50
Hogyan lehet egy normális mp3-ra zeneszöveger rakni hogy el lehessen olvasni?
  • lampard99
    #50
    Hello lrc KÉSZ zene szveget keresek Valkai Help
  • csgery
    #49
    Am ezt én is tudom:), mi az LCD, mi a kvarc, csak egyszerűen itt felénk is így nevezik... semmi köze nincs hozzá, de így nevezik.
  • Schwarz
    #48
    A kvarcnak akkor sincs semmi köze a kijelzőkhöz. Az LCD-ben (Liquid Crystal Display), mint neve is mutatja folyadékkristály van, a kvarckristály meg nem nagyon folyik.
  • csgery
    #47
    Én nem abból gondoltam azt, hogy rá van írva az órára, h Quartz:D
    Am nem az, h kvarckristályokból, egyszerűen csak úgy nevezik a sima régebbi számoskirajzolós lapocskákból álló kijelzős cuccot (érthetző ez így?:D)
  • Schwarz
    #46
    Van nem színes grafikus kijelző is a világon ám. Egy fekete LCD nem csak hétszegmenses lehet.
    És olyan, hogy kvarc kijelző nincs és nem is létezett soha!
    Ez tipikusan a 80-as évekből jött tévhit, miszerint a karórákra írt quartz felirat miatt azthitték az emberek, hogy a kijelző a "kvarc", holott az sima LCD volt. A quartz felirat az órajel generátorként üzemelő rezgőkvarcra utalt (quartz oszcillátor)
    Gondolom láttál már mutatós órán is quartz feliratot...
  • csgery
    #45
    Aért lenne gyors, mert ugye azt olvasni kell, és egyszerre max másfél szót tudna kiirni.
  • csgery
    #44
    Az a köze, hogy a színes LCD-n jobban eltudsz helyezni egy szöveget, mint egy normál LCD kijelzőn, sokkal kisebb a hely, és egy 3x0.2 centi van, ami azt jelentené, hogy a szöveg olyan gyorsan cikázna, hogy nemtudnád elolvasni, és ha még hozzáteszed, hogy egy olyan sima LCD kijelzőnek a válaszideje kb 30 ms, akkor cask annyit kapsz, hogy mire az egyik betű kirajzolódik, megjelenik a másik... egy színes LCD-n ezt megtudják oldani szépen.

    Kvarc kijelzőket már kb 4-5 éve abbahagyták, max órákon maradt ott, de már ott is egyre több a pontmátrixos óra (egyébként az MP+-ak is pontmártixos kijelzőkkel vannak felszerelve).
    Szvsz egy kvarc kijelzőn ember legyen a talpán, aki egy ékezetes szót megtud rendesen jeleníteni:D
  • Schwarz
    #43
    Sose volt olyan, hogy kvarc kijelző, csak LCD.
  • Schwarz
    #42
    Mi köze a szöveg kiíráshoz annak, hogy színes vagy nem színes? Mi a frásznak egy MP3 lejátszóra színes LCD?
  • Sadist
    #41
    Kvarckijelzőt szerintem már nem csinálnak MP3 lejátszóra.
  • Hmuda
    #40
    Az én típusomon is egy natúr kvarc-kijelző van és zene közben a szöveg ott jelenik meg ahol egyébként a cím/előadó szokott futkorászni.
  • Miskolc88
    #39
    én úgy emlékszem rá hogy lehet szöveget rakni és olvasni is :)
    majd akkor kerül elő biztos a kézikönyve amikor már nem kell :)
  • csgery
    #38
    +=3
  • csgery
    #37
    Hát én nemtudom, de egy ilyen nem színes LCD kijelzős cucc nemfogja lejtászani a szöveget... nem lehet, hogy az ID+ Tag- ot értelmezted szövegnek?
  • Miskolc88
    #36
    Roadstar MPR-290
    Ez a pontos típusszám.
  • csgery
    #35
    Van vér a pucádban:D én nem szólnék be a helyedben, ő csak rendet tart itt.


    Egyébként egy pontos típusszám lenne a megmentőd ebben az ügyben, hogy tudjunk segíteni.
  • Miskolc88
    #34
    köszönöm szépen.
  • Schwarz
    #33
    Bár nem ismerem ennek a lejátszónak a képességeit, de az mp3-ban tárolható a dalszöveg, erre még a winamp is képes némi kiegészítéssel:
    Lyrics Editor
  • Miskolc88
    #32
    thx
  • Miskolc88
    #31
    köszi
  • BB7
    #30
    Nekem /nem roadstar de sztem uoan/ ugyanoan néven elmentett .TxT-t aláir! ... Ha idözitve is van termész! :D
    OFF: Én nem kötekednék se Pheel-el se.. haggyuk! Korrupció van itt is... mindt már mindenhol!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy meg igazad van!
  • VRSDM
    #29
    ebayről vettem 2éve fosi 128as mp3-at (akkor 4000ért (szállítással :PP)), azóta szarrá ment a picúr.
    már az is tudott ilyet, de csak 1stock szám mellé működött, én akárhony próbáltam nemjött össze.
  • Pheel
    #28
    Leírás - angolul
  • ldavid
    #27
    az enyém ugyan nem ródctár' de sok lejátszó az lrc formátumú szöveget támogatja
    találtam is egy ilyen fórumot (próba cseresznye)
  • Hmuda
    #26
    Erre már nem emlékszem. A kézikönyvben benne volt a filekiterjesztés, és az alapján rákerestem a google-ban. Azt tudom, hogy volt külön program a szövegrészletek időzítéséhez, amivel egy kiadós szöszölés után összehoztam egy szám pontos file-ját. Kellene hozzá az útmutató, de a lejátszó már megvan egy jóideje és a füzet közben elkallódott valahol a lakásban.
  • Miskolc88
    #25
    és hogyan kell megcsinálni?ha elmondonád nagyon megköszönném .
  • Hmuda
    #24
    Nekem is Roadstar lejátszóm van és szintén támogatja a dalszövegek kiírását. Egyszer meg is oldottam a dolgot és remekül futott az általam beidőzített szöveg, de rájöttem, hogy túl sok munka van vele és a végeredmény se üti meg azt a szintet ami megérné a fáradságot.
  • Met
    #23
    ezaz, ne hagyd magad
  • Pheel
    #22
    Az.
  • Super Saiyan
    #21
    újrekk
  • Miskolc88
    #20
    ja xD
    pontosan
  • Miskolc88
    #19
    figyelj,kötekedj mással please
    köszi szépen
    Szia
  • Xing
    #18
    Megkomponálnád a leckét és tennél alá szöveget?
  • Pheel
    #17
    "nem mindegy az neked?"
    Közel sem. De ilyen hozzáállással neked sem lesz az...
  • Miskolc88
    #16
    lehet ilyet
    mondom olvastam a kézikönyvben amig megvolt.
    És puskázni is jól jönne :P
  • arankamama
    #15
    álmaidban esetleg , ésha mégis lenne ilyen fícsör az tuti nem egy Roadstat mp3-asba lenne.
  • Kandurex
    #14
  • 12346
    #13
    egyáltalán lehet is ilyet, vagy csak akartok inkább?
  • Bala10
    #12
    ja, állandóan kötekszik, mond meg neki a magadét
  • Miskolc88
    #11
    nem mindegy az neked?