28
Keresek űrben játszódó, a régi elite játékhoz hasonló, de online játszható játékokat.
  • RJoco
    #28
    Elite-hez nagyon hasonló online játszható játék.
    Vagy maga az Elite?
  • zvaragabor
    #27
    Jaja, pont ma néztem a videót én is. Nagyon tetszik, hogy a bolygót meg is lehet közelíteni, nem csak a háttér része. :) Remélem ingyenes lesz.
  • sherlock1
    #26
    Én az Infinity-t azért várom, mert le lehet szállni bolygókra benne. Itt van videó róla. Van egy olyan része amit le lehet tölteni, a Infinity Combat Prototype. De csak kis területen lehet repkedni és lövöldözni benne.
  • zvaragabor
    #25
    Hát van egy olyan, hogy Black Prophecy, linkelték korábban. Még closed beta, de ingyenes lesz. Másik lehetséges az Infinity, bár ez még bőven fejlesztés alatt van, és még ők sem tudjk, hogy free vagy fizetős legyen.

    Dark Space-t kb nem értem. Sem az irányítást, sem a lényegét. Magas. Lehet velem van a baj, de nekem ócskának tűnt.

    Vendetta Online 8 órás trialját kipróbáltam. Eleinte nem is tudtam, hogy triallal játszok, azt hittem teljesen free. :) Viszonylag kevesen vannak rajta, legalábbis lehetnének többen. Vagy pedig nagyon szétszóródnak az emberek a galaxisban. Pedig ez már tetszett, ilyesmi jó lenne.
  • lammaer
    #24
    Fizetősből is alig van...
  • zvaragabor
    #23
    Ingyenes űr mmo-k mik vannak jelenleg? Böngészős és stratégiai nem érdekel. Vendetta vagy EVE online féle érdekelne.
  • mzprox
    #22
    Én is linkeltem a pardust, nekem annyira nem jött be. A Star sonata-t kipróbáltam, ez sokkal jobb és összetettebb játék, de itt egy bizonyos szint után fizetőssé válik. Itt a hajót az asteroid nevű játék mintájára irányíthatjuk, az univerzum rengeteg rendszerből áll, szépen animált. A kezdeti ai ellenfelek nem túl inspirálóak, de később jobb lesz. játékosoknak lehetnek saját , ai által vezérelt hajói (mondjuk bányászik helyetted, eladja amit bányászott stb), űrállomásai, lehet kolóniákat alapítnai stb.. A játékban van egy cél is: győzelemre vinni a guildedet, vagy legalábbis megakadályozni a többiweket annak elérésében. A hajókhoz rengeteg féle kiegészítő van, lehet rendesen tápolni :).
  • Nenrandil
    #21
    http://www.pardus.at/index.php?section=login
  • MuldR
    #20
    Link?
  • Nenrandil
    #19
    Hümm. Ighen Star Wars univerzum...
  • Nenrandil
    #18
    Amint megcsinálod az Account-od egy elég jó tutorial végig kísér a fontosabb lépéseken.
    Lényegében van egy haód, amivel kereskedhetsz, vagy szörnyekre, később meg kalózokra és egyéb negatív emberkékre vadászhatsz.
    Lehetőséged van épületek, és állomások építésére is a későbbiekben...
    És ahogy az lenni szokott fejlesztheted a hajód, meg új hajót vehetsz meg ilyenek...
    Szerintem elég komplett a gazdaság is.
    Mindenkinek rendelkezik 5000 AP (action pont)-vel amiből cselekedhet. Ez mindig újra termelődik.
    Mindenféle kiegészítőkkel még kényelmesebbé lehet tennia felhasználói felületet.
    Szerintem elég jó. Már a második karimat kezdtem el.
  • Blasta
    #17
    Bár engem asszem inkább az swcombine érdekelne
  • Blasta
    #16
    Megteszed, hogy pár szóban leírod milyen a Pardus, miről szól, hogy megy a játékmenet?
    HTX előre is!
  • Nenrandil
    #15
    Én a Pardus-sal kezdtem el játszani... Elég jónak tűnik...
  • BladeW
    #14
    Probalkozhatsz ezzel is:

    Diaspora

    Regebben jatszottam vele, nem is olyan rossz.
  • mzprox
    #13
    Intenzív kutakodás után ezek azok, amik legközelebb állnak az elképzelésemhez:

    www.starportgame.com
    www.starsonata.com
    www.darkspace.net

    az első ingyenes (ha jól tudom) a második egy bizonyos szintig ingyenes (ez néz ki a legigéretesebben) a harmadik fizetős.

    ((Továbbá itt van egy jó lista kevésbé ismert (többnyire ingyenes) mmo játékokról:
    games ))

    Ha valamivel lehetne még bővíteni lehet a listát csak rajta :), meg tapasztalatok is érdekelnek ilyesmi játékokkal kapcsolatban
  • Blasta
    #12
    Ez a star wars combine érdekelne engem is.
    Nincs vkinek tapasztalata vele kapcs?
  • mzprox
    #11
    Találtam egy ilyet is:
    star-sonata
    Ez érdekesnek tűnik, mindenkép ki fogom próbálni (bár a grafikája kicsi t furcsa)
  • mzprox
    #10
    Keresgéltem én is a neten, gondoltam belinkelek néhányat azok közül, amiket találtam, hátha valaki ismeri valamelyiket és tudja ajánlani (vagy ép ellenkezőleg :) ):

    darkspace
    ez egy régi, fizetős mmo
    vendetta online
    szintén fizetős mmo
    Battledawn
    ez valami jó kis stratégiának néz ki, ingyenes, még nem mélyedtem el benne

    Alább még néhány ingyenes űr-játék, többnyire ezek is stratégiák:
    (rengeteg ilyen témájú stratégiai mmo-t találtam, lehet ezeknek is kéne egy topic, hogy melyik jó igazán. Elsősorban a játékidő beosztás ami nem világos ezeknél, az oké ha egy nap van 1-x kör, vagy egyhuzamban lejátszható az egész, de az hogy annyit játszol amennyit akarsz és aki többet játszik előnyben van nem teljesen oké)

    Tarsusempire
    stars-empire
    pardus
    swcombine

    Végül megemlítem még a space rangers játékot (a link a második részre mutat, de én csak az elsővel játszottam igazán). ebben minden van, ami jó, de sajnos csak single player. (A játék egy három faj által benépesített galaxisban játszódik, amit ép egy gonosz alien faj készül megszállni. Mi egy független hajóskapitányt alakítunk és abban, hogy mit teszünk teljes szabadságunk van. lehetünk kalózok, kereskedők és nézhetjük tétlenül, hogy a gonosz alien szép lassan elfoglalja a galaxist vagy beszállhatunk az ellenük folyó harcba nagy hatást gyakorolhatunk így a galaxis sorsára, de mi végig csak egy kis hajót irányítunk (amit persze lehet fejleszteni). a játék nagyon hangulatos.
  • Nuki
    #9
    Kaptam egy erről szóló szpemet a gmail-omra, gondoltam majd kipróbálom. Köszi ezt a kis 'eszmefuttatást' :)
    Az ogame-t amit a #7-ben írtak, ajánlani tudom mert jó móka. ^^
  • Blasta
    #8
    Ja és jó sokan játszák az OGAME-et, bár 2 hónap game után érezzük a hiányosságait, a szabályrendszer lyukait.
  • Blasta
    #7
    Ez nem ELITE szerű, inkább stratégia, de ingyenes, magyar és űrben játszódik
  • SuperCharger
    #6
    Freelancer-nek is van MMO-szerű közössége egyébként:
    http://www.voidserver.com/

    Persze, nem egy EVE, meg nem is annyira MMO, de akinek a Freelancer bejött, vethet rá egy pillantást.
  • mzprox
    #5
    Az EVE-nek kipróbáltam a trialját, de valamiért nem fogott meg (túl komplexnek tűnt, a hajómat nem tudtam teljesen szabadon irányítani, és valahogy olyan érzésem volt hogy túl nehéz lenne felzárkóznom azokhoz, akik már régóta játszák)

    (egyébknét akik űrszimulátor MMO-ra vágynak azoknak készül a jumpgate evolution. 2008 végére várható. )
    Most nem pont ilyen játékot keresek, hanem olyasmit mint a kezdő hozzászólásban lévő játék.
  • guardian hero
    #4
    "mindenképp ingyenes"

    Nem, az nem jó, inkább ők fizessenek nekem, hogy játszom a játékukkal!!!
  • Requiem88
    #3
    én is kíváncsi lennék ilyesmire :)
    nekem mondjuk valami EVE-szerű vagy legalább Freelancer-szerű (tudom, az nem mmo volt) tetszene, mindenképp ingyenes.
    Hátha vannak még csodák :D
  • Hmuda
    #2
    Már kezdtem felsorolni, hogy azokban amiket felsorolát miért jobb az EVE, de látom már ismered.
  • mzprox
    #1
    Sziasztok!

    Nemrégiben találtam egy ilyen játékot:
    warpfire

    és kiváncsi vagyok, hogy tudtok-e hasonlókat ajánlani, ami esetleg jobb.
    röviden ez egy lövöldözős, gyűjtögetős, hajót fejlesztős játék
    ami jó a warpfire-ben:
    -egyszerű
    -hangulatos, szép
    -különböző frakciók, egymás elleni játék
    ami nem:
    - viszonylag kevés küldetés, felszerelés stb (mondjuk még béta)
    -valódi pénzért lehet játék kreditet venni (nem szükségszerű, én is anélkül játszogatok, de a virtuális pénzt vásárlók komoly előnybe lehetnek)
    -nincs benne rendes kereskedelem

    Szóval keresek ehhez hasonló játékokat:
    -lehetnek jóval összetettebbek is (mondjuk az egyik véglet a warpfire a másik az EVE online-a kettő között kéne valami)
    -nem feltétlenül kell ingyenesnek lenniük(bár jó lenne)
    -legyen megfelelő méretű játékos bázis

    köszi