35
Ki mit csinál gyakorlaton?
  • nandorb
    #35
    az,jo legalabb lesz mit feldugnod az segedbe:)
  • Benny04
    #34
    uborkát ültettünk.
  • Aquir
    #33
    Az utolsó tech. laboron desztilláltam. 2 elegyet mindig más arányban tartalmazó oldatok törésmutatóiból kalibrálógörbét csináltam hogy a töréspont alapján le lehessen olvasni a moltörteket, aztán véges és végtelen reflux mellett desztillálás következett. Egyensúlyi görbét kellett megrajzolni, és benne a lépcsőket meghúzni, hogy ki lehessen számolni az elméleti tányérszámot, és a HETP értékeket.
  • nandorb
    #32
    aham a tesom is olyasmifelere jar termeszet tudomanyi matematika(kemiaval van kapcsolatban)
  • Aquir
    #31
    Nyáron meg majd 3 féle terepgyakorlatom lesz, Ökológiai terepgyak, Természetvédelmi, meg Környezettechnológiai terepgyak (itt az utóbbinál ahogy mondták a "terep" az sörgyár(!) (mert hogy ugye ennek is vannak környezettechnológiai problémái ), gumigyár, cementgyár lesz :)
  • Aquir
    #30
    egyébként ezek a gyakorlatok a Környezetvédelmi technológia laboromhoz tartoznak. Egyébként elég sok laborunk van/volt már (analitikai kémiai, kolloidkémiai, radiokémiai, mikrobiológiai, talajtani, stb.).. a radiokémiai elején mondták hogy aki esetleg terhes az tűnjön innen mert nem csinálhatja meg úgy a labort mert veszélyes lehet :)
  • nandorb
    #29
    aham nekem penteken
  • Aquir
    #28
    amint te is láthatod, csütörtökönként :)
  • nandorb
    #27
    mien surun van neked gyakorlatod?
  • Aquir
    #26
    Ma vízminőség-vizsgálatokat és ioncserés vízlágyítást csináltam keményített vízzel ioncserélő oszlopban, ami megkötötte a Mg és Ca ionokat. + még mértem egy külön vizsgálandó vízmintával klórtartalmat, és a víz szabad széndioxid-tartalmát.
  • nandorb
    #25
    en mult heten nem voltam mert pragaban voltam de remelem hogy erre a pentekre nagy csapadek lesz es akkor nem birunk palantalni mert hogy nekem nincs kedvem meg dolgozni
  • nandorb
    #24
    nagyon jo
  • Aquir
    #23
    múlt csütörtökön nekem a kőolajipari vizsgálatok voltak soron a laboron. lobbanás és gyulladáspontot mértem, felhevítettem, aztán lángot mozgattam felette, és 345 és 360 °C-on lobbant és gyulladt meg az olaj, aztán még egyik műszerrel viszkozitást, másik műszerrel viszkozitási indexet mértem, meghatároztam a sűrűségét, és még jódbrómszám-vizsgálatot is csináltam
  • nandorb
    #22
    tegnap ami 14percel ezzelott volt dobaltuk fel a potkocsikra a leveleket, meg szedtuk elotte ossze a leveleket kisebb halmokra
  • Aquir
    #21
    tegnap golyósmalomban őröltem 1,25-1,6 szemcseátmérőjű frakciót változó golyószámmal változó ideig, majd egy 6 szitából álló szitasorozaton szitarázógéppel frakciókra szedtem :) táblázatokban és hisztogrammal kell majd kiértékelni
  • nandorb
    #20
    remelem nem fogunk semmit se muvelni mert nem lesz kedvem ra
  • nandorb
    #19
    azta ma gyakorlatom van
  • bens
    #18
    futok, gerelythajítok, súlytlökök, távolugrok, csúszok-mászok, erősítek, tornázom, kosárlabdázom, lapítok a tömegben :)
  • Aquir
    #17
    csütörtökön síklapátos keverővel kevertem levegőt (!) és vizet, benne Na-Tioszulfáttal való oldás közben, és mindegyik esetben a feszültséget kellett változtatni és mérni kellett az áramerősséget és a keverő fordulatszámát. rekorderrel kiírattam az oldódási görbéket, úgy 2-3 m hosszú lap kellett hozzá :)
  • nandorb
    #16
    Ennyi erre a hétre tőlem. Remélem ti is csinaltatok valami okosat........
  • nandorb
    #15
    Na ma az volt, hogy elmenjek az üvegházba és elvessünk 3kontenyér paradicsmot meg kékparadicsmot.Meg locsoljuk és mehetünk haza.
    Meg szerencse volt,hogy nem kellet valamit meg utána csinálni mert a
    tanárunk mindig elmegy megnézni a maradék munkát is nekünk akarja adni nehogy megusszuk.
  • Attila8805
    #14
    Általában semmit:D
  • Aquir
    #13
    nekem meg csütörtökön jelzőanyag (NH4Cl) tartózkodási idejét kellett mérnem sima és töltetes csőreaktorban, valamint tankreaktorban és reaktorkaszkádban
  • nandorb
    #12
    Mi ma azt a feladatott kaptuk eloszor, hogy 300db tokmagot valogassunk ki es majd otthon nezzuk meg a csirak kepesseget.Amikor befejeztuk akkor mentunk osszeszedni kavics,tegla maradvanyokat egy gyumolcsosbol,amit egy rakasra gyujtottunk es utana feldobaltuk a potkocsira.
  • caseih9400
    #11
    hiak ellz!
  • Hixer
    #10
    hát csütörtökön voltak utoljára gyakorlatok:
    elektromos pH mérő segítségével kellett titrálni Glicin, Glutaminsav és Hisztidin oldatokat, majd felrajzolni a titrálási görbét és megállapítani a funkciós csoportjainak pKa értékeit (vagyis ahol a görbe inflexiós pontjai vannak)

