17
  • Mister
    #1
    de bazmeg.
    a SAJÁT fényképeim kerülnek a memóriakártyára.
    mégis mi a halálért kéne ezért fizetnem?
  • nipponia
    #2
    Mert alapból mindenkiről feltételezik hogy warezol. Alapból bűnösnek kiálltanak ki téged.
  • kernerster
    #3
    Ez kicsit hasonlít arra, mikor a tanár az egész osztályt bünteti, pedig csak 3 gyerek volt rossz
  • Polemius
    #4
    Azért, mert ezzel az általándíjjal próbálnak extra bevételre szert tenni (arra hivatkozva, hogy nekik bevételkiesés az, ha valaki a jogszabályok által kimondottan engedélyezett módon saját részére készít másolatot valamiről).
    Persze ennek alapját lehet vitatni. Miként azt is, hogy a saját fényképeim után miért nem fizetnek _nekem_ is abból a beszedett általányból?

    Persze miközben beszedik ezeket a pénzeket, van pofájuk mindezt illegálisnak beállítani (mármint ami után beszedik).

    Persze lehet magánimportból is venni ilyen termékeket, sarc nélkül.
  • dez
    #5
    Kis pisisek, ennek köszönhetitek, hogy itthon legális a letöltés.
  • nipponia
    #6
    Nagyon tévedsz. Egyáltalán nem legális a jogvédett tartalmak letöltése magyarországon, csak nincs rá még jogszabály kialakítva. Ha rajtakapnak hogy letöltöttél egy adobe, microsoft vagy archicad progit és használod, letolt gatyával elégítenek ki análisan.
  • PíszLávJuniti
    #7
    Ácsi, itt szó sem volt szoftverekről!
  • waterman
    #8
    tehát egy félterrás vinyóra mennyi akkor a jogdíj? kifizetek 10ezer hufot csak mert hd videókat vágok?!?!
  • nipponia
    #9
    Dez hozzászólására reagáltam, nem a cikkhez.
  • Mister
    #10
    Két együttesről is tudom ismerettség révén, hogy az artisjus egy petákot sem fizetett még nekik soha.
    És nem 10 perce alakult bandák, igaz, nem is megasztárok.
  • arrakistor
    #11
    1. ki nem sz*rja le legális-e és mit legális-e letőteni, ha már fizetek az
    internetért.

    1./a : ha már fizetek az internetér' és személyiségi jogaimba ütközne akár a
    szolgáltatónak, akár másnak azt ellenőrizni, hogy éppen mit tőtők le akkor,
    megintcsak nincs miről beszélni,

    2. ha eleve előre kifizettetik velem az illegális feketén letöltött sz*ros
    adatjukat, akkor a továbbiakban mi az édesanyjuk köze van hozzá, hogy
    mit tárolok a gépemen?

    3. már az is büdös, hogy a CD/DVD-t tehát azokat a "típusú" adathordozókat,
    amelyeken ezeknek a "művészeknek" a kulafile-jai potenciálisan megtalálhatóak,
    ilyen gusztustalan, gyanakvó és fals dumával , megadóztatják, de önmagában
    nem érdekelne, mert _elvből_ csak a hamisakat zárjegy nélkülit veszem meg,
    de, az hogy a memória-kártyákat, wincsesztereket, USB-pendriveokat stb..
    is e módon adóztatják meg , az már mindennek a teteje!

  • gordonw
    #12
    cikkből:
    "Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület oszt szét azok között, akiknek a műveit a vásárlók rögzítik ezeken az eszközökön."

    Honnan tudják, hogy mit rögzítenek rajtuk?
  • Adamul
    #13
    Félek hogy a csökkent árak miatt keletkezett árrést lenyelik az eladók, mondván mitszámit 300ftnál 16, illetve 130ezernél 7ezer...
  • arrakistor
    #14
    ezért veszek meg mindent, "itt-ott", "fű-alatt", "sundám-bundám", feketén, aproneten, "használtan", "madárlátta" stb.. mert akkor senki nem nyel le semmit
    akármekkora az orra, hanem _ÉN_ jutok hozzá olcsóbban, és a szegény Robin Hood eladó is jól jár. Ha én bemegyek egy kisboltba és másodszor is számlát mer adni az eladó, akkor többet be sem megyek oda. Ennyi. Erre előre felhívom a figyelmét.
    Inkább zsírosodjon az aki egész nap bent rohad egy lyukban, mint egy olyan nagyorrú, zsírfejű aki a gombokat nyomogatja két kaviáros szendvics közt a parlamenti büfében.
  • dez
    #15
    Én sem szoftverre gondoltam, de igazad van, félreérthető volt.
  • dez
    #16
    1. Ez egy kicsit gyenge érv volt. Te pl. az autópályán is 1000-rel mész, mert ugye fizettél érte?
    2./a. Ezt én is remélem, hogy így van. Legalábbis alapesetben. Viszont gyanú esetén pl. egy bíró engedélyt adhat nyomozóknak a megfigyelésre, nemde?
    2. A jogdíjas dolog eleve nem vonatkozik szoftverekre (ők nem kapnak belőle).
    3. Miért, az utóbbiakon nem tudsz ilyesmit tárolni?
  • dez
    #17
    Nem tudok róla, hogy az Artisjus a politikusok között osztaná szét a befolyó dohányt, de azt tudom, hogy itthon messze nem üldözik annyira a letöltőket, mint néhányszáz km-rel odébb...