51
  • gkalcso
    #41
    Az embert nem bontja le? Ha meg csak a külső oldalon bont, akkor mi van a belsejével?

    2-3 éve figyeltem meg, hogy a ruhaboltokban keresgélve, több ruha megfogása után, nagyon érzékennyé váltak az ujjaim, az vajon milyen bevonattól lehet?
  • Wharyoo
    #42
    Vagy járhatna mindenki pucéran, akkor nem lenne gond a ruhák tisztántartásával, nem ?:))
  • Epikurosz
    #43
    műanyag lehetett.
    ---

    Naaszóval, van a
    Condradnal 10k Ft.-ért már UH-s tisztító, de a 3 l-es nagytelejsítményű kütyü már több, mint 100k. ha lenne olyan, amelyiknek 5 kg ruha a befogadóképessége, akkor meg is érné, mert nem fogyaszt mosóport.
  • hiftu
    #44
    Azt nem lehet, mert akkor mi lenne a kis kinaiak megélhetésével?
  • uniu
    #45
    Irigykdek...főleg ha a víz vírusokkal tele :)) Amugy a vírusokat is kinyírja. Lásd.
  • jasszka
    #46
    "szétbontja a szerves molekulákat"
    szép lassan megemészt a ruhánk...
  • Epikurosz
    #47
    Te, uniu, te nekem egyre szimpatikusabb vagy. :-)
    Ezért a linkért adósod vagyok egy sörrel, mert igazából bennem is megfogalmazódott a kérdés, mármint, hogy az ezüsttel fertőtlenített víz hogyan hat a bélflórára, és a szerző érinti ezt a témát is.

    Nekem egyébként a svájci Katadyn cég által gyártott és a sportüzletekben forgalmazott ezüsttablettám van, amely nem öli meg a vírusokat. Ugyaqnennek a terméknek van olyan vátlozata, amely viszont vírusok ellen is hatásos, de csak amiatt, mert nátrium dikloro-izocianurát van benne!

    Ezek egyébként nem ezüst-kolloidok, hanem: "nátrium ezüst-klorid komplex, ezüst ionokkal (0,1%)"

    Tehát, az általad belinkelt oldalt figyelembe véve ezek nem belső használatra valók, hanem a víz fertőtlenítésére.

    Nekem amúgy az ezüst-kolloidokkal kapcsolatban is vannak kételyeim, mert hiába atomi az ezüst, ha egyszer bejutott a szervezetbe, ott már szabad a pálya, én erősen kétlem, hogy az ezüst nem képez ionokat.
  • Epikurosz
    #48
    Azon a lapon sok érdekes információ van még, érdemes elolvasni.
    Arra a tényre, hogy a szója nem annyira nyerő, én már rég figyelmeztettem a publikumot. Annál is inkább, mivel sok badizó olyan fehérjekoncentrátumot használ, amely szója alapú. A tej veszélyeivel kapcsolatban írtak azzal a kitétellel állják meg helyüket, hogy a ma termelt tej nagyon eltávoldott a természetes termelési módtól, így egyértelműen nem ajánlom én sem a bolti tejet. A biót is csak akkor, forralás után, ha a páciens fel tudja dolgozni a tejcukrot. Én már nem, ezért ritkábban iszom tejet, akkor is csak laktózmenteset.
  • Epikurosz
    #49
    Ez azonban durva:
    "Bioelektromágneses és génkommunikációs berendezés"
    Meg van oldva a génsebészet, a genetikusok mehetnek nyugdíjba.
  • qdot
    #50
    Nem tudom, hogy észrevettétek-e, de a képen a "szögek" 500 nm vastagságúak, vagyis 0,5 mikrométer.
    A 100 nm alatt szokás nanotechnológiáról beszélni.
    Ezek a "szögek" mikro technológiával készültek.
    Ez egy marketing fogás kb olyan mint a nanotechnológiás sampon stb.
    Nanotechnológiával ma már mindent megpróbálnak eladni marketingesek.
  • RealPhoenixx
    #51
    Hat ez nem felfedezes, ez nem talalmany, hanem egy mas altal kitalalt, kifejlesztett technologia felhasznalasa, de ez sejtheto volt a nanocsoves cuccok utan.
    Amugy jo dolog.