    előtte számítógép segítségével mértük meg egy filmre párologtatott uracil réteg adszorbanciájának változását bizonyos időtartamú UV-besugárzás után, terápiás és germicid lámpa esetében

    előtte meg a garat anatómiáját magyarázták el, majd tetemen kellett folytatni a preparálást, megtisztítva a mellizmokat, nyaki ereket, hogy kész legyen a jövő heti mellüreg megnyitásra, én speciál szervkomplexumon tapogattam ki a garatfalat
  • Aquir
    #9
    tegnap gyakorlaton szárítottam szilikagélt, NaA gömböt, NaA hasábokat, és NAKI 2-őt. Azelőtt múlt héten meg folyadék-folyadék Extrakciót csináltam a laborban víz-jód-benzin rendszerrel (titrálások) :)
  • VRSDM
    #8
    elvileg műveleti erősítőt kéne csinálni, gyakorlatliag, soksok elemből (diódák-ellenállások-tranzisztorok-ic-k) forrasztunk össze egy hatalmas robotpókot :D persze csak mint szobor, meg 24v->krokodilcsipeszen a feszültségek->némi ón-t befogni-> összeérinteni és mehet a heggesztés :D

    oszciloszkóppal majomkodás meg egyértelmű.
  • TommyC
    #7
    például különböző épület szerkezeteket rajzolunk
  • berczely
    #6
    Photoshop,Corel vagy kézzel rajzolok
  • Palinko
    #5
    én kalapácsot
  • Cuchulainn
    #4
    Tegnap gyakorlaton tűvel szúrkáltam magam aztán a véremet elemeztem. Mókás volt :P
  • davidka003
    #3
    Szerintem nem lesz hosszú életű topic.
    Mi gyakorlaton építeni szoktunk. Régebben csináltunk szirénát, erősítőt.
    Most egy FM rádió vevőt csinálunk majd.
  • nandorb
    #2
    En ma a gyakorlaton szedtuk szet a folia vazat,amit kessobb felpakoltunk egy potkocsira.De kozbe jott egy utalatos tanarno aki amikor pakoltuk fel a potkocsira a csoveket ott akadekoskodott, hogy ne csorompoljunk lehet azt lassan is.
  • nandorb
    #1
    na kezdhetitek is......