12
  • zvaragabor
    #12
    Igen, a poént ízét valahogy éreztem benne. :)
  • zvaragabor
    #11
    Jó is lenne, csak nem éri meg használni. Ugyanis ezek a cégek azoknak az antivírus gyártó cégeknek mindig alküldik azokat a mintákat, amiket az ő termékük nem vett észre, de másé meg igen. Ergó innen egyenesen a víruslaborokba kerülnek elemzésre, föltéve ha nem ismerte föl a termék a kártékony kódot az állományban.
  • Csaba42
    #10
    Nem, mert akkor elveszti az értelmét a mondanivalóm. :) Amúgy csak egyszerűen poénkodtam, semmi több.
  • Cat #9
    Nem vírusirtók, hanem vírusirók. Nagy különbség! Így akarják biztosítani azt, hogy "hibás terméket" ne dobjanak piacra, amit egyből lefülel valamelyik antívirus program.
  • morpheus133
    #8
    Ez miért nagy hír?
    pl itt vannak ezek:
    http://www.virustotal.com/
    http://scanner.virus.org/advanced
    http://virusscan.jotti.org/
  • zvaragabor
    #7
    Kifejtenéd ezt a mondanivalód közérthetőbben kérlek?
  • Csaba42
    #6
    Neeem, hát ez nem így van, ugyanis itt vannak sokkal okosabb emberek, akik majd jól megmondják a tutit, hogy mé' nem kő se tűzfal, se vírusírtó, se oprendszer, se számítógép, se áram. Ha pedig a világegyetem valamely, a tudósok által kevésbbé ismert témaköréből a nagybetűs Igazság érdekel, szintén látogass el ide, ahol a Nagy Próféták és a Cicerók élnek, kik a Tudásnak tulajai (csak az Ég óvjon meg a Google-harcosoktól).
  • zvaragabor
    #5
    Visszatérve a cikkhez. Jó ötlet a program a vírusírók számára, ráadásul minél több antivírus motor ellenőrzi le a fájlt, annál pontosabb, és jobb képet kapnak a programozók a vírusuk hatékonyságáról, de sajnos minél több motor, annál több gond van magával a szkennelő programmal. Az adatbázis frissítés még nem is gond, pláne mert még egy tök ismeretlen és nem-elterjedt vírusról van szó, nade a programösszetevőket ilyen sok termék esetében már bizony komplikáltabb belerakni a ebbe az ominózus kártevő tesztelőbe. Enyyi terméket már nehezebb nyomon követni, és frissítgetni a tesztelőt. Mert bizony a reaktív védelem(szignatúra adatbázis) mellett más, proaktív védelmi technológiák is részt vesznek a még ismeretlen kártevő felismerésében.
  • zvaragabor
    #4
    Hát ha antivírust nem is, de tűzfalat bizony erősen ajánlott használni. A hálózati támadások nem a weboldalakról jönnek, és a tűzfal nem a weboldalról letöltődni akaró vírust védi ki.
  • Csaba42
    #3
    Csak magamat tudom ismételni: "Zombi-gép rulz"
  • Cat #2
    hát ha tényleg csak a legnagyobb oldalakat nézed (sg :>, index, origo, startlap stb.) akkor tényleg nincs szükséged ilyesmire...
  • Csaba42
    #1
    Hát ez elég komolynak hangzik, bár ki tudja, mi fog kisülni belőle - egyáltalán átmennek-e a teszten a vírnyákok. Gondolom, addig gyúrják őket a vírusírók, amíg kielégítő eredményt nem kapnak. Ha a vírusírtók írói pedig ez ellen nem készülnek fel, az már az ő (mi) bajuk (bajunk).

    De ahogy valaki egyszer beírta vmelyik hírhez: annak, aki tudja, milyen weboldalakat kell látogatni, nincs szüksége se tűzfalra, se vírusírtóra, se semmilyen rendszerlassító csecsebecsére. LOL? (Zombi-gép rulz.)