420
Asus EEE pc, MSI, és a többi kis méretű laptop
  • baca01
    #401
    Ha sikerül belőni rendesen a rendszert, akkor nagyon jó, de ha nem szeretnél sokat pepecselni vele, akkor maradj a windowsnál.
    Elég nehézkes ráoperálni egy mac-et, hogy minden klappoljon. :)
  • Balumann
    #402
    Ubuntuval is elszaroztam egy darabig, mire sikerült belőni a wifi-t meg mindent :D De azthiszem akkor a macet tényleg hagyom egyelőre, azt majd nyáron.
  • Desiderata #403
    most nyílik egy Euronics újpesten, és nyitási akcióban van Asus EEE 700X 30 ezer forintért, nagyon gondolkodok hogy vegyek egyet, mert ezt nem kell cipelni mint a laptopot és lehet buszon bárhol használni
    netezésre és filmnézésre használnám, mit gondoltok?
    egeret rá lehet dugni? és pendrive-ot?
  • Solten
    #404
    Nyilvan, mivel van rajta USB...
  • Desiderata #405
    akkor nem is gond a kis winyó, divx filmek nem szaggatnának vele?
  • Solten
    #406
    Atommal nem szaggat, ebben a 700X-ben nem vagom milyen CPU van...
  • Axon
    #407
    Nekem ilyen gépem van. Simán megy rajta a film. SD kártyával pedig könnyen bővíthető a háttértár is. Ha linuxost veszel, akkor is könnyen lehet rá windowst telepíteni pendrivról, de persze érdemesebb egyből winxp-st venni. Simán kezeli a pendriveokat, egeret, fényképezőt kamerát és minden mást is, mint bármilyen más laptop. Procija nem atim, de az atom sebességével megegyező celeron proci van benne. Viszont a fogyasztása nagyobb. Egy új akuval kb 2,5 órát bír ki, de persze ez alkalmazás függő. Képernyőjét először nézd meg, hogy megfelelő-e a mérete. Aki sokat használ pda-t, annak bőven elegendő a mérete, de ha te egy otthoni 24 colos monitorhoz vagy szokva, akkor elsőre nagyon picinek fog tünni. Képernyő hivatalos felbontása 800x400, de szoftveresen ezt simán nagyobbra lehet venni, akár 1200x900 ig is.
  • Desiderata #408
    képernyő kikapcsoló progit használtok hozzá ha csak zenét hallgattok? mennyivel több így az üzemideje?
    vagy ha lecsukjátok a képernyőt akkor alapból kikapcsol a monitor? vagy hibernált üzembe kapcsol?
  • Montanosz
    #409
    ja hibernált üzembe kapcsol
    szoktam játszani a fényerővel meg ilyenek de olyan félóra plusszokat jelent csak
  • Montanosz
    #410
    fut:
    medieval 2: total war
    making history 1-2
    medieval battlefields
    hegemonia+solon hagyaték (még mai szemmel is milyen szép)
    Freecol,freeciv,freeorion
    Yesnow
    amiga emulátor,n64emulátor...
  • rossitibi
    #411
    Sziasztok!
    Meg szeretném osztani a merevlemezem,hogy ne csak "c" meghajtó legyen! Addig eljutottam hogy zsugorítottam a c-t, és kaptam egy "nem foglalt" nevű kötetet! Az a lehetőségem van hogy új egyszerű kötet,tovább tovább stb..és a végén nem engedi mert valami dinamikus lemezzé akarja konvertálni,ha ok-ra nyomok azt írja nem lehetséges,ha mégsére akkor meg nem történik semmi! Tud valaki segíteni? Hp mini 210 netbook
    Előre is köszi!
  • Montanosz
    #412
    szia a netbook topicban vagy a segitségkérő topikban tedd fel kérdésed mert ez kevésbé látogatott topik,talán ott tudnak segíteni
  • rossitibi
    #413
    OK! Köszi!
    :)
  • ZilogR
    #414
    ÜDv! Tud vki kb PSION S5 méretű WinXP-s kütyüt javasolni, amin kb. PI-re írt programok szépen elfutnak? ÉRintőképernyő nem is olyan fontos!

    előre is köszönöm!
  • ZilogR
    #415
    Hali! Megint én! Mennyit ér manapság egy eeepc, még az első változatok, amikben nem volt merevlemez?!
    Ott milyen kiépítések voltak,amik használhatóak? (tudom, Google :P )

    Arról van vkinek infója, h Java programozáshoz elég egy ilyen kis kütyü, hogy elmenjen rajta vmilyen pl. JBuilder 2007 vagy vmi efféle?

    Azért kellene vinyó nélkül, h ha pl. buszon földhöz vágja valaki a táskámat, akkor se legyen baj...

    Előre is kösz az infókat!
  • Montanosz
    #416
    nekem 3 évig 904hd volt, egyszer kellett xp-t felrakniomközben

    hát futni minden fut rajta, de a szemed ki fog folyni az tuti)) én 3 év alatt egyszer probáltam egy excelt táblát csinálni rajta(fizettek volna érte) de félóra után feladtam....de ez csak nálam van igy, lehet neked jo lesz))
  • Axon
    #417
    Én pythonban programozok rajta és teljesen megfelelő a sebessége hozzá. A python és a java interpreter nagyjából hasonló sebességű, szóval szerintem simán használhatod java fejlesztéshez is.
  • JaSoN HuNTeR #418
    Sziasztok. Van egy vadiúj asus eee pc nem tudok melyik de valami realtek hangkártya van benne és nem birja rendesen ellátni a 6.1 hangrendszert...
    Néha rendesen szól az összes hangfal és néha gondol egyet és csak a bal oldali hangszoró szól... Hihetetlenül idegesitő............. Csak ezzel a készülékkel csinálja ezt.!
  • Axon
    #419
    Lehet, hogy valamiféle hardveres problémája van. Ezzel az a gond, hogy nem könnyű kiharcolni vele a garanciát, mert ezek a fránya kütyük pont a szervizben működnek mindig hibátlanul.
  • ZilogR
    #420
    Volt ITT egy kérdésem, esetleg vki érdemben tud tippeket adni!?!? Előre is 1000 köszönet!