82
  • dez
    #42
    Már hogy ne változna? Most fognak csak igazán beindulni a lemezgyártók!
    Amúgy már most sem 4800, LOL.
  • dez
    #41
    Már most sem 20k, és a fejlemények által le is fog menni az ára.
  • dez
    #40
    Toshiba to exit HD DVD, end format war-NHK (Reuters)
  • adam first
    #39
    Na végre! Ennek örülök, a játékokat leszarom. Viszont kedvenc filmjeim miatt, már vártam hogy vége legyen a formátum háborúnak. Akkor 2-3 éven belül érdemes lesz venni, egy asztali Blu-Ray lejátszót.
  • NEXUS6
    #38
    Hát lehet, de azért a letöltős dologhoz sávszélesség is kell. Nameg az a gond (nem nekem!;) most is, hogy az emberek orrba szájba warezolnak. Szal ha valamit letöltenek (legálisan, vagy illegálisan), akkor az digitális formában ott van náluk már is egy fájlban a wincsin, és ezel már is egy lépéssel közelebb vannak ahhoz, hogy feltehessék fájlmegosztóra, mert nem kell berippelni sem a lemezről!

    Jelenleg is kb a DVD-ripek letöltésére jó kényelmesen egy szélessávú hozzáférés, nem 20-30 GB-os anyagokra. Szal ha a kiadók nem látják, hogy technikai és árversenyt kell folytatniuk a szélessávú nettel, akkor tényleg a letöltős dolog fog győzni, de valszeg nem úgy ahogy a kiadók szeretnék, lásd zeneipar nyafogásai.
  • [NST]Cifu
    #37
    Yupp, az M$ valószinüleg már régóta rájött, hogy a BR/HD-DVD párharc veszett balta nyele, mert a videolemezek ideje meg van számlálva. Rövidesen a netes letöltés veszi át a pálmát, és erre készülnek rá. Mellesleg a Sony is ügyködik a háttérben, tehát valószinüleg hamarosan (1-2 év) azzal fogunk szembesülni, hogy a BR vs. HD-DVD helyett a BR vs. Online letöltés párharc lesz majd...
  • NEXUS6
    #36
    Hát az M$-nek jelentős szerepe van abban, hogy a dolgok ide jutottak. Gyak rajtuk múlott, hogy az új formátumok interaktív felületén a két tábor nem tudott megegyezni. A Java helyett, ami többé kevésbé nyilt szabvány, a saját portékáját próbálta ráeröltetni mindkét félre. Aztán miután gyak bevitték a HD-DVD tábort a málnásba, mert megegyezés híján el kellettt kezdeni a háborút, végül ők mégse raktak be HD-DVD meghajtót ax X360-ba, márpedig ennek azért lett volna olyan hatása, mint a BD lejátszó a PS3 esetében.

    Némi pénzmaggal próbálták kiegyenlíteni a két félhez cstlakozott kiadók közti különbséget, de a lehetőségeikhez képest nem túl lelkesen (látva pl. hogy a Yahoo-ért 44 mrd $ ajánlottakk!!!!), a valódi szitu az volt valszeg, hogy nekik csak azért kellett a HD-DVD, hogy a BD-t megfogják addig, amíg a saját letöltős video rendszerük beindul és kicsit megerősödik.

    Másrészt mint látod itt nem arról van szó, hogy legyen-e a warezhuszároknak mire kiírnia a másolt Windózt, hanem, hogy az előbb említett kiadók min adják ki az anyagaikat, amiből azért jó ha némi profit is össszejön. Én is a szabadság, meg testvériség híve vagyok egy szinten szal éljen a warez, de egyelőre a kiadók szolgáltatják a tartalmat és ez a sztori róluk szól.
  • NEXUS6
    #35
    Hú bakker, te aztán igazi tökös magyar warezhuszár vagy!;)))

    Mondjuk veled bármelyik formátum inkább csak veszít, mint nyer. De nézzük a dolgok jó oldalát: szal ha a HD-DVD-nek drukkoltál valamennyire, akkor most a BD-nek majd sokkal többet tudsz ártani!;)))

    Ha külföldről rendeled akkor olyan 3500Ft körül vannak a filmek és valszeg hasonló ütemben fog az ár csökkenni mint a DVD esetében. Pl én most gyűjtöm össze Tarantino és Rodrigez mester életművét átlag 500-900 Ft-os árakon. A BD is el fog ide jutni!;)
  • virs lee
    #34
    Naigen, ha 100 ft lenne egy hddvd lemez, a bluray meg 4800 mint most, akkor a hajukra kenhetnék a blurayt, a sok warezman mind hddvd-t venne. ~~
  • virs lee
    #33
    Az MS egymaga ki tudná egyensúlyozni a helyzetet ha akrná, elég lenne bejelenteni hogy a Windows 7 csak hddvd-n lesz elérhető. ^^
  • drizzt1666
    #32
    Az a superbowl-os reklám dolog nem volt jó ötlet. superbowl-t csak 1 reklámcikk szakítja meg, evidens, h ilyenkor az emberek oda mennek ahová a király is gyalog jár, vagy feltölteni a tálat nasival és nem lesik az idióta reklámokat amiket egyébként is tehetnének.

