39
Mindent ezekről az aranyos kis dögökről!
  • Lordgyurma
    #39
    De aranyosak!:D
  • karajjj
    #38
    ezt nézzetek meg :D
  • kaki maki
    #37


    LEGARANYOSABB ÁLLAT VAGY LEGARANYOSABB ÁLLAT
  • Willi Betz
    #36
    Vagy egy egyszerű tengerimalacot az is jófej. És nem is ösztönlény mint egy nyúl.
    Társaslény (tapasztalatból tudom)
  • Lordgyurma
    #35
    Nincsen sok pénzem,csak jó fejnek tartom ezeket:)
  • W B
    #34
    aranyos a vombat, meg minden, de nem házi kedvenc. és amúgyis a faj nem áll stabil lábakon, szóval inkább támogasd a megmentésük, ha ennyi pénzed van.


    Vegyél inkább nyulat.
  • Lordgyurma
    #33
    Azért nem egészen. Ez a kis dög elfér itt, a zsiráf meg nem:)
    A rozsomák meg veszélyes
  • Lordgyurma
    #32
    Főleg ez az a kép,ami miatt úgy döntöttem,hogy kell egy ilyen, ha egy "öreganyó" is eltart egyet,én hogy ne bírnék:)
  • VRSDM
    #31
    akár csak a combino :D
  • n3whous3
    #30
    Én is akkor láttam először, amikor az általm belinkelt képet először láttam, az is volt vagy 2 hónapja
  • W B
    #29

    Élsz-e?
  • Rockynhooo
    #28
    aszittem vonatok xD
  • n3whous3
    #27
    ez a legaranyosabb kép, amit erről az állatról találtam
  • n3whous3
    #26
    Nekem msn-en meg telefonon néha avatar/háttér

  • blackgamer
    #25
    életemben nem hallottam erről az állatról
  • Bexter
    #24
    Ez a csapatunk kabalaálata :D
  • Willi Betz
    #23
    Az kb olyan lenne ha megszelidítenéd,mint egy rinocéroszt wc-re szoktatni és utána megdícsérni,hogy ügyes volt.
  • karajjj
    #22
    ha lehetne itthon szerezni, már tuti vombat farmom lenne :DDDD
  • Willi Betz
    #21
    Aranyosabb mint egy Lajhár. Az is lassú,de még ronda is:DDD
  • AtomHeart
    #20
    Jopofa, mintha vigyorogna!
  • karajjj
    #19
    naaaagy böszme és lassú :D
  • Willi Betz
    #18
    Te ez tök jófej állat. Mekkora orra van már
  • Willi Betz
    #17
    Vagy csak kurd meg,és lesznek vombat fejű kölkeid
  • Kicsikiraly
    #16
    ez kb olyan mint hogy "sziasztok, szeretnék otthon zsiráfot vagy rozsomákot tartani. mire számítsak?" ... a vombat az egy vadon élő állat, 1. nem fogod tudni beszerezni (vagy csak mocskosul drágán) 2. semmi értelme fogságban tartani. inkább nézd a képeket menj állatkertbe, fogadj egyet örökbe ott, és kész. ne akard tartani.
  • karajjj
    #15
  • Willi Betz
    #14
    Ez az állat olyan mint egy férre kúrt koala medve
    De ezt leszámítva aranyos!!
  • karajjj
    #13
    hőőőőőha :D vommmmbattt :D
    + fav
  • Csesza
    #12
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDASdsadsdsdsadasd
  • Narxis
    #11
    Olyan mint egy pokémon.
  • W B
    #10
    anyám! tarts inkább krokodilt... azt tenyésztik is már...
  • Palinko
    #9
    Inkább már kenguru? :) vagy Ken a guru :)
  • Borgi
    #8
  • Cuchulainn
    #7
    Ausztrália állatvilága így is éppen eléggé amortizálódik (igen, miattunk)nem kellene még rásegíteni.
    Egyrészt ezek nem háziállatok. Nincsenek hozzászokva sem az emberi jelenléthez sem a körülményekhez. Attól még, hogy állatkertben könnyen eltartható egyáltalán nem biztos, hogy te is ugyanolyan könnyen tudsz neki megfelelő életkörülményeket biztosítani. Másrészt mint le van íva üreglakó éjjeli állatok. Ha szerzel egyet akkor sem fogod sokat látni és lehet, hogy ráunsz majd a dologra. Akkor mit kezdesz vele?
    Továbbá nem igazán értem, hogy miért érzed úgy feltétlenül, hogy neked egy ilyen állatra van szükséged. Rengetegféle házikedvencnek való állat elérhető ma már amelyek valószínűleg könnyebben tarthatóak és nem kell a természetes populációkat veszélyeztetni miattuk. Ugyan tudomásom szerint a közönséges vombat nem veszélyeztetett (a másik fajra ez nem áll) a többi erszényeshez hasonlóan az ő populációjuk is nagy nyomás alatt áll az élőhelyük irtása és elsősorban a behurcolt tájidegen fajok ökológiai nyomása miatt.
    Egy ilyen állatot szórakozásból otthon tartani (hacsak nem tudományos, vagy rehabilitációs esetleg tenyésztési célból) szvsz kirívóan felelőtlen dolog.
  • Lordgyurma
    #6
    köszönöm:)
    bár, én házban szerettem volna tartani,de így is jó:)
  • hunbasser
    #5
    Mortal Vombat :OO
  • istenostora03
    #4
    dejjédes^ ^ kell egy nekem
  • Aquir
    #3
    wiki

    "Életmódja

    Tág üregeket, és hosszú folyosókat ásnak, a nappalt ezekben töltik. Csak az est beállta után bújnak elő odújukból.
    Mozgásuk lassú, nehézkes. Egy vombatot igen nehéz szándékától eltéríteni. Ha akadály kerül elébe, azon fáradságot és időt nem kímélve hatol át. Táplálékul elsősorban kemény, szívós levelű fűféléket fogyaszt, de a kiásott gyökereket is szívesen fogyasztja. Fogai és karmai alkalmasak védekezésre is, de erre ritkán használja. Állatkertben könnyen tartható, gyorsan megszelídül."

    szal mondjuk legyen egy nagy kerted:)
  • Hum Péter
    #2
  • Lordgyurma
    #1
    Sziasztok!
    Gondoltam megnyitom ezt a témát, hátha tud valaki valamit a vombatokról:)
    lehet,hogy veszek egyet,szeretném tudni,hogy mire számítsak:)