48
WebKettő világában mennyire van létjogosultsága? Az emberek hírportálokról, blogokról szerzik az infókat és fórumokra, közösségi oldalakra tömörülnek. Megél mellettük egy adott témára fókuszáló honlap?
  • Desiderata #1
    Sziasztok!

    Azon gondolkodom, hogy egy hobbiról készítenék weblapot, mert itthon nincs összefogva. (nem nevezem meg a hobbit)
    De a mai világban mennyire van létjogosultsága egy honlapnak?
    Az emberek hírportálokról, blogokról szerzik az infókat és fórumokra, közösségi oldalakra tömörülnek.
    Érdemes ekkor időt, pénzt, fáradságot fordítani egy honlap bütykölésére?
    Vagy közösségi oldalakon klubbokat létrehozva, fórumokon topikokat nyitva, blogot üzemeltetve több emberhez jutna el?

    Sok elhanyagolt honlapot találni a neten, mennyi az esélye hogy látogatni fogják azt amit én indítok?
    A legtöbb infót egyébként külföldi oldalakról tudnám beszerezni, lefordítani, mert itthon elég kevés esemény történik a hobbival kapcsolatban.
    Így heti 3-4 hírt és az alap infókat tartalmazná a lap, képeket, esetleg videót, fórumot. Összehozna egy közösséget vagy "szellem honlappá" válna, mint megannyi site a magyar weben.
    Várom tapasztalataitokat!
  • autoszimulator
    #2
    Hát ha hirdeted, reklámozod, és okosan láthatóvá teszed a keresők számára, akkor várhatók látogatók. De ezen kívül nagyon fontos, hogy a hobbinak mekkora a bázisközönsgée nálunk? Gondolom nem től nagy, ha még nincs közösségi oldala.. Akkor pedig új embereket is kell a hobbi felé csábítani, amihez nem csak szép weblap kell, hanem interaktív dolgok, összejövetelek, stb.. De simán van létjogosultsága, annyi minden van a neten, ami haszontalan, ezek legalább jó dolgok.
  • grizzly21
    #3
    De a mai világban mennyire van létjogosultsága egy honlapnak?
    nem keves:)
    forum, blog, kozossegi oldalak <- ezek mik ha nem honlapok?

    ahhoz hogy latogassak be kell kuldozgetned sok helyre, es nem art ha jo a honlap mert akkor visszaternek ra:)
  • joebacsi
    #4
    ha (magyarul) egyedülálló (esetleg egyedülállóan összegyűjtött) tartalmat tudsz szolgáltatni, és nem 1/10000 embert érdeklő szűk réspiacról van szó, érdemes belevágni
    mérj mindent a kezdetektől, határozz meg magadnak reális, elérendő részcélokat (elején ugye elsősorban látogatottság), ha azokat tudod tartani, akkor hosszú távon is életképes lehet a dolog...
    attól, hogy szétszórva blogokon, fórumokon tele van infóval róla a net, csak neked könnyebbség :)
    hidd el az emberek nagy része nem kockul 0/24be a blogok/fórumok előtt :)
  • tigeroo
    #5
    nem
  • Requiem88
    #6
    legyen szép, átlátható, könnyen kezelhető design, igényes tartalommal, és talán még azok is oda fognak járni akiket nem érdekel az a hobbi. egybként csak kíváncsiságból - mi az a hobbi amiről írni akarsz?
  • Thanatos
    #7
    most csak egy hobbirol akarzs honlapot nyitni hogy hátha van akinek segit/hasznos/érdekes/akármi vagy pedig ebből akarsz meggazdagodni? ha elöbbi akkor ha egy ember rátalál már akkor is megéri ha utobbi akkor egyértlmüen veszett fejsze nyele
  • Desiderata #8
    nem tudom mennyi embert érdekel, de azért ismert itthon, van pár magyar fórum ahova néha írnak és személyesen is ismerek olyanokat akik kipróbálták
    leginkább külföldön művelik sokan, itthon kevés rá a lehetőség
    de talán felkelthető az érdeklődés
  • Desiderata #9
    úgy értem hogy a fórum, blog, közösségi oldalak nem egy adott témára vannak hanem kihegyezve
  • Desiderata #10
    csak attól félek, hogy látogatják, de arra lusták lesznek hogy beregisztráljanak és kommentezzék a híreket, fórumozzanak
    ekkor pedig semmi visszajelzésem nem lesz
    ismerek "nagy" weblapokat ahol jelennek meg a hírek, mégis kihalt, mert nincs válasz a megjelenő cikkekre, nem alakul ki a közösség