    virs lee: az ázsiai nők nagy többsége gyerekméretű és náluk 14 (vagy 15) éves kortól már nem létezik a pedofília fogalma.
  • virs lee
    #31
    Lehet, de akkor a vinyók iránti kereslet fog megnőni. Jelenleg 4x annyiba kerül 1 GB adat elhelyezése blurayen mint hdd-n. Amíg ez nem változik a bluray se lesz népszerű.
  • virs lee
    #30
    Mi van az erősen pedofil kategóriába tartozó japó kislányokkal? ^^
  • virs lee
    #29
    Ez így van. Aki megvette a hddvd lejátszóját (netán hddvd filmeket is), az most tépheti a haját. Átlag embernek erre nincs feleslegesen kidobható pénze.
  • virs lee
    #28
    PS3-ba? Minek? Majd veszed 20k-ért a bluray filmeket? Ugyanmár... Értelemszerűen warezra kell a bluray, és nyilván nem csak egy fos olvasó, hanem író. A PS3 nem alternatíva.
  • NEXUS6
    #27
    Khmmm. hát ez télleg naccerű ötlet!;)

    Nem lenne jobb, ha azt a 20 ezrest az emberkék inkább PS3-ba fektetnék és akkor lesz egy tényleg jó DVD lejátszójuk, ja és nézmá még a BD-t is lejátsza!!!;)
    Ráadásul attól tartok hogy a HD-DVD lemezek ára nem fog csökkenni mert hogy átmennek ritkaságba. A BD viszont szépen lassan átveszi a DVD helyét, árban is.
  • narumon
    #26
    Inkább nézzétek az extrém oldalát. HD DVD lejátszóból kiszorják a készleteket ami azt jelenti, hogy én pl 20e forintért vettem most egy toshiba HDDVD lejátszót. Mégha nem is játszok le rajta HDDVD akkor is van egy kibaszott jó dvd lejátszom tökolcsón. Szerintem nézzetek ti is szét neten, ez most egy igazi bargain.
  • Inquisitor
    #25
    Régebb óta volt BluRay kapható, de az nem full kompatibilis a mai megoldásokkal és profi stúdiókban volt/van használatban.
  • invidia
    #24
    "sztem meg gáz"
    a "nem" kimaradt...persze hogy nem baj, ahol a pénz ott a fejlesztés:)
  • invidia
    #23
    bizonytalanság főleg a fogyasztók részéről volt, senki sem akart zsákszám venni egyik formátumból sem filmeket és a lejátszók sem fogytak
    igy viszont egy "természetes" szelekció után maradt a jobb, az meg hogy pont a sony áll mögötte sztem meg gáz, bár fürödtek már be ők is korábban, pl az MD formátummal, pedig én nagyon birtam az elképzelést, és igen stilusos is volt
  • dez
    #22
    Nem egyedül birtokolja a Sony a Blu-ray jogait, hanem számos céggel közösen adják össze a szabadalom-portfoliót. És természetesen az eszközöket sem egyedül a Sony gyártja.
  • dez
    #21
    Hibás az alapfeltételezésed.
    1. Hogy ne lenne konkurencia? Most is több cég gyárt lejátszókat, olvasókat, és írókat, főleg Blu-ray oldalon. Ha végre rendesen beindul a dolog, akkor fognak igazán versenyezni ezek, és több másik is egymással.
    2. Árcsökkentéshez vevők tömege is kell. Eddig ez nem volt jellemző a bizonytalanság miatt. Így inkább jó drágán adták annak a pár érdeklődőnek.
  • DjDano
    #20
    A két szabvány egyátálán nem volt jó, mert így sokan szerintem nem akartak lejátszót venni, nehogy később hoppon maradjanak... Márpedig aki HD DVD-be ruházott be az most nem kicsit rácseszett illetve rá fog cseszni
  • echo
    #19
    szerintem ha a kidobnának egy olcsó pc-s írót, olcsó lemezekkel, a filmekről lemondva, akkor abban még lehet lenne üzlet. bár a olcsó lemezekhez, az kéne, hogy jó nagy legyen a forgalom, így kicsi a gyártási költség. szóval innen már kicsit ördögi kör...
  • matt taylor
    #18
    GABOR16: Ott a pont!

    Itt nem 1 cég(SONY) fogja gyártan a BD-t hanem szinte az összes elektrotechnikai-ebből lesz a verseny-->árcsökkenés!

