 böngészöt és multimédia player-t instalálnak a céges gépekre. Olvass inkább Gamesz@art, abban legalább vannak szép színes képek meg bögyös cyber-macák (azokat én is csípem).

    Az M$ meg tényleg köcsög, hogy a lopott software-ekkel telepakolt gépeden kutakodik. Másrészt olyanról, hogy tüzfal, hallottál-e már? Nem, nem a téglafal a létrával, hanem a másik...

    Az image építésének meg kb annyi köze van a kémkedéshez, mint a tömeggyilkosságnak az emberi jogok védelméhez. Ja, a keresett szó a PR vagy a marketing. Megfejtöként kapok díjat? Ha majd a fösulin közgázból ezt veszitek, csápolj, hogy te ezt a részt már vágod! Oksa?

    Hozzád visszatérve pedig tiszta hülye vagy. Ugyanis a te szemedben az EU-s bírság meg az ügyfelek gépén való kémkedés ingyen reklám. De végül is jó. Ezek szerint én eddig dícsérelek, ugye?

    Summa summarum: itt inkább neked lenne szükséged magyarázatra, nem pedig fordítva...
  • DjDano
    #13
    Akkor nézegesd a pingvines logót, hátha megnyugszol tőle :D
  • Ferrer
    #12
    Kezdek rosszul lenni a Windows logótól.. :P
  • Polllen
    #11
    Egy dolgot már megtanulhattatok volna...Csaba42-vel ne vitázz, mert ha a pirosra azt mondja, hogy zöld és vitázni kezdesz, megmagyarázza, hogy az elejétől kezdve mondta, hogy az SÁRGA...
  • ozric
    #10
    "De ha még így is inkoherensnek tartod a szövegem, akkor maradjunk ennyiben. :)"
    Igazad van, akinek csak a provokávió a célja, azzal tényleg butaság vitatkozni. :)
  • Csaba42
    #9
    De ha még így is inkoherensnek tartod a szövegem, akkor maradjunk ennyiben. :)
  • Csaba42
    #8
    Ja, és azt, hogy "Csak egy kérdés: neked eredeti Windows/Office van a gépeden? Gyanítom, hogy nem.", ne vedd zokon, mindössze a magyar tendenciából indultam ki, plusz magamból. :)
  • Csaba42
    #7
    Akkor megmagyarázom: azt írtad, hogy "egy amerikai cég ne hozza versenyhátrányba az amerikai piacot az EU-val szemben". Nekik viszont az a lényeg, hogy az informatika világában monopól cég maradjon. Csak egy kérdés: neked eredeti Windows/Office van a gépeden? Gyanítom, hogy nem. Abból milyen haszna van az MS-nek? Ugyan pénzt nem lát belőle, viszont garatntált, hogy a termékét használd, azaz a későbbiekben ha úgy alakul, mégis veszel belőlük. Ha holnap a Linux annyira megerősödne, hogy szinte minden újabb játék megjelenik rá, sok ember nem gondolkozna azon, hogy leváltaná-e a Windowst. Viszont, ha már úgyis Windows van a gépen, akkor a legtöbb felhazsnáló az abban megtalálható termékeket is használja, pl. az IE. Na már most Isten tudja, hogy milyen utasításokat hajt végre a program a futása során. Ebből következik, hogy egyéb szokásokat is le tud kérdezni, gyanútlanul (asszem volt valami ilyesmi vita is az MS-sel), ezeket pedig fel tudja használni, hogy garantálja azt, hogy a későbbiekben esetleg megvedd a terméküket. Fogalmam sincs, hogy hívják a gazdasági életben azt, hogy az image-ét építi ki. Ráadásul ezek a kisebb balhék ingyen reklámok is az MS-nek (bár nem mintha szükségük lenne rá :)).
  • ozric
    #6
    "Szvsz az MS sz*rik erre az egészre, neki csak a profitszerzés a lényeg"
    Tiszteletben tartom a véleményedet, mindössze annyit tennék hozzá, hogy szerintem a mondat két fele ellentétes egymással.
  • Csaba42
    #5
    Szvsz az MS sz*rik erre az egészre, neki csak a profitszerzés a lényeg, hogy a termékei világszinten elterjedjenek. Nem hiába nem igyekeznek az eddigi vádjaik ellen tenni bármit is/alig. Mióta is van integrálva az IE a Windowsba, s mikor volt emiatt a per? Azóta sem nagyon akaródzik kikerülni onnan.
  • ozric
    #4
    "Gondolom, most bontanak némi pezsgőt Microsoftéknál. :)"

    Szerintem sírnak a Microsoftnál, a DOE (USA igazságügy) viszont pezsgőben fürdik. Az EU versenyjogi per miatt az amerikai trösztellenes perben meghatározott szankcióknál többet kell teljesíteniük, hogy egy amerikai cég ne hozza versenyhátrányba az amerikai piacot az EU-val szemben. Ez a cikk is ékes példája annak, hogy egy negatív hírt hogy kell csomagolni, hogy egyesek pozitívnak vegyék...
  • ozric
    #3
    "Míg az EU megbüntette, az amerikai fél megdicsérte a szoftvercéget"
    Ez teljesen logikus, és várható volt. Az EU versenyjogi szabályok sokkal szigorúbbak, mint az amerikai. Mivel az EU területén kötelező - bizonyos feltételekkel - megosztani a trösztellenes perben meghatározott doksiat, ez hatalmas előnyt jelentene amerikával szemben, amennyiben a doksi nyitás nem lenne elérhető az ameriaiak számára (ott semmiképpen sem kötelező). Hogy ez ne következzen be, ezért a Microsoft globálisan vezete be azokat a kötelezettségeket, amit csak Európában kötelező megosztani. Viszont az az amerikai bíró tapsikol, aki részt vett az amerikai trösztellenes perben. Talán annak örül, hogy az EU olyan dolgot ért el, emihez ő nagyon gyengusz volt? Olyan "Én is akartam, de nem ment. Viszont ami nekem nem sikerült, elérte más. Jujj, de jó!" szaga van a dolognak.

    "eddig mintegy 30 ezer dokumentumot tettek elérhetővé az interneten"
    Nem darabot, hanem 30.000 oldalt.
  • C4ine
    #2
    A Logitech-et neeee!
  • Csaba42
    #1
    Gondolom, most bontanak némi pezsgőt Microsoftéknál. :)