    mondok példákat, talán nem reklám, nem annak szánom
    itt megjelennek a cikkek, de kommentek nem jönnek, fórum kihalt, mintha kómában lenne az oldal, a teste él de agya halott
    ellenpélda ez az oldal, mert itt a látogatók bővítik a tartalmakat, nem egyirányú a dolog hanem oda-vissza (azt hiszem ezt hívják webkettőnek)

    valami ilyenre vágyok ahol a felhasználók is motiváltak, csak nem tudom ezt hogy lehetne megvalósítani egy hobbival kapcsolatban
  • Desiderata #11
    azt hiszem a design részével nem lenne gond, tartalmi részén rágódok
    ha belevágok, nektek fogom elsőnek elárulni, addig hagy legyen a titkom :)
  • Desiderata #12
    természetesen előbbi, tisztán a hobbi népszerűsítése, közösség összehozása, reklám nélkül
  • Culram #13
    hát a hobbi elég tág fogalom
  • magus
    #14
    akármennyire próbálják ezt súlykolni, a web2 nem él, és sosem fog, van egy-két nagyobb oldal ami működik és ennyi, senkinek sincs kedve több helyre melóni, egy hiteles "web1-es" honlapnak van létjogosultsága, nem spammeli szét a fórumokat a marketing hadosztály
  • DJ Skyline
    #15
    pont ezen gondolkoztam kb 2 órával ezelőtt, hogy de jó lenne összeszedni a magyar Mad Max fanokat egy oldalon. leírás a filmről, kivesézve mindent rendesen, nem csak egy "főszerepben Mel Gibson, aki egy fekete autóval mászkált a sivatagban", köszönjük szépen. na meg persze meg fórum! csak hát mekkora lenne a látogatottsága, vissza jönne-e a belefektetett idő, vagy csak én szórakoztattam magam mondjuk x hónapig, aztán havonta regisztrálna a fórumra 2 ember!
  • RelakS
    #16
    Egy ilyen filmes lap szerintem csak akkor termelne látogatottságot, ha jó sok infó lenne rajta. Azt is lehet, hogy a delikvens egyszer végigolvassa, belenéz a fórumba, aztán még a címet is elfelejti...
  • SötétBarom
    #17
    Mad Max!!!44
  • DJ Skyline
    #18
    ja, tartok ettől, hogy mivel lassan 30 éves a film, így sokan azt sem tudják hogy mi fán terem ez!
  • Zomil
    #19
    olyankor van látogatottsága az oldalnak, ha tényleg forumokba hirdeted, és mindig naprakész

    a lényeg h lehetöleg elsöként legyen ilyen oldal, mert az is fontos :)
    mert pl. x-edik zenei oldal nem nagyon érdekli az embereket, én pl. az aion hivatalos magyar oldalát szerkesztem és elég sokan látogatják lévén kb. 1évvel a megjelenés elött elkezdtük csinálni, igy mi voltunk az elsök, nálunk kezdték el az emberek olvasni a hireket, és mivel eléggé frissen hirezünk ki mindent, nincs is panasz :)
  • DJ Skyline
    #20
    én kizártnak tartom, hogy lenne bármi féle Mad Maxes magyar oldal, régebben keresgéltem de semmi!
  • Sadist
    #21
    Természetesen van létjogosultsága, miért ne lenne? Ha valamiről tudsz tényszerűen, jól írni, vagy akár csak összegyűjteni a más helyeken megtalálható dolgokat, és ezt nem csak 5 ember olvasná, akkor érdemes. Ha közösséget akarsz összehozni, akkor ha hírekhez kommentelési lehetőségre nem is, de egy fórumra mindenképpen szükség lesz.
    Attól függ, hogy csak egy ilyen kis saját blogszerűséget, tudásbázist, vagy közösségi oldalt akarsz.
  • Requiem88
    #22
    nekem már most felkeltette az érdeklődésem :D
    hátigen nem lesz könnyű a népet motiválni hogy közösséglétrehozzanak...
    de egy próbát megér, szerintem kezdd el aztán majd dobáljuk az ötleteket ^^
  • ColdFire
    #23
    tökjó lesz, mert ha kész lesz, és megmondod a honlapcímet, sgről kivágnak.
  • n3whous3
    #24
    Értelmes hsz... -.-
  • Pheel
    #25
    Én csináltam az autóm tipusának egy oldalt, azóta több, mint 600 regisztrált tagja van a klubnak, óriási tudás gyűlt össze a tipussal kapcsolatban, naponta újabb emberek regisztrálnak és már a hatodik találkozónkat szervezzük, ami két napos lesz. A hivatalos importőr is kitette a saját oldalára a linkünket, és sorban jelentkeznek a cégek, hogy különféle kedvezményekkel jelenjenek meg az oldalon.
    Egészen jól kinőtte magát a dolog, van, aki a teljes családját is hozza, és sokszor már nem is az autó a fő téma a beszélgetések során.
  • Thanatos
    #26
    lol :DDDDDDD
  • Thanatos
    #27
    ha ez a helyzet akkor hajrá, szvsz ha ez a cél tökmind1 hogy 5en ovlassák vagy 500an a szándék a fontos és az hogyha valakinek kell ottvan :)
  • Pheel
    #28
    Ebben is igazad van, itt nem is szoktam hirdetni semmi ilyesmit. ;-)
  • JackMeadow
    #29
    van rá valami öteltetek hogy lehet egy honlapot keresők számára jól láthatóvá tenni?
  • vegicsek
    #30
    Minden keresetedet add a google-nak
  • JackMeadow
    #31
    nekem nincs keresetem:)
  • joebacsi
    #32
    az szép
    mikor kezdted?
  • Pheel
    #33
    2006. május eleje
  • Pheel
    #34
    http://www.google.com/webmasters/

    Ha a google ismeri, a többiek is gyorsan rátalálnak.
  • Cat 02 #35
    Én először teljes poénból csináltam magamnak honlapot, senki se látogatta, de megtanultam h kell csinálni.

    Most pedig egy játékkal kapcsolatos legnagyobb magyar honlapot csinálom és elég jól megy, bár mostanában h IE vel csunya napi 300 an látogatják, de a rekord napi 1500 :)

    szal sztem próbáld ki, 1 próbát megér
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Jah, én is mikor leszoktam arról a gammáról, amiről ti írtok, akkor indítottam egy oldalt az egyik másik játéknak, ami akkor lett ingyenes és már egész jól beindult, már egy újjászületésünk is volt. :D Elértük lazán az 500 regizettt tagot és ki tudja hová van tovább. Az más kérdés, hogy már én sem vagyok aktív játékos... DE azért vagyunk páran adminok. :DDDD

    Szal. valóban, ha van közönsége az adott témának, akkor lesz látogatottság, ha nem...akkor nem... :D
  • Gladiator
    #37
    Nekem egy olyan suta kérdésem lenne, hogy az olyan oldalak, mint pl. a Google miért érik meg? Mert se egy reklám nincs rajta, se semmi. Ugyanúgy, miért érte meg 1,2 milliárd dollárért megvenni a Youtubeot? Az miből hozza vissza ezt a pénzt, hisz ha jól emlékszem ott sincsenek reklámok. Lehet gáz kérdés, de tényleg nem vágom.
  • Cat #38
    A googlén rengeteg reklám van - amikor beütsz egy keresést, a jobb hasábban a beütött keresőszavaktól függően megjelennek szponzorált találatok. Ha ezekre kattintasz, a cég fizet 10-50 centet a googlenak. Mivel sokszázmillió ember sokmilliárd keresést üt be, így a Göögle milliárd dolláros éves bevételre tesz szert ebből.

    A youtubeban pedig potenciál van: rengetegen látogatják, és idővel meg fognak jelenni rajta a tévékben is látható reklámspotok. Persze ez nem egyszerű, mert nagy lesz az elutasítás, ezért késleltetik a bevezetést.
  • quack
    #39
    a youtubeon egy csomó reklám van, googlead, mozitréler/reklám a főoldalon, bannerek, meg néha videó alatt felbukkanó reklámok is
  • Gladiator
    #40
    értem. köszi