  • sh0x
    #17
    low hd dvd
  • GABOR16
    #16
    Mivel más és más lesz a gyártó.. és ők egymás kényszerítik majd, hogy egymás alá ígérjenek :)
    A több formátum inkább visszafogta a terjedés lehetőségét, mert a gyártók akik tömegesen sokat termelnek nem tudták, hogy megérné-e fejleszteni egy esetlegesen kihaló formátumra... most, hogy egyre többen kezdik majd el gyártani a lemezeket, lejátszókat, így az árak rohamos esésbe fognak kezdeni :)
  • ReTeK
    #15
    csak a CD esetében igaz hogy egy szabvány, a dvd nem egy
  • zola2000
    #14
    Bezzeg ha a nintendo wiibe, vagy az xbox360ba hd dvdt tettek volna, akkor kiegyenlített verseny lenne.
  • Mister
    #13
    jaja, mitől csökkenne már az ár így egyedül?
  • sathinel
    #12
    Nem biztos. Attól hogy a sony-é a szabadalom, még sok cég fog gyártani lemezt. És mivel már csak 1 formátum maradt, úgy mint a CD-k esetében is történt, a túltermelés miatt folyamatosan csökenni kezd majd az ára. Főleg hogy minél többet adnak el, annál többen fizetnek a szabadalom miatt. Így dolgozik az IBM is.
  • SiroMokuska
    #11
    Konkurencia nélkül mi kényszerítene 1 céget árcsökkentésre ? Pontosan az utódlás harca ami lenyomta az árakat, eszi nemeszi nincs más alapon szinte biztosra veszem az árak lassabban fognak csökkeni.
  • mikloss
    #10
    Most akkor a Toshiba gyorsan belekezd a Blu-ray-es cuccok gyártásába? vagy elhagyja ezt a piaci részleget? biztos sok zsét bukott ezen a "kis" zsákutcán...
  • dez
    #9
    Miért kár? Személyes érdekeltséged van a HD_DVD-ben? Ha nem, akkor örülnöd kellene, hogy végre tempósabban fog csökkenni az ára a nagykapacitású lemezeknek és meghajtóknak. Egyesek számára az sem elhanyagolható, hogy az asztali HD-s lejátszók sem 100k fölött lesznek.
  • Yv@n
    #8
    "Mellesleg PC-s alkatrész-fronton is előrrébb járnak. Már tavaly előtt óta lehet kapni Blu-ray írót (itthon is vagy egy éve), HD_DVD-ből még csak nem is hallottam róla. Utóbbiból PC-s lejátszóval is csak néhány hónapja találkoztam először."

    Volt pedig hddvd meghajtó, még hamarabb is, csak a nálunk kevésbé népszerű komplett konfigurációkban, amit dell vagy hp forgalmaz. Alkatrészként terjengve én sem találkoztam vele sehol.
  • vax
    #7
    Kár. :(
  • Yv@n
    #6
    Kaptak, de előtte meg épp a hddvd tábor pénzelt le egy másik studiót. Azzal jött kb egyensúlyba előtte a két tábor.
  • dez
    #5
    Nem tudom, kaptak-e külön ezért pénzt, de annyit semmiképp (milliárdokat), amekkora létől elesetek volna, ha behal az egész optikai lemezes HD-s biznisz a bizonytalanság miatt. Ha a HD_DVD mellé állnak, azzal éppencsak egy picivel billentették volna a HD_DVD oldalára a mérleget, vagy inkább csak kiegyensúlyozták volna a Blu-ray akkori piaci előnyét. Tehát nem változott volna lényegében semmi.
  • dez
    #4
    Megjegyezném, a Warner lépése koránt sem volt meglepő, tavaly és főleg a 2. félévben már többszörösen lekőrözte a HD_DVD-t a Blu-ray a filmeladásokban (és kikölcsönzésekben), főleg távolkeleten és Japánban (10:1).

    Persze a Toshiba próbálta menteni a helyzetet azzal, hogy jóval több asztali HD_DVD player kel el, mint Blu-ray - "megfeledkezve" a PS3-ról, mint teljes értékű Blu-ray film player, ami a maga több (nemsokára 10) milliós példányszámával szinte elsöpörte azt a pár tízezer HD_DVD playert. Erre a Toshiba azzal jött, hogy a lejátszók és a filmek egymáshoz képesti arányát tekintve sokkal jobban áll a HD_DVD, lévén nem minden PS3 tulaj vesz filmeket. (Itt már bezzeg lejátszó-számba vették a PS3-at is.) Ez szép is jó - játék a számokkal: még ha midnen 10. PS3 tulaj is vett filmet, az is sokszorosan több, mint a HD_DVD vásárló...

    Mellesleg PC-s alkatrész-fronton is előrrébb járnak. Már tavaly előtt óta lehet kapni Blu-ray írót (itthon is vagy egy éve), HD_DVD-ből még csak nem is hallottam róla. Utóbbiból PC-s lejátszóval is csak néhány hónapja találkoztam először. (Korábban az Xbox360-hoz való HD_DVD olvasót hackelgették hozzá PC-khez. Nem tudom, mit gondoltak, hogy nem adták PC-hez, legalábbis hasonló áron.)
  • edios
    #3
    Gondolom egyik ok Playstation 3, másik pedig, h Sony több pénzt adott Warnernek. Ennyi bőven elég is volt HD-DVDnek. Nem baj, nem sajnáljuk. Elég egy formátum is, mint ahogy CD-nél és DVD-nél is elég